Zyzak

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Dziś gościem Konrada Piaseckiego w RMF24 był Zbigniew Bujak-działacz opozycji. Rozmawiano o różnych sprawach np. o górnictwie.. W pewnym momencie padło pytanie o współpracę Wałęsy z SB.. Bujak jak gdyby nic, bez żadnych wątpliwości odpowiedział..  

Bujak o współpracy Wałęsy z SB-W 76 po prostu zdecydowanie zerwał i już. [...] Moim zdaniem ją, informację o epizodzie Wałęsy miałem w 79, w związku z...

4.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (25 głosów)
Obrazek użytkownika Gadający Grzyb
Kraj

Lech Wałęsa przez całe życie prześladowany był przez złego brata-bliźniaka o imieniu Bolesław.

I. Spiskologia

Namnożyło się ostatnio trochę teorii na temat zagadek związanych z przeszłością Autorytetu i naszego eksportowego Mędrca Europy. Budyń 78 wysnuł przypuszczenie o sobowtórze hodowanym od dzieciństwa przez esbecję, która dzięki usługom jasnowidzów przewidywała przyszłość potomka cesarza...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Andrzej.A

Dodatkowe informacje, które dzisiaj wypłynęły za sprawą Naszego Dziennika (źródło) mają pewną mało zauważalną konsekwencję.
Otóż we wszystkich (całych dwóch) opracowaniach biografii Lecha Wałęsy stoi jak wół, że Lech Wałęsa został wykreślony z ewidencji SB w 1976 roku. Podają tak zarówno w swej pracy Cenckiewicz & Gontarczyk jak i niezależnie Zyzak.
Charakterystyczne jest również to, że w nagranej...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika idź Pod Prąd
Kraj

"Nasz Dziennik" donosi, że kopie dokumentów bezpieki dotyczących "Bolka" mogą znajdować się w Sejmie. Co zawierają te dokumenty? Niedawno mówił o tym Paweł Zyzak.

[video:http://www.youtube.com/watch?v=l4QU90rQs5o]

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika idź Pod Prąd
Historia

Ciekawa obserwacja Pawła Zyzaka.

[video:http://www.youtube.com/watch?v=9y_vu3CVxOs]

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika idź Pod Prąd
Kraj

W telewizji chyba nie mówili o tym zbyt głośno. Paweł Zyzak o procesie:

[video:www.youtube.com/watch?v=gdyl_mxIiq8]

4.45
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (2 głosy)
Obrazek użytkownika portal.arcana
Kraj

Najlepiej stać po stronie czystego sumienia – rozmowa z Pawłem Zyzakiem, autorem biografii „Lech Wałęsa. Idea i historia”

Portal ARCANA: Twoja książka wywołała swojego czasu burzę. Ataki medialne, bezprecedensowe oszczerstwa, doprowadzenie do wyrzucenia z pracy stanowiły poważną presję - czy po upływie dwóch i pół roku od wydania książki żałujesz, że zdecydowałeś się na taki nieodwracalny krok?

...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika K-pax
Kraj

Nie od dziś stan który obserwuje przez ostatnie lata nazywam Mediokracją .
Oczywiście mógłbym bez trudu uzasadnić dlaczego stawiam taka niby wybujała tezę ale zamiast tego proponuje państwu 45 minut treściwego i pouczającego materiału filmowego który streszcza i obnaża w jakiej rzeczywistości przyszło nam żyć !!
Ten materiał został nagrany na konferencji "Oblicza Polskich Mediów"

Oblicza...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Maciej Gnyszka

Znów w pociągu
Pangrzyzga znów zasiadł w pociągu i pisze. Niesprzyjające okoliczności jak nigdy dotąd – na pokładzie dwoje dzieci z babcią i rowerkiem, harmider jak w ośrodku leczenia ADHD... Mateusz i Barbarka lubią bawić się dinozaurami z jajka-niespodzianki. Pangrzyzga zaś lubi czytać, co oznacza że konfrontacji obu upodobań wymagała przynajmniej z mojej strony dużego samozaparcia. Mając jednak...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kryska
Kraj

- " Nie chcem ale muszem" -

Nie, nie chciałam i nie chcę ale muszę napisać o naszym nieoszlifowanym brylancie, ikonie, diamencie, mędrcu Europy - tym co mur berliński obalił, komunę sowietom wywrócił a w IIIRP uczciwych rodaków w skarpetkach puścił, bo lewą nogę wzmacniał.

Z tym naszym Bolkiem jest nie za dobrze i trzeba jemu doktora sprowadzić.
Nie, nie, serce to on ma jak dzwon, sam...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Dixi
Blog

Córka Wałęsy wygrała w sądzie z Pawłem Zyzakiem. Ten będzie musiał zapłacić wysokie odszkodowanie za to, co zdenerwowało Wałęsównę: „Różni ludzie p o z w a l a j ą sobie pisać różne rzeczy o tatusiu”.

Często powołuję się na Wyspiańskiego: „Ale świętości nie szargać, trze by święte były”.

