A jednak Polska przyjęła ambasadora Niemiec

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Z racji tego, iż podjąłem wczoraj ten temat, czuję się zobligowany do jego kontynuacji, mimo a może właśnie dlatego, że dziś mamy rocznicę napaści Niemiec na Polskę i rozpoczęcia tym samym krwawej II Wojny Światowej. 

-----

""Strona polska zdecydowała o wyrażeniu zgody na przyjęcie nowego ambasadora Niemiec w Polsce Arndta Freytaga von Loringhovena – poinformował w poniedziałek wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk. Wiceminister nawiązał do wyzwań stojących przed nowym ambasadorem. Jak podkreślił, "istotnym elementem rozmów z niemieckimi partnerami musi być zwracanie uwagi na szczególny rodzaj polskiej wrażliwości, wynikający z faktu, iż zbrodnie II wojny światowej pozostają cały czas w świadomości polskiego narodu wielką niezabliźnioną raną"" [1].

No to rząd się napinał, nadymał i w końcu... pękł pod zmasowanym naporem nacisków niemieckich. Źle zaczął swoje urzędowanie nowy minister spraw zagranicznych. Oby to nie był sygnał, że będzie podobny do "geremkowskiego nieporozumienia" jakim był J. Czaputowicz. 

Uważam tę decyzję za duży błąd a jeszcze wczoraj pisząc notkę o wzajemnym napięciu w stosunkach polsko-niemieckich miałem nadzieję, że wreszcie wstajemy z kolan i nie przyjmiemy syna hitlerowca i jawnego rezydenta BND na Polskę [2]. Niestety stało się inaczej a warto dodatkowo wiedzieć, że syn nowego ambasadora był onegdaj lobbystą Gazpromu [3] a takowym raczej nie przestaje się być. 

Będziemy jeszcze mieli z tym ambasadorem dużo kłopotów. Wspomnicie moje słowa. Będą zdecydowanie większe niż z ambasadorem USA, Panią Georgette Mosbacher, bowiem w jej przypadku mamy jednak do czynienia z przedstawicielem dzisiejszych naszych sojuszników a Polskę czekają trudne zabiegi o reparacje wojenne od Niemiec.   

Wpuszczamy do nas szczwanego lisa, który - moim zdaniem - narobi nam dużo szkód i raczej nie przyczyni się do dobrosąsiedzkiej współpracy. Ale czy z takim zamiarem był desygnowany do Polski? Raczej wątpię w sytuacji, gdy Niemcom nie podoba się nasz wzrost gospodarczy i infrastrukturalne, centralne zamierzenia inwestycyjne oraz powolne upodmiotowianie się nas na arenie europejskiej i globalnej a także niezbyt przychylnie patrzą na nasz ścisły sojusz z USA. 

Obym się mylił...

 

[1] https://wiadomosci.onet.pl/kraj/polska-zgodzila-sie-na-niemieckiego-ambasadora-arndta-freytaga-von-loringhovena/pmy5p1r?utm_source=browser_viasg_wiadomosci&utm_medium=push&utm_campaign=allonet_00d_6e8033de87ab843&srcc=ucs

[2] https://krzysztofjaw.blogspot.com/2020/08/napiecie-na-linii-polska-niemcy.html

[3] https://wpolityce.pl/polityka/515307-zielkekierowanie-wiceszefa-bnd-do-polski-nie-jest-przyjazne

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 

http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 

kjahog@gmail.com

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:11)

Komentarze

A oto dzisiejsza wypowiedź W. Waszczykowskiego na ten temat:

