Mrówka pracuje!

Obrazek użytkownika Janko Walski
Kraj

Interia z całą bezczelnością powtarza jedną z największych manipulacji z kampanii wyborczej. "Hasło" Polska w ruinie" było kłamstwem" grzmi na SG komentując dane GUSu mówiące o prawie 20% wzroście PKB w latach 2010-2015. Pominę, że to taki "news" co żaden news, bo GUS podaje te informacje w cyklu rocznym. W czasie kampanii manipulacja chwyciła. Zakodowana część Polski szyderstwem z owej "ruiny" rozlała się po Polsce i internecie zatykając go zdjęciami ilustrującymi co bardziej efektowne osiągnięcia, mniejsza o to czy rzeczywiste czy urojone jesli weźmiemy pod uwagę zawyżone koszty wielu z nich. W artykule czytamy:Platforma Obywatelska rządziła w Polsce w latach 2007-2015. W całym tym okresie ówczesna opozycja, głównie PiS uprawiała bezpodstawną propagandę zatytułowaną "Polska w ruinie". Tymczasem powyższe dane GUS dla tej politycznej koncepcji są bezwzględne - to było kłamstwo. PKB Polski w latach 2010-2015 wzrósł łącznie o 19,8 proc. i w całym wspomnianym okresie nasza gospodarka się nigdy nie skurczyła.Krzysztof Mrówka, autor tego komentarza zasługuje na premię. Umiejętność łączenia bezczelnego kłamstwa z nieźle udawanym oburzeniem musi być cenna dla układu kłamstwem stojącego, dla którego pracuje.PiS, owszem, mówił o ruinie Polski, ale jako instytucji i właścicielu, w kontekście m. in.  zadłużenia, szeroko rozumianego bezpieczeństwa, firm i inwestycji państwowych.  Oczywiście, nigdy nie było najmniejszej trudności z takim rozumieniem, co łatwo sprawdzić, jeśli przywołamy oryginalne wypowiedzi liderów Prawa i Sprawiedliwości. Czołowi politycy PO dosadniej nawet to czym Polskę uczynili nazywali w Sowie przy ośmiorniczkach. Tuby UBekistanu natomiast włożyły PiSowi w gardło "ruinę Polski" w wymiarze ogólnonarodowym. To typowa manipulacja - zmiana tego czego opinia "wroga" dotyczy taka, by odbiorca nie zorientował się i wściekł się.PS. Coś się jednak zmieniło: interia wyłączyła możliwość komentowania pod artykułem Mrówki.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.1 (głosów:6)

Komentarze

Kto śledzi regularnie wgospodarce.pl to wie jak się nie kurczyła bo portal dość regularnie podaje ilość zamykanych firm. By nie przekopywać archiwów  za linkami tak sobie na szybko wygooglałam ciekawe zestawienie tego "niekurczenia się" za światłych rządów Platformy Oszustów, a cyfry są bezlitosne :
 
 

rok Upadłości ogółem 2010 681 2011 710 2012 880 2013 888 2014 807 2015  750

http://www.coig.com.pl/lista-upadlosci-firm.php

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1511496

Takich mrówek przypominających gnidy namnożyło się w me(n)diach ostatnio dużo....pisza jak im PO-partia każe i płaci...w końcu są niezależni - od prawdy, przyzwoitosci, godności....

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1511499

3% wzrostu przy zapóźnionej gospodarce Polski, to jest niszczenie państwa. Polecam:

Polska - Chiny

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1511509