Fiasko programu 500+, czyli czy leci z nami pilot?

Obrazek użytkownika Zawisza Niebieski
Gospodarka

Trudno czuć satysfakcję, że od samego początku miało się rację tłumacząc iż z polskiego punktu widzenia program ten jest zły, że to tylko forma kupowania głosów wyborczych, gdy konsekwencje dla Polski i jej mieszkańców dziś są katastrofalne.

 

Dla każdego myślącego logicznie, szczególnie dla znających ekonomię od samego początku było wiadome iż program 500+ nie przyniesie skutków o jakich mówili politycy PiS, czyli wzrostu demograficznego i likwidacji ubóstwa. Program ten był skonstruowany jako kupowanie głosów a nie jako pomoc społeczna. Mieliśmy już doświadczenia z „becikowym”, które nie wpłynęło w żadnym stopniu na wzrost liczby urodzin. Otrzymanie sumy równoważnej kilkumiesięcznym kosztom ponoszonym na pieluchy nie wpłynie na decyzję rodziców o nowym potomku. Każdy normalny człowiek, gdy chce tworzyć rodzinę z drugą osobą, chcącą z nim tworzyć rodzinę myśli o dzieciach, które są sensem naszego życia. Ale myśli również o statusie materialnym jaki potomkom może zapewnić. A na to może wpłynąć tylko stabilność pracy, dostępność możliwości opieki nad dzieckiem, gdy rodzic pracuje. Idiotycznym z ekonomiczno-demograficznego punktu widzenia pomysłem było dawanie 500 zł wszystkim, którzy mają dzieci. Dla rodzin o wysokich dochodach są to pieniądze, bez których spokojnie mogą się obyć.

O tym politycy PiS wiedzieli od początku. Dowód? Zbigniew Ziobro od samego początku zdecydował iż 500+, które miał otrzymać przekaże innym. Lecz celem PiS było kupowanie głosów, a to z rozrodczością Polaków nie ma żadnego powiązania, co widać dziś.

Popatrzmy na wykres urodzin i zgonów Polaków opracowany przez Rafała Mundrego, ekonomistę i analityka z Wrocławia badającego różnego rodzaju społeczne problemy finansowe, na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego (widoczny jako ilustracja do artykułu).

Jak widać praktycznie przez cały okres działania tego programu liczba narodzin nie przewyższała liczby zgonów, czyli w całym tym okresie Polska się wyludniała. Po pewnym okresie wzrostu liczby narodzin, którą właśnie można tłumaczyć okres prosperity w Europie, którą PiS zmarnował, dziś wróciliśmy do poziomu sprzed wprowadzenia tego programu. A pamiętajmy, decyzję o potomku podejmujemy na 9 miesięcy przed jego narodzinami, czyli tendencję tę uzyskano nie w dzisiejszym kryzysie a w końcowym okresie prosperity i ufności społeczeństwa że tak będzie dalej. Polski podatnik wydał na ten program 103 mld zł. z czego uzyskano efekt taki, że nawet w PiS mówi się o rezygnacji z tego programu. Andrzej Duda mówi o honorowej rezygnacji najbogatszych z tych pieniędzy, choć dzisiejszy poziom comiesięcznego zadłużania Polski przez rząd Mateusza Morawieckiego w granicach 40 mld zł wskazuje iż rząd będzie zmuszony szybko wycofać się z tego programu i zrobi to zaraz po wyborach, stąd mamy owczy wręcz pęd polityków PiS do jak najszybszego wyborów.

 

Program 500+ powiększa przestrzeń ubóstwa w Polsce

Jak należało się spodziewać wyrzucenie na rynek tak ogromnej kwoty pieniędzy spowoduje wzrost cen towarów podstawowych. Dziś szacuje się iż kwota 500 zł ma wartość ok. 350 zł licząc to mocą nabywczą złotówki w dniu wprowadzenia tego programu o tyle zmniejszyła się moc nabywcza emeryta, rencisty dziś nie posiadającego dzieci w wieku objętym programem 500+. Tu mamy gwałtowny wzrost ubóstwa w Polsce do jakiego doprowadził PiS.