"Liczyłem, że jeżeli po 2-3 miesiącach nie ma odpowiedzi, a polski rząd nie musi odpowiadać, (…) zatem albo Niemcy się zreflektują i nie będą drążyć, albo sam ambasador uzna honorowo, że jeśli jest niechciany, to nie będzie mógł porządnie sprawować urzędu w kraju przyjmującym go i zrezygnuje z urzędu. Tak się nie stało (...) Spodziewam się, że tam doszło do poważnego szantażu wobec Polski. Przypomniano, że stoimy przez decyzjami ws. budżetu europejskiego, realizacji tego budżetu, realizacji programu odbudowy gospodarki europejskiej po pandemii. Być może doszło do przypomnienia, o co Polska zabiega, co może dostać i co może stracić. Nie wyobrażam sobie innej sytuacji. Bardzo niefortunny jest też czas, kiedy dochodzi do zatwierdzenia"

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1642900

Stało się. Podpisuję się pod powyższą wypowiedzią Waszyczykowskiego.obiema rekoma. To niezrozumiała decyzja. Może jeszcze kiedyś poznamy jej kulisy.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1642909

w odróżnieniu od tej, którą głosił min. Czaputowycz.

A, co ciekawe - ci którzy "czepiali się" swego czasu min. Waszczykowskiego - jakoś tak uprzejme milczeli na temat owego Czaputowycza. Obawiam się, że naciski gospodarcze na Polskę ze strony Unii (Niemiec) mają znaczący "ciężar gatunkowy".

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1642930

---

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1643019

to przecież Niemcy stoją za unicestwieniem Polskiego Przemysłu Stoczniowego. TO ich pies Aaron Buholtz to uczynił, za co powinien wisieć, albo kulą w łeb dostać, gdyby wciąż obowiązywała Uchwała Marcowa Naszej Drugiej Rzeczypospolitej. Pracowałem w ZPG - w Zarządzie Portu Gdynia w 1974, gdy nasze POLSKIE stocznie kwitły, miały na 30 lat do przodu portfel zamówień. Chodziłem za płot do Gdyńskiej Stoczni Komuny Paryskiej obserwować wodowania, chrzciny statków, gdy rozbijano o burty butelkę szampana nadając imię...... Ku chwale Polskiego Stoczniowca. 
A dziś co???!

 Konkurencja dla Hamburga zniszczona. Nie istnieje. Niemieckie ścierwa przejmują całą polską gospodarkę, i nasyłają szpiegów na ambasadorów. A pan dudek d...pę w troki, i przyklepuje każde życzenie jewropy! Wybrane mniejsze zło "pracuje" ! W pocie czoła. Dla innych

:

https://niepoprawni.pl/blog/poeta/mniejsze-zlo-marsz-milczenia-naprzod-polsko-krzysztof-bosak-2020

Jak długo jeszcze pozwolimy na TO?!

Zdaje się, że czas NAM zwołać Pospolite Ruszenie, jak kiedyś sugerował Nasz WIELKI Poeta Historyk Marek Rymkiewicz. To POLACY SĄ SUWERENEM W POLSCE! 

Jeśli rząd, prezydent, czy ktokolwiek działa przeciw POLSCE, DZIAŁA PRZECIW NARODOWI!, WIĘC TAKIEGO POPa należałoby usunąć ze stanowiska. Należy wprowadzić w życie VIR, i w trybie specjalnym, w OGÓLNOPOLSKIM REFERENDUM wybrać nowe, POLSKIE WŁADZE, NOWEGO POLSKIEGO PREZYDENTA, KTÓRY ŻADNYM POPem  Pełniącym Obowiązki Polaka nie będzie!

I

nie będzie chodził na żadnej jewropejskiej, ickowej, czy makrelskiej smyczy!

Który będzie dbał o interes Polski, i o interes POLAKÓW!

I WTEDY POLSKA POLSKĄ BĘDZIE ZNÓW!

