170 MIESIĘCZNICA

Obrazek użytkownika michael-abakus
Historia

 

*

Tuskowa власть od pierwszych sekund po zamachu na życie prezydentów Lecha Kaczyńskiego i Ryszarda Kaczorowskiego wie wszystko i trzyma się rosyjskiej mistyfikacji z uporem maniaka i całą parą duje w propagandowy gwizdek, ostro zwalczając każdy, najsłabszy nawet przejaw działań zbliżających nas do prawdy. Na złodzieju czapka gore, a brutalne matactwa są widoczne gołym okiem. Już pierwszych chwilach po wrogim przejęciu władzy tuskowa власть zlikwidowała, usunęła i zadeptała wszystko, co o tej zbrodni wiemy.
Aż tak bezczelne zachowanie nie może być interpretowane inaczej jak przyznanie się do winy.

Nawet w przypadku ruskiego stupajki zachodzi podejrzenie, że próbuje zwalić winę na ofiary tej zbrodni. Czyli cała wina w rodzinie, a skazać trzeba będzie tego, kogo wskazała pani Anodina.

Nie rozumiem tylko jednego.
Przed wszystkimi kolejnymi wyborami parlamentarnymi, samorządowymi i wszelkimi innymi, przez wiele lat gadałem, wrzeszczałem i pisałem, by prawda o tej zbrodni ostatecznie skompromitowała tych drani, którzy pracowicie i niestety skutecznie wspierali rosyjskiego agresora w samej zbrodni, a później w zacieraniu jej śladów. Winni powinni ponieść karę, od tradycyjnie polskiej infamii poczynając. Nie rozumiem dlaczego to narzędzie nie zostało do tej pory wykorzystane do walki z polskimi wrogami Polski.

 

A mnie, w tym przypadku niezmiernie interesuje wymiar kary. Infamia - to na poczatek.  

 

* * *

]]>Trzeba zniszczyć «Wielką Ściemę» antypolskiego totalitaryzmu.]]>

]]>Nie akceptujemy żadnej totalitarnej siły politycznej,
wrogiej Polsce, polskiemu Państwu i polskiej racji stanu,
pełnej pogardy, kłamstwa i nienawiści
]]>
]]>.

Polsce jest potrzebna prawdziwa, uczciwa opozycja!
]]>

 

* * *

następny - poprzedni

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)

Komentarze

Źródło: https://twitter.com/GeneralStaffUA
https://pbs.twimg.com/media/GOZeNplWoAAxQnv?format=jpg
https://pbs.twimg.com/media/GPr3RpVWQAAdELQ?format=jpg

Prawie 20 tysięcy żołnierzy straciła Rosja przez dwa tygodnie. No i 229 czołgów oraz 2 samoloty. Rosja skazuje na zgubę swoich obywateli, przy okazji morduje tysiące Ukraińców, popełniając wszystkie możliwe zbrodnie wojenne. Rosja w czasie 2 tygodni straciła prawie połowę ilości czołgów, które według rankingu Global Firepower aktualnie posiada Polska (569).
Poprzednia informacja z 25 maja 2024 [
link]

Vote up!
5
Vote down!
-1

michael

#1661084

Bardzo ciekawa ta ukraińska propaganda, ale brytyjskie BBC podaje jako realne straty Moskali na 10-ciokrotnie mniejszym poziomie!

https://www.bbc.com/news/world-68819853

Więc daj Pan spokój!

Vote up!
0
Vote down!
-3

"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
--- Józef Szwejk

#1661096

Musimy na tych łamach porozumiewać się skrótami nawet bardzo złożonych pojęć. I dlatego musi być dla nas oczywiste, że «optymizm bez zaplecza» jest głupotą. Nawet bez względu na to czym to zaplecze jest. Ale nawet ta oczywistość ma swoje przysłowie o tym, że nie wolno lekceważyć przeciwnika. Lekceważenie jest bardzo bliskie pogardzie, a często jest po prostu pogardą.

A w tej aksjologicznej wojnie cywilizacyjnej domeną naszego przeciwnika jest pogarda.
Pogarda do człowieczeństwa każdej ludzkiej osoby od jej poczęcia aż do jej śmierci. Nasz przeciwnik dostrzega całą ludzkość jako pogardzaną masę, którą wykorzystuje i urabia stosownie do swoich celów.

Taki jest bardzo ważny element totalitarnej czyli komunistycznej albo lewicowej wizji świata siłą uszczęśliwianych klas mas.

