Adam Wielomski wysiada z tramwaju

Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj
Najobrzydliwsza twarz polskiego konserwatyzmu, pan Adam Wielomski, napisał w "Najwyższym Czasie" tekst, po którym, w bardzo zresztą smakowity sposób, zareagował dotąd cierpliwy Stanisław Michalkiewicz. Ja zaś wtrącę swoje trzy grosze. O co poszło?
W poprzednim numerze "Najwyższego Czasu!" ukazał się felieton Wielomskiego "Co z tym pałowaniem związkowców?". W nim zaś autor ze swoich rytualnych zaklęć takich jak "Każda władza pochodzi od Boga", której dotąd używał, by wyznawać miłość rozmaitym tyranom, tym razem wyciąga wnioski zbieżne z poglądami Wałęsy. Dodaje do tego typowy dla siebie zestaw argumentów antykaczystowskich i antyzwiązkowych, wszystko zaś potwierdza mu starą myśl, że arystokracja musi batem wychowywać motłoch. Arystokracją tą tudzież pomazańcem boskim ma być oczywiście Donald Tusk. Tusk był już dla Wielomskiego ostatnią nadzieją chrześcijaństwa w Polsce, więc nie tyle odwiedzamy, co pozostajemy w jakichś wysokich rejestrach paranoi redaktora Konserwatyzm.pl. Co ciekawe, choć Kaczyński i Ziobro to dawno zdemaskowani przez Wielomskiego socjaliści, ale okazuje się, że ich partie mają jeszcze szansę - muszą tylko głosować razem z PO i Palikociarzami za usunięciem związków zawodowych z zakładów pracy.

Michalkiewicz w swoim tekście zastanawia się, skąd u Wielomskiego ta miłość do arystokracji, skoro ten nie należy nawet do szlachty, więc rzecznikiem tej swojej umiłowanej i wyśnionej elity jest niejako samozwańczym. Opisuje też swoje przygody z ORMO, do którego Wielomski, razem z Wałęsą zgłaszają właśnie ochoczo akces.Tekst Michalkiewicza jest dostępny w sieci, więc nie muszę go dokładniej streszczać, co najważniejsze, chyba przedstawiłem.

Na koniec jednak dobra uwaga na temat Wielomskiego. Pisze on, że jeśli prawicowość wyznaczają dziś działania PiS (jak to poetycko ujmuje - cytowanie Lenina i przypisywanie cytatów Piłsudskiemu), to on z tramwaju Prawica wysiada na przystanku Normalność. Prawda zaś jest taka, ze z tramwaju Prawica pan Wielomski wysiadł już kilka lat temu na przystanku Bukowińska. Stamtąd zaś na kolanach udał się na ulicę Ikara, gdzie przeprowadził wywiad ze swoim ulubionym bydlakiem, którego władza pochodziła, a jakże, od Boga. Zapewne tego, w którego w młodości uwierzył młody Adam zapisując się do TPPR. Jak widać, wierny mu pozostał do dziś.

http://www.konserwatyzm.pl/blog/2/adamwielomski/67/co-z-tym-palowaniem-zwiazkowcow

http://michalkiewicz.nowyekran.pl/post/63693,ormowcy-postepowi-i-konserwatywni

komunikaty bieżące

Wciąż można kupić naszą płytę, która ukazała się kilka miesięcy temu, między innymi pod patronatem Niepoprawnych.pl. Tymczasem 2 czerwca o godzinie 15 (plus minus) otwierać będziemy drugi dzień festiwalu Ursynalia - zapraszamy.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

Mam wrażenie, że Wielomski po prostu na gwałt szuka drogi do jakiegoś intratnego urzędu, w rodzaju euroosła i stąd się jego radosna twórczość bierze. Jeszcze parę takich laurek i wskoczy na platformę wzmocnić skrzydło gowinowskie...

Pogromca Smoków

Vote up!
0
Vote down!
0

Pogromca Smoków

#260503

Tusk arystokratą. Ciekawa teza u tego - nieznanego mi bliżej - autora. Pewnie z tzw. hrabiów galicyjskich ;-)

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#260519

bez smyczy i kagańca?

I wie gdzie wysiadać?

