Kompromitacja prokuratury

Obrazek użytkownika gw1990
Kraj

A jednak bydgoska prokuratura postawiła Włodzimierzowi Olewnikowi zarzut naruszenia nietykalności cielesnej prokuratora, zupełnie wbrew logice. Nigdy nie uwierzę, że organy ścigania czy sądy mają kierować się empatią, ale w tej sytuacji prokuratura wystawia się na pośmiewisko i, mówiąc wprost, przegina pałę. 

Zupełnie ze stanowiskiem ów organu nie zgadza się ojciec zamordowanego Krzysztofa Olewnika:

Zarzut ma związek z incydentem z moim udziałem, który miał miejsce w biurze zamiejscowym Prokuratury Krajowej w Sopocie. Nie przyznaję się do popełnienia czynu opisanego w zarzucie, gdyż opisane tam zdarzenie nie miało miejsca, w szczególności nie pobiłem prokuratora.

I te wyjaśnienia faceta, który stracił syna również przez opieszałość państwa w zupełności wystarczą. Warto być może sprawdzić działalność prokuratora Staszaka, któremu Włodzimierz Olewnik zarzucił wręcz naciski w tej sprawie. 

To był mój gest rozpaczy, w odpowiedzi na prowokacyjne zachowania prokuratora, którego jednak nie uderzyłem. Nic takiego nie miało miejsca, a całego incydentu bardzo żałuję.

I tyle prokuraturze powinno zupełnie wystarczyć - "przepraszam, żałuję". Dlaczego jednak tak bardzo chciała postawić zarzut Olewnikowi? Czyżby chęć odwrócenia kota ogonem? A może pewien rodzaj zemsty, za nagłaśnianie sprawy i zupełnie uzasadnioną krytykę ministra Ćwiąkalskiego?

Śmieszy mnie to, że Włodzimierzowi Olewnikowi grozi nawet do 3 lat więzienia za "znieważenie" prokuratora, tymczasem odpowiedzialni za opieszałość w śledztwie i jego utrudnianie, bimbają sobie w najlepsze. Z winy państwa obywatele są bezradni. A potem państwo się dziwi, że się na nie narzeka. A choćby Olewnik dał prokuratorowi po gębie, to dobrze by zrobił. Nasz wymiar sprawiedliwości i wyjaśnianie wielu spraw przez organy ścigania to jeden, wielki blamaż.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Think but don’t think too much, just fucking whack him.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#9268

jeśli III RP taka praworządna, to chyba sprawa byłaby dawno rozwiązana. Widać, że za tym kryje się coś większego. Ostatnie decyzje wymiaru sprawiedliwości pod opieką prof. Ćwiąkalskiego pokazują nam wspaniale się dzieje.
Rączka rączkę..

Vote up!
1
Vote down!
0
#9283