Abolicja dla sędziów i przestępców gospodarczych zamknie temat polskich sądów

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kraj

Mój znajomy, który pracował w MSWiA, a który zna samego Jerzego Żyżyńskiego (członka Rady polityki Pieniężnej) i baronów PiS, aby załagodzić konflikt z sędziami, wpadł na ciekawy pomysł, który ja, Romuald Kałwa, podłapałem, a który tylko przekazuję:

 

- Sędziowie są dzisiaj w takiej sytuacji, jak ubecy w czasach przemian ustrojowych w 1989 r. Oni się boją, że po prostu pójdą do więzień. Walczą o wszystko niczym Olo z „Psów”. Dlatego też należy znaleźć „slalomonowe”, jakby powiedział L. Wałęsa, rozwiązanie:

 

„Zróbmy abolicję. To opłaci się sędziom i państwu. Niech wszyscy sędziowie (oczywiście tylko ci, którzy mają coś na sumieniu – wbrew pozorom tylko mniejszość jest skorumpowana, ale za to „siedzi wysoko”) zaniosą swoje zachachmęcone pieniądze do urzędów skarbowych.

 

Abolicję podatkową proponował w 2002 r. sam Grzegorz Kołodko. Przecież grzesznicy muszą mieć możliwość odpokutowania swoich grzechów, a wtedy tych, którzy z niej nie skorzystają, będzie można łatwiej usunąć i rozliczyć. Niemoralne jest grzeszenie, ale przecież nie rozgrzeszanie – twierdził Grzegorz Kołodko.

 

Taka abolicja mogłaby dotyczyć nie tylko sędziów, ale wszystkich tych, którzy dysponują nieuczciwie zarobionymi pieniędzmi. - Wg wyliczeń na UJ, ludzie sami przyniosą do kasy 250 miliardów złotych i będzie 5000 zł na i na rodzinę plus, i na inne socjalne wydatki. Skoro kościół przebacza, to niech i nasze państwo przebaczy.  – Twierdzi mój znajomy – Jeśli ktoś nie odniesie ukradzionych pieniędzy, zapłaci nie tylko odsetki, ale pójdzie do więzienia oraz będzie go czekać kasata majątku.

 

Nawet komuna robiła amnestie

 

W II Rzeczypospolitej amnestia była ogłaszana 13 razy, a za komuny było kilka większych amnestii i kilkanaście mniejszych.

 

Niech sędziowie odniosą 70 proc. zarobionych nieuczciwie pieniędzy. Abolicja niech dotyczy wszystkich tych, którzy się nieuczciwie wzbogacili. Nawet mafie paliwową. Niekoniecznie wyłącznie sędziów. Dzisiaj za baniak bimbru sprzedany sąsiadowi idzie się do więzienia... To nie jest śmieszne. Nie można żyć w państwie policyjnym. Oczywiście jeśli winni nie odniosą pieniędzy, będzie ich czekać konfiskata całego majątku i wyrok karny.


Ostatnią amnestię we Włoszech ogłoszono w 2016 r., a nieuczciwi podatnicy masowo zgłaszali się do urzędów. Tymczasem włoski rząd spodziewa się wpływu 3,4 miliarda euro z racji podatków od ukrytych dochodów. Abolicje były ogłaszane nawet w tak egzotycznych krajach jak Ukraina, Turcja czy Tunezja.

 

Szanowny Rządzie, czy zdajesz sobie sprawę, jakie to będzie miało skutki? Kolejną kadencję będziecie rządzić sami. Będziecie mieli większość konstytucyjną, a nie tylko na 500+. Co ja mówię 500+... Będziecie mieli na 2000+ i nie tylko na to. Tymczasem wszystko wskazuje, że w najbliższych wyborach podzielicie się władzą. Czasem warto zrobić krok do tyłu, by zrobić 10 kroków do przodu. Pomyślcie o tym.

 

Z uszanowaniem

Romuald Kałwa

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:16)

Komentarze

Polske predzej se rka da uciac niz zaniesie zlamana zltowke do skarbu panstwa.Oni sa dalej w Polsce nietykalna wladza/mafia dysponujaca wieksza sile od obecnego rzadu i sluzb,malo tego maja popracie zewnetrznych wrogow ,bo ci wiedza ze obecne mafijen sadownictwo to slaba Polska ,a oto wlasnie wrogom chodzi.W wiekszosci tych sedziow nie interesuje prawo i konstytucja Polski gdyz to dtyczy tylko gojow na ktorych oni i ich rodziny upasly swoje majatki, jest to ukald zamkniety.

Nawet jesli bysmy zawlekli jakiegos sukinsyna w todze pod drzewo ze sznurem to by do konca pary nie puscil ,nie wydal swoich bliskich i kolesi bo i tak by pozniej go znaleziono w niezywego np. w wannie .

Niestety to co widac po dzialaniu PISu ,ktory niby chce, a nie moze zrobic gruntownych  reform no bo co chce to iich czlowiek na prezydencki stolcu wszytko uwali,ale na to sie nie nabierajmy bo to jest tylko cyrk ,jak by to nie byla umowa KACZYSTOW Z Dua to by PIS nie wystwial Dudy jako swojego kandydata na nastepna kadencje.

Drogi autorze zadnej abolicji ta swolocz ma w zembach przyniesc co do centa co ukradla a pozniej przebrac sie w pasiaki i do kaminiolomow, to i tak bedzie lekka kara.Bo za okradanie narodu polskiego prezez urzednika i to sedziego powinien byc stryczek.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1568811

...dla Jaruzelskiego,Kiszczaka i Urbana. Od tego trzeba było zacząć budować wolną Polskę. Tak wyraził się prof. Marek Chodakiewicz w swoim wykładzie „Polska wobec zmagań geopolitycznych w Europie i świecie” wygłoszony w Warszawie w Domu Literatury 12 lipca b.r.