A przestanie być jakimś kondominium - ickowym, czy jewropejsko makrelskim. Im szybciej to zrobimy tym lepiej. Im szybciej wykopiemy z Polski tego germańskiego szpiona tym lepiej. KONIEC Z mniejszym dudkowym złem niedawno wybranym powtórnie. Poprzednio zło mniejsze wybraliśmy, bo alternatywą był ruski pies komoruski, a teraz znów mniejsze zło wybraliśmy, bo alternatywą durnowate cudne dziecko czajkoskie. KIEDY WRESZCIE WYBIERZEMY DOBRO? Ile jeszcze, jak długo jeszcze mniejsze zło ma niszczyć Naszą Ojczyznę Polskę?! Nie byłem przez lata w Polsce, ale to co widzę teraz, co się POrobiło, i co jest-jest PORAŻAJĄCE! Dla mnie starego już człowieka.

W przedszkolach, żeby pięcioletnie dzieci uczono niemieckiego szwargotu, to jest nie do pomyślenia! To jest obrzydliwość, wstrętna. Wspomnijmy Bohaterskie Dzieci Wrzesińskie, walczące o Polski Język w szkole. Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz, ni dzieci nam germanił! Pisała WIELKA Maria Konopnicka. No i co dziś mamy panie dudek???!  Germanizacja na całego! Co ty wyrabiasz? Na ilu smyczach cię wodzą?! Przysięgałeś na Boga przed NARODEM pracować dla Polski, a pozwalasz, by niemiecki szpieg, pomiot zbrodniarza i sługi Hitlera został ambasadorem zbrodniczych Niemiec w Naszej Polsce?! I to jeszcze posadowiony na stanowisku w tak symboliczne dni, rocznicowe - Podpisania Porozumień Sierpniowych i ataku Niemiec na Nasz Kraj! Powinieneś sam się usunąć spod żyrandola. Zachowałbyś może resztki przyzwoitości. 

VIR 

Jest naszym wyjściem Bracia Polacy. I nowy Prezydent - nie żaden POP - czyli Pełniący Obowiązki Polaka!

A POLAK. SŁUGA NARODU POLSKIEGO !

Nie chodzący na niczyjej smyczy!!!

Jak TEN z obrazka:

https://niepoprawni.pl/blog/poeta/naprzod-polsko-2020-krzysztof-bosak-tylko

i

POLSKA BĘDZIE POLSKĄ!

WOLNĄ I SUWERENNĄ!

nie żadnym kondominium, czy kolonią jewropejsko-makrelską jak jest dzisiaj.

 

AMEN!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1643020

Dzisiaj świętuje Donald Tusk, a 17 września Krzysztof Bosak.

https://twitter.com/exluzurpator/status/1300756827668459521

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1642956

odwoził Polaków w kibitkach na Syberię.

Jarosław Kaczyński doradzał królowi Jagielle w bitwie pod Grunwaldem.

A Lech Kaczyński namówił Mieszka I na przyjęcie chrztu.

Prawda? Piękna jest historia według lemingów. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-6

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1642957

nawet już mnie nie śmieszysz....

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1642961

poziom posługującego się pismem obrazkowym Huskyego, jego latanie po blogach i obszczekiwanie jest nie śmieszne a żałosne. Twoje tekściki, najpierw twierdzisz, że polski portal cię nie interesuje, a później z nosem rozpłaszczonym na szybie wyczytujesz wszystko co tam napisano i analizujesz na swoim blogu czyż nie jest żałosne? Poleciałeś dziś na portal z samego rana by sprawdzić czy nie ma tekstu dotyczącego 1.09, wypisałeś elaborat. Teksty takie przyszły, są na pudle. Nikt na portalu nie produkuje specjalnych tekstów, teksty piszą blogerzy i takie się publikuje. Czyż nie jesteś żałosny?

Kontrik nakłamał jak bura suka gdy powiedziałem sprawdzam wykręca się jak korkociąg z korka. Czyż nie jest żałosny?

Prawda jest taka, że jesteście żałośni, stąd tak łatwo was zaorać, niekiedy nawet niewiele trzeba w tym celu zrobić.

