Walka z kryzysem. Przegląd metodologiczny.

Obrazek użytkownika bożena
Blog

Przedsiębiorstwa tracą płynność i nie mają na wypłatę wynagrodzeń – alarmują inspektorzy pracy - czytamy w "Rzeczpospolitej".
Żaden rząd nie radzi sobie z kryzysem. Nasz rząd też nie da mu rady. Jedyne co może zrobić to łagodzić jego skutki i nie popełniać błędów, które ten kryzys mogłyby pogłębić –Ryszard (Lwie Serce) Petru mówi w programie Tomasza Lisa
No tak, skoro Petru tak mówi, możemy spać spokojnie. Rząd nic nie poradzi, więc nikt nie będzie mógł nigdy powiedzieć, że rozczarował się rządami ekipy Tuska.

W sondażu "Rzeczpospolitej" 61% Polaków chce, by w związku z kryzysem gospodarczym PO i PiS blisko współpracowały. 31% ankietowanych przez GfK Polonia opowiada się też za utworzeniem przez obie partie wspólnego rządu.

- Ludzie liczą, że gdyby dwie największe partie zacieśniły współpracę, to w parlamencie nie byłoby kłótni o to, w jaki sposób walczyć z kryzysem i wówczas te działania byłyby bardziej skuteczne - mówi "Rzeczpospolitej" Bartłomiej Biskup, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.

- Polska ma szczęście, że w dobie kryzysu krajem rządzi PO, premier niepotrzebnie wysłuchuje opozycji - kryzys nie zagraża poparciu dla koalicji rządzącej - mówi Wirtualnej Polsce poseł PO Antoni Mężydło.

Wniosek prosty – liwkidacja opozycji, a nie jakieś tam bleble rozmówki skutecznym orężem w walce z kryzysem

Mimo wszystko Premier pokazuje, ze jeszcze ma dobrą wolę:
Szef gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak powiedział, że Donald Tusk jest gotowy stawić się na spotkanie z prezydentem Lechem Kaczyńskim, o ile tylko zostanie na takie spotkanie zaproszony.

Jak deklaruje Nowak, premier ma zasady, a jedną z nich jest niewpraszanie się. Więc co tam kryzys! Kurtuazja i wersalowy savoir – vivre najpierw, potem możemy zacząć rozmawiać.

- Organizując spotkanie ministrów NATO w Krakowie pokazujemy, że Polska dobrze radzi sobie w czasie kryzysu - mówi Wirtualnej Polsce poseł PO Waldy Dzikowski.

Panowie, jak jeszcze dogadacie się w sprawie obchodów 20 lecia upadku komuny, najszarszy z szarych Kowalskich odetchnie z ulgą, bo będzie to znaczyło, że tak kryzys zostanie zażegnany.

***

W całej tej mozaice brakuje oczywiście wtrętów wyznaniowych, więc już uzupełniam:

- Receptą na kryzys w Polsce jest według Premiera Tuska modlenie się w kaplicy - mówi Wirtualnej Polsce posłanka SLD Joanna Senyszyn.

- Nie mam zaufania do jakości wiary Donalda Tuska - deklarację premiera o podaniu się do dymisji po tym jak straci wiarę, że wyciągnie Polskę z kryzysu komentuje poseł PiS Zbigniew Ziobro.

Co na to wszystko nasz słoneczny premier?

Nie jesteśmy Ameryką, a ja nie jestem prezydentem Obamą - mówił szef rządu.

To już wiemy. Wystarczy porównać kolor włosów. Tylko co z tego?

Brak głosów

Komentarze

nie moge patrzec ani słucgać tego bufona Petru.
Jeszcze niedawno cudowne wizje roztaczał i sciemniał,że kryzys nas nie dotknie.
To taka wesz medialna.
A Donaldu to na nic nie ma recepty,bo to laik jest.

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#14390

Niestety chyba idzie na najgorszy scenariusz z tymi nierobami!
Co prawda udają, że panują ale są spętani strachem niemożnośći!
A te teksty tego kociaka balcerkowego , Petru są żałosne!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#14422