Uważam Rze

Obrazek użytkownika Recenzent JM
Kraj

Kto by pomyślał, że w politykę prasową, a ściślej mówiąc w dystrybucję prasy w Polsce, zostanie wplątana kanclerz Angela Merkel. Na dodatek ubrana w obozowy pasiak.

Robiąc zakupy w jednym z marketów Auchan wstąpiłem na dział z wystawioną do sprzedaży prasą codzienną i czasopismami. Interesował mnie tygodnik „Sieci” i nie potrafiłem go znaleźć na żadnej z półek. Była „Polityka”, był „Newsweek”, „...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj

Tygodnik Lisickiego informuje mnie regularnie na Facebooku, co tam słychać ciekawego i gdzie wystąpią i co będą promować jego autorzy.

Dzięki temu wiem, że (…)nie tylko Lisicki, Gursztyn i Gociek, ale wielu dziennikarzy Do Rzeczy będzie od 18.00 w warszawskim Traffic Clubie podczas promocji wywiadu-rzeki "Po prostu Uważam Rze".

Lisicki, Gursztyn, Gociek i wielu dziennikarzy „Do Rzeczy” będzie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Zamordowany przez reżim Tuska tygodnik „Uważam Rze” nie da się reanimować.

W szale ataku na Rzeczpospolitą i Uważam Rze w reakcji na (prawdziwe!) doniesienia Gmyza o trotylu we wraku Tu-154m, oba pisma zmieniły się w gnioty, których popularność spada do zera. Ponieważ dzisiaj nie musimy na szczęście pakować śledzi w papier (jak niegdyś w Trybunę Ludu) to

krytyczni czytelnicy

(a takich miały obie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika MD
Kraj

Z punktu widzenia zdrowego rozsądku mamy do czynienia z kuriozalnym ciągiem wydarzeń w sektorze prasowym. Początek aktualnej "karuzeli" to oczywiście pacyfikacja "Uważam Rze" i "Rzeczpospolitej" przez ich nominalnego właściciela Grzegorza Hajdarowicza. Z ekonomicznego punktu widzenia samobójstwo. Nie twierdzę, że pan Hajdarowicz jest samobójcą tylko nie uważam go za przedsiębiorcę. Zresztą,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj
Wydaje mi się, że nie najlepiej się stało, że „Do Rzeczy” ostatecznie wychodzi w poniedziałek, a nie w piątek. Nie najlepiej, ponieważ dostajemy dwie, bardzo podobne w sumie gazety, w tym samym momencie. Wpłynie to zapewne na nasilenie bratobójczej w oczach dużej części czytelników walki. Na wyniki sprzedaży też może wpłynąć negatywnie.

Akurat u mnie w domu ”Do Rzeczy” pojawiło się dopiero we...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Teofil Piecyk
Kraj

Nie tak dawno portal wpolityce.pl bardzo mocno krytykował nową mutację „Urze” za podlizywanie się prezydentowi Komorowskiemu.

Poszło o okładkę, faktycznie w stylu lizusowskim – zdjęcie, wyjątkowo, jak na tę postać, godne i tytuł „Prezydent wszystkich Polaków”. Jednak, gdy zajrzeć do środka – ja nie zaglądam, ale na szczęście zawsze ktoś gotów za nas w szambie grzebać – okazywało się, że piszą to...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Wuj Mściwój
Blog

Gdy Jan Pietrzak chciał wyśmiać decyzje i posunięcia PRLowskich dygnitarzy, to mówił, że to co robią, to albo głupota albo sabotaż.

Łysiaka o głupotę nie podejrzewam, więc zostaje sabotaż. Bo czymże jest jego tekst w nowym tygodniku jeśli nie sabotażem w stosunku do konkurencji, czyli tygodnika "W sieci". W swoim pierwszym felietonie autor przytacza opinie, które wcześniej wypowiadali przeciwnicy...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Na Nowy Rok - barani skok. Bloger Carcajou secundo voto RzBik wyskoczył nagle z hymnem pochwalnym tygodnika.Reklamował wejście smoka, który  faktycznie wygląda jak wąż-symbol szatana.