Wałęsa tez mógł być święty. Niestety – przeżył komunę i jest nadal żywotny.

Czy muszę przypominać „...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Rybitzky
Kraj

Byłem kiedyś na spotkaniu z Arturem Domosławskim zorganizowanym przez Krytykę Polityczną. Domosławski okazał się być lewakiem, w dodatku zafiksowanym na punkcie USA bardziej niż Leszek Bubel na punkcie Żydów. Aż się zdziwiłem, że go trzymają w „Gazecie Wyborczej”, którą akurat o niechęć do USA trudno oskarżyć.

Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że oto mam przed sobą nowego Pawła Zyzaka – „zaplutego...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Filip_Stankiewicz
Blog

W internecie są miliony artykułów, tylko niewielka część z nich jest naprawdę interesująca. Postanowiłem z tych uznanych przeze mnie za ciekawe tworzyć zbiory i je udostępniać. Spora część informacji nie traci aktualności po kilku dniach dlatego warto przejrzeć również wcześniej zamieszczane przeze mnie zbiory. Na pewno część Państwo znają, dlatego zamieszczam ich sporo, aby znaleźli Państwo...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Andrzej.A
Kraj

Chodzi mi o książkę Pawła Zyzaka pod tytułem: "Lech Wałęsa Idea i Historia".
Nie wiem czy taka była intencja autora, ale ja tak między innymi odebrałem przeczytane dotychczas 300 stro (czyli około połowy tego dzieła). Poza ewidentnym folklorem, czyli wygłupami młodzieńczymi przyszłego Noblisty ta pozycja zawiera jeden niezwykle ważny element.
Tym elementem są dosyć dobrze opisane metody operacyjne...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Rybitzky
Kraj

Kilka miesięcy temu nadgorliwa pani minister szkolnictwa wyższego niemal nasłała specjalną kontrolę na Uniwersytet Jagielloński. Równocześnie na tę uczelnię oraz jej niektórych pracowników zaczęły spadać gromy ze strony polityków Platformy Obywatelskiej. Wielu dziennikarzy także czuło, iż musi wypełnić ważną misję dziejową i wypalić grzechy UJ żarem ognia sprawiedliwości.

Powodem ogólnokrajowego...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika gw1990
Historia

Do przeczytania całości pracy Zyzaka: "Lech Wałęsa - Idea i Historia", pozostało mi raptem parę stron. Autor w sposób odważny poruszył kilka ciekawych i zarazem tajemniczych wątków, które wzbudzają kontrowersje również wśród historyków. Jednym z nich jest tzw. "rozmowa braci", która odbyła się pomiędzy Lechem Wałęsą, a jego bratem - Stanisławem, podczas internowania przywódcy "Solidarności" w...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Co czeka niepoprawnych politycznie?

- "Po południu przy poznańskim pręgierzu zapłonęło ognisko. Rozpalili je działacze "Naszości", którzy zgromadzili się dziś w centrum Poznania, by zaprotestować przeciw skandalicznym poglądom Pawła Zyzaka. Przypomnijmy, że właśnie dzisiaj (24 czerwca) TNS OBOP podał wyniki sondażu pt. "najbardziej ceniony polityk" w Polsce. Pierwsze miejsce wśród uczestników...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Niszczenie i upodlanie profesora Andrzeja Nowaka trwa w najlepsze i to za aprobatą rządu jak i samego Bolka ,który wezwał na swoim blogu do wojny z Radiem Maryja,które ośmiela się mówić na swojej antenie o książce Pawła Zyzaka.
Zjawisko to jest zatrważające gdyż godzi w struktury demokratycznego państwa i jakoś nie słychać głosów oburzenia ze strony publicystów,mediów czy tez "gwiazd".Nie jest...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Lech Wałęsa - witam!

Paranoicy z Torunia
3 dni temu o 10:56

Atakują prawie zawsze nocą .Słuchałem ich radia w nocy z dnia 25/26 -04 2009 r.

Podobnych wściekłych ataków na rządzących i sympatyzujących nie da się znaleźć i opisać nigdzie w świecie, kłamstwa pomówienia fałsz , wszelkie chwyty w ich wykonaniu dozwolone .

Następny etap na ich drodze to , namawianie do używania siły , ze...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Andrzej.A
Kraj

Kiedy zostanie pobity prof. Nowak?
Kiedy ktoś wpadnie do "Arcanów" z kijem bejsbolowym i zacznie wszystko tamże demolować?
Można jeszcze takich scenariuszy wykoncypować kilka. Od zwykłych pobić do podpaleń i prób zabójstwa.
Taki obraz wcale nie jest niemożliwy skoro obecnie prof. Nowak dostaje przesyłki z kałem (czyli gównem), o listach i pocztówkach z bluzgami już nie ma co wspominać.
Na UJ pojawiły...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kryska
Kraj

W ostatnim okresie prof. Andrzej Nowak otrzymuje koperty z kałem i listy z wyzwiskami. Korespondencja przychodzi na adres Instytutu Historii UJ. Wysyłane są również kartki pocztowe, w których profesor obrzucany jest niewybrednymi obelgami.

