Zaczyna narastać.

Obrazek użytkownika Janko Walski
Kraj

Okazuje się, że dzień urodzin Jarosława Kaczyńskiego to świetna okazja do przywalenia, ]]>na interii - za pomocą zdjęć]]>. Ich dobór - mistrzostwo wielowymiarowej manipulacji. Poprzez zdjęcia  odtworzyć dziesięcioletni dorobek przemysłu pogardy, nienawiści i szydzenia - to jest pomysł.  Jakie manipulacje przywołano zdjęciami? Nie trzeba opisywać, wystarczy poczytać rezonujące zgodnie z intencją manipulujących  komentarze.   

Jakież to przewrotne, przywołanie poprzez zdjęcia dziesięciu lat przemysłu pogardy, nienawiści i szydzenia - fałszywych kalek propagandowych non-stop obecnych w masowych mediach. Wiadomo, że obraz działa na emocje lepiej niż tekst i dłużej pozostaje w pamięci, no i wiadomo, że lubimy znane piosenki, co widać w komentarzach i czuć.  Jak w "Rejsie" ofiary manipulacji odtwarzają już same wielokrotnie powtarzane kalki pod wpływem przypominających je obrazów. Majstersztyk, redakcja interii złego słowa od siebie nie musiała dodawać.

W tytule nie wspomniano o Prezydencie, śp. profesorze Lechu Kaczyńskim...

Kolejna manipulacja. Jak sądzicie co czytelnik znajdzie w materiale zatytułowanym "]]>Duda spotkał się z szefem NATO. Co ustalili?]]>". Zdjęcia! Zdjęcia wejścia gościa, kurtuazyjnych powitań i wyjścia. Czyli nic. Jak taki przekaz odbiera  czytelnik? Po pierwsze prezydent elekt niczego ustalać nie mógł. Mamy więc w tytule zawartą insynuację, że próbował wejść w nie swoje buty. No i szydzenie, bo taki efekt daje połączenie tytułu ze  zdjęciami kurtuazji i brakiem relacji. W rzeczywistości po spotkaniu do dziennikarzy wyszedł doradca prezydenta elekta w sprawach zagranicznych, Krzysztof Szczerski i przedstawił wyczerpująco przebieg spotkania. Nic z tego nie znalazło się w wyeksponowanym na SG materiale interii.

Zob. relację na portalu ]]>niezalezna.pl]]>

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)

Komentarze

i to zdecydowana większośc jest bardzo przychylna w swoich komentarzach do tej manipulacji interii :

~Egon - Wczoraj (21:57)
Więcej polityków tak inteligentnych jak premier Kaczyński,to Polska byłaby w pierwszej 5 europy,a tak mamy co mamy.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1485020

Sprawdziłem, na pierwszych trzech stronach 10 wpisów pozytywnych i 20 wpisów negatywnych,  wiele z nich skrajnie chamskich, wszystkie mocno zakotwiczone w produkcji przemysłu pogardy zebranej w książkach Sławomira Kmiecika. Wśród pozostałych 420 komentarzy proporcje odwracają się?

Vote up!
2
Vote down!
0

JW

#1485094