Tygodnik  co to w nim  zachwalają  nowego świętego : "Premier dany od Boga" .To podobno list - anonimowy . Pewnie pisany przez doświadczonego TW ( kobietę -ach ten rajski wąż) która napisała:

"To zgroza zamieścić...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jadwiga Chmielowska
Kraj

Wydawałoby się, że z chwilą powstania III RP i opuszczenia naszego kraju przez stacjonujące wojska armii sowieckiej, przestanie panować wszechowładniający strach. Wcześniej słyszało się gdybanie wejdą - nie wejdą, a właściwie czy wyjdą z koszar. Było to wygodne usprawiedliwienie dla rządzących PRL-em namiestników Kremla.

Podczas tajnych rozmów w Magdalence straszono, że bez okrągłego stołu...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika idź Pod Prąd
Kraj

Oprócz szczegółowego omówienia "afery trotylowej" red. Gmyz ocenia nową ekipę URze, konkurencję "W Sieci" oraz Korwin-Mikkego.

[video:http://www.youtube.com/watch?v=r3g7J6QU2tw]

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Kowalsky
Kraj

Nowym zastępcą redaktora naczelnego będzie Krzysztof Galimski. Powstaje nowy tygodnik Pawła Lisickiego, jutro konferencja prasowa.

Już jutro tj. 12.12.2012 o godzinie 12 w domu dziennikarza odbędzie się konferencja prasowa poświęcona powołaniu nowego tygodnika Pawła Lisickiego- jak informuje Cezary Gmyz.

Zespół nowego tygodnika tworzą :
Cezary Gmyz, Piotr Semka, Bronisław Wildstein, Rafał...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Muni
Kraj

Dziś był poniedziałek, więc jak zawsze trzeba było kupić czasopisma w kiosku. Oczywiście, już nie kupuję "Uważam Rze".
Ale, co się okazuje o 10ej rano? Nowego pisma, "W Sieci", też nie kupię, bo go JUŻ nie ma!!! Serce roście, jak pisał poeta.
To oznacza, że muszę iść w inne miejsce w poszukiwaniu tej szczypty prawdy...
Akurat w sklepie jest jeszcze ostatni egzemplarz "W Sieci", a kasjerka...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Kowalsky
Kraj

Sytuacja w Rzeczpospolitej zaostrza się – są kolejne zwolnienia, związek zawodowy grozi strajkiem.

„Coraz "lepiej" w Rzeczpospolitej. Solidarność grozi strajkiem” - pisze Cezary Gmyz na Twitterze.

Dziś także pożegnali się z gazetą dziennikarze tworzący serwis W Sieci Opinii. Serwis prawdopodobnie upadnie.

Krzysztof Feusette (były redaktor naczelny portalu) pisze cierpko:
Smutno donoszę, że...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jadwiga Chmielowska
Kraj

Brak spójności siatki pojęć prowadzi jedynie do nieporozumień. Kody kulturowe i semantyka, w każdym narodzie przekazywane są z pokolenia na pokolenie. W III RP system edukacji i środków przekazu sprawił, że w niektórych środowiskach zanikła możliwość jakiejkolwiek dyskusji. Okazuje się, że choć posługujemy się z pozoru tym samym językiem, to jednak znaczenie słów jest zupełnie inne.

Nie jest...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika tomeks
Ogłoszenie

Klub Gazety Polskiej w Dąbrowie Górniczej oraz Klub Opcji na Prawo, zapraszają na spotkanie z red. Cezarym Gmyzem pt. "Czy Łukaszenka mógłby rządzić Polską?"
Spotkanie odbędzie się w dniu 16.12. 2012 (niedziela)o godz. 16.00
Miejsce spotkania: Salka parafialna przy Bazylice Matki Boskiej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej.
Dąbrowa Górnicza ul. Królowej Jadwigi 17
Zapraszamy!
Podczas spotkania...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Gadający Grzyb
Kraj

Przestrzeń publiczna zostanie wypełniona „świergoleniem”, a jak nie, to dwa lata odsiadki nauczą „miłości” wszystkich nienawistników.

