169 MIESIĘCZNICA POPLECZNICTWO i WSPÓŁUDZIAŁ

Obrazek użytkownika michael-abakus
Idee

 

*

Nawet przygłupiasty stupajka prowadzący śledztwo w sprawie kradzieży słoika kompotu wiedział, że jego psim obowiązkiem jest dokładne sprawdzenie wszystkich hipotez. Czy, co, kto, i po co?
A tymczasem tuskowa власть od pierwszych sekund od zamachu wie wszystko i trzyma się tej fałszywej wiedzy z uporem maniaka i cała para w propagandowy gwizdek ostro zwalczając każdy, nawet najsłabszy nawet przejaw samodzielnych wyjaśnień. W przypadku ruskiego stupajki zachodzi podejrzenie, że to on sam, razem z babcią kompot wypił, a teraz próbują zwalić winę na wnuczka. Czyli cała wina w rodzinie, a zastrzelić trzeba będzie tego, kogo wskaże pani Anodina.

Dokładnie na tym polega komsomolska erystyka. Z jednej strony bliżej nieznany Wasilij Błochin dosłownie albo w przenośni strzela do niewygodnych świadków, a z drugiej strony jerychońskie trąby разрешено цензурой propagandy.

Od 13 grudnia obowiązuje tylko jedna prawda, a wszelkie inne hipotezy są niepraworządne. Tak wygląda faktycznie realizowana komsomolska erystyka.

I choćby tylko z tego powodu podejrzenie o poplecznictwo a nawet współudział w smoleńskiej zbrodni jest cholernie dobrze uzasadnione. 

A mnie, w tym przypadku niezmiernie interesuje wymiar kary. Infamia - to na poczatek.  

 

* * *

]]>Trzeba zniszczyć «Wielką Ściemę» antypolskiego totalitaryzmu.]]>

]]>Nie akceptujemy żadnej totalitarnej siły politycznej,
wrogiej Polsce, polskiemu Państwu i polskiej racji stanu,
pełnej pogardy, kłamstwa i nienawiści
]]>
]]>.

Polsce jest potrzebna prawdziwa, uczciwa opozycja!
]]>

 

* * *

następny - poprzedni

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)

Komentarze

SOFISTYKA
3. «świadome posługiwanie się nieuczciwą argumentacją w celu udowodnienia fałszywej tezy»
https://sjp.pwn.pl/sjp/sofistyka;2522315

Przykładem niech będzie wywód Marcina Święcickiego w sprawie CPK*), czyli o tym, że Warszawiacy stracą ze dwa miliardy na koszty przejazdu do lotniska w Baranowie. Oczywiście ten argument ignoruje perspektywę przychodu 200 miliardów z tytułu obsługi cargo. Jednym słowem, trzeba zrezygnować z przychodów 100%, by zaoszczędzić 1%. Taka to komunistyczna logika, takie to i źródło komunistycznej nędzy.

ERYSTYKA
Według zgodnej opinii odbiorców pracy Schopenhauera, pokrywającej się zresztą z wielokrotnie przez niego podkreślanym stanowiskiem, nie należy traktować Erystyki jako elementarza czy przewodnika do stosowania oszukańczych (szalbierczych według Kotarbińskiego) reguł w sporze niezależnie od tego, po której stronie jest słuszność, prawda. Wręcz przeciwnie, intencją autora osteologii erystyki było podanie znającym jego pracę możliwości uprzytomnienia sobie różnych potencjalnych przyrodzonych lub wyćwiczonych wykrętnych forteli, używanych w sporach przez ludzi nierzetelnych.
[
wikipedia]

Przypis: 
*) Patrz pan Kożuszek w Codziennej Burzy [
link]

Vote up!
5
Vote down!
0

michael

#1660496

"I choćby tylko z tego powodu podejrzenie o poplecznictwo a nawet współudział w smoleńskiej zbrodni jest cholernie dobrze uzasadnione. "

W tej sprawie nie ma powodów do "podejrzenia o poplecznictwo" a tylko "o współudział w smoleńskiej zbrodni".