Jakiś czas temu Instytut Historii odwiedziła grupa osób podających się za dziennikarzy. Ich zachowanie wzbudziło podejrzenia zarówno studentów, jak i...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Wiadomym jest, że obecnie władzę w Polsce sprawuje ekipa "miłości", a dowodzi jej naczelny kochanek III RP Donald Tusk, który notabene w ostatnich dniach gdzieś zniknął i wszelki ślad po nim zaginął.
Ale Tusk myśli, myśli jak zadośćuczynić ogłoszonemu przez siebie "dobru narodowemu" Bolkowi za napisana przez absolwenta Uniwersytetu Jagiellońskiego Pawła Zyzaka książkę o Wałęsie, a książka ta nie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Rybitzky
Kraj

Paweł Zyzak jest teraz nie tylko najsłynniejszym magistrem w kraju, ale i najdroższym. Uniwersytet Jagielloński zapłaci za niego 200 milionów złotych – tyle wynosi dotacja, którą rząd w nagłym trybie postanowił odebrać uczelni.

Oczywiście, można by uznać, że to przypadek, zbieg okoliczności. I tak nam zapewne będzie mówione. Tyle tylko, iż przeczy temu zbyt dużo faktów.

Po pierwsze – premier...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika gw1990
Kraj

Dzisiaj z rana pomyślałem - matura się zbliża, w sumie warto kupić dzisiejszą gazetę z płytą CD z maturami, choć rozwiązuje zadań sporo. Po przyjściu ze szkoły odpaliłem nośnik na kompie i niewątpliwie test z WOS-u się przydał, bo wiem przynajmniej, co jeszcze powtórzyć dokładniej. Wersja elektroniczna matur próbnych na płytce pozostawia wiele do życzenia - lepiej je wydrukować i rozwiązać...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika gw1990
Kraj

Święta, święta - i po świętach. Można się o tym przekonać już oglądając newsy, dotyczące tragedii w Kamieniu Pomorskim. Komentarz w tej sprawie pozwolę zostawić sobie jednak na koniec, bowiem po kilku dniach wraca jałowa dyskusja na temat IPN. I co mnie zasmuciło, włączył się do niej przedstawiciel Kościoła, a konkretnie - abp Tadeusz Gocłowski.

Duchowny zarzucił Kurtyce "upolitycznienie"...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Filip_Stankiewicz
Kraj

Obrona Wałęsy była tylko pretekstem do ataku PO, lewicy i części mediów na Instytut Pamięci Narodowej. Prawdziwe powody nie są podnoszone, a ich wspólny mianownik to zagrożenie, jakie stwarzają działania IPN dla ważnych ludzi w Polsce chcących ukryć swoją niezbyt chwalebną lub przestępczą przeszłość.

Nagonka na IPN po ukazaniu się pracy Pawła Zyzaka jest zjawiskiem zadziwiającym, ponieważ...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Natusiewicz
Kraj

Obawiam się, że komunizm nigdy nie został obalony. Ten system się zdegenerował i uległ stopniowej dekompozycji.

Nie było, przynajmniej w Polsce, żadnego gwałtownego, jednoznacznego tąpnięcia. Leczniczej dla państwa selekcji elit politycznych. Uważam, że gdy Wałęsa twierdzi, iż to on obalił komunizm, to znacznie przesadza więcej

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika gw1990
Kraj

Oglądałem późnym wieczorem program Jana Pospieszalskiego "Warto Rozmawiać". Warto było przysłuchać się dyskusji, której poziom zaniżał dziennikarz "Superstacji" - Mazowiecki. Faceta pierwszy raz widziałem w telewizji, ale do takiej fantazji i jadu, to daleko choćby Tomaszowi Lisowi. Jeżeli w ogóle przysłuchamy się rozmowom na temat książki Zyzaka od ponad tygodnia, nie ma w niej merytorycznych...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kryska
Kraj

- " Powiem metaforycznie: on jest synem Jarosława Kaczyńskiego " -

Tak,to jest niezwykłe odkrycie,odkrycie dziennikarza i publicysty,znawcy futbolu południowoamerykańskiego / za jakiego się sam uwaza / to jest złota mysl,którą w słowa zamienił Tomasz Wołek w radio TOK FM w czasie dyskusji nad książką Pawła Zyzaka "Lech Wałęsa - Idee i historia ".
I proszę tylko zastanowić się do czego może...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika gw1990
Kraj

Stefan Niesiołowski od paru lat łamie elementarne zasady dyskusji i kultury. Wszędzie widzi spisek, PiS i Kaczyńskich, a tak naigrywał się ze sławnego słowa "układ". Według teorii jego i nie tylko, są tylko dwa typy dziennikarzy - "normalnych" i "pisowskich". Każdy historyk, oprócz tych z IPN, należy do grona "normalnych". Wszystko, co da się wykorzystać na użytek kampanii, Niesiołowski nazywa "...

0
Brak głosów

Strony