 

Zmowę milczenia w sprawie porażki programu 500+ i polityków jego forsujących przerwała Barbara Socha, wice szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej mówiąc „Powiem więcej, one (urodzenia - przyp. autora) spadną. Ponieważ coraz mniej kobiet może te dzieci rodzić”. Choć ona nie widziała w tym porażki programu 500+. Porażkę tego programu bezmyślnego rozdawnictwa pieniędzy na różne programy „+” widać, gdy popatrzy się na ruinę finansów państwa, które nie ma zapasów by poradzić sobie z połową miesiąca (40 mld to dane dotyczące miesiąca marca, w połowie którego wstrzymano gospodarkę wysyłając Polaków do domów) kryzysu wywołanego koronowirusem (mamy wzrost zadłużenia 40 mld zł, gdy najwyższy dotychczasowy miesięczny wzrost zadłużenia ok. 26 mld odnotowaliśmy tuż przed mistrzostwami świata w piłce nożnej, gdy na szybko kończono inwestycje z tym związane i trzeba było za nie płacić.)

Nic dziwnego, że PiS łamiąc prawo, konstytucję i zasady logiki, bezpieczeństwa zdrowotnego prze do wyborów w połowie maja. Po tym okresie Polacy dowiedzą się iż ktoś za tę beztroskę rządzących będzie musiał zapłacić i będzie to właśnie każdy z nas polskich podatników. Jeśli coś posiadasz bój się, rząd po „należną daninę” od tego się upomni. Nie łudźcie się, że zapłacą za to banki, wielkie korporacje. Wystarczy, że USA, czy też Izrael pogrozi palcem i nasi „geroje” z podwiniętymi ogonkami zrobią wszystko, by ich mocodawcy się nie obrazili. Pamiętasz może drogi czytelniku o próbie „polonizacji TVN”? Wystarczyło, że ambasador USA pogroziła palcem i nasi „geroje” byli płascy jak naleśniki, czy też ustawę o IPN, gdzie na pogrożenie palcem przez Izrael do Izraela na nauki z pisania ustaw jeździli.

Ile to już razy PiS obiecywało podatki dla banków, dla sklepów wielko-powierzchniowych i co z tego wyszło? Tak Polaku…, polski podatniku… to Ty za to wszystko zapłacisz i nie patrz na mydlenie ci oczu przez polityków, spolegliwych im trolli i pożytecznych idiotów mieszkających poza granicami Polski. Nie oni będą za to płacili a Ty, Ty który co miesiąc w zębach zanosisz znakomitą część swoich zarobków jako „należną” daninę do różnych urzędów.

Ponieważ jak widać, tutejsze trolle robią wszystko by fraszkę zakopać, zamieszczę ją tutaj

Fraszka o narodzie głupim co 500+ kupił

Głupków do władz wybraliśmy,

i głupio na tym wyszliśmy.

Chciałeś dostać 500+

Wydasz na to 1000+

Bo gdy się na forsę łasisz

Gorzko za to potem płacisz.

Bo Mateuszek to wielki sknera

Nie da ci grosza ze swego portfela.

 

Ocena wpisu: 
2
Twoja ocena: Brak Średnio: 1.6 (głosów:15)

Komentarze

co trzaska...?

 

co trzaska?

same fiaska!

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-5

jan patmo

#1627515

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Głpków d włdz wybrlśmy,

głp n tym wyszlśmy.

Chcłś dstć 500+

Wydsz n t 1000+

B gdy sę n frsę łssz

Grzk z t ptm płcsz.

B Mtszk t wlk sknr

N d c grsz z swg prtfl. 

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-11
#1627518

kacap głupi

 

a to każdy kupi

żeś kacap głupi

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-6

jan patmo

#1627519

Ciebie ten, który głosował na szwaba Tuska, pomimo tego, że ten nie zwrócił nikomu z podatków nawet 100+?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1627557

            czerwony admin sowiecko-ruskiej propagandowej ścierwoneonówki sterowanej przez sowiecką agenturę zbrodniczych organizacji WSI i SB z sowietyzowanego PRL!

