Wiktor Smol - ironicznie

Obrazek użytkownika Wiktor Smol
Kraj

 

Aby się niepotrzebnie nie rozwodzić (każdy ma swoje sprawy i nie każdy ma tyle pojemności, aby zajmować się mniej istotnymi drobiazgami) przejdę z miejsca do rzeczy. Dodam jedynie, że jest to mój punkt widzenia i wszystko, co poniżej napiszę, jest wynikiem moich przemyśleń, wiedzy i osobistych doświadczeń.

Gdyby przypadkiem zdarzyło się, że jakiś pojedynczy człowiek lub niewielka grupka...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Wiktor Smol
Kraj

Jurek Owsik – celebryta, lisek chytrusek, czy bardziej wilk, cwaniak w czerwonych gaciach i podobnej mentalności.

W niezdrowym państwie chore ambicje ludzi zdrowych inaczej. Samoprzylepne serduszka Orkiestry z „chińskiej dzielnicy”, wytwórni w Wólce Kosowskiej pod Warszawą.

Jurek niczym wiercipięta kręci się i wierci – nie usiedzi spokojnie na czterech literach zupełnie jakby miał owsiki,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Wiktor Smol
Kraj

Oficjalnym komunikatom rzeczników komisji śledczych, policji, prokuratury, sądów, ministerstw i rządu wierzę mniej niż bym chciał. Trudno nie moja wina.

Na podstawie pierwszego wrażenia można zbudować fałszywy osąd. Stąd powiedzenie: „Nie oceniaj innych po wyglądzie”. Podobnych powiedzeń jest jeszcze kilka. Ale wracając do tego, które zacytowałem, dodać można – w środku mogą być naprawdę...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Wiktor Smol
Kraj

Tusk już dawno temu dał wyraz swojej „kompetencji” i lojalność dla starych służb. Wtedy był jeszcze młokosem, a mimo to był już dobrze przygotowany do swojej roli.

 

Znajomość tabliczki mnożenia sprawia, że bez większego trudu potrafimy rachować. Znajomość zasad pisowni i orografii pozwala nam poprawnie pisać – ułatwia czytanie, czy ze zrozumieniem, to już inna sprawa.

Znajomość historii...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Wiktor Smol
Historia

Wspomnienia Tuska są mgliste jak smoleńska mgła.(...) Wspomnienia prezesa są jeszcze bardziej mętne.

 

Pomimo, że byłem kapralem jak pewien „Bolek” i pomimo tego, że ja na pewno skoczyłem przez płot: po wykluczeniu legalnego wyjścia przez bramę innej drogi nie było – a za płotem jak na złość z żadnej strony nie było żadnej wody, co wyklucza możliwość skorzystania z motorówki. Nasze motorówki...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Wiktor Smol
Historia

Wprowadzenie do części pierwszej

Przelewają się znowu fale kłamstwa na temat rzekomego udziału Polaków w mordach dokonanych na Żydach. Kto ma w tym interes, to ma. Na pewno nie służy to wizerunkowi Polski i jej obywateli. Kto zatem podkręca antysemicką spiralę? Niewykluczone, że ci sami, którzy obawiają się ewentualnej odpowiedzialności za wyprzedanie polskiego majątku.

Niewykluczone, że ten „...

0
Brak głosów