(update)Krzyż - nowy film Ewy Stankiewicz. Relacja z konferencji prasowej, trailer i zaproszenie na pokaz + Relacja z premiery

Obrazek użytkownika Budyń78
Ogłoszenie
Dziś rano w centrum prasowym PAP odbyła się konferencja prasowa, otwierająca cykl imprez promujących film Ewy Stankiewicz "Krzyż" - kontynuację "Solidarnych 2010". Poniżej pełny zapis dźwiękowy konferencji. Jakość, niestety, mogłaby być lepsza, zwłaszcza przez kilka pierwszych minut. Potem poprawiono słyszalność na sali i jest już ok. ]]>Krzyż - nowy film Ewy Stankiewicz - Konferencja prasowa]]> (odsłuchać można po kliknięciu, w tej chwili widać ikonę informującą o przetwarzaniu pliku, niemniej - już działa)
Konferencję prowadzi Wojciech Reszczyński, wypowiadają się zaś Ewa Stankiewicz, Jan Pospieszalski, Robert Kaczmarek oraz przedstawiciel wydawcy Przemysław Wrężlewicz. Jak można się spodziewać konferencja nie przyciągnęła zbyt wielu przedstawicieli mediów, choć oprócz pani Podhoreckiej-Stankiewicz z "Naszego Dziennika" i ekipy z "Polski - The Times", której przedstawiciel przeprowadził po konferencji wywiad z Ewą Stankiewicz, pojawiła się też - silnie wzburzona po krytyce mediów publicznych - pani z Polskiego Radia. Wypowiedzi o filmie, wydarzeniach na Krakowskim Przedmieściu, kondycji mediów, narodzinach nowego totalitaryzmu - to wszystko znajdziecie w poniższej relacji dźwiękowej. Dziś premiera filmu w warszawskiej Kinotece (tu niestety nie ma już wejściówek, wieczorem postaram się napisać kilka słów o premierze i, oczywiście, o samym filmie). Kolejny pokaz we wtorek, również w Warszawie, w kinie Wisła. Drugi z tych pokazów niepoprawni.pl objęli patronatem medialnym. O wszystkich wydarzeniach związanych z filmem będziemy informować, wkrótce też przedstawimy rozmowę z Ewą Stankiewicz.
przedatowane z 18 na 22 III @Kuki
Brak głosów

Komentarze

Tu zaś link do rozmowy z Ewą Stankiewicz w "Naszym Dzienniku"
http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110317&typ=my&id=my01.txt

Vote up!
0
Vote down!
0
#144033

Polska od 1939 roku nie jest wolnym, suwerennym panstwem. Podpisanie Traktatu Lizbonskiego bylo ostatnim gwozdziem do trumny. To panstwo juz nie istnieje, zydlaki, masoni z calego swiata sa zainteresowani tylko jednym. Wszystkie rzady od 1980 roku bez wyjatku to rzady swiatowej mafii likwidacyjnej. Likwidacja Polski jako panstwa juz jest zakonczona teraz pozostal durny narod, ale z tym to juz pryszcz, poradza sobie bez problemu. Najwiekszy liczebnie narod europy srodkowej Narod "katolicki"? Narod ktory najbardziej ucierpial w czasie II wojny swiatowej, zniszczenia wojenne niemal 75%, w ludziach i strukturach urbanistycznych. Jednak w porownaniu z tym co zrobili teraz wrogowie Polski, noszacy Polskie nazwiska, od czasow tzw: przemian spolecznych jest niczym. Teraz likwidatorzy Polski dokonali totalnego wyprania mozgow polskiego spoleczenstwa, oglupiony narod do granic ostatecznosci, nieodwracalnie uposledzony umyslowo, debilizm wtorny. Pozbawiony wszystkiego, honoru, godnosci, patrityzmu, kieruje sie tym co mowi ryzy klamca Thusek - "Polskosc to nienormalnosc............." Stado bezmyslnych baranow okradzionych ze wszystkiego. "Narod zacny tylko ludzie kurwy", za obietnice wyssane z palca da dupy kazdemu kto im takowe zaoferuje. Hanba wam Polacy HANBA.

Vote up!
0
Vote down!
0
#144041

Ciekaw jestem opinii Niepokornych na ten pogląd JKM.
Link poniżej:

http://www.youtube.com/watch?v=ni8nIfjL3pk&feature=dir

Vote up!
0
Vote down!
0
#144966

śmierć w bohaterskiej walce lub męczeństwie to istotny czynnik legendotwórczy.Jeśli ginie osoba młoda to legenda jest piękniejsza... Czysty romantyzm - przecież chyba wszyscy uczyliśmy się tego na lekcjach języka polskiego (lord Byron, Edward Dembowski,Emilia Plater,Krzysztof Kamil Baczyński).Ich przykład nas uwzniośla i  zwykłych zjadaczy chleba przerabia w anioły.

