Ładne zachowanie Kaczyńskiego

Obrazek użytkownika gw1990
Kraj

Dziś muszę napisać, że zmiana wizerunku prezesa PiS jest zabiegiem udanym. Na dzisiejszej konferencji prasowej, Jarosław Kaczyński bronił Władysława Bartoszewskiego, który bardzo krytycznie i ostro wypowiadał się na temat Eriki Steinbach. Próba stworzenia fundacji ds. wypędzeń to chęć tuszowania historii i usprawiedliwienia wywołania II wojny światowej, aż w końcu zwalanie winy właściwie na Polaków.

Jarosław Kaczyński zaskoczył mnie o tyle, że przecież jeszcze prawie dwa lata temu, Bartoszewski w sposób niesprawiedliwy atakował rząd PiS, używając języka karygodnego w debacie publicznej. Wielki plus dla prezesa za obiektywizm i słowa ponad podziałami. Jednocześnie nie wiem, czy Bartoszewskiego stać byłoby na to samo w odwrotnym kierunku.

Kampanię PiS oceniam również bardzo dobrze. Kongres zrobił swoje i widać, że ocieplenie wizerunku prezesa i partii jest przemyślane i to w sposób mądry. Spoty z wpływowymi posłankami, zwrócenie wreszcie uwagi na młodzież i łagodniejszy język, przy dostrzeganiu tych samych problemów, było czymś, czego brakowało od dwóch lat. Reakcji PO na razie nie dostrzegamy, poza zmianą rzecznika rządu po niefortunnych słowach mojego ulubieńca, Sławomira Nowaka. I skrętu w lewo, o czym pisałem już dzisiaj.

Ocena wpisu: 
Brak głosów