Czerwone stalinowskie małpy nienawidzące Polaków i polskich patriotów udają "zwisza"-jące małpy niebieskie - lecz zdradza je sowiecki sierp i młot jaki ukrywają za plecami...

   Opara ze „ścierwoneonówki” w filorosyjskich gęstych oparach putinowskiej V kolumny z centrum w Królewcu

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-4

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1627517

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

"aandy", jest to izolacja od społeczeństwa i kaganiec.

Tej pani, co gryzła ludzi już pomogło, jak sama przyznała ze względów zdrowotnych (prawdopodobnie po wykryciu u niej "zespołu aandy") przyjęła izolację od społeczeństwa.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-9

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1627521

młotem - czy to ma być wasz bolszewicki kaganiec dla stalinowskich małp, żeby je uczyć bolszewickiego posłuszeństwa?

Wprowałeś już taki wynalazek na swojej bolszewicko-ruskiej ścierwoneonówce, gdzie jako "zwisza"-jąca małpa jesteś adminem?

Opara ze „ścierwoneonówki” w filorosyjskich gęstych oparach putinowskiej V kolumny z centrum w Królewcu

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1627562

Zostaw idiotę - prowokatora.

On się cieszy takim komentarzem.

Jak każdy onanista.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1627573

nie jest doskonały, ale jest lepszy od tego, który wprowadzili poprzednicy obecnej władzy. Ich program nazywał się miliardy "minus". Dzięki programowi 500+ wielu rodziców mogło zabrać swoje dzieci po raz pierwszy na wakacje, w góry, lub nad morze. Ten program zmniejszył poziom ubóstwa w Polsce, chociażby na krótki czas. Moim zdaniem ilość urodzin zmniejszyła się dlatego, ponieważ ludzie boją się, że ich dzieci będą musiały żyć w świecie zniewolonym i ciągłych turbulencji. To nie PiS zrujnowało Polskę, lecz rządy Tuska i jego kolesi. Mam pretensje do PiS o to, że za to zrujnowanie prokuratorzy i Ziobro nawet nie zaciągnęli ich przed sądy, które zapewne by ich uniewinniły, ale Polacy zobaczyliby przynajmniej przestępców przed sądami.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1627520

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

to byś dowiedział się, że największy miesięczny przyrost zadłużenia za rządów poprzedniej koalicji, tuż przed mistrzostwami Euro wyniósł ok. 26 miliardów. Ten rząd przy kryzysie trwającym 0,5 miesiąca zaciągnął długi 40 mld. To jest ten program "miliardy+" i to jest przyczyna dlaczego Jarosław Kaczyński chce posłać Polaków do grobów w imię zwycięstwa Dudy. Gdy Polacy zrozumieją co zrobiono z Polską na kolejne rozliczenie wyborcze będzie kilka lat. Ono zmiecie PiS, ale co ukradną już ich.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-10

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1627523

komentarzy, jeżeli nie przeczytam tekstu. Dalej uważam, że pomoc biednym rodzinom była potrzebna, nie była potrzebna tym, których dochody były wyższe od przeciętnych. Piszesz o miesięcznym zadłużeniu za rządów poprzedniej koalicji przed mistrzostwami Euro, ale nie wspominasz o tym ile miliardów ukradła ta koalicja w ciągu tego miesiąca. Prawdopodobnie kradli około 200 miliardów rocznie. Inne są potrzeby państwa w normalnym czasie, gdy nie ma kryzysu, a inne gdy jest pandemia i prawie wszystko jest wstrzymane.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1627555