Na to stwierdzenie są niepodważalne dowody.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1660503

     Kto na Zamachu najwięcej skorzystał? Ano Komorowski, któremu strach nie pozwala na stałe medialne brylowanie. "Smoleńsk" musi być radykalnie ukarany.

Vote up!
3
Vote down!
0

ronin

#1660516

Oczywiście, istnieją niepodważalne dowody na współudział w przygotowaniach a następnie realizacji smoleńskiej zbrodni, co nie zmienia faktu późniejszego matactwa, ukrywania lub niszczenia dowodów tej zbrodni a także wspierania wszelkich procedur fałszowania prawdy czyli właśnie poplecznictwa. Powiem więcej - współudział albo wspólne przygotowania i następna realizacja tej zbrodni jest jedną z przyczyn poplecznictwa. 

Dlatego nie współudział albo poplecznictwo, lecz współudział i poplecznictwo.

Vote up!
2
Vote down!
0

michael

#1660508

Jessikka Aro, fińska dziennikarka odkłamuje katastrofę smoleńską.

W 2010, gdy samolot prezydenta zbliżał się do lotniska w Smoleńsku, rozbił się. Wszyscy na pokładzie zginęli.
Kreml był na to przygotowany. Ówczesny rosyjski premier Władimir Putin przejął tzw. śledztwo, a jego ówczesny polski odpowiednik wraz ze swoim rządem poszli jego śladami. Kreml zamienił media w broń. Rozpoczął wielowymiarową międzynarodową kampanię mającą prania mózgów, by przekonać opinię publiczną, że przyczyna katastrofy leżała po polskiej stronie.
Piloci rzekomo wykonywali rozkazy dowódcy Sił Powietrznych, który według sfałszowanego rosyjskiego śledztwa miał być pod wpływem alkoholu. Jak suflowała kremlowska narracja, rozprzestrzeniona przez zachodnie media, to Lech Kaczyński miał ostatecznie doprowadzić do tragedii, naciskając na załogę, by lądowała przy złej pogodzie.
Te kłamstwa oraz niekończący się ciąg innych fake newsów wciąż jest mocno zakorzeniony w świadomości międzynarodowych odbiorców.

Mówiła w Helsinkach Jessika Aro. Wskazywała, że rosyjskie kłamstwa na temat okoliczności katastrofy znajdziemy zarówno w Wikipedii, jak i poświęconym tej tragedii odcinkowi popularnej serii National Geographic „Katastrofy w przestworzach”.

Autorka przyznała, że sama latami wierzyła w tę dezinformację.
[
link]

 

Vote up!
3
Vote down!
0

michael

#1660531

Jessiką Aro powtarza narrację, którą przedstawiał ZP i Podkomisja MON A. Macierewicza, sprowadzając okoliczności sprzyjające zbrodni, do polityki resetu prowadzonego z Rosją rządu D. Tuska i Niemiec a pomijając okoliczności będące fundamentalnie sprzyjające zbrodni, czyli interesy USA/Izrael/NATO w polityce resetu z Rosją.

Bez przyzwolenia USA(jest niemożliwe, by służby USA mogły nie wiedzieć o przygotowaniach do 10.04.2010 roku), do tych wydarzeń nie mogło by dojść, a gdyby(co niemożliwe) gdyby nie wiedziały, to po zaistnieniu zachowywali by się tak, jak zakłada art. 5 TW.

Krasnoludki nie zmieniły w dniu 10.04.2010 roku czasu urzędopwego letniego na czas zimowy/strefowy:

Vote up!
1
Vote down!
0
#1660540

[link]

Vote up!
1
Vote down!
0

michael

#1660541

Dla POlszewickiej dziczy, są to sprawy za trudne do pojęcia a gdy ich ryży podpuści, uwierzą w każde, nawet w oczywiste kłamstwo.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1660542

Absurdalna kompromitacja

https://youtu.be/CRAYi8aPS5A

Vote up!
2
Vote down!
0

michael

#1660553

 

Vote up!
1
Vote down!
0

michael

#1660564

Niepodległość czyli suwerenność jest już przeszłością - takie są skutki oświadczenia premiera Donalda Tuska o  nadrzędności prawa Unii Europejskiej nad polską Konstytucją i nad polskim prawem.