Ps.Jesteśmy Niepoprawni.

O niepokornym  śpiewał niejaki Stachursky "To ja typ niepokorny".Raczej obciachowa muza. Choć coś w tym jest i zapewne jesteśmy także niepokorni.

Pozdrowienia

Vote up!
0
Vote down!
0
#145013

Trzymam za słowo dotyczące wieczora.
Dziękuję za ten materiał.

Pozdrawiam!

Vote up!
0
Vote down!
0
#144039

Znam to co jest trescia tego filmu z autopsji.

Bylem pod Krzyzem 9 sierpnia, kiedy to swoja zabawe zorganizowal niejaki Rambo.

Bronilismy niewielkiego transparentu przycisnieci do policyjnych barierek. Policja miala nas w d..

Druga strona sprawiala wrazenie jakiegos opetania. Pijana dzicz.

Mialem wrazenie ze przenioslem sie do tolkienowskiego Srodziemia i bronie Minas Tirith przed najazdem orkow z Mordoru.

To jest spor cywilizacyjny. Jestesmy ostatnia linia obrony. Musimy wytrwac i czekac az sie to zawali. Musimy sie przygotowywac aby pozniej przejac stery na zgliszczach.

Mysle ze nie da uniknac upadku. Ale musimy wytrwac i wykorzystac ten czas na organizacje i przygotowanie intelektualne i duchowe.

Vote up!
0
Vote down!
0
#144090

Ruda Kino Wisła udziela telefonicznych informacji, że takiego filmu nie mają w repertuarze!

Vote up!
0
Vote down!
0

Ruda

#144096

bo tego filmu nie ma w repertuarze, to pokaz specjalny.

Vote up!
0
Vote down!
0
#144221

Pogonimy "tarasowych Orków" tam gdzie ich miejsce, do Mordoru!

☺pozdrawiam
Kriss66

Vote up!
0
Vote down!
0

Kriss66

#144450

Naburmuszone i butne chłopaki z BOR-u co nie potrafili własnego Prezydenta ochronić a na bezbronnych cywili się wybrali. Toć to dopiero przeciwnik godny im się trafił.
Nic dziwnego , ze ich specnaz potraktował jak zdebilałą niedojdę. Do tego co widać są tylko tylko zdolni. Takie nieco lepiej podszkolone strażniki miejskie. Hańba nie tylko dla munduru ale i dla Służby.

Vote up!
0
Vote down!
0

Nie jestem pewien czy podążam we właściwym kierunku , więc na wszelki wypadek nie zbaczam z kursu.

#144095

Od siebie powiem tyle, że film robi wrażenie na osobach, które uczestniczyły w pokazanych w nim wydarzeniach, niemniej sądzę., że na tych, którzy dotąd znają je wyłącznie z relacji i zapewne czasem wciąż "nie do końca wierzą" zrobi wrażenie o wiele większe. Sama w Kinotece była wypełniona po brzegi. W relacji dźwiękowej wystąpienie reżyserki po projekcji oraz garść opinii napotkanych zaprzyjaźnionych osób, oraz - co szczególnie polecam uwadze słuchaczy - mocna wypowiedź księdza Stanisława Małkowskiego

http://but13.wrzuta.pl/audio/ayjVjta1JBA/premiera_krzyza_ewy_stankiewicz_-_po_filmie_m.in._ks._s._malkowski

Vote up!
0
Vote down!
0
#144284

Szanowny waleczny Budyniu.
Pozwolisz że  swoją opinie na temat Krzyża i min.Hall wykżycze Tu

 Pani min.we Włocławku ciągle jeszcze jest w atmoswerze towarzyszącej aktywistom gówniannym z pod Krzyża "Smoleńskiego"

Pani min Hall we Włocławku to taki Rambo II z Warszawy.

Wiecej w Naszym Dzienniku dzisiejszym.Polecam.

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#144362

Widziałem...

Vote up!
0
Vote down!
0
#144398

...będę miał do rozdania dla naszych czytelników podczas Obciachowych Gazet (w Warszawie). Niestety to mała liczba, więc będę musiał racjonować je po jednym na osobę. Jeśli ktoś się zadeklaruje w tym wątku, w miarę możliwości odłożę zaproszenie, podejrzewam bowiem, że rozejdą się w minutę...

Vote up!
0
Vote down!
0
#144399

Bo tych strasznych wydarzeń nie można zapomnieć. Mam nadzieję, że przynajmniej częsc z tych młodych ludzi kiedyś spłonie ze wstydu oglądajac ten film.
Jak mogło dość do takiego zezwierzęcenia w Polsce? Koszmar.

