Treści z tagiem: steinbach

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

A może by tak OctoberFest przenieść na początek września. SeptemberFest dostarczyłby Niemcom więcej okazji do toastów!
Premier D.Tusk mógłby wykorzystać swą nieprzebraną w bogactwa empatię i szepnąć Frau Kanzlerin taki kleine Bock!

Ale wracam do naszych baranów czyli konkretnie baranicy- szwabki Eriki!
Skorzystała pewnie z...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Jeszcze rok jodłujących zasrańców! Jeszcze rok rządów D. Tuska i to nas wypędzą z nad Wisły!
W Berlinie szpadle poszły w ruch!
Kanclerz Niemiec z dumą ogłosiła rozpoczęcie budowli-muzeum tzw wypędzonych w Berlinie.
Tusk, żałosny pupilek-pudelek niemiecki pewnie się też cieszy!
Obdzielony, obwieszony polakożerczymi...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Honoris causa dla Erike Steinbach od polskiej uczelni! To wcale nie purnononsensowa wizja! To wg mnie bardzo realne zdarzenie mogące mieć miejsce nad Wisłą!
Obserwując wyczyny min. Kudryckiej indoktrynującej polskie uczelnie mogę sobie wyobrazić takie wyróżnienie dla antypolskiej szefowej związku wypędzonych.
Zresztą buta z jaką...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jadwiga Chmielowska
Kraj

Jeszcze wrócę do sprawy RAŚ. Mam wrażenie, że nadal politycy nie rozumieją zagrożenia. Obywatele w całej Polsce nie są należycie informowani.
Polecam artykuł o RAŚ prof. Tadeusza Marczaka "Niemiecki cień nad RAŚ", opublikowany kilka dni temu w "Naszym Dzienniku":

W trakcie ostatniego, VI marszu dla autonomii zorganizowanego przez...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika grzechg
Idee

Donald Tusk pojechał do Berlina z „nieodrobionymi zadaniami domowymi” w sprawie obecności języka niemieckiego w Polsce*, tak można wnioskować z tego, co mówi Erika Steinbach, ktoś w rodzaju naszego Janusza Palikota, niby na marginesie, niby gdzieś z boku, ale tak naprawdę z samego środka niemieckiego układu. Wypowiedź Steinbach zbiegła się,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Debby Schlussel nie stanowi wyjątku: w Ameryce i nie tylko panuje opinia, że to Polacy odpowiadają za grzechy tego świata. Dlaczego? Bo Polska nie jest państwem.

Debby nie jest debilką. Jeśli zachęca Baracka Husseina, by nie przepraszał Polaków za „polskie obozy śmierci” ; jeśli pisze, że polskie godło i hakenkrojc nie wykluczają się...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika danielik
Kraj

Słowa Baracka Obamy wpisują się w ogólną tendencje obarczania Polaków winą za zbrodnie II wojny światowej, która jest widoczna w światowych mediach od długiego już czasu.
Z naszej perspektywy, gdzie jeszcze większość osób, jeśli nie z lekcji historii, to po prostu z przekazów rodziców lub dziadków zdaje sobie doskonale sprawę czyje to...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Tak – pytanie brzmi kiedy, a nie czy. To, że taka komisja powstanie, nie ma wątpliwości. Rząd Platformy będzie jej sprzyjał.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

" O Warmio moja miła! Rodzinna ziemio ma. Tyś mnie do snu tuliła..."**! Biedna polska Warmia, tak jakcały nasz kraj administrowany przez zaprzańców!
Po Trawny kolejni przesiedleńcy do rfn z l.70 prawomocnymi wyrokami sądów otrzymują zwrot majątków.
Dzieci przesiedleńca otrzymali z powrotem 25 ha pięknie położonego, atrakcyjnego...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Rząd prezesa Tuska, który po latach kaczyzmu zadbał jakoby nie tylko o poprawę stosunków z Rosją, ale i Niemcami, ma do odnotowania kolejny sukces polskiej dyplomacji: fiasko w rozmowach z Berlinem na temat sytuacji Polaków w Niemczech.

  A miało być tak pięknie: w 20. rocznicę taktatu o dobrym sąsiedztwie Warszawa i...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Erika Steinbach, współtwórczyni antypolskiego Centrum przeciw Wypędzeniom, wybiera się do Rumi, Gdańska i Wejherowa. Steinbach, persona non grata czy grata persona?

  Gwoli ścisłości – Steinbach jest „wypędzoną”* w rozumieniu Rzeszy w granicach z 1914 roku, albo zgoła Grossdeutsches Reich (1941...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Proces był długi: najpierw Związek Wypędzonych pozyskał rząd w Berlinie dla realizacji antypolskiego Centrum przeciw Wypędzeniom, a potem rząd Niemiec już z własnej inicjatywy doprowadził do przyjęcia przez Bundestag uchwały w sprawie nowego święta państwowego: Dnia Pamięci o Wypędzeniach.

...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Pani Erika Steinbach, orędowniczka pojednania (jak uważa) niemiecko-polskiego, napisała książkę, mającą przekonać (właśnie, kogo?), że za okropieństwa wypędzeń (Niemców) nie odpowiada sam Hitler.

Książka Eriki Steinbach nie przynosi nic nowego, ale przynajmniej szczerze wyjaśnia, w jakim kierunku pójdzie działalność „naukowa“ Centrum...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Maciej Gnyszka
Historia

Polecam przyjrzenie się ostatniemu wywiadowi Pawła Kukiza dla Rzepy:

Bardzo mocny jest ten pana jeszcze gorący, nieznany nikomu utwór "Sztajnbach". Wykorzystał pan w nim m.in. przemówienie Hitlera, pieśni nazistowskie, skrytykował szefową Związku Wypędzonych Erikę Steinbach i śpiewa o śmierci dziadków zamordowanych w...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Dixi
Blog

Myśliwy Czukcza wybrał się na polowanie. Szedł trzy dni po tajdze i nagle spostrzegł dziwną górkę, która ciągnęła się przesieką od horyzontu po horyzont, Na szczucie górki znajdowały się stalowe sztaby położone na grubych deskach umieszczonych w poprzek. Nagle dało się słyszeć: Uuuuuuuu! I myśliwy odskoczył w ostatniej chwili, ledwie unikając...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kryska
Historia

Dzień Stron Ojczystych, doroczna impreza Związku Wypędzonych rozpoczął się w Berlinie.
Angela Merkel jest gościem zjazdu Związku Wypędzonych po raz pierwszy jako kanclerz Niemiec.

- "- W 1946 r. rodziny Niemców były wysiedlane ze Śląska. Nie mogły mówić o tym, co ich spotkało "- powiedziała przewodnicząca BdV Erika Steinbach....

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj
Pamiętacie jeszcze rządy PiS i fatalny stan stosunków polsko-niemieckich? Pamiętacie to ciągłe podgrzewanie fobii? Straszenie Polaków marginalną przecież postacią Erki Steinbach? Można inaczej. Jesteśmy przecież wielką, wspólną europejską rodziną. Razem świętujemy 20-lecie wolności. Wspólnie pamiętamy o zasługach "Solidarności". A i Steinbach nie taka straszna (i jak widać, faktycznie marginalna - stoi ZA Angelą Merkel, gdyby nie była postacią całkowicie marginalną, stałaby obok). Można stanąć metr od niej i wcale nie ugryzie. I na co były te wszystkie strachy? Czyż teraz nie jest przyjemniej?
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Patryk Gorgol
Świat

Markus Meckel, poseł SPD i przewodnicząćy parlamentarnej grupy polsko-niemieckiej, w wywiadzie dla „Dziennika” twierdzi, iż sprawa Eriki Steinbach w zarządzie fundacji „Ucieczka. Wypędzenie. Pojednanie” jest definitywanie zamknięta. Naprawdę warto przeczytać ten wywiad, gdyż Meckel jest najlepszym dowodem na to, iż nie możemy oceniać Niemców...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Działacze Młodziezy Wszechpolskiej urządzili w Gdańsku happening - wypę dzenie Eriki Steinbach.

Zatopili w Motławie marzannę - kukłę ubrana w żółta koszulkę,z twarzą zrobioną z tektury,na którą wklejono zdjęcie Steinbach .

Swoje postępowanie tłumaczą tym,że w ten sposób wyrazili sprzeciw...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kryska
Kraj


Angela Merkel gościła wczoraj na dorocznym przjęciu Związku Wypędzonych i broniła Eriki Steinbach przed atakami.
Steinbach nic nieznacząca posłanka do Bundestagu i członkini zarządu Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej,bez ąadnych wpływów/ jak sie wszem iwobec głosi / gorąco przywitała Panią Kanclerz ,która z kolei odwdzięczyła się...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kryska
Blog

W mediach odtrabiono ogromny sukces dyplomacji Donalda Tuska, na czele której stał specjalista d/s niemiecko-polskich Władysław Bartoszewski.
Bartoszewski miał odnieść rzekomy sukces w walce z Eriką Steinbach.
Innego zdania jest Jarosław Kaczyński i poparł jego stanowisko w swoim felietonie w Dzienniku -Piotr Zaremba.
...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika gw1990
Kraj

Dziś muszę napisać, że zmiana wizerunku prezesa PiS jest zabiegiem udanym. Na dzisiejszej konferencji prasowej, Jarosław Kaczyński bronił Władysława Bartoszewskiego, który bardzo krytycznie i ostro wypowiadał się na temat Eriki Steinbach. Próba stworzenia fundacji ds. wypędzeń to chęć tuszowania historii i usprawiedliwienia wywołania II wojny...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika tonymld
Kraj

Są w historii każdego kraju chwile, kiedy naród czuje się jednością, kiedy od prawa do lewa jest jedno zdanie co do kwestii najistotniejszych. Nasz zacny premier, który niedawno został dziadkiem, będzie musiał sprostać ważnej kwestii. Otóż leży mi na sercu sprawa centrum wypędzonych, Eriki Steinbach i pewnej niebezpiecznej próby relatywizacji historii ze strony Niemiec. Uważam, że tutaj nie powinno być różnicy zdań, co do stanowiska jakie należy zająć.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Andrzej Wilczkowski
Blog

Siedemdziesiąta rocznica

Trochę się obawiam, żeby w pogoni za kryzysem nam nie zniknęła z oczu siedemdziesiąta rocznica wybuchu II wojny światowej.
Tak by wypadało może przedstawić pani Steinbach, jak ci podli Polacy z zaciekłością bronili dostępu jej mamusi do willi w Rumii, gdzie w końcu piękna pani Erika ujrzała świat.

0
Brak głosów