[argumentacja PAP - Krzysztof Jabłonowski],
[
portal samorządowy]
[
Konfederacja - zdrada dyplomatyczna]

Vote up!
2
Vote down!
0

michael

#1660565

W sprawie afery marszałkowej.

Jedziemy - 15 maja 2024

Vote up!
1
Vote down!
0

michael

#1660568

Powód?
Posłanka PiS usunęła kłamliwy napis przed Pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej!

Anita Czerwińska odpowiada
@A__Czerwinska

"Prokurator Generalny Bodnar z wnioskiem o uchylenie mojego immunitetu za usunięcie kłamliwego i oszczerczego napisu przed pomnikiem Ofiar katastrofy smoleńskiej.
Znamienna jest data wniosku - 10 kwietnia, w 14. rocznicę tragedii smoleńskiej"

Mój komentarz:
To coś staje się szczególnie haniebne gdy wiemy, że to pismo podpisał były rzecznik praw obywatelskich, który teraz uruchamia całą siłę państwa przeciwko ofiarom brutalnej napaści, przeciwko ofiarom smoleńskiej zbrodni.

Vote up!
2
Vote down!
0

michael

#1660621

WEŹMIEMY KREDYT NA "EUROPEJSKĄ KOPUŁĘ" Będę rozmawiał o finalizowaniu procesu finansowania tego komponentu satelitarnego z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym i otrzymamy ten kredyt, który zwiększy nasze bezpieczeństwo. Pół miliarda złotych. Mam nadzieję, że w poniedziałek będę mógł państwu ten meldunek mógł złożyć.

Vote up!
2
Vote down!
0

michael

#1660627

Zidiocenie polityków «koalicji 13 grudnia» w wyjątkowych przypadkach jest skutkiem złej woli. Decydująca jest paraliżująca niekompetencja i tragiczne braki w wykształceniu. Ludzi tej koalicji łączy fatalny brak zrozumienia rzeczywistości wynikający z podstawowego nie rozumienia tego co słyszą i mówią. Często jest tak, że nawet dobrze wykształcony człowiek nie rozumie tego co słyszy. Ale w tej koalicji regułą jest to, że nawet poważne aktywiszcza tej koalicji nie rozumieją tego co sami mówią.

Jest kilka ważnych przyczyn matołectwa w języku polityki.
Przede wszystkim niedostateczne wykształcenie podstawowej umiejętności posługiwania się rozumem. Ludzie nie mają pojęcia o tym czym jest pojęcie prawdy, nie umieją posługiwać się logiką, nie potrafią a nawet nie usiłują zrozumieć oczywistej złożoności zjawisk. Nie istnieje dyscyplina prowadzenia analizy badanych faktów, brakuje narzędzi do wnioskowania oraz weryfikacji najprostszych nawet zdarzeń. To jest chory kult wiedzy, bez zdolności do rozumienia czegokolwiek.

Prymityw języka i rozumienia pojęć. Kiedyś bardzo dawno temu w szkołach podstawowych dzieci uczyły się, że małpa stała się człowiekiem, gdy nauczyła się myśleć abstrakcyjnie. To było wtedy, gdy głowie małpy pojawiły pojęcia jako zbiory obiektów należących do klasy równoważności. Wtedy konkretne pojęcia stały się nazwą, albo etykietą dla nieraz bardzo licznego zbioru desygnatów, które spełniają konkretny warunek przynależności do tego zbioru, tworząc w ten sposób klasę równoważności. Już w starożytności koniecznym warunkiem wykształcenia podstawowego było opanowanie siedmiu sztuk wyzwolonych, trivium i quadrivium. Teraz wystarczy etykieta na zbiorze pustym. Dlatego znika różnica między kłamstwem a prawdą, albo między krytyką a pomówieniem. Różne czyny a ta sama nazwa. Haniebne wyzwiska korzystają z etykiety wolności słowa, a oczywista prawda staje się mową nienawiści.

