Wskazówki dla komisji śledczej

Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj
W związku z planami, by wezwać przed komiślę śledczą do spraw nacisków ojca Tadeusza Rydzyka, chciałbym podsunąć posłom, a zwłaszcza posłowi Karpiniukowi, pewien trop, za którym moim zdaniem warto podążyć.
Ojciec Tadeusz Rydzyk jest członkiem zgromadzenia o. redemptorystów. Choć w swoim imperium medialnym ojciec Rydzyk jest osobą samodzielnie podejmującą decyzję i trzymającą całość mocną ręką, jednak jako zakonnik podlega władzy prowincjała zakonu o. Ryszarda Bożka. Ponieważ ten swoją funkcję pełni jednak dopiero od tego roku, komisja powinna wezwać raczej o. Zdzisława Klafkę, będącego prowincjałem w czasach, których dotyczy zainteresowanie tego sejmowego ciała. Jako przełożony o. Rydzyka Klafka może dysponować cennymi dla posłów informacjami, czego nie należy lekceważyć. Na tym jednak nie powinno się poprzestawać. Zakon pozostaje częścią kościoła katolickiego, jest więc oczywiste, że w sprawach trudnych jego zwierzchnik może, a nawet powinien komunikować się z władzami całego kościoła. Tak więc może okazac się, że konieczne będzie z jednej strony przesłuchanie biskupa Józefa Glempa, z drugiej zaś Kazimierza Nycza, biskupa warszawskiego (prowincjał redemptorystów urzęduje w tej właśnie diecezji. Jak wiadomo kościół katolicki jest instytucją silnie zhierarchizowaną, można mieć mocne podstawy, by sądzić, że informacje w tej sprawie przepływały na linii Warszawa - Watykan i posiada je też papież Benedykt XVI. Należy więc wezwać go czym prędzej przed oblicze komisji. Benedykt XVI (uwaga, prawdziwe nazwisko Ratzinger) jest z pochodzenia Niemcem, jednak na tyle mało popularnym w tym kraju, że jego ewentualne przesłuchanie nie powinno odbić się na naszych stosunkach z naszym sąsiadem. Sam Watykan zaś, którego głową jest papież, nie jest członkiem Unii Europejskiej, tak więc i UE nie powinna zgłaszać żadnych pretensji w tej sprawie. Panowie posłowie, do roboty!
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

Wszak oni też słyszeli na antenie słowa Tadeusza Rydzyka, dyrektora
pozdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#7852

Kiedyś czytałem taką arabską bajke o emirze, co w ramach dochodzenia pozwał pod sąd całe królestwo.

Dlaczego? No bo do domu włamał się złodziej. Uciekał po dachu, ale wpadł do środka, bo dach był słaby. Dlaczego słaby? Bo stolarz zawalił. A dlaczego stolarz zawalił? Bo miał kiepskie drewno. Dlaczego drewno było kiepskie? Bo drzewo było źle nawadniane. Dlaczego było źle nawadniane? Itd. itd.

Vote up!
0
Vote down!
0
#7862

których koncept polega na łączeniu śmiesznych związków przyczynowo-skutkowych.

Cała komisja śledcza to jeden kawał. Wydatkowanie naszych ciężko zarobionych pieniędzy na bzdury.. Jakby nie było innych priorytetów.

Vote up!
0
Vote down!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#7883

Budyniu ostrożnie z pomysłami, bo gotowi je wprowadzić w życie. Wczoraj przez nieuwagę posłuchałem kilku bęcwałów zasiadających w tejże komisyji i nie mam złudzeń.... banda idiotów!

Vote up!
0
Vote down!
0
#7886

na zdrowie im to nie wyjdzie :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#7888

Tę koncepcję spraszania coraz to bardziej egzotycznych świadków na rozprawę już kiedyś przetestował Jaruzelski, chcąc wzywać połowę światowych polityków rządzących w latach 80. Karpiniuk, idąc w jego ślady, powinien dostać nominację generalską LWP,

pozdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#7901