Vote up!
5
Vote down!
0

michael

#1661094

"Winni powinni ponieść karę, od tradycyjnie polskiej infamii poczynając. 

Nie rozumiem dlaczego to narzędzie nie zostało do tej pory wykorzystane do walki z polskimi wrogami Polski."

Naprawdę tak ciężko jest to zrozumieć?

Proszę uzmysłowić sobie w jakiej sytuacji geopolitycznej doszło do tej zbrodni?

Był to okres polityki resetu USA/NATO/UE/Zachodu z Rosją.

Celem polityki resetu było zbudowanie przestrzeni bezpieczeństwa i współpracy od Władywostoku po Lizbonę i od Pacyfiku po Atlantyk(EURAZJA), która wraz z USA miała stanowić skuteczną przeciwwagę dla szybko rosnących w siłę ekonomiczną i militarną ChRL.

Bez pozytywnej współpracy ze strony Polski, położonej na styku Rosji wraz z jej eurazjatycką unią celną i UE, taka EURAZJA nie byłaby możliwa.

Przeciwnikiem tej polityki z Rosją był PIS i Prezydent L. Kaczyński, którzy objęli władzę w wyborach w 2005 roku.

Dlatego po wyborach rozpętano nagonkę na PIS i Prezydenta L. Kaczyńskiego.

W 2007 roku udało się pozbawić władzy PIS-u i pozostała sprawa odsunięcia od władzy Prezydenta L. Kaczyńskiego, który zamierzał startować w wyborach w 2010 roku i dążyć do reelekcji.

Taki zamiar Prezydenta zagrażał celom polityki resetu z Rosją.

W październiku 2009 roku Tusk podczas spotkania z Prezydentem namawiał go, by obaj zrezygnowali ze startu w wyborach prezydenckich w 2010 roku, ale Prezydent odmówił zgody.

Tak, mówił o tym Ś.P Lech Kaczyński a co zanotował Łukasz Warzecha w książce pt. "Lech Kaczyński Ostatni Wywiad", napisanej na podstawie wywiadów przeprowadzanych ze śp. Prezydentem(ostatni wywiad przeprowadził Łukasz Warzecha na kilka dni przed 10.04.2010 roku):

(...)No i było jeszcze spotkanie , podczas którego pan premier Tusk zaproponował mi, żebyśmy obaj wycofali się z kandydowania w wyborach prezydenckich. Propozycja była bardzo kusząca: on pozostałby premierem, a ja byłym prezydentem (śmiech).(...)

Wyd. drugie poprawione str. 173

Wtedy po tym spotkaniu rozpoczęto przygotowanie do rozdzielenia wizyt w Katyniu w 2010 roku.

Ostateczna decyzja zapadła podczas tajnego co do miejsca, zimowego urlopu D. Tuska w dniach 10-15.01.2010 roku.

!6.01.2010 roku Kapituła niemieckiej Nagrody Karola Wielkiego w Akwizgranie ogłosiła, ze laureatem tej Nagrody za 2010 rok będzie D. Tusk a ten 28.01.2010 roku podczas pobytu na WGPW ogłosił, ze zrezygnuje ze startu w wyborach prezydenckich.

W dniu 28.01.2010 roku w  "Faktach po Faktach" w TVN24 mówił:

(...)Prowadzę konsekwentnie plan, dzięki któremu PiS nie wróci do władzy. Kto inny pójdzie na bój o prezydenturę, a ja skutecznie zatrzymam ewentualny powrót do władzy PiS.(...)

https://tvn24.pl/polska/premier-tusk-wygralbym-wybory-prezydenckie-ra123468-3578537

Czy z tego co podałem nie wynika to, dlaczego D. Tusk et consortes byli i są bezkarni a PIS i Prezes J. Kaczyński nie mogą nic skutecznego w tej sprawie uczynić?

Skoro za tymi wydarzeniami stały interesy geopolitycznych mocarstw Wschodu i Zachodu, to co PIS mógł realnie uczynić?

Podczas tego feralnego lotu TU154M nr 101 w dniu 10.04.2010 roku, towarzyszył mu samolot United States European Command (EUCOM), czyli Dowództwa Europejskiego Stanów Zjednoczonych, jednego z połączonych dowództw (Unified Combatant Command) Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych, stacjonujące w Stuttgarcie.

Dowódca EUCOM jest jednocześnie naczelnym dowódcą sił zbrojnych NATO w Europie.

Samolot EUCOM wystartował z Monachium i  leciał na pułapie FL410 a TU154M nr 101 na pułapie FL330 i w czasie wyprzedzał go o ~1 minutę i 50 sekund.

