Tęsknota za Gowinem i zła profesor Pawłowicz

Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj

Tyle właśnie zostało z pompowania Gowina jako konserwatywnego skrzydła Platformy, że ten, w jednym z najnowszych wywiadów, de facto poparł Grzegorza Schetynę.

Oczywiście dalej będziemy karmieni przez naszych dziennikarzy tą zastępczą karmą – informacjami z pozorowanego życia politycznego. Godson nie wyklucza przejścia do PiS! Gowin nie obawia się rządów PiS! I już, już wzmożenie moralne tej części gwiazd prawicowych mediów, które jeszcze w 2007 (a już na pewno w 2005) głosowały na Platformę, później musiało im się zmienić, ale pewnie nie czuli się przesadnie komfortowo, głosując na ten straszny PiS. Zresztą, wystarczy spojrzeć, jak krwawią im uszka, gdy tylko w mediach pojawi się prof. Pawłowicz. Przykro patrzeć, czytać i słuchać również.

Wróćmy do naszych konserwatywnych platformersów. Ja wiem, że im pamięć krótsza, tym modniejsza, jednak modą się nigdy specjalnie nie przejmowałem. Pamiętam więc jeszcze całkiem nieźle, jak to w „Najwyższym Czasie!” redaktor Krzysztof M. Mazur znajdował w politycznym mainstreamie alternatywę dla socjalistycznego i filosemickiego PiS – w konserwatywnej i patriotycznej grupie polityków Platformy, skupionej wokół… (kto zgadł lub zapamiętał?) – Grzegorza Schetyny! No to się pan Krzysztof doczekał, nie mam już niestety cierpliwości, by sprawdzać, co tam teraz pisze i na kogo czeka.

Po co to wszystko piszę? Ano po to, by przypomnieć, jak płynne i umowne są te wszystkie podziały w głównym nurcie polskiej polityki. Czy kogoś zdziwi, jeśli Jarosław Gowin za 5 lat będzie twarzą lewicowego skrzydła Platformy? Może tylko poseł Godson by mnie trochę w takiej roli zaskoczył, bo to jednak człowiek trochę z zewnątrz. Ciekawe tylko, jak na jego ewentualne przejście do PiS zareaguje jego dawny kościół, który połączył chrześcijaństwo z czymś w rodzaju platformerskiej wersji mesjanizmu, co opisała w swoim czasie Fronda i o czym wspomniałem na blogu.

Z drugiej strony, czy i ten Gowin w PiS by kogoś zdziwił? Też pewnie nie. Coś jak Marcinkiewicz, tyle, że w drugą stronę – ile razy ogłaszano jego znaną już wszystkim zmianę uczuć jako bombę? Być może teraz ponownie będą nudzić nas Gowinem, tyle, że nie z TVN, a z „Do Rzeczy” czy „Sieci”. Zresztą, robią to od tak dawna, że zdążyli po drodze odejść z jednego tygodnika i dwa nowe założyć. Tytuły się zmieniają i tylko tęsknota za Gowinem zostaje niezmienna. Cóż, skoro tak rani ich estetyczne uczucia profesor Pawłowicz…?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Myslę, że w młodości musiała mieć sporo wdzięku, skoro dostrzegam ten wdzięk w niej także teraz. Mówię to serio i bez ironii, po obejrzeniu wywiadu z Nią w TV Trwam.

Natomiast tworzenie bytów wirtualnych w rodzaju pana Godsona czy pana Gowina czy nawet kota Behemota jest już jakąś wizytówką naszej "młodej demokracji", zwanej też demokraturą.

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#359672

Ależ prof. Pawłowicz jest całkiem młodą kobietą! Zgodzi się ze mną na pewno wielu blogerów, zwłaszcza tych nieco starszych!
"W młodości" jako czas przeszły nie bardzo do jej wieku pasuje :-)
Ja też ją lubię, a ten jej sposób bycia znamionuje według mnie osobę szczerą, spontaniczną, nie mającą skłonności do fałszu i krętactwa.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#359673

 To prawda. Jest bardzi szczera i nie owija w bawelne .Nie jest falszywa i nie nauczona kretactwa.

Pozdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#359756

,,Cóż, skoro tak rani ich estetyczne uczucia profesor Pawłowicz…?,,.

* Ich estetyka jest po prostu satanistyczna w wymiarze poprawnopolitycznym.

** A same uczucia mylą z emocjami, czyli w sumie z magią której ulegają.
Człowieczeństwo wymaga wzniesienia się ponad magie, by budować na tym, co prawdziwe, co naturalne, na prawie naturalnym, na prawie Bożym, zaczynając od Dekalogu, zaczynając od rozróżniania dobra i zła. i wyboru dobra, dobra, które od Boga pochodzi i ku chwale Bożej ma być używane. To się nazywa PRAWOŚĆ i to przede wszystkim cechuje Panią Profesor.
Ci ,,estetyczni,, , to w przeciwieństwie do niej LEWACY, ohydne potwory, barbarzyńcy, bydlaki, zbrodniarze wszelkiego typu, zdolni do wszyskiego co najgorsze, choćby nie uświadamiali sobie swojego LEWACTWA.
Uczucia w odróżnieniu od emocji, to WŁASNE, swiadome postawy, decyzje rozumu i wolnej woli. Te ,,estetyczne uczucia,, , które im burzy Pani Profesor to zwykła satanistyczna, LEWACKA nienawiść do wszystkiego co prawe.
Jej słowa wyrażają w sumie NIENAWIŚĆ WZAJEMNĄ - postawę nieustępliwości wobec ich nienawiści, postawę odcięcia od wszystkiego, co nieprawe, a więc i satanistyczne, a więc i nieludzkie, postawę bezkompromisowości wobec zła.
Gdyby odnaleźli w sobie naturalny w tej sytuacji WSTYD, stali by się zdolni do dialogu, do nawrócenia, bo jedna może być tylko prawda wśród wielu fałszów, tak jak i jedno dobro wśród możliwych jego interpretacji.
Skoro jednak patrzą na PROFESORSKĄ MĄDROŚĆ z pozycji estetycznych, znaczy to, że ich pycha, ich tupet, ich bezczelność, ich zakłamanie zabija ich wstyd. To już nie ludzie, TO DZIECI DIABŁA.

Pani Profesor Pawłowicz obroni się sama, tak, jak i prawda zawsze się obroni. Jednak to co ją spotyka dotyczy i nas wszystkich.
Dziś ona jest naszym Orłem Białym na czerwonym tle !!!

,,Jednoczmy się, bo wspólny jest nasz cel,, !!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#359676

akacjonata
za nikim nie tęsknie,a tym bardziej za posłem Gowinem, nie lubię PO,od początku traktowali naród Polskim jak przygłupów niestety mieli rację,tygodniki "Sieci"i"Do Rzeczy"czytam,ale czytam ze zrozumieniem to mi pomaga rozumieć sytuacje mojej Polski,a tak poważnie to co mam czytać, czytam to co lubię, bo innych gazet codziennych nie czytam,nawet nie zawijam w nie śmierdzacej ryby, bo szkoda biednej rybki.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#359682

GG
Gomułka
Giertych
Godson
Gowin
ja bym ich wszystkich do szamba historii wrzucil,
jakos tak wszyscy na Gie
jak GyWu
czy inna Gienieralnaja Biezpiecznost

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#359692

gorzej z drugą połową.
Co nie zmienia faktu, że Gowin zdecydowanie NIE.

Pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#359719

[quote]Z drugiej strony, czy i ten Gowin w PiS by kogoś zdziwił? Też pewnie nie.[/quote]

A już na czele PiS - nawet na Czerskiej dostaliby orgazmu ;)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#359763