Przedsmak raju

Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj
Do wyborów kilka dni, a już możemy na karku poczuć oddech przyszłego raju. Zobaczmy, co od rana przyniosły nam media.
Słynna z wyroków "zawsze po linii" sędzina Matlak i tym razem stanęła na wysokości zadania orzekając, że "komercjalizacja" to przecież nie "prywatyzacja". Oczywiście, cieszmy się, że nie napisała w orzeczeniu, że krytyka Bronisława Komorowskiego narusza zasady współżycia społecznego - tak, jak przytrafiło jej się to w sprawie Michnik przeciwko Remuszce. Wówczas pan Stanisław, krytykując Michnika, zasady naruszył. Kto nie wierzy, niech sprawdzi. Lepiej więc nie można było wybrać osoby do rozstrzygania sporów wyborczych. Jednak na sądzie świat się nie kończy.

Pierwszą informacją, jaka mnie dziś zaatakowała, były poranne doniesienia "Dziennika" o nowych planach wobec CBA. Ponieważ CBA zostało już przez rząd w pełni odzyskane, pojawiają się pomysły, by przyznać jej nowe, wykraczające poza tzw. demokratyczne standardy, uprawnienia, np. do gromadzenia "danych wrażliwych". "Biuro ma teraz zbierać bez kontroli dane o chorobach, przekonaniach politycznych i religijnych oraz preferencjach seksualnych obywateli. Nie będzie się ograniczać do korupcji urzędników. Teraz ma ścigać wszystkich i wszystkie rodzaje przestępstw. Czy może zostać wolne od nacisków polityków?" - pyta "Dziennik", coś słabo wierząc w dobre intencje rządu. dane te jednak mogą być potrzebne, skoro zaostrza się także słynny paragraf 212. Według nowego brzmienia karalne ma być "podważanie zaufania do osoby pełniącej funkcje publiczne", co jednak najciekawsze - niezależnie od tego, czy informacje do tego wykorzystane będą prawdziwe, czy fałszywe. Och, gdyby to wszystko planował PiS, bałbym się, że to zagrożenie dla demokracji... Na szczęście nie rządzi, więc z radością i machaniem ogona społeczeństwo obywatelskie da sobie założyć kaganiec.

To wszystko średnio śmieszne, bo za chwilę, być może ku uciesze tych naszych znajomych, którzy dziś straszą się np. obrazkami Mleczki (ksiądz prowadzi pielgrzymkę Radia Maryja do lokalu wyborczego) państwo zacznie z tych swoich zdobyczy korzystać, niemniej warto pochylić się nad jeszcze jednym wydarzeniem. Nad domniemaną śmiercią doktora Ratajczaka. Dariusz Ratajczak to historyk, który w swoich publikacjach przedstawiał (obok innych głosów) stanowisko tzw. negacjonistów, w związku z czym ogłoszono go "kłamcą oświęcimskim". Dość szybko wyrzucono go z uczelni, pracy już nie znalazł, znajomych stracił, chwile współpracował z paroma pismami prawicowymi... Obecnie znaleziono go martwego w samochodzie, w którym pod koniec życia... mieszkał. Zwłoki znaleziono w stanie dość zaawansowanego rozkładu. "Policja znalazła ciało kłamcy oświęcimskiego" poinformowała "Gazeta Wyborcza".

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

z Ratajczakiem ??? Znam trochę temat, dawniej sporo na jego temat czytałem. Jeśli tak to utrwalanie władzy już oficjalnie ruszyło z kopyta. Bo jak wiemy trwa cały czas od IIwś. Czyli jeszcze jednego fachowca , uczciwego POLAKA wyrwali z życia.Jeśli "Kaczka" winny tej "zbrodniomyśli" to biore dziadków [mieli nie iśc na głosowanie z powodu wieku] aby zaglosowali na Kaczynskiego.Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#65865

Nie czytam GW więc ta wiadomośc o Ratajczaku zrobiła na mnie wrażenie. Zaszczuli go dosłownie, choc tylko przytaczał słowa Irvinga ( z których Irving sie niedawno wycofał, widocznie wiedział co go czeka).

