Rok złych wieści. Dekalog pisany w piekle

Obrazek użytkownika Wiktor Smol
KawiarNIA

Kilka dni temu jeden pan obchodził 70 rocznicę swoich urodzin. Dla jednych jest bohaterem, dla innych tylko bratem Lolka.
Dziś w kolebce demokracji odwołano uroczysty pokaz filmu o tym wspomnianym solenizancie. Powodem odwołania jest kryzys budżetowy.

U nas kryzys jest zabroniony dlatego występuje jedynie pod pojęciem: spowolnienie gospodarcze.
Oficjalne dane podają, że dług publiczny wynosi 57% PKB. Nieoficjalnie, jak twierdzą nierządowi fachowcy od finansów, dług wynosi 250%!

Zatem możemy spodziewać się wszystkiego. W każdej chwili może dojść do nieoczekiwanej zmiany miejsc i bankructwo państwa stanie się faktem.
Lichwiarze i hochsztaplerzy już zacierają ręce – czekają na żniwa.

W kościele kryzys wiary i wartości. Takiej patologii – pedofilii, albo nie było, albo była skrzętnie zamiatana pod dywan purpuratów. Kres zamiataniu dał „szef” Piotrowej Stolicy – Franciszek.
Teraz zamiast czytania listów Piotra i Pawła, i innych świętych, rozsyłane są listy gończe za sprawcami niecnych czynów.

Kryzys przeżywa również rodzina. Tutaj powodem zbrodni na niewinnych, bezbronnych dzieciach są: alkohol, narkotyki i inne używki prowadzące do wynaturzenia.

Październik, pierwsze przymrozki przygruntowe zniszczyły bazylię w ogrodzie, jej aromatyczne listki pokryły się ciemnobrunatnymi plamami, tak, jakby stały się sumieniem: lichwiarzy, hochsztaplerów, sutenerów, pedofilii i dzieciobójców.

Już wiem jak wygląda piekło – codziennie pokazywane jest w serwisach informacyjnych i wiadomościach.

Chyba zaczynam się bać ludzi…

Brak głosów

Komentarze

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

gloszac bzdury na temat pedofilji wsrod ksiezy,
otoz pedofilja u ksiezy byla i jest tak samo jak w innych ze tak powiem zawodach.Najwiecej jest wsrod nauczycieli i wychowawcow dzieci.
Na 100 pedofilow mniej niz 1 % to osoba duchowa i nie tylko katolicka, ale tez w tym sa np. rabini.

Co do serwisow w PObolszewickiej TV to ostatnio Krasko wnuczek PRLowskiego ministra Zyda Kraski pokazywal ze w Polsce ludzie sa bardzio zadowoleni, bogaci i maja dobrobyt.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#383861

Drugi punkt też kulą w płot. Rodzina to nie są pary żyjące w konkubinacie lub wolnych związkach oraz samotne matki. Właśnie wśród tych grup społecznych jest najwięcej dzieciobójstw.

To tylko świadczy jak łatwo łykamy tę medialną papkę i utrwalamy fałszywy obraz: ksiądz = pedofil, rodzina = zbrodnia.

Vote up!
0
Vote down!
0
#383865

wrzucili mnie do jednego worka z mediami głównego nurtu. A wystarczy odrobina umiejętności czytania ze zrozumieniem i złapanie właściwego dystansu.
Widać, że w takim dyskursie nawet papieżowi dostałoby się po łapkach :) A nie kto inny jak sam szef Stolicy Piotrowej interweniował wskazując na wielki problem. Zaślepienie nie prowadzi do celu i nie jest dobrym wskazaniem na przyszłość.
Nic tu po mnie. I to by było tyle.

Vote up!
0
Vote down!
0
#383872

Myślę, że nie chodzi o porównywanie Twojej wypowiedzi do mediów głównego ścieku...
Widzisz, problem pedofilii w Kościele zapewne zawsze był, jest i pewnie będzie, bo Kościół tworzą grzesznicy, także duchowni. Gdy się pojawiał, był niestety "zamiatany pod dywan" i słusznie papież próbuje zrobić z tym porządek, choćby kierując się słowami Jezusa o kamieniu młyńskim.
Jednak chodzi o zachowanie proporcji. Wśród duchownych nie ma więcej osób o skłonnościach do pedofilii niż w innych grupach społecznych, a media czerskie i wiertnicze tak bardzo rozdmuchały problem, że wydaje się jakby Kościół był wylęgarnia pedofilów i w każdym miejscu, gdzie pojawi się ksiądz, dzieci są zagrożone.
Podobnie zresztą jest z rodzinami. Też zawsze zdarzały się różne nieprawidłowości, ale teraz, gdy próbuje się deprecjonować rolę rodziny w wychowaniu dzieci, trzeba pokazać, że jest siedliskiem wszelkiego zła i patologii, dlatego tak bardzo nagłaśnia się wszystkie złe wydarzenia, do tego przedstawiając związki homoseksualistów w jak najbardziej korzystnym świetle.

Myślę, że to jest przyczyną takiej właśnie reakcji na Twój artykuł. Myślę też, że "wiele tu po Tobie", pamiętam sporo Twoich ciekawych wpisów :)

Pozdrawiam!

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Vote up!
0
Vote down!
0

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#383877

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

zastanowi i nie bedzie sie obrazal na krytyke swojego myslenia , tylko wezmie to za dobra monete i zastanowi nad tym co pisze.
Dosc mamy michnikowszczyzny i na to jestemy uczuleni a ten wpis wlasnie sie wpisuje w propagande parcha jakaly.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#384115