Suplement.
Kiedyś razem z czarnym studentem z Tanzanii szukałem czegoś w jakimś omszałym magazynie Politechniki. Zajrzeliśmy do jakiegoś pomieszczenia i rzekłem:
- Ciemno tu jak w dupie u Murzyna.
Murzyn się obraził, zaczął mnie wyzywać od rasistów itd. Wtedy ja nie wbiłem się w polemikę, lecz pytam wprost:
- Czarny ty jesteś czy biały, jaka jest prawda? Ja jestem białas, ty jesteś czarny, taka jest prawda. Mnie twój i mój kolor jest obojętny i dlatego nie jestem rasistą, ty robisz hecę z powodu twojego koloru skóry i dlatego jesteś rasistą. I tyle.
- A ja nie będę z tego powodu rezygnował ze staropolskiego porzekadła wiejskich mędrców o tym, że w czarnej dupie jest ciemniej niż w białej.
I spokojnie zabraliśmy się za szukanie tego spektroskopu rezonansu jądrowego czy tam czegoś innego.

I dlatego krytykując Rosję z powodu jej ludobójstwa, nie jestem rusofobem. 

Vote up!
2
Vote down!
0

michael

#1660640

Napisałem kilka dni temu, pod wpływem impulsu, o idiotyzmie roku. Ostatnie strategiczne decyzje rządu «Koalicji 13 Grudnia», niestety w najmniejszym stopniu w niczym nawet nie przypominają żadnego idiotyzmu, ani przypadkowych decyzji niekompetentnych durni. W żadnym przypadku.

To są absolutnie dobrze przygotowane i w profesjonalnym stylu, z zimną krwią realizowane działania administracji okupanta, który wykonuje plan degradacji Państwa, tak aby pozbawić je wszelkiej zdolności do obrony.
CHODZI O DEGRADACJĘ WSZELKICH PATRIOTYCZNYCH, GOSPODARCZYCH I WOJSKOWYCH SIŁ POLSKI, tak aby wystawić bezbronny i osamotniony Kraj na bezkarne zagarnięcie przez Rosję. Najprawdopodobniej jeszcze w roku 2024. 

Po kilku miesiącach władzy tej koalicji istnieje zbiór dowodów potwierdzających fakt realizacji planu degradacji naszego Państwa. Głupawy pomysł budowy fortyfikacji wschodniej granicy jest łabędzim śpiewem pozorowanym na debilny projekt budowy współczesnej linii neo-Maginota. Jeśli są takie pieniądze, których nie można ukraść, zawsze można je nonsensownie roztrwonić.

A gdy mowa o tym pliku dowodów na działanie w złej wierze, to jest to zbiór tak wielki, że doprawdy nie wiadomo czego się uczepić, chociaż by zrobić jaką taką listę przykładów. Wobec tego proponuję podzielenie tego morderczego zbioru na kategorie i spróbuję je po ludzku uporządkować, choć w tej chwili nawet nie wiem ile ich może być, tych kategorii.

Kategoria antypaństwowej pseudonauki o gospodarce czyli skretyniałego liberalizmu ekonomicznego sprowadzonego do ekstremalnego rozumienia hasła - «prywatne jest lepsze od państwowego» - czyli poziom «level» propagandy «zespołu JKM». Sprywatyzować wszystko.
Jest to co najmniej nadużycie wszelkiego liberalizmu, jeżeli nie zupełna bzdura, wykorzystywana w antypaństwowej propagandzie, redukującą wszelką politykę gospodarczą państwa do zera. Żaden z klasyków liberalizmu ekonomicznego, ani
Frédéric_Bastiat, ani Ludwig von Mises, ani Murray Rothbard, ani Milton Friedman, ani nawet Jeffrey Sachs, już słowa nie mówiąc o ich antagoniście John Maynard Keynes, żaden z nich nie mówił o wyłączeniu państwa z polityki gospodarczej państwa. Brzmi to trochę absurdalnie, podobnie jak na przykład teza o wyłączeniu władzy z władzy. 