Można zakładać, ze miał on na pokładzie aparaturę do nagrywania rozmów załogi w kokpicie i korespondencji ze służbami ruchu lotniczego(w tym nagrania słynnej  "Rozmowy Braci").

Przesunięcie startu(opóźnienie) TU154M nr 101 z planowanej godziny 7:00 na 7:21(dane o starcie podane przez szefa MON B. Klicha w piśmie do Sejmu:  

http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/0259692B

spowodowane było potrzebą koordynacji czasu lotu TU154M nr 101 z samolotem EUCOM a nie z powodu spóźnienia się Pary Prezydenckiej na Okęcie, jak to podawały media i robiły sobie z tego niewybredne żarty.

Potwierdzenie tego mamy na kadrze z monitoringu kamery na Okęciu, pokazującym czas wejścia Pary Prezydenckiej do samolotu jako 04;46:18 UTC czyli 06:46:18 UTC+2 CEST czyli czasu polskiego letniego.

Dlaczego A. Macierewicz i PIS takich danych nie upubliczniają w mediach?

Bo szkodziłoby to stosunkom z naszym głównym "sojusznikiem".

Weta Prezydenta A. Dudy też były zgodne z interesami "sojusznika".

Cóż, taki mamy klimat, jak mówiła klasyczka!

Vote up!
6
Vote down!
0
#1661101

Prawda jest taka. Rzeczywiście, rozumienie tej prawdy nie tylko nie jest trudne, ale ta prawda jest wręcz oczywista. Tak rozumiem i przeczuwam jaka jest ta prawda. Ale chyba nie umiałbym tak zwięźle i logicznie ją zaprezentować. Ale taka właśnie prezentacja jest tej prawdzie potrzebna.

Dlatego dziękuję

Vote up!
4
Vote down!
0

michael

#1661105

Otóż nie potrafię zrozumieć ekstremalnej skali demoralizacji politycznych przywr, które przykleiły się akurat do tego interesu jak za przeproszeniem łajno do Batorego, by tak płynąć we własnym, wrogim Polsce interesie.

Są jak jakieś żarłoczne ścierwniki trupojady degenerujące zdrową tkankę naszej Ojczyzny.

Vote up!
3
Vote down!
0

michael

#1661106

Demoralizacja Polaków,  jest z premedytacją zakładaną i prowadzoną  strategią niszczenia Polski i polskości w interesie Niemiec i globalistów. 

Nienawiść do wskazywanych wrogów  była i jest cechą ustrojów totalitarnych(w ZSRR do "wrogów ludu" w III Rzeszy do Żydów i innych nacji podludzi) a UE/niemiecka UE jest budowana na komunistyczno nazistowskich fundamentach.

Już w starożytności chiński strateg wojenny Sun Tzu pisał w "Sztuce wojennej" o "13 złotych zasadach" w celu zniszczenia i podporzadkowania sobie państwa.

Wśród tych zasad znaczące miejsce zajmują te o demoralizacji:

1. Dyskredytujcie wszystko, co dobre w kraju przeciwnika.

2. Wciągajcie przedstawicieli warstw rządzących przeciwnika w przestępcze przedsięwzięcia.

3. Podrywajcie ich dobre imię. I w odpowiednim momencie rzućcie ich na pastwę pogardy rodaków.

4. Korzystajcie ze wspłpracy istot najpodlejszych i najbardziej odrażających.

5. Dezorganizujcie wszelkimi sposobami działalność rządu przeciwnika.

6. Zasiewajcie waśnie i niezgody między obywatelami wrogiego kraju.

7. Buntujcie młodych przeciwko starym.

8. Ośmieszajcie tradycje waszych przeciwników.

9. Wszelkimi siłami wprowadzajcie zamieszanie na zapleczu, w zaopatrzeniu i wśród wojsk wroga.

10. Osłabiajcie wole walki nieprzyjacielskich żołnierzy za pomocą zmysłowych piosenek i muzyki.

11. Podeślijcie im nierządnice, żeby dokończyły dzieła zniszczenia.

12. Nie szczędźcie obietnic i podarunków, żeby zdobył wiadomości. Nie żałujcie pieniędzy, bo pieniądz w ten sposób wydany, zwróci się stukrotnie.

13. Infiltrujcie wszędzie swoich szpiegów.

W czasach nam bliższych wykład na temat tego "Jak zniszczyć państwo" wygłaszał były funkcjonariusz KGB Tomas Schuman vel Jurij Bezmienow, w którym demoralizacja pokoleń jest warunkiem koniecznym dla powodzenia procesu niszczenia.