Tylko nie abolicja ! Gruba kreska już była ! I mamy to co mamy.

 

https://www.youtube.com/watch?v=ToZN0A--FV8

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Verita

#1568818

Wie Pani, ideały są piękne. Wszyscy pragniemy sprawiedliwości, ale polityka to partia szachów. Przecież ci wszyscy zwolennicy Europy - jednej ojczyzny, Polski bez granic, imigrantów, skorumpowanych sądów - nie wyjadą do Niemiec. Proszę posłuchać spotkanie z Kornelem Morawieckim, które nagrałem:

https://www.youtube.com/watch?v=-7Mbk5RfXqM

 

Długie, ale naprawdę warto

Pozdrawiam!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Romuald Kałwa

#1568872

...ale obserwując życie moralne K. M i jego harem, nie wyobrażam sobie by miał coś mądrego do powiedzenia.

I nie o długość  wypowiedzi idzie . Wykładów prof. Jaroszyńskiego czy ks.prof.  Guza  można słuchać godzinami.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1568909

"Pan każe, sługa musi..."

Pan (układu zamkniętego) każe - sługa musi, choćby pełzać... PO wezwaniu -> Chodź (do Niemiec) - Chodź - by pełzać, aby wszystko uchodziło  płazem - na "uchodźstwie" ...

Pozdrawiam J.K.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1568834

- aż serce rośnie. Politycznych przestępców nie da się powiesić, przynajmniej w najbliższym czasie. Niemniej pozostają nadal politycznymi zboczeńcami - i tak należy ich traktować. Pozostaje jeszcze jeden warunek, trzeba na chwilę odłożyć ideały miłosierdzia i miłości bliźniego. Powiadam, tylko na chwilę !

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Racjonał

#1568869

"Ideały miłosierdzia i miłości Bliźniego"  były od 1997 roku „konstytucyjnie” gwałcone i POniewierane POlitycznie, przestępczym systemem sądownictwa –> zapewne antypolskim.

System ten miał zapewnić... „koniem trojańskim” wirusem - urwisów „konstytucjonalistów sądownictwa” -> artykułem 44 wstawionym w Konstytucję RP "usprawiedliwianie -> uchodzenia płazem” POlitycznych „zboczeń” – sądowo umorzeniowych procederów - umożliwiającym „układom zamkniętym na uchodźstwie” trzymanie władzy w Polsce...

Oczywiście za korzyści materialne, czerpane z sądowego odstępowania od ścigania antypolskich przestępstw urzędniczych, realizowanych dla kapitalizowania lichwiarskich odsetek od tuszowania antypolskości samorządowych biznesów i od setek śledztw policyjnych, odkładanych rękami „sędziów” „pod dywan POlityki”  - dla interesownego KATAlogowania policyjnych dowodów zbrodni przeciwko zdrowiu i życiu Polaków…

Dopiero niedawno Polacy usłyszeli w mediach publicznych o tym jak...

- Z KATAlogami - skanów policyjnych dowodów zbrodni (szpitalnych = tajnych) –> skanDali, od 20 lat odkładania dowodów zbrodni chowanych „pod dywany wymiaru sprawiedliwości” -> prywatne kariery finansowe => robią byli pracownicy, byłych ministerstw sprawiedliwości, zorganizowanych w aktorskie trupy przebierańców - udających „funkcjonariuszy służb specjalnych” '''

-udających się  w tereny samorządowych przestępstw i zbrodni (n.p „łowców skór”) , aby od ich „radnych odpowiedzialnych” PObierać właściwe haracze -> za prywatne „wymierzanie sprawiedliwości” emeryckim mniemaniem o bezdennej objętości, wykształconej sądową inteligencją = obojętnością dla Bliźnich … Obojętności wobec nie ścigania zbrodni POchłoniętych pełzaniem PO bezprawiu „praworządności na uchodźstwie”…

Pozdrawiam J.K.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1568900

Zawsze sa jakies "plusy dodatnie i plusy ujemne" jakby powiedzial cytowany przez autora byly prezydent.

Podatek 70% od nielegalnych dochodow nie jest zbyt zachecajacy - zwlaszca, ze wiekszosc powaznej "kasy" jest ulokowana poza granicami kraju i poza zasiegiem Urzedow skarbowych.

Sedziowie - poki co - maja zagwarantowany konstytucyjnie immunitet, nowe prawa wprowadzane przez PiS tworza nowa Izbe w SN (dyscyplinarna), ale jakie sa gwarancje, ze sedziowie sami siebie nie beda oceniac dokladnie tak samo jak do tej pory?

Skoro wloski rzad spodziewa sie wplywu 3.4 mld Euro (czyli jakies 16 mld zl) z amnestii - to  dlaczego amnestia w Polsce (kraju czterokrotnie biedniejszego) ma przyniesc 250 mld zl?

Dlaczego dzisiejsza wladza tak boi sie wprowadzenia powszechnej wybieralnosci stanowisk sedziowskich ( ale takze JOW-ow, wybieralnosci  kierownikow urzedow centralnych i wojewodzkich)?  Czyzby "reczne sterowanie" mialo byc lepsze od powszechnych wyborow - jesli tak - to racje ma dzisiejsza opozycja... jesli nie ( w co wierze) , to co stoi na przeszkodzie?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1568980

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1569017