Jedyne co potraficie to obrażać, przekręcać nicki

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1642968

informacji za pomocą słów doszedł do wniosku, że tylko jako tako kumasz obrazki. I to maksymalnie uproszczone. A co do tekstów - miałeś czas, renegacie, by pisać kocopały i zapierać się oczywistego plagiatu, a nie miałeś czasu na wspomnienie o Wrześniu. Za to tekst o ruskim terroryście wepchałeś na pudło. Putin zadowolony?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1642970

wkleic Mizoginowi gola pupcie i palanta m-c nie ma

amen

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1642972

Hyskyego to my z Jarkiem wychowywaliśmy i był w miarę rozsądny, dopiero jak tu przyszedł to zachowuje się jak idiota.

Gdy tekst o którym mówisz był promowany (coś po 3:00) to ja dopiero z pracy wracałem, ale tekst nie jest zły. Gdy pojawiły się teksty dotyczące rocznicy 1.09 zostały wypromowane. Jest coś czego nie potrafisz zrozumieć, bo tak cię na szkoleniach wyuczono. Liczy się jakość tekstu a nie idee autora. Idee autora oceniają czytelnicy a nie admin. Inaczej admin jest cenzorem a nie adminem. Na polskim portalu czytelnicy a nie centrala decydują. A ty chciałbyś by polski portal był jak PR3, gdzie sms chciano decydować jaką piosenkę można puścić jaką nie. Polonizacja "polskiego radia i TVPiS jest niezbędna i powinna być jak najszybsza, bo agentura się tam rozpanoszyła.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1642983

towarzystwie. Może dlatego masz takie po.rane pomysły. ;) Niemniej jednak uświadom sobie, że promowanie ruskiego terrorysty stawia cię dokładnie na antypodach polskości. I nie ważne, kto postawił na pudle tamtego kacapa. Ważne, że ktoś z waszego grona. A ty, jak ogarnąłeś portalik, nawet nie skrzywiłeś się widząc, co na nim wisi. A co do braku cenzury na polskojęzycznym portaliku - może wyjaśnisz, na jakiej podstawie niektóre teksty trafiają do lochu? I bynajmniej nie te antypolskie, bo te promujecie, ale te, które wytykają wam oczywistą zdradę polskich interesów i promowanie wrogiej ideologii Kremla. Jesteście renegatami i nieudacznikami, na dodatek maniakami. Popatrz na teksty swojej koleżanki - przecież ona zupełnie na poważnie grzebała w rozporkach kandydatów! To już jest albo całkowity odlot, albo prostactwo tak wielkie, że aż niewyobrażalne dla człowieka minimum z maturą.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1642990

Bo wydaje mi się, że nie masz pojęcia. Tekst w lochu jest nadal widoczny, na stronie głównej, każdy może przeczytać a tylko zakładka ta wskazuje iż redakcja nie zgadza sie z jego treścią, albo jest język rynsztokowy, albo tekst obmawia kogoś. Nigdy nie za poglądy. 

Nie potrafisz pojąć, że Polacy mają różne poglądy, są lewicowcy, są prawicowcy, są liberałowie i te poglądy należy szanować.

Bolszewickie wychowanie ciężko u ciebie wyplenić, nie argumentami a cenzurą "kremlowską prawomyślność" należy wdrażać. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1642994

poglądy takie, jak funkcjonariusze FSB? ;) A co do języka "rynsztokowego" to polecam zapoznać się z bełkotem Wrzodaka czy bluzgami Ruszczyka. A i Słupianek ma też spory dorobek.

