Odezwa głodujących do premier Szydło. Kilka słów o politycznych satanistach

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kraj

W kampanii wyborczej wielu z nas czekała na autentyczną dobrą zmianę. Liczyliśmy na przestrzeganie prawa i powrót dobrych obyczajów do polityki. PiS obiecał słuchać ludzi i liczyć się z ich zdaniem. Jak widać z wyjątkiem mieszkańców Opolszczyzny.

W Dobrzeniu Wielkim biorący udział w proteście głodowym (przeciwni powiększeniu Opola o tereny odległych wsi) wystosowali odezwę do premier Beaty Szydło. Jak dotąd są całkowicie ignorowani nie tylko przez rząd, ale i przez polityków PiS niskiego szczebla. W konsultacjach społecznych na terenie czterech gmin, ponad 95 proc. mieszkańców wypowiedziało się przeciw powiększeniu Opola o tereny własnych gmin.

Opole to wyludniające się miasto okrzyknięte złą sławą. Afera ratuszowa, proces w sprawie korupcji przy ubezpieczaniu Elektrowni Opole, czy nieustanne ucieczka z miasta za granicę lub do innych miast w Polsce. Kiedyś bez łapówki nic tu się nie załatwiło.

Sztuczne powiększenie miasta o tereny odległych wiosek budzi uzasadniony sprzeciw ich mieszkańców – w tym mój. Dlaczego moje miejsce zamieszkania ma być zrujnowane, aby Opolanom, którzy przez lata przyczyniali się do degradacji swojego miasta w kolejnych wyborach samorządowych, żyło się lepiej?

PiS na Opolszczyźnie niszczy samorządność. Chyba Gomułka i Gierek bardziej liczyli się z ludźmi. Bankructwo gmin, likwidacja szkół, karetki pogotowia, brak dotacji na rehabilitacje... W związku z powiększeniem Opola nie powstanie inwestycja w Świerklach w gminie Dobrzeń Wielki o wartości 200 mln zł na 700 miejsc pracy.

16 proc. pracujących w Opolu to tzw. budżetówka. Według włodarzy Opola dobrobyt nie bierze się z pracy tylko z aneksji. Opole przez lata traciło inwestycje na rzecz miast, gdzie z wiele spraw można było załatwić bez łapówek i znajomości.

To powrót do średniowiecza. Aby się wzbogacić, większy napada na mniejszego. Taki prymitywny satanizm, czyli czynienie tego, co się podoba bez liczenia się z opinią innych.

Polityczny satanizm uprawia poseł Patryk Jaki. Według tego posła wszyscy broniący integralności podopolskich gmin to Niemcy. Taka prymitywna argumentacja miała ułatwić zgodę Jarosława Kaczyńskiego na podporządkowanie terenów podopolskich gmin nieatrakcyjnemu Opolu.

PiS nigdy już tu wygra jak w wyborach parlamentarnych w 2015 r., a Opolanie nie będą tej partii wdzięczni. Idę o zakład, że najbliższe wybory samorządowe w 2018 roku będą wielką porażką partii Jarosława Kaczyńskiego w Opolu.

Pan prezes musi mieć głupich doradców. Ślązacy to lud wdzięczny i gdyby PiS pochylił się nad problemem gmin: Dobrzenia Wielkiego, Dąbrowy, Prószkowa i Komprachcic, byłby to bastion Prawa i Sprawiedliwości w Polsce. Tymczasem partię tę czeka tu porażka i stan, z którego nigdy się nie podniesie.

Najzabawniejsze jest to, że decyzja członków PiS z Opolszczyzny o traktowaniu mieszkańców podopolskich gmin jako ludzi drugiej kategorii, wzmocni śmiertelnych wrogów Jarosława Kaczyńskiego.

Polityczni sataniści, czyli ludzie czyniący zło wg własnego widzimisie, nie szanują drugiego człowieka. Użyją wszelkich podłych argumentów na rzecz własnych celów. Nie zawahają się przed żadnym kłamstwem, a przecież szatan to ojciec kłamstwa, prawda?

Przeciwko takiemu rozszerzeniu Opola wypowiedział się Związek Gmin Wiejskich RP.

Ocena wpisu: 
2
Twoja ocena: Brak Średnio: 1.8 (głosów:9)

Komentarze

dlaczego niektórzy z tego portalu obrzygują Pana. Bo nie patrzy PAN na Świat PiSowskimi oczyma. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

spider

#1531686

jak dla mnie, to za prorosyjskie manipulacje. celowe. to więcej niż poglądy i subiektywizm, to walka informacyjna przeciw Polsce. do tego za określoną opcją idzie tradycyjne chamstwo. wyzywanie za zwrócenie uwagi. nie dziwi więc i współpraca z nazi-bolszewikami (NB zajadłymi żydożercami i rasistami, gdy samemu udaje się piętnowanie antysemityzmu). za mała płotka, by opisywać powiązania.

tacy, skoro sami nie mają honoru, powinni być poddani ostracyzmowi i infamii. są niewiarygodni, mącą i należy ostrzegać przed nimi. nie służą Polsce ani prawdzie tylko własnym frustracjom i są narzędziem obcych. sami stroją się w tradycyjne piórka niepokornych bojowników o prawdę, choć jej nie chcą poznać. lansują się na słupie ogłoszeniowym, nie komentują i nie mierzą się z rzeczywistością, bo jeszcze okaże się inna niż hołubione wyobrażenia. nie są zdolni do poprawy, własne ego najważniejsze.

jesteś może nazi-bolszewikiem lub komunistą? wspierałbyś takich i kłamał pod dyktando Rosji? też masz interes w szczuciu na Ukrainę i USA? fajnie żyć nienawiścią?

 

P.S. cytaty "guru" (edytowane wulgaryzmy):

A to ciebie boli, bo nazwałem ciebie idiotą, ty ku*wa myślisz, że amerykanie nas obronią frajerze? Masz jakieś kompleksy co do żydów głupi antysemito? Myślisz, że tylko Żydzi wszystko finansują i robią głupoty na świecie. Idź ty kapo pier*olony, się podpisuj imieniem i nazwiskiem tchórzu

czyli bluzgi i kłamliwe odwrócenie kota ogonem, zapewne za zwrócenie uwagi, że żydowscy bankierzy finansowali Hitlera

 

gdzie ktoś prostaku porównywał w tym tekście Trumpa do Roosevelta, czytaj ze zrozumieniem głupku. A jak chcesz to sam napisz o finansowaniu przez amerykańskich bankierów i nie mów innym co mają pisać baranie frajerze. Rozumienei skrótów myślowych jest takie trudne? Tak cię boli baranie, albo tak Panią boli nazwanie idiota? Każdy kto chce obcych armii w Polsce jest cwelem i pier*oloną szmatą, je**nym zdrajcą. a co, jesteś ku*wą na amerykańskim żołdzie?

Uważaj chamie na swoje wypociny, i od mojej rodziny się od****dol. Nie będziesz mi tutaj śmierdział pod komentarzem o wyrzuceniu mnie z rodziny cwelu i moim prapradziadkiem się nie posługuj ku*wo jedna"interesujący" stan psychiczny i poziom- umysłowy, kulturalny, nieprawdaż?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1531832