My już od wielu lat poddawani jesteśmy takiemu procesowi demoralizacji młodych pokoleń.

 

Vote up!
5
Vote down!
0
#1661107

  I ten kodeks wrogów Polski obowiązuje w głównych założeniach skutecznie nadal, tylko zasięg medialnego oszustwa i manipulacji się zwiększył. Także pod względem ilościowym. A także dodajmy, że "nowoczesnym" liberałem bez hamulców moralnych łatwiej się steruje, bo wszystko łyka jak pelikan.

Vote up!
3
Vote down!
0

ronin

#1661114

Znalazłem w swoim archiwum tekst, który powinien być gdzieś w salon24.pl pod adresem https://www.salon24.pl/u/michael/50723,bolszewickie-klamstwo-gdzie-przylozyc-dluto, którego oryginał był opublikowany w portalu Blogmedia24.pl dnia 11 maja 2007 roku, zatytułowany "Bolszewickie kłamstwo - gdzie przyłożyć dłuto?". Oto kopia tego fragmentu - z niewielkimi skrótami:

Zachęcam gorąco do obejrzenia filmu, w którym „Yuri Bezmenov” opowiada o zwykłych działaniach KGB. Słowa „zwykłe działania” budzą grozę.

(-) Film wygląda na dość stary. Nazwisko „Bezmenow” nic nie mówi. Po rosyjsku znaczy tyle, co „Bez nazwiska”. Tak to bywa, gdy opowiada były agent KGB. Byłoby dobrze, gdyby ktoś skopiował ten film, podłożył polski dubbing i puszczał go w jakieś telewizji trzy razy dziennie.
Jako „Rewelacyjny wywiad z byłym agentem KGB”
Yuri Bezmenov opowiadał o operacjach, których celem jest niszczenie całych państw, nawet takich jak USA. Operacje takie trwają przez dziesiątki lat, „Yuri” opowiadał o cyklu „dwadzieścia lat + kilka lat + kilka tygodni na zebranie śmietanki”

Najważniejszym celem są uniwersytety i elity władzy, chodzi o zniszczenie elit, zatrucie ich fałszywymi ideami, pomieszanie porządków, destrukcję systemów państwowych, zdławienie instynktu samozachowawczego narodów. Elity atakowanego kraju stają się zbiorowym agentem obcego mocarstwa, doprowadzającym zagładę do końca. Pomysł nie nowy:
Użyteczni idioci. Koń trojański.

Jest to bolszewicki projekt, o moim kryptonimie Wieża Babel, polegający na poplątaniu języka fundamentalnych pojęć, pomieszaniu porządków światopoglądowych, wplątaniu ludzi w przedsięwzięcia niemożliwe do zrealizowania, prowadzące jedynie do powstania zamętu i zniszczenia całej cywilizacji. Wieża Babel jest także symbolem zarozumialstwa i pychy legionu użytecznych idiotów, beznamiętnie wykorzystywanych do realizacji tej operacji.

Czy jest to spiskowa wizja dziejów?
Moja dzisiejsza wiedza historyczna mówi mi wyraźnie, takie operacje są FAKTEM. Niech przemówią inni. Poszukałem trochę w Internecie, proponuję zapoznanie się z takim artykułem:
http://www.autonom.edu.pl/ksiazki/ewi-jk.doc
Jest to fragment wykładu FACHOWCA, dla fachowców, zacytuję tylko jeden punkt piąty z ośmiu punktów takiego oto akapitu, zawartego w tym podręczniku:

„W walce informacyjnej przeciw wszelkim zorganizowanym strukturom, zwłaszcza zaś przeciw państwom, są stosowane następujące metody: (…)

5) Rozkładanie u przeciwnika - a zwłaszcza w jego centralnym ośrodku decyzyjnym - mechanizmów umożliwiających samosterowanie. Wchodzi tu w grę demoralizacja, dezinformacja, szerzenie indyferentyzmu ideologicznego pod przykrywką apolityczności, rozkładanie poczucia prawnego. Te metody stosowała szeroko carska policja wobec elity opozycyjnej w Rosji, gdy zaś w 1917 r. opozycja ta objęła władzę, wyszło na jaw, w jakim stopniu jest ona zdemoralizowana.
(…)”

Cóż dodać, cóż ująć.
Przy okazji, trochę przypadkiem, ukazuje się wieloletnia tradycja w tamtym obszarze cywilizacyjnym, ujawnia ich rzeczywiste doświadczenie w wykorzystywaniu takich metod. Warto zwrócić uwagę, że Rzeczpospolita Obojga Narodów straciła swoją niepodległość w 1772 wcale nie z powodu polskiego bezhołowia, ale w wyniku bardzo podobnej operacji, zaplanowanej przez „służby” Katarzyny II. Do zrealizowania tej operacji Katarzyna II osobiście zatrudniła skorumpowaną konfederację „użytecznych idiotów”, zwanych wtedy Targowicą. To są rzeczywiście ich „zwykłe działania”.
Są pytania?
To proszę je zadać!