Vote up!
0
Vote down!
0
#260534

A to autor ze wszechmiar godny polecenia:)
Osobliwość jakich mało, a przy tym posiadł on dar wk...wiania, przynajmniej mnie, w stopniu daleko większym niż bohater ostatnich dni, Osiecki.
Jest to postać nietuzinkowa - np. jest on redaktorem naczelnym pisma "Pro Fide ett Lege", organu monarchistów.
Przedstawiany jest jako konserwatysta. Jak na konserwatystę przystało ma on ciepły i życzliwy stosunek do generała Jaruzelskiego:

http://adamwielomski.salon24.pl/106608,jaruzelski-realizm-monarchizm

A tak w ogóle, to polecam serdecznie krótką (bo dłużej to się nie da) wędrówkę po blogach tego "prawicowca":
Aktualnym:

http://prawica.net/blog/adam-wielomski

I tym starym:

http://adamwielomski.salon24.pl/

A tak serio, to myślę, że cele jego działalności są takie same, jak w przypadku JKM. Ośmieszyć lansowane idee tak, aby normalni ludzie traktowali je jako wybryki umysłowe różnych dziwadeł.
Czy to są też tych panów zadania, czy też tak to po prostu im wychodzi, tego nie wiem.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0
#260603

Nie bardzo rozumiem skąd to sadystyczne podejście do "mojej skromnej osoby". :-))) Na dodatek sadyzm ów zamaskowany jest sprytnie "serdecznością" ("polecam serdecznie") ;-)))

A trochę poważniej; długoletnia znajomość JKM wystarczy mi aż nadto. Z panem Wielomskim nie byliśmy sobie przedstawieni. I niech tak zostanie.

Pozdrawiam

PS. Dziękuję za linki, z którymi się oczywiście zapoznam. Pretensje za ewentualne szkody moralne i zdrowotne będą kierowane pod adresem @traube. ;-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#260606

tych od tego hołdu Putinu:

"Oświadczenie redakcji konserwatyzm.pl przesłane ambasadzie Federacji Rosyjskiej.

W imieniu Polskiej prawicy pragniemy złożyć panu Prezydentowi Władimirowi Putinowi szczere gratulacje z okazji ponownego wyboru na stanowisko Prezydenta Rosji. (..) Odpowiada to niewątpliwie interesom naszych państw, a także wpisuje się w koncepcję (R. Dmowskiego) zapewnienia wzajemnego zrozumienia i poszanowania wzajemnych interesów w Europie i szczególnie w Europie Wschodniej (..) Panie Prezydencie, życzymy Panu sukcesów i budowy nowoczesnej Rosji, gdzie tradycyjne wartości będą miały pierwszeństwo przed ideologicznymi ekstrawagancjami modnymi na Zachodzie (..) (http://www.konserwatyzm.pl/artykul/3848/wladimir-putin-ponownie-prezydentem-tryumf-rosyjskiego-katec) 

Podpisano - Redakcja konserwatyzm.pl, czyli ze czterdziestu "konserwatystów", w tym Wielomski i.... Romuald Sz. jako specjalista (od czegoś).

Oni chyba dalej pędzą tym tramwajem, Michalkiewicza to nie martwi?
Nie bardzo kapuję, dlaczego tacy ludzie są jakoś tam znaczącymi postaciami po prawej stronie.
 

Vote up!
0
Vote down!
0
#260541

Tia... cały Wielomski, wiecznie na tropie kolejnych "katechonów" - Jaruzelski, Miller, Putin, teraz Tusk... O wyskokach konserwatyzm.prl napisałem dwie notki i mi się znudziło.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#260583

Jeśli "konserwa-tyzm" w stylu monarchistycznym polega na pałowaniu związkowców, rozgrzeszaniu ślepego soc-generała i całowaniu w 4 litery michnikoidów, to z takiego tramwaju trzeba wysiąść i to jak najszybciej.
Swoją drogą, to JKM i monarchiści spod herbu Wielomskiego zabijają idee tradycyjnej myśli konserwatywnej. I to jest największa szkoda dla polskiej kultury politycznej. Niestety, ale niektóre szkody są niemożliwe do naprawienia. Możemy na przykład podziękować JKM i Wielomskiemu za 15 straconych lat.
Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#260612

Wyszło co wyszło.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#260590

TL,

Wielomski prawdopodobnie jednak zwariowal.

Przyznaje sie do milych idei konserwatywno-monarchistycznych, rownoczesnie skladajac na kolanach holdy wschodniemu satrapie  ?

Qriozum reakcyjne... ale do owieczki Dolly jednak bym jego nie powownywal !

baca.

* wyobrazasz sobie Wielomskiego w muzeum, jak historyczna Dolly ? 

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

baca.

#260617

Baco, pewnego rodzaju konserwatyzm miły jest mojemu sercu. Niemniej jednak opisywane powyżrj zjawiska nadają się raczej do konserwatorium, które - jak powszechnie wiadomo - służy do przechowywania konserw. Zaś te konserwy są drugiej - jeśli nie trzeciej - świeżości. ;-)

Pozdrawiam

PS. Qriozum? a może qrwiozum?

Vote up!
0
Vote down!
0
#260624

Zgoda na to qrwiozum ;)

Wielomski jednak ma ambicje nieustannego komentowania spraw politycznych z punktu widzenia konserwatywno-monarchicznego.  Wpadl  w sidla wlasnego, wybujalego ego.

Dostal psztyka od Bartyzela, ale zbagatelizowal ostrzezenie i dalej prowokuje.

* Wspolczuje mlodym, ambitnym... ktorych ksztalci na uczelni.

pozdro.

 

Vote up!
0
Vote down!
0

baca.

#260627

Wybujałego? Raczej wybujanego. :-)))

Zero współczucia dla młodych ambitnych. Każdy jest (Pawłem) kowalem swojego losu.

Vote up!
0
Vote down!
0
#260629

Moze byc wybujale, wybujane, wybuchowe...

Ja jego ksiazek nie czytam ;)

* A mlodym, ambitnym jednak wspolczuje takiego wykladowcy.

Nie wspolczuje, jak zapisza sie do niego na seminarium magisterskie

czy... doktorskie ;)

 

Vote up!
0
Vote down!
0

baca.

#260635

Niedawno odstąpiłem wielkodusznie od ścigania Cię za defamacją "mojej osoby". Żeby mi to, Baco, było ostatni raz!

PS. Raz nie ma nic wspólnego RAZ-em.

PPS. Obecność na wykładach nie jest obowiązkowa. :-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#260639

Baco, aby zakończyć temat - bowiem Gospodarz może nas wziąć za spamerów - powiem tylko tyle, że biedni studenci sami wybrali studia na tak renomowanych uczelniach jak Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy w Siedlcach, tudzież Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego. Z całym szacunkiem dla Siedlc oraz innych miast, w których działa druga z wymienionych uczelni. Chcącemu nie dzieje się krzywada. ;-)

Pozdrawiam oschle, a to ze względu na powtarzające się, nieuzasadnione zarzuty okrucieństwa, które kierujesz pod moim adresem. :-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#260649

No tak,

dobil mnie Pan tymi lokalnymi 'akademiami' ;)

A zeby nie bylo tak oschle, to wychyle za zdrowie Waszmosci cos staropolskiego.

Czy moze byc sake, bo te cenie na rowni z naszymi nalewkami ? ;)

pozdro.

http://www.japansociety.org/event/annual-sake-tasting-lecture-rice-water-the-building-blocks-of-premium-sake

Vote up!
0
Vote down!
0

baca.

#260654

Nie chciałem Pana dobijać! Takie kreatury zasługują na długą, powolną śmierć w męczarniach! :-)))

Sake? Może być, ale tylko w ściśle określonych okolicznościach kulinarnych. Choć właściwym napitkiem dla Bacy powinien być zawsze "najdestylowańszy spirytusieniek".

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#260657

A bylo tych kreatur w dzisiejszej rozmowie. Nie tylko (boski) Julius nazizmu ;)

* sake jest napojem czeladzi. dlatego baca. ja tez lubi.

Pana zdrowie !

I zdrowie profesora Wolniewicza, ktorego teraz slucham:

http://lazacylazarz.nowyekran.pl/post/64034,polski-episkopat-utracil-wiare

Vote up!
0
Vote down!
0

baca.

#260661

[quote=tł]Owieczka Dolly polskiego konserwatyzmu monarchicznego (lub monarchizmu konserwatywnego)? Sugerujesz zainteresowanie eugeniką ze strony tych środowisk? No, no... ;-)[/quote]

Zatem nie, tego nie sugeruję ; )))))

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#260759