Natomiast to, że promujecie pod kątem ruskiej propagandy widzi każdy. Inni służą jedynie uwiarygodnieniu waszego przekazu. Naprawdę uważasz, że Polacy to idioci?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1642996

funkcjonariusze FSB? Masz wśród nich znajomości. Wszyscy mają myśleć tak jak centrala kazała? To jest właśnie bolszewickie myślenie.Przekaz to autorzy, każdy prezentuje swoje poglądy. Mówię ci, ty pragniesz portalu na wzór Trybuny Ludu, gdzie prezentowana była myśl tylko jednej partii.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1642997

A co do realizowania antypolskiej propagandy na Leonku - przecież to jest widoczne dla każdego. Tyle u was polskości co np. w wydawanym we Lwowie w 1940 roku "Czerwonym Sztandarze". Też był po polsku.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1643009

Z sieci: Akceptacja niepożądanego ambasadora Niemiec w rocznicę Solidarności i napaści Niemiec na Polskę, to akt skundlenia władz Rzeczypospolitej. To naplucie narodowi w twarz, podobne jak w przypadku zmiany uchylają artykuł 55a (ustawy o IPN), który groził między innymi więzieniem za przypisywanie Polakom odpowiedzialności za zbrodnie III Rzeszy Niemieckiej. Błędem była nominacja nowym szefem MSZ pan Zbigniewa Raua, skoro ten już podczas pierwszej swej zagranicznej podróży do Berlina kapituluje w sprawie ambasadora, to znaczy, że się nie nadaje. Poddaństwo ma swoje granice i konsekwencje. Nazwiska targowiczan są znane. Panie prezydencie niech pan nie będzie klonem Tuska i jemu podobnych zaprzańców, dla których Polskość to nienormalność. Proszę nie upokarzać tak Polaków. Ślubował pan, odwołując się do Boga wierność Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Proszę o tym pamiętać, bo kto przysięgę naruszy, ach, biada jemu, za życia biada! I biada jego złej duszy! (Poza tym uważam, że) takim postępowaniem PiS obraża swoich wyborców (i nie tylko)!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Niueste

#1642979

Symbole to język dyplomacji i ta data na pewno nie została wybrana przypadkowo.
Z bliskiej przeszłości można sobie przypomnieć choćby wystąpienie Tuska przeciw amerykańskiej tarczy antyrakietowej akurat w Independence Day, a potem przemówienie Obamy 17-go września i jego smoleńskie następstwa.

W doborze dat nie ma przypadków, a ta mówi bardzo wiele i jest dla Polski wyjątkowo złowieszcza.
Mamy tu zarówno powtórkę i uznanie klęski wrześniowej jak i wyciągnięcie sojuszniczej ręki pewnych "kręgów" w Polsce w kierunku Berlina na trupie Polski.
Od dawna twierdzę, że te "kręgi" są w naszej sprawie już dobrze dogadane z Niemcami co widać choćby po odpuszczaniu naszych ziem zachodnich i Gdańska, ale takie potwierdzenie praktycznie jawne w świetle jupiterów jest jednak zaskoczeniem. Muszą się czuć wyjątkowo pewnie i już chyba widzieć Polin za najbliższym zakrętem.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1643000

ŻydoPiS kolejny raz "wstał z kolan" i padł na pysk przed pociotkami zbrodniarzy niemieckich (podobnie jak przed ukraińskimi -  https://youtu.be/3bay36pPnNc )

31.08.2020 wyraźnie ukazało się prawdziwe oblicze żydoPiSu nazywającego największych po Targowicy krajowych zbrodniarzy jak T, Mazowiecki *któremu już wcześniej wystawiali pomniki), B. Geremek, J. Kuroń. A. Michnik. a nawet TW "Bolek" - "bohaterami", Totalne niszczenie Gospodarki Narodowej, doprowadzenie Narodu do skrajnego ubóstwa  "dojna zmiana" nazywa "bohaterstwem".

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

antyleming

#1643006

jak to obalacz obalał komunę w Magdalence chlejąc wódę z "obalanymi".

Warte przypomnienia FAKTY

:

https://www.youtube.com/watch?v=LauXftdIV8w&feature=emb_rel_end

nie do obalenia!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1643050

Nowy minister zadeklarował kontynuację polityki Czaputowicza.

https://wpolityce.pl/polityka/515837-rau-bede-kontynuowal-dotychczasowa-polityke-zagraniczna

I nie jest to tylko retoryka dyplomatyczna.