Miłość PO przechodzi w fazy platonicznej do fizycznej. Po uchwaleniu i uprawomocnieniu tych ich pomysłów już sobie nie popiszemy, nie poczytamy Naszego Dziennika, a w telewizji już zapanuje pełnia  spokoju.

Najemy się, popijemy, pouprawiamy (sex) i pojdziemy spać szczęśliwi.

pozdrawiam

cui bono

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

cui bono

#65867

to prof Irving jeszcze nie dawno siedział w wiezieniu za głoszenie prawdy.Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#66019

Głoszenie niektórych prawd bez poparcia środowiska wszędzie i w każdych czasach mogło być niebezpieczne - oto ekonomia głoszenia własnych przekońań i prawdy.

 Świetnie o tym mówi w aktualnym programie radia niepoprawnych www.radiopl.pl prof. socjolog Andrzej Zybertowicz w wykładzie "Ekonomia przekonań, czyli "o nieopłacalności" prawdy" - polecam.

Jest do odsłuchania także na WSKSiM (tutaj).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#66171

to zapisywałem sobie zasługi wybitnych inaczej.Właśnie znalazłem "Szczytem zakłamania była wypowiedz profesora WOJCIECHA WRZESIŃSKIEGO Prezesa Polskiego [hihihihihi Polskiego !!!] Towarzystwa  Historycznego który stwierdził publicznie, że RATAJCZAK utracił prawo nazywania sie historykiem".

Mam nadzieje na blyskawiczne odznaczenie mendalem pana profesóra za obronę fałszu i obłudy.Mam nadzieje że pan profesór reszte życia spedzi w radości z pozbycia się wroga ludu.

Za co zgnoili oborniki Ratajczaka,za takie straszne słowa; "Życie nie moze opierac się na intelektualnym zakazie mowienia, pisania, a przede wszystkim zdroworozsądkowego myślenia"- Dariusz Ratajczak.

Nie przewidział, nie uwierzył ORWELLOWI "Rok 1984" że popełnia zbrodniomyśl za która został skazany.

POZDRAWIAM wykształciuchów profesorskich,czołgistów --chłop ze wsi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#65882

Miłość dąży do konfrontacji... Nie od dziś wiadomo, że prawda tłumiona PRZERADZA SIĘ W CZYN. Nie będzie możliwości pisać na papierze ani w necie, to będę PISAŁ NA PLATFUSIASTEJ SKÓRZE.

Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#65893

staje się jawnym lub ukrytym totalitarzymem.

Tragiczny los Ratajczaka sciął mnie z nóg. Nie znam sprawy i człowieka, nawet nie wiem ile miał lat, i czy jego śmierć nie była samobójstwem, opószczony, bez pracy, domu, przyjaciół, ... - znieczulica społeczna czy forma smoizolacji? Nie wiem wielu rzeczy aby rzetelnie ocenić ale takigo losu profesorowi który z tego co tu piszesz relacjonował czyjąś pozycję, i dbał o pluralizm w publicystyce, ... nie wiem czy tylko tym czy może jeszcze czymś się i komuś naraził, czy nie opanował zasad np poprwaności politycznej która o pewnych temetach pisać jak wiadomo zabrania, a jeśli już to tylko w określony sposób i przezk określone osoby i w ściśle określonm czasie, ale takiego losu sobie bym nie rzyczył,a więc i mojemu także i nie życzyłbym mojemu wrogowi.

Nic dziwnego że autocenzura działa jak należy i ludzie pewnych tematów, bez silnego oparcia w grupie nie będą podejmować. Tym bardziej należy takie ośrodki niezależnej myśli wspierać nawet jeśli mamy zastrzeżenia. Po wielu instytucjach i nowej ustawie medialnej przyjdzie kolej na media fundacji Lux Veritatis (Nasz Dziennik, RM i TV-trwam, potem może gazeta polska, cenz... znaczy ustawa wprowadzająca "ład medialny" w internecie ...

Państwo totalitarne jeszcze za horyzontem, ale nie wiele już brakuje.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#65906

Dariusz Ratajczak-tematy niebezpieczne.Nie wiem na dzień dzisiejszy co sie w internecie zachowalo.Mam jednak nadzieje że się dowiesz rzeczy podstawowych.Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#65944

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#66052