I. Droga do upadku

Przyznam się bez bicia, że wiedziony zdrożną ciekawością wycelowałem te 2,90 na pierwszy numer pińskiego „Uważaka”. I chyba popełniłem błąd, trzeba było odczekać 2-3 tygodnie, albowiem nowa odsłona na swą premierę sfastrygowana została z tekstów...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj
I jak, walczycie ze sobą i przyzwyczajeniami, gdy pochylacie się przy kiosku, w którym co tydzień kupowaliście „Uważam Rze”? Ja, zgodnie z najlepszymi tradycjami polskiego dziennikarstwa, nie przeczytam, a skrytykuję.


Okładka – strzał w stopę. Ktoś (naczelny, właściciel?) nie może się najwyraźniej zdecydować. Zobaczcie. Z jednej strony udawanie, że nic się nie zmieniło – nad tytułem co prawda są...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika coryllus
Kraj

Jacek Kaczmarski napisał kiedyś zapomnianą już dziś piosenkę pod tytułem „Pamiętnik znaleziony w starych nutach”. Pamiętacie? Jeśli nie to szkoda. Przypomnijcie sobie. Ostatnie słowa tej piosenki brzmią:
„I stoimy na galerii, chór kastratów,
płynie nasz łagodny śpiew,
pochwalny śpiew
Laudatur – śpiewamy – laudatur.
Głos nasz równo i szeroko niesie się.

Przypomniała mi się ta piosenka, albowiem...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Wielokrotnie pisałem (1), że być może "chłopcy" szykują się do kreacji "nowego ładu politycznego" w Polsce. Od "Magdalenki" bowiem minęło już sporo czasu, wyrosło nowe pokolenie dorosłych Polaków, więc - zapewne wedle "chłopców" - czas na zmiany, ale takie, żeby "układ trwał".

Moim zdaniem mamy właśnie do czynienia ze stopniowym formułowaniem i budowaniem nowej sceny politycznej przez...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Enik Nochal
Humor i satyra

 

Oto najnowsza okładka tygodnika "Uważam Rze" ;-). Zmieniło się hasło przewodnie i kilka innych RZEczy.
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Pasiu
Kraj

 

Pralnia mózgów   Bardzo mnie martwią polskie realia to świadomości prawdziwa pralnia. Co białe – czarne, co czarne – białe; trzeba powtarzać tylko wytrwale, a każde kłamstwo łykną z ochotą – bezmyślny cynim z szarą tępotą. Telewizyjne głupie seriale robią nam papkę z mózgów wytrwale. Wzorce życiowe – wszystkie „w pilocie”, na to TeVa-ły wydają krocie. Mamy potulni być i unijni, byśmy w głupocie...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jadwiga Chmielowska
Kraj

Nie mogąc pożegnalnego felietonu zamieścić w „Uważam Rze”, postanowiłem
opublikować go internetowo. Wszystkim Czytelnikom dziękuję za życzliwe
przyjęcie 84 wcześniejszych felietonów.
nihil Novi sub sole

Połknięcie „Uważam Rze” przez tamtych to nic nowego, zważywszy, że III
Rzecząpospolitą już ćwierć wieku rządzą z „tylnego siedzenia” — o czym
nieraz pisałem — ci sami „chłopcy” z tych samych „...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika foros
Kraj

 Wydaje się się, że politycznym zwycięzcą kryzysu w Presspublice okazał Pan Prezydent. Konferansjer z jego imprez Bartosz Węglarczyk został wicenaczelnym Rzeczpospolitej odpowiedzialnym, zdaje się, za politykę, a Uważam Rze przejmuje człowiek mecenasa Giertycha i właścicieli Nowego Ekranu. Zwłaszcza tytuł tego drugiego czasopisma bardzo udatnie pasuje do Pana Prezydenta. Kto wie, może wkrótce...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jadwiga Chmielowska
Kraj

Protest ZG SDP przeciw zwolnieniu Pawła Lisickiego, redaktora naczelnego "Uważam Rze"
czw., 29/11/2012 - 12:41 — bt Oświadczenie Zarządu Głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, 29 listopada 2012 r.

