Jak mała gumka świat uratowała

Obrazek użytkownika bożena
Blog

Żyjemy w oparach absurdu. To żadne odkrywcze stwierdzenie, jednak czasem dopada mnie brutalna prawda tego zdania i zazwyczaj reaguję przyśpieszonym pulsem. A potem szerokim łukiem omijam sklepy monopolowe, żeby uniknąć oczywistej pokusy utopienia w winie smutków egzystencjalnych.
Dzieci mają taką cechę, że jak coś spsocą, to aby uniknąć odpowiedzialności, próbują czarować rzeczywistość i szukają winnych. Okazuje się, że mentalność czterolatków wielu dorosłych członków populacji nie opuszcza nigdy.
I tak, taki dorosły czterolatek zraża się Hivem albo na czole powoli rysuje mu się tzw korona Wenery i co? Wszyscy winni, nie on. Winna matka, bo nie wytłumaczyła, winny ojciec, bo nie porozmawiał, winny sąsiad, bo ma lepszy samochód, winna żona, winny mąż, winne dzieci.
A już najbardziej winny papież. Dlaczego? Bo tak!
Rodzice rwą włosy z głowy, 15 – etnia córka, słoneczko tatusia, w ciąży. Kto winny? Nie, tym razem nie rodzice. Winny kościół. Winna szkoła. Dlaczego? Bo tak!

Kiedyś w tv widziałam migawki sondy ulicznej. Pytano respondentów, czy lubią Jana Pawła II. Jakie odpowiedzi dominowały? Nie, nie lubię, bo on nie pozwala używać prezerwatyw, jest odpowiedzialny za śmierć milionów z powodu zakażeń HIV.
Co ciekawe, ludzie, którzy na co dzień werbalnie i niewrbalnie dają dowód tego, że za nic mają nauki Kościoła, słowa papieża, w przypadku prezerwatyw okazuje się, że słuchają Go jak potulne owieczki, po czym ponoszą skutki tego posłuszeństwa.
To już nawet nie absurd. To debilizm i lemingowatość umysłu w czystej, przerażającej formie.
Od wczora Papież Benedykt XVI jest nazywany „kryminalistą”. Przez debili, nihilistów i hedonistów.
Nie trzeba być katolikiem, ba, nie trzeba być nawet wierzącym, żeby słowa Papieża potraktować jako rozumne ostrzeżenie. Tylko ktoś o naprawdę złej woli może sprowadzić wypowiedź Papieża o tym, iż problemu milionów ludzi zakażonych HIV nie rozwiążemy za pomocą zintensyfikowania dystrybucji prezerwatyw - do problemu gumek. Stanowisko Watykanu zwraca wyraźnie uwagę, że koncentrowanie się na prezerwatywie nie jest właściwą drogą, ponieważ odwraca uwagę od bardziej złożonego zadania wychowawczego.

Czy jest coś niewłaściwego w tych stwierdzeniach? Czy ktoś o zdrowych zmysłach, o znikomym choćby poziomie intelektualnym może z czystym sumieniem powiedzić, że jest to wypowiedź, która „zagraża polityce zdrowotnej i nakazom ochrony ludzkiego życia" ?
Sprowadzajac problem do prezerwatywy stawiamy się w jednym szeregu co najwyżej z małpami i niestety obalamy tym samym tak ukochaną przez niektórych teorię Darwina.

Kiedyś podobny szum rozpętał się, gdy przedstawiciele Opus Dei publicznie stwierdzili, że osoby nagminnie korzystające z usług chirurgów platycznych powinny, przed podpisaniem zgody na taką ingerencję chirurgiczną poradzić się psychiatry.
Och, jakiż rwetes się podniósł!! Że ci Źli już ingerują w tak intymne sprawy, jak czyjść wygląd. A tymczasem, każdy leming na psychologii wie, iż brak samoakceptacji jest jednym z zaburzeń psychicznych człowieka.
Wszystkim małpom obiecuję napisać kiedyś bajeczkę na dobranoc, o tym jak dzielna gumka wyzwoliła świat od zagłady.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

co czasem zaglądają do tego kącika.
Z góry przepraszam za swoją znikomą aktywność w komentowaniu i odpowiadaniu na komentarze.
Nie wiem czemu, ale na komputerze, którego używam, bardzo ciężko otwiera mi się strona Niepoprawnych, zawiesza się, ginie itp. Zalogowanie się bądź wstawienie komentarza trwa czasem bardzo długa i często kończy się niepowodzeniem. Dlatego częściej niż użytkownik, bywam na Niepoprawnych jako gość.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#16004

Ze względu na rosnącą "popularność" jesteśmy zmuszeni "przeprowadzić się" na droższy serwer. Niestety wszystko finansujemy z naszych "dziurawych kieszeni". W ciągu najbliższych 2 tygodni dokonamy zmiany na lepsze, gdy będziemy na nowym serwerze.
Pozdrawiam serdecznie i dziękuje za uwagi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#16042

niestety mam explorera, ale zmienię, skoro tak będzie lepiej. Powoli całkiem przeprowadzam się na Niepoprawnych, bo jak widzę Sadurskiego i jemu podobnych, to za dużo zdrowia mnie to kosztuje.
pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#16083

Cała przyjemność po naszej stronie ;) W razie czego ma Pani u nas bloga. W edycji swojego konta można uzupełnić informację o blogu, która pojawi się w prawym pasku na Pani blogu - czyli tak jak na salonie.

Proszę dać znać na PW (prywatną wiadomością) jak po zmianie przeglądarki wygląda sytuacja. Będę się starał pomóc. Pozdrawiam ;)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#16087

Z jakiej przeglądarki Pani korzysta. Strona nie powinna chodzic tak źle. Jeśli Pani ma możliwość, proszę spróbować skorzystać z najnowszej wersji Fire Foxa, Opery lub chrome przy przeglądaniu strony. Na starszych przeglądarkach może występować problem obniżonej wydajności..

Pozdrawiam Serdecznie!

P.s. Proszę chociaż co jakiś czas się pojawić i skomentować - to dla nas ważne! ;)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#16067

CHIRURG sie pisze , no chyba ze wspomniana wyzej gumka cos tam wytarla

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#16037

gdy powiem ci, że tak naprawdę to nieczyste siły ciemnogrodzkiego katolicyzmu są odpowiedzialne za karygodne bledy ortograficzne, jakie sadzę, to dasz mi taryfę ulgową?

już poprawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#16082