Jak trwoga...

Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj
Jacek Żalek chce ogłoszenia Bronisława Komorowskiego królem, Jarosław Gowin zaś deklaruje że już teraz i w tym miejscu przekazuje kompetencje sądów Bogu. W sumie nic nowego - pani Kwaśniewska określiła kiedyś swego męża pomazańcem bożym.
O ile jednak w sprawie króla trudno na razie wchodzić w poważną debatę, o tyle w sprawie wypowiedzi Gowina chyba można. Bo co powiedział nam Gowin? Powiedział nam, że państwo jest wobec swoich funkcjonariuszy zupełnie bezsilne, swoich obowiązków wobec obywatela realizować nie może i nie zamierza - w Bogu jedyna nadzieja. Jak się wszystkiemu przyjrzeć, faktycznie, ale nikt, przynajmniej po tej stronie sceny politycznej, nie powiedział tego dotąd tak wyraźnie. Ok, Tusk głosił cud, Miller rozmawiał z nieżyjącym przyjacielem, ale jednak nikt wcześniej nie oznajmił, że on nie może już tu nic zrobić. A Bóg - jeszcze może.

Skoro tak, proponuję by minister Gowin, a za nim reszta towarzystwa, zrezygnowała ze stanowisk, nie wyznaczając następców. Niech wszystko próbuje teraz ogarnąć episkopat, może nawet z interreksem na czele. Politycznego trzęsienia ziemi i tak raczej nie będzie, a przynajmniej odpadnie problem zatrudnienia synów w podejrzanych spółkach.

Przynajmniej mam taką nadzieję.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Ale może raczej bez interreksa? ;-)))

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#284391

 Z synami to bym się tak NIE ROZPĘDZAŁ....bo argument celibatu nie jest jednoznaczny ze ślubami czystości...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#284400

dictum frakcja bezboznikow w Sejmie?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#284413

Arcymichalik wspólnie z Gundiajewem będą interrexem ;-)

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#284447