A Polacy oddawali życie za niepodległość i wolność.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1643008

https://wpolityce.pl/polityka/515831-spurek-zachwycona-grozbami-wobec-polski-chce-sankcji

Cyt.:

Procedury z art. 7 wobec Polski i Węgier będą kontynuowane - powiedział we wtorek w PE minister ds. europejskich Niemiec Michael Roth. Podkreślił, że rząd w Berlinie chce, by również Komisja Europejska prowadziła procedury o naruszenie prawa UE. Roth mówił o tym na posiedzeniu komisji ds. konstytucyjnych Parlamentu Europejskiego, podczas której przedstawiał priorytety niemieckiej prezydencji w Radzie UE.

Procedury z art. 7, które zostały zapoczątkowane przez Komisję Europejską i PE przeciw Polsce i Węgrom będą kontynuowane. Będziemy zwracać się do Komisji, żeby prowadziła również procedury o naruszenie prawa UE, aby chronić nasze wartości

— powiedział niemiecki polityk.

Przyznał jednocześnie, że art. 7 ma „swoje ograniczenia” tak, jak i procedury przeciwnaruszeniowe. Jego zdaniem UE potrzebuje „podejścia prewencyjnego”, dlatego Niemcy w czasie swojej prezydencji chcą wdrożyć nowy instrument w ramach unijnych traktatów, aby kraje członkowskie prowadziły otwarty i konstruktywny dialog między sobą i PE w sprawie stanu praworządności.

-------------------------

Btw -  w strukturach Komisji Europejskiej jest zatrudnionych około 32 tys. urzędników (https://ec.europa.eu/info/about-european-commission/organisational-structure/commission-staff_pl).

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1643011

Te słowa mogą oczywiście niepokoic. Ale to slowa polityka. Należy mówić to, co inni (w tym wrogowie) chce usłyszeć i robić swoje. Nie wyciągałbym z tego na razie pochopnych wniosków. Zwolennikom Konfederacji wydaje się, że zawsze trzeba machać szabelką? Wydawało mi się, że niedawno oskarżali kolegów z PIS o takie działania.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1643031

http://http://niepoprawni.pl/blog/rebeliantka/czas-wrocic-do-idei-wspolnoty-narodow-europy

https://niepoprawni.pl/blog/rebeliantka/nowe-kadry-w-unii-europejskiej

Na razie z "robienia swoje" nic nie wynika. Może trzeba w śmiały sposób zrzucić kajdany, bo na razie to przypominamy żabę wrzuconą do stopniowo podgrzewanej wody (syndrom gotującej się żaby).

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1643032

Biskup Zawitkowski nazwał Polskę "zapłakaną niewolnicą Uni"

https://niepoprawni.pl/blog/rebeliantka/polska-zaplakana-niewolnica-unii

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1643034

"Ambasador" będzie prowadził politykę "dobrosąsiedzkich" stosunków i dbał o polską wrażliwość, nie jest przecież polakożercą. A pan "ambasador" właśnie zaczął potwierdzać te opinie o nim.

https://www.tysol.pl/a52901-1-wrzesnia-nowy-ambasador-Niemiec-udostepnia-m-in-artykul-Jana-Grabowskiego-oskarzajacego-Polakow?fbclid=IwAR2HpZfX5vWRKVs3Tlo9ULbuGpTG5nZDB13KBWHe65FmvORMvK_IWevotgI

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Niueste

#1643018

 Ja mialam calkiem inne odczucia anizeli wiekszosc panstwa.

Z poczatku naturalnie rozczarowanie, ze doszlo do nominacji tego niemieckiego ambasadora.

Jednak wybor daty nalezal nie do Niemcow lecz  do nas, to Polska wybrala  date 01.09.2020.

Nie wiem co przez to dokladnie chciala osiagnac, ale babskie przeczucie mi mowi, ze to jeszcze nie koniec. Byc moze chodzilo tu o wzniecenie tych negatywnych uczuc ,wsrod nas Polakow, w stosunku do Niemcow? Byc moze cos glebszego. Nie wiem.