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

iż poprzez to, że program nie był skierowany do potrzebujących a do wszystkich posiadających dzieci, bez względu na ich dochody było to kupowanie głosów a nie program pomocowy realizujący zakładane cele. Myślę, że ten wniosek jest uprawniony. Nie wiem na jakich danych opierasz stwierdzenie "prawdopodobnie kradli 200 miliardów rocznie", wygląda to na pobożne życzenia i czystą nie popartą na faktach propagandę. Ja podam ci konkretne wartości. Przez Polską Fundację Narodową wyprowadzane jest z polskich firm 19,21 mln zł w 2017 roku do 111 mln zł w 2018 roku

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/polska-fundacja-narodowa-wydatki-na-kampanie-rejs-i-w-usa-zarobki-zarzad-firmy-panstwowe-placa
Do różnych "dzieł Tadeusza Rydzyka" wyprowadzono 214 mln zł

https://tvn24.pl/polska/publiczne-dotacje-na-instytucje-zwiazane-z-o-tadeuszem-rydzykiem-dane-okopress-ra956064-2299793

Niech Pan popatrzy na karuzelę stanowisk i wyciąganie z firm odpraw itd. Niech Pan popatrzy ilu prezesów miały Spółki Skarb Państwa a każdy z  nich na odchodne otrzymał odprawy w kwotach, na których wielu z Polaków przez wiele lat musi pracować.

Niech Pan popatrzy na aferę SKOK, nie tylko SKOK Wołomin ale cały SKOK, którego pilnował Birecki, ile tam pieniędzy wyprowadzono za granicę? Myśli Pan, że on to dla siebie wyprowadził, jeśli dziś jest senatorem PiS? Afera GetBack, cisza o  tej sprawie.

Epatowanie ile to prawdopodobnie kradł poprzedni rząd to puste słowa na wiatr. Jak wiemy, nikomu wyprowadzenia tych pieniędzy, o których Pan mówi nie udowodniono, a przecież PiS miał na to już ponad 5 lat.

Te wartości, które ja tu panu podałem są wartościami opartymi o jakieś źródła. Nie mówię, że jeden z rządów jest uczciwy a drugi nie. Oba kombinowały jak wyciągać z Polski pieniądze o oba jakimiś sposobami kradły

Jeszcze zauważyłem Pana inny komentarz. Tusk nie był szwabem ale to temat rzeka. Widzę, że jest Pan tego typu osobą, której wmówiono układ 0-1. Jak nie pokazujesz złodziei z PiS to musisz być miłośnikiem PO. Otóż mogę Pana zapewnić iż jest wielu takich, co ani PiS ani PO nie popierają. Dla mnie obie te przestępcze organizacje należy wywieźć na śmietnik historii.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-8

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1627556

Krytykowałem PiS wielokrotnie i to od dawna, tak jak i A. Dudę, ale widzę, że nie czytał Pan moich komentarzy. Pisałem o niedotrzymanych obietnicach i wspieraniu wrogów Polski, zamiast polskich patriotów. Pisałem o nierozliczonych aferach i braku oskarżeń dla złodziei i aferzystów, pisałem o S447 i zachowaniu rządu w czasie gdy Polonia broniła Pomnika Katyńskiego w Jersey City. Było tego do tej pory  bardzo dużo i nie mam zamiaru tego wszystkiego powrarzać.

 Jednak znaku równości pomiędzy poprzednim rządem, a obecnym nie stawiam. Jeżeli wspieranie dzieł ojca Rydzyka nazywa Pan wyprowadzaniem pieniędzy, to nazwę to po prostu kłamstwem i współpracą z wrogami Polski. Ojciec Rydzyk ma wielu wrogów właśnie dlatego, że wszystkie otrzymane pieniądze inwestuje w polską młodzież, geotermię i to co jest potrzebne Polsce.

Wiadomości podawane w RM i telewizji TRWAM są najbardziej wiarygodnym wiadomościami w Polsce. Ojca Rydzyka nigdy nie przyłapano na kłamstwie, ale kłamstwa o nim są pisane niemal w każdym numerze GW. Gdyby nie on i jego dzieła to można powiedzieć, że Polska już by nie istniała. Pisanie o tym człowieku w sposób w jaki Pan to robi nie świadczy dobrