Ultraszmata

Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj
Kiedyś bożyszcze tłumów, później już tylko sceniczny zombie dorabiający czasem jako konferansjer (a czasem jako cenzor odbierający głos zadającym niewygodne pytania podczas spotkania woodstockowej młodzieży z Balcerowiczem) ... Smutne, jak to Hołdys, po latach miotania się w poszukiwaniu cienia dawnej popularności zaczął ilustrować swoją działalnością publiczną tekst "Nie płacz Ewka".
Próby muzyczne Hołdysa, niezależnie od ich wartości muzycznej nie odniosły żadnego sukcesu. Próby zaistnienia na rynku wydawniczym - szkoda gadać. Pomyślana chyba jako odpowiednik "Nie", tyle, że zajmująca się branżą muzyczną "Ultra szmata" padła bardzo szybko, mimo prób podgryzania konkurencji z użyciem znajomości w branży (namawianie muzyków do bojkotu miesięcznika "XL" jako karę za opublikowanie wypowiedzi Jędrzeja Kodymowskiego z Apteki na temat homoseksualizmu Piaska). Sklep muzyczny w Warszawie, choć niby świetny pomysł, też, choć po dłuższym okresie - padł. Hołdys załapał się do Farfałowej TV, na chlebek więc ma, jednak jak widać popularności nie starcza.

Ostatnie dni pokazują, że "prorok z gniewnych lat" znalazł nareszcie swoją niszę i sposób na stałą obecność w mediach. Hołdys próbuje zostać wice-Palikotem, a że sam Palikot dziennikarzy już trochę zaczyna nużyć, idealnie wyczuł koniunkturę. Dziś nie trzeba stworzyć żadnej "Autobiografii", wystarczy skrytykować tego, kogo krytyka jest w modzie. Co prawda obrona demokracji u boku Kwaśniewskiego Hołdysowi nie wypaliła, jednak dziś na pocieszenie można bronić dobrego smaku, najlepiej za pomocą wyzwisk. Za jakiś czas Zbigniew Hołdys będzie mógł triumfalnie wrócić na rynek. Płyta "15 publicznych wystąpień na temat PiS" wydana zostanie ze środków ministerstwa kultury, a listy przebojów znowu staną otworem. Później zapewne pojawi się propozycja występów na festynach. Proponuję próby zacząć już dziś, przed lustrem. "Żenada, żenada, żenada" - powtarzamy powoli i wyraźnie.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Szkoda że w Polsce nie kręcą "South Park"...

Materiału byłoby w nadmiarze.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#18934

...niezamierzony "podtekst polityczny". To już nie wróci. I dobrze.
Wychowałem się, kochałem i piłem przy dźwiękach "Perfectu", ale dziś Hołdys to zombie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#18940

takie mamy "ELYTY", zakłamane jakieś takie nędzne i w gruncie rzeczy prymitywne. A artysty wtórne, bez polotu nie potrafiące stawić czoła złu o którym niby tyle mają do powiedzenia. W gruncie rzeczy przerażający widok jaką przyszłość malują przyszłym pokoleniom ci nasi "rycerze" umęczeni walką z przeklętą przecież komuną. Boją się przyznać prawdę że oni też są winni i to w dużo większym stopniu niż zwykli obywatele, że dawali i dają dalej ciała.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#18960

Rządowa instytucja finansująca stricte partyjną propagandę? Takie rzeczy, to u Murzynów, a nie u nas,w zachodniej demokracji. Coś Ci musiało się pokiełbasić Budyniu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#18941

z wielkim parciem na szkło,pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#18942

Dziesiątka bez wahania!+++... ;)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Katarzyna

#18945

Zapomniałeś dodać, że chciał też stanąć na czele ruchu obrońców praw autorskich. Oburzał się na piratów we wszystkich możliwych stacjach telewizyjnych i radiowych, dopóki w jego firmie policja nie wykryła nielegalnego oprogramowania.
Teraz jak cała czołówka komediantów wali w PiS.

ARCYSZMATA
pozdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#18993

4 czy 5 lat temu jak pracowalem w stanach holdys byl stalym korespondentem dla jakiegos polonijnego radia - to co koles tam wygadywal to sie w glowie nie miesci, byl to rok wyborow parlamentarnych i prezydenckivh, tworzyl takie wizje co sie stanie jak wygra pis, ze Korea Pn sie kryje, poza tym bredzil jak spalony szesnastolatek-buntownik, tak ze jego milosc do pisu jest duzo dluzsza ;). Ciekawe czy jeszcze sie udziela w tym radiu - teraz pewnie jest obraz kraju mlekiem i miodem plynacego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#19031