Treści z tagiem: spiskowe teorie dziejów

Obrazek użytkownika demonica
Świat

Pewnie powinnam wpisać w Polecankach, ale wielu Niepoprawnym mogłoby umknąć. A wpis jest wart przeczytania - w całosci, do osttaniego słowa.
Fragment:

Premier Gyurcsány przyznał się tu przed gronem swoich współprzestępców z eksbolszewickiej partii socjalistycznej, że „kłamaliśmy rano i wieczorem, w dzień i w nocy, kłamaliśmy latami...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj
Środowiska okołopisowskie, szerzej - konserwatywne, a jeszcze szerzej - chrześcijańskie, po ostatnich wyborach bardzo potrzebują jakiegokolwiek zwycięstwa. Jako takie przedstawiają rychłe odejście Darskiego z TVP. A ja mówię - nie wygraliśmy.
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Harcerz
Kraj

Uważnie przyglądając się sytuacji w Polsce AD2011 nie opłaca się wygrać wyborów i wziąć odpowiedzialność za los Polski.
Smutne to stwierdzenie wynika z kilku powodów.
1. PO pierwsze – czterolecie rządów PO doprowadziło Polskę do zapaści finansowej .
Koalicja PO-PSL przy ochoczej aprobacie SLD zostawia weksel dla następnych...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Peacemaker
Idee

Informacja o "ściśle tajnej" bazie podsłuchowej USA przy naszej wschodniej granicy, która mogła zarejestrować ostatnią rozmowę Prezydenta z bratem wywołała burzę w mojej pracy. Oczywiście temat nr 1 - czy Amerykanie ujawnią czy nie ujawnią treść rozmowy. Przeważała opinia, że nie ujawnią, bo rzeczy z tajnych podsłuchów o charakterze...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj
W Boże Narodzenie portal wpolityce.pl opublikował list, w którym czytelniczka pisze o bulwersującej książce na temat katastrofy smoleńskiej, której wydawca podpiera się autorytetem ojców Paulinów z Jasnej Góry.
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj

Po kilku miesiącach zdecydowałem się na drugie podejście do książki "4" Waldemara Łysiaka. Pojawia się w niej wątek planów

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Peacemaker
Blog

Czym się różni "antykaczyzm" od antysemityzmu? I jedna i druga ideologia opiera się na przekonaniu, że to "my" jesteśmy ci dobrzy, postępowi i wykształceni, a "oni" są źli, głupi, niereformowalni i pełni nienawiści. I jedna i druga ideologia bazuje na kłamstwie wmawiającym spisek tej drugiej strony. Faszyści wmówili Niemcom, że kryzys lat 30-...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj
Jakiś czas temu wpadłem na pomysł, by zamieścić u siebie informację z cyklu "prawda czy fałsz?", która mówiłaby o tym: Krzysztof Skiba twierdzi, że gdy w swoim czasie pokazał na koncercie tyłek, adresatem tego pokazu nie był wcale, jak wówczas pisano, Jerzy Buzek. Wygląda jednak na to, że Skiba nie będzie musiał przepraszać za tamten nietakt.
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj
Wciąż trwa serial z Andrzejem Olechowskim w roli głównej i choć szanse na jego i Pawła Piskorskiego powodzenie nie są wielkie, to trzeba przyznać, że umieli zrobić wokół siebie szum. Z życzliwą pomocą, oczywiście. Jeśli ktoś miałby np wątpliwości, jak zachowa się w tej sprawie "Gazeta Wyborcza" powinien zajrzeć do wydania weekendowego, gdzie list Olechowskiego do Tuska zilustrował hagiograficzny życiorys tego pierwszego. Najważniejszy w tekście jest opis początków PO w którym zarówno Tuska, jak Płażyńskiego przedstawiono jako dwóch nieudaczników, trzymających się w chwili politycznego zawirowania nogawki giganta - Andrzeja Olechowskiego.
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj
Czytelnicy Salonu24 są dziś świadkami swoistego objawienia, jakiego doznała redakcja Newsweeka na swoim blogu, tym razem reprezentowana przez Piotra Śmiłowicza. Newsweek klawiaturą Śmiłowicza ogłosił - nie kryjąc własnego zdumienia ogłaszanym faktem - że Platforma Obywatelska "dołączyła do brudnej gry o TVP"

.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj
Ostatnio trochę się zaczęło pisać o tym, że rząd zlikwidował już pobór, a tymczasem stworzenie prawdziwej armii zawodowej zostało realnie odsunięte w czasie. tak więc armia zawodowa nie zastąpiła płynnie poborowej i obecnie zdaje się nie mamy żadnej, nie licząc żołnierzy w Iraku i Afganistanie, o czym napisał u siebie Ziemkiewicz. Jeżeli rząd uważa, że gdy żyjemy wśród przyjaciół, nie potrzebne nam żadne wojsko, powinien zadeklarować to wprost. Tymczasem Polska została de facto pozbawiona zdolności obronnych i nie mówi się o tym zbyt wiele, a szkoda.
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj
Wczoraj, późnym wieczorem, dowiedzieliśmy się z "Rzeczpospolitej" i TV24 o pobiciu pani Anny Cugier-Kotki. Pierwsza wiadomość, ta z "Rzeczpospolitej", brzmiała bardzo dramatycznie, podobnie, jak wywiad z aktorką na antenie TVN 24. Później pojawiło się kilka niejasności, teraz zaś pora chyba na pierwsze zebranie i przeanalizowanie dostępnych informacji.
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Budyń78
Blog
Jednym z głównych zarzutów wobec Donalda Tuska jest jego nieideowość i zmienność poglądów. Oto bowiem w początkach III RP był on liberałem ("aferałem") i antyklerykałem, pod koniec tego rozdziału kariery odegrał rolę swojego życia w filmie Jacka Kurskiego.
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj

Lech Wałęsa zgadza się z generałem Jaruzelskim, krzyczy nagłówek "Dziennika". Czy jednak jest z czego robić sensację? Co mówi Wałęsa? Mówi: "Polityka polskiego rządu wobec Rosji jest niezgrabna jak słoń w sklepie z porcelaną. Polska i Rosja są skazane na geograficzne sąsiedztwo. Uczyńmy stosunki dwustronne zgrabniejszymi i logicznymi. Polska...

0
Brak głosów