aaa

bbbi

Kategoria praworządności Gdy się komuś pomiesza MONTESQUIEU z MACHIAVELLIM ccccc [niepoprawniccccc

dddd

eeee

Vote up!
2
Vote down!
0

michael

#1660686

Styl joński w polityce. [10 Maja, 2019] Oni nie rozumieją własnego chamstwa. Stawiam taką tezę: ONI RZECZYWIŚCIE NIE ROZUMIEJĄ WŁASNEGO CHAMSTWA  Albo udają, że nie rozumieją. Oni są jak ktoś, który na oficjalnym przyjęciu dyplomatycznym puści bąka, albo ohydnie splunie na ścianę i rozejrzy się dookoła oczekując wyrazów uznania i podziwu. Tak jest, ponieważ w ich środowisku i zrozumiałej dla nich kulturze hałaśliwe puszczanie bąków i publiczne sikanie pod stołem zastawionym kuflami z piwem jest świadectwem zdrowia i tężyzny fizycznej i jak najlepiej świadczy o człowieku.

Ludzie z wyborczej, liderzy totalitarnej arystokracji i chmary "obywateli RP" po prostu nie rozumieją ni w ząb ani naszej kultury, ani naszej tradycji i arogancko, a nawet bezczelnie dają nam do zrozumienia swoją pogardę do tego co dla nas najdroższe. Nienawiść, pycha i pogarda. Kuriozalny wywód Warszawskiego [-] i GW [-] i setki podobnych wystąpień to jaskrawe przykłady. I to właśnie jest istota rzeczy. Idealne centrum diagnozy.
Kompradorskia brać. Ordynarny, zachłanny prymityw - oto ich program [-].
I dlatego pierdzą uroczyście na wszystko co nasze.
[
michael 2019]

Vote up!
3
Vote down!
0

michael

#1660707

 

Vote up!
2
Vote down!
0

michael

#1660722

Źródło: https://twitter.com/GeneralStaffUA
https://pbs.twimg.com/media/GLqZvnIW0AA-CoO?format=jpg
https://pbs.twimg.com/media/GOZeNplWoAAxQnv?format=jpg

Ponad 40 tysięcy żołnierzy straciła Rosja przez jeden miesiąc. No i 421 czołgów oraz 8 samolotów. Rosja skazuje na zgubę swoich obywateli, przy okazji morduje tysiące Ukraińców, popełniając wszystkie możliwe zbrodnie wojenne. Rosja w czasie 4 tygodni straciła prawie niż tyle czołgów, które według rankingu Global Firepower aktualnie posiada Polska (569).
Poprzednia informacja z 21 kwietnia 2024 [
link]

A przy okazji - rosyjskie straty w czasie ostatniego miesiąca są prawie równie wielkie, jak straty poniesione w czasie dwóch poprzednich miesięcy, co jasno widać w porównaniu z raportem z 21 kwietnia [link].

Vote up!
1
Vote down!
0

michael

#1660723

W nowym wpisie [link] cytuję dosłownie mój komentarz z 19 kwietnia. Wracam do tego komentarza z powodu informacji o budowie "europejskiej tarczy" Donalda Tuska i nowej polskiej linii Maginota Tomasza Siemoniaka na wschodniej granicy. Jest to sposób na zmarnowanie 10 miliardów złotych, a ponadto ten projekt, co do swojej istoty polega na wyssaniu z polskiego budżetu tak wielkiej kwoty przy okazji obciążając budżet dysproporcjonalnym zadłużeniem chyba tylko po to, by później można by mówić, że piniędzy nie ma i nie będzie. Czyli gdy  polskich piniędzy nie można ukraść, trzeba je zmarnować, by Polska była słaba i bezbronna, a jedyną jej bronią były białowieskie moczary pana Siemoniaka. 

Vote up!
1
Vote down!
0

michael

#1660724