I koniec tego krótkiego cytatu z dość długiego tekstu w portalu blogmedia24.pl. Oryginał jest porządnie zredagowany i typograficznie tak zrobiony, że czyta się dość dobrze, natomiast w Salon24.pl, po późniejszych przeróbkach portalowego systemu prawie nie nadaje się do czytania. Ale ta oryginalna wersja istnieje chyba tylko na moim dysku. Tekst jest okropnie stary, i odwzorowuje stan mojej wiedzy z tamtych lat. To było prawie trzy lata po wejściu do Unii.

A przy okazji polecam felieton zatytułowany "Oszukana demokracja. Dlaczego PiS przegrał wybory w 2007 roku?" pochodzący z 21 lutego 2008, skopiowany także w portalu blogmedia24.pl pod adresem https://blogmedia24.pl/node/84593  

 

Vote up!
3
Vote down!
0

michael

#1661124

 

PK wszczęła śledztwo przeciwko 20 sędziom na podstawie doniesienia "Iustitii"
Prokuratura
@PK_GOV_PL
Prokurator z WSW PK, po rozpoznaniu zawiadomienia @JudgesSsp, wszczął w dniu 11 czerwca śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i działania na szkodę interesu publicznego w celu osiągnięcia korzyści osobistej przez 20 sędziów członków KRS w okresie od 2017 r., tj. o czyn z art. 231 § 1 i 2 kk.

Mój komentarz:
Mogę to skomentować tylko w jeden sposób - to jest skandal. To jest świadectwo brutalnego działania zdemoralizowanego bezprawia, które wręcz w karykaturalny sposób naśladuje najpaskudniejsze działania totalitarnych reżimów współczesnego świata. Pol Pot, Mobutu, Bierut, oraz ich nieco starsi poprzednicy Stalin, Hitler, Mao czy jeszcze starszy Iwan Groźny.
Kolejnym razem powtarzam. W definicji totalitaryzmu wcale nie chodzi o to, czy konkretny zbrodniarz bardziej czy mniej morduje albo nawet wcale nie zabija. Tu chodzi o gotowość do skazania każdego człowieka za cokolwiek, kiedykolwiek władca kogoś skazać chce.
Wrzeszcząca gotowość do niesprawiedliwości. 

Vote up!
1
Vote down!
0

michael

#1661131

Tusk wprowadza władzę totalitarną w Polsce, w interesie Niemiec i mocodawców Niemiec zza Wielkiej Wody!

Tak kończą się rządy PIS, który nie mógł nic zrobić w sprawach rozliczeń bandyckich rządów PO-PSL.

Widocznie Polska jest w tak newralgicznym miejscu na mapie(geopolityczny sworzeń), że nie może być krajem suwerennym, bo interesy USA/Niemcy na to nie pozwalają., przy współpracy współczesnej uśmiechniętej Targowicy.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1661133

W najnowszym numerze tygodnika GP #24, 12.06.2024 Józef Wieczorek przypomniał strategiczną doktrynę komunizmu sformułowaną przez György Lukácsa w dziele "Historia i świadomość klasowa".

«Najwyższym obowiązkiem etyki komunizmu jest zaakceptowanie konieczności nikczemnego postępowania»

Mam stanowcze przekonanie o tym, że współczesny jak najbardziej rzeczywisty i niebezpieczny totalitarny komunizm uznaje zaakceptowanie nikczemności jako najwyższy obowiązek liberalnej demokracji. Świadczy o tym codzienna praktyka światowej polityki od demokratów Joe Bidena w USA poczynając, przez UE razem z Polską Donalda Tuska i wcale nie kończąc na Federacji Rosyjskiej Władimira Putina. To nie jest tak, że «cel uświęca środki». To «nikczemny cel powoduje nikczemne środki».

Zniszczenie mocy i trwałości suwerennej Rzeczypospolitej jest takim nikczemnym celem.

Vote up!
1
Vote down!
0

michael

#1661145