Protestujemy przeciw zwolnieniu redaktora naczelnego tygodnika „Uważam Rze” Pawła Lisickiego. Stworzony przez niego tytuł, oparty na grupie poczytnych i niezależnych autorów, na bardzo trudnym...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Kongres Mediów Niezależnych
Kraj

Oświadczenie Kongresu Mediów Niezależnych


Kongres Mediów Niezależnych stwierdza, że działania pana Grzegorza Hajdarowicza, właściciela „Presspubliki”, to kolejny krok w obranym przez władzę kierunku ograniczania wolności słowa oraz pluralizmu w dyskursie publicznym. Mamy nadzieję, że czystki przeprowadzone przez pana Hajdarowicza w tygodniku „Uważam Rze” i „Rzeczpospolitej” spotkają się z...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika jwp
Blog

czyli dywagacje WSI-owego listonosza.

Nie ma nic w tym dziwnego, że służby specjalne, jak i ich wcześniejsze formy pozyskują pracowników i współpracowników z różnych środowisk i na różnym etapie ich życia. Znane są przypadki „chowania od małego”. Celowo piszę o praco- i współpraco-, gdyż pod tymi pojęciami mieści się cały wachlarz osadzenia agentury.

Czy rzeczony Grześ, raczej przez Ch, niż samo...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika raven59
Kraj
Informacja o zawieszeniu wydawania tygodnika "Uważam RZe" została podjęta zanim Hajdarowicz zwolnił redaktora Lisickiego.   Wczoraj wydawca tego poczytnego tygodnika opinii podjął decyzję o zmianie redaktora naczelnego tego pisma. Pawła Lisickiego zastąpił Jan Piński. W solidarności ze swoim byłym naczelnym autorzy i twórcy  "Uważam RZe" pożegnali się z tym pismem. Miało to postawić wydawcę...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika idź Pod Prąd
Kraj

Zwolnienie red. Pawła Lisickiego można uznać za symboliczną datę przejścia do nowego etapu urządzania ładu medialnego w PRL-bis. Dotychczas mieliśmy PiS-owskich oszołomów (głównie z GP) i statecznych realistów, którzy umieli trzymać odpowiedni dystans do obydwu stron polskiej wojny (nie napiszę  "domowej", bo to w pewien sposób uwierzytelniałoby obie strony). Obóz Moskwiczan jest już na...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika MD
Kraj

Wejście na medialny rynek nowego tygodnika bez żadnych przeszkód i od razu z pełnym zaufaniem ze strony reklamodawców, przynajmniej dla mnie, było nawet nie ostrzeżeniem, ale źródłem przekonania o kontrolowaniu tej inicjatywy przez władze. W mojej opinii był to element opozycji koncesjonowanej. Nie twierdzę, że nie było tam uczciwych dziennikarzy, jeżeli jednak liczyli że ich sukces będzie mógł...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Muni
Kraj

Od początku przejęcie Presspubliki śmierdziało jak tyłek niestrzyżonego pudla. No, bo jakże to jest, że facet, któremu udało się już położyć inne pisma bierze się nagle od razu za pięć tytułów? W dodatku dostaje całą kupę forsy w pożyczkach na to, żeby ten biznes "wyciągać", bo podobno "Rzepa" była w słabej kondycji. Podobno...
To tak, jakby zabrać chorą mamusię do lekarza o ksywie "doktor glinka...

0
Brak głosów

Strony