Rozumiem rozczarowanie i zlosc niektorych z was, ale czy musicie uzywac takich epitetow  jak: scierwo itp.

Przeciez przez uzywanie takich slow ponizacie tez  siebie samych. To jest tak troche jak ten "sok z buraka"

To, ze ojciec  ambasadora byl hitlerowcem, mysle, ze nie moze on nic za to. On moze odpowiadac tylko za swoje czyny (My mamy w Polsce takze przyklady calkiem roznych postaw: bracia Kurscy np.) Czujnosc jest wskazana szczegolnie gdy popatrzymy na jego zyciorys  w BND no i jak panstwo piszecie tez kontakty z gazpromem (bylo mi dotad nieznane).

On uczynil kilka krokow by zaogniona sytuacje miedzy Polska a Niemcami troche uspokoic: uczy sie polskiego i byl wczoraj w muzeum Pileckiego.

I jeszcze jedna rzecz, ktorej nie znosze. Autor sie stara, pisze niezly artykul, a niektorzy komentatorzy zaczynaja jakas slowna jatke miedzy soba, ktora z tematem artykulu nie ma nic wspolnego. Panowie, piszcie sobie prywatne wiadomosci, jak nie mozecie sie przed obrazaniem i wyzwiskami powstrzymac.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Gosia

#1643068

"Jednak wybor daty nalezal nie do Niemcow lecz  do nas, to Polska wybrala  date 01.09.2020."

Tak się mówi - "Polska to", "Polska tamto", jednak w tym wypadku jest to szczególnie mylące i kompletnie zaciera rzeczywisty obraz sytuacji. To podobnie jak z pamiętnym hołdem berlińskim, niby też można powiedzieć, że to "Polska składała", ale faktycznie to hołd składał pan Sikorski vel Apfelbaum i Platforma.

Teraz mamy to samo, "Polski" ani "nas" nikt się przecież nie pytał, a data została wybrana z premedytacją przez grupę, która przejęła władzę w Polsce po nocnej zmianie. Takie są po prostu gołe fakty.
Natomiast sam wysłany sygnał jest nadzwyczaj jasny, w sumie to trzeba sporo wysiłku aby go nie dostrzegać.

Z kolei co do pochodzenia pana ambasadora to tu nie chodzi o żadną winę tylko o zjawisko znane od wieków i tak powszechne, że nawet ubrane w stosowne przysłowia "niedaleko pada jabłko od jabłoni" albo "czym skorupka za młodu..." itd.
A nawiasem mówiąc, to wywiad BND wcale nie był tworzony przez jakichś mitycznych "dobrych Niemców" tylko przez sprawdzonych ludzi ze stajni Fuhrera. Można domniemywać, że taki człowiek jak nasz bohater tez nie znalazł się tam przypadkowo, a już zwłaszcza na tak wysokim stanowisku.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1643080

nie wiem, od kogo zależał wybór daty, ani czy stoją za tym jakieś inne, ważkie powody, ale jest to co najmniej dziwna data. Może gdyby towarzyszyła temu jakaś konkretna wypowiedź nowego ambaSSadora, w któej jednoznacznie odciąby się od przeszłościu ojca (notabene w notkach o ojcu na pierwszy plan wybija się informacja o tym, że uznał Hitlera za "bestię" lub szaleńca). Czegoś tu zabrakło. Albo to przeoczenie (w taką krótkowzroczność aż trudno uwierzyć), albo mialo zabraknąć.  

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1643102

Utworzyłeś określenie, które bardzo mi się podoba : ambaSSador.  Patrzysz i od razu wiadomo, kto  i co reprezentuje.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Niueste

#1644371

Ja tylko podchwyciłem pomysł. Nie wiem już, kto na to wpadł. Ale trzeba przyznać, że wyjątkowo dobre.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1644383