Polska mafia polityczna

Obrazek użytkownika Wiktor Smol
Kraj

 

Dzień dobry panie ministrze, jestem z mafii, chcę kupić przetarg...

Coś się w końcu musi zmienić, tak dalej być nie może. Sytuacja Polski wygląda źle, a sceptycy – siebie uważam za umiarkowanego optymistę – mówią, że jest tragicznie. W tym całym ekonomicznym bajzlu powoli gubią się wszyscy, nawet ci, którzy przyłożyli ręce do wytworzenia takiego modelu. Państwo nie może funkcjonować kiedy nie ma płynności finansowej.

Proszę to sobie przełożyć na najprostszy model zależny od płynności finansowej – rodzinę, a rychło okaże się, że Polska jest już bankrutem. A to, co od jakiegoś czasu uprawia rząd, to nic innego jak zwykłe okradanie z oszczędności obywateli.

Tusk i jego przyboczni wymyślają coraz to nowe sposoby, aby okraść rodaków. Od samego początku, kiedy PO wreszcie dorwała się do rządzenia, rząd powołany przez Donalda Tuska nie wdrożył w życie żadnego programu gospodarczego, który spowodowałby, że kryzys gospodarczy nazywany pieszczotliwie przez Ryżego spowolnieniem, ominąłby Polskę szerokim łukiem.

Są też i tacy, i jest niemało, którzy twierdzą wprost, że to iż rząd Donald nic nie robił pozwoliło gospodarce ciągnąć siłą rozpędu, co uchroniło nas przed gwałtownym szepnięciem, jaki miał miejsce w wielu innych krajach Europy.

Afera goni aferę. Ich ilość i jakość, która odbija się na finansach Polski – to przecież nikt inny, jak zwykli obywatele poniosą koszty złodziejskich geszeftów – już dawno przegoniła rząd Leszka Millera. Tamten rząd pogrzebały afery, w tym afera Rywina.

Tutaj, w przypadku afer spod znaku i pod szyldem PO, jakoś nie widać, aby rychło się ten układ rozsypał. Póki co media ciągle sprzyjają Ryżemu, co może zwykłego obywatela dziwić, ale dopóki służby mają w tym interes, dopóty rząd Donalda Tuska będzie przy władzy. Dla uważnego widza zauważalne są ruchy służb – trwa powolne przemieszczanie sił, i jeśli ten rząd upadnie, to zrobi to z hukiem; padając na twarz nawet nie zdąży wykonać półbeczki.

Tusk jest najgorszym premierem jakiego miała Polska. Nie tyle, że nie wykorzystał swojej szansy, czy ją zmarnował – on po prostu nie miał zielonego pojęcia o co idzie prawdziwa gra, którą faktycznie rozgrywano za jego plecami. Kiedy się zorientował, było już za późno.

Dziś Donald stara się zastraszać tę część posłów, która ma poglądy konserwatywne i rzeczywiście zależy im na utrzymaniu/zachowaniu tych wartości, które, jak prawo do życia, są niezbywalne. Oczywistym mogłoby się wydawać, że ludzi kojarzonych z Gowinem nie wyrzuci z klubu, nie usunie z partii. Z przeliczenia szabel doskonale zdaje sobie sprawę, że takie posunięcie li tylko przyspieszyłoby upadek jego rządu i totalny rozpad PO, co na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać szaleństwem.

Jednak, kiedy głębiej i szerzej przyjrzymy się mechanizmom jakie kierują polityką, to takiego ruchu – uśniecie Gowina i jego konserwatystów – nie da się ostatecznie wykluczyć. Bowiem w tym szaleństwie jest metoda. Nie wykluczone, czy właśnie o tę metodę – kontrolowany upadek rządu Tuska – nie zabiegają spece od grzebania w polityce.

Zakładając, że Ryży odwoła Jarka i doprowadzi do krachu w klubie i partii (PO), trzeba wziąć pod uwagę pewien szczególny aspekt, który będzie rzutował na... bezpieczeństwo Tuska i jego najbliższych współpracowników z RM po upadku jego rządu.

Większość obserwatorów i politycznych oponentów zajmie się nową sytuacją i zanim ludzie połapią się o co właściwie chodzi, to wiele ważnych spraw (PO)wiązanych z tym rządem zostanie rozmytych, i nim wypłyną na wierzch, upłynie wiele lat, a usłużne jak zawsze media skupią się na nowych, ważniejszych sprawach i nowym rządzie. Platforma Obywatelska rozpadnie się i szukaj wiatru w polu.

Z doświadczenia wiemy, że z takim właśnie mechanizmem mieliśmy do czynienia za czasów, kiedy Polskę rozkładał rząd firmowany przez spółkę SLD&PSL.

Telegram

Ponad 50% paliw znajdująca się w obrocie na polskim rynku sprowadzana jest nielegalnie! STOP. Wszystkie przetargi zostały ustawione! STOP. Wszechobecna korupcja! STOP. Patologia w polskim wymiarze sprawiedliwości! STOP. Seryjni (weekendowi) samobójcy! STOP. Szymany! STOP. Kiejkuty! STOP. Smoleńsk! STOP. IV rozbiór Polski!? STOP. Pytania o Polskę...

Pracodawcy zalegają z wypłatą milionów złotych - http://praca.wp.pl/title,Pracodawcy-zalegaja-z-wyplata-milionow-zlotych,wid,15355794,wiadomosc.html

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

 

Panie Wiktorze, Polacy czekają na ten dzień. Ktoś, Tuska już poświęcił, kwestia czasu. Dla nas najważniejsze, żeby to nie była zmiana "gówna w błoto".

Opozycja ma coś do zrobienia, nie może  dopuścić by im udało się to zrobić na zasadzie zamiana Gomułka - Gierek- Jaruzelski.

Trzeba przerwać ich dominację za wszelką cenę. Dlatego takie artykuły jak Pana zasługują na jedno, publikowanie gdzie się tylko da i z powtórkami co jakiś czas.

To ma ich boleć!

 

Pozdrawiam (10)

Polak2013

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

#337561

Się czyta i myśli Panie Wiktorze.

Aferka do Aferki i się zbierze na sznur.

Pozdrawiam

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#337735