Vote up!
0
Vote down!
0

GosiaNowa

#144586

Dwójka "bohaterów negatywnych" była obecna na pokazie i na razie nie sprawiała wrażenia zawstydzonych. Ale oczywiście, zawsze jest nadzieja - odsyłam, jeśli ktoś jeszcze nie posłuchał - do wypowiedzi ks. Małkowskiego

Vote up!
0
Vote down!
0
#144598

[quote=Budyń78]Dwójka "bohaterów negatywnych" (...)[/quote]

Vote up!
0
Vote down!
0
#144861

Chłopak, znany jako "satanista spod krzyża", razem z kolegą, którego nie zapamiętałem z Krakowskiego

http://monitorpolski.files.wordpress.com/2010/08/malgoska.jpg

Jest na tym zdjęciu, w koszulce HIM.

Vote up!
0
Vote down!
0
#144933

Budyniu, dzięki za relację. Właśnie słucham.
Pozostaje czekać, aż będzie można gdzieś film kupić.

Vote up!
0
Vote down!
0

deszczowy

#144969

Ten Film winien ruszyć w objazd Polski ..Dlaczego tylko Warszawa dalej ma mieć takie przywileje ..? Czy prawo do głoszenia prawdy jest przypisane na stałe do tego miejsca ? Tą drogą wnoszę oficjalnie propozycje by rozważono i taką formę odkłamywania historii ..zważywszy na to że film traktuje o zawiązywaniu się kolejnego autentycznego faszyzmu niemal w centrum chciałoby się powiedzieć cywilizowanej Europy.. Dodatkowo pozwoliłem sobie wkleić pełny zapis dźwiękowy konferencji prasowej przed premierą filmu dokumentalnego "Krzyż" w reż. Ewy Stankiewicz, będącego kontynuacją głośnych "Solidarnych 2010" pozdrawiam . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . " idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."/Z.Herbert/ /Klub Gazety Polskiej w Opolu/ ]]>http://andruch.blogspot.com]]> ]]>http://ngo.opole.pl/]]>
Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#145482

Myślę, że pokazy poza Warszawą są kwestią (niedługiego) czasu.

Link do konferencji to ten sam link, który jest w tekście na górze.
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#145483

Budyniu ,,,jeśli możesz w jakiś sposób wpłynąć na przyspieszenie tej decyzji bylibyśmy , a myślę że poniekąd odzwierciedlam stan ducha ludzi mieszkających na Śląsku Opolskim w szczególności tych z nas skupionych wokół Klubu GP w Opolu i szeroko rozumianego środowiska patriotycznego ..
autentycznie wdzięczni. Jestem przekonany że jeśli byłaby taka wola samych twórców czyli Pani Ewy Stankiewicz i red. Jana Pospieszalskiego do przyjazdu z tym dokumentem do nas do Opola . Tu też jest Polska , choć czasami brutalna rzeczywistość próbuje nam powiedzieć co innego.

Od niedawna budzą się na tym terenie demony w postaci wzmożonej działalności organizacji o nazwie "Ruch Autonomii Śląska" ( RAŚ) . Warto poczytać w tej kwestii to o czym piszą niezależne media w Opolu takie jak Niezależna Gazeta Obywatelska ...

Dziwnym trafem oba główne dzienniki czyli "NTO" i "GW" wspierają owe inicjatywy co daje efekt odwrotny od naszych oczekiwań w tej kwestii .

W przekazach tych czuje się wyraźną wrogość do naszych patriotycznych nawoływań do delegalizacji samego ruchu z uwagi na zagrożenie separatyzmu czyli prób odłączenia całej dużej części Polski czyli Śląska od Macierzy .

To natomiast już nie są żarty ..to jawna wrogość wobec państwa polskiego ...

Dlatego w szczególności warto póki jest jeszcze taka możliwość przeciwstawiać się tym zakusom poprzez np. spotkania i emisje tak wspaniałych materiałów.

pozdrawiam
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."/Z.Herbert/
/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com
http://ngo.opole.pl/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#145488

Jeśli miałbyś (z klubem GP choćby) możliwość zorganizowania pokazu w Opolu prześlę Ci kontakt do osoby, która może to załatwić od strony producentów filmu

Vote up!
0
Vote down!
0
#145503

To ważne co napisałeś , porozumiem się z kim trzeba w tej sprawie ( u nas w Opolu) . Mam nadzieję a wręcz jestem o tym szczerze przekonany , że to się może udać.

pozdrawiam
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."/Z.Herbert/
/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com
http://ngo.opole.pl/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#145577

Oni nie biją. Nie niszczą wieńców,portretów, kwiatów, zniczy i krzyża.ONI mają czyste ręce.Działają w imięniu POlszewickiego prawa.To polska swołocz wykonuje za nich czarną robotę.Oni są od kasiory i orderów,którymi obsypuje ich p. Pre...(nie mogę-ręce zadrżały).Ja,jako obywatel POLSKI - pluję na taką rzeczywistość. Życzę, z całego serca i duszy,aby zapadli się pod ziemię,za to co dla POLSKI uczynili.

http://www.youtube.com/user/janolsza?feature=mhum

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

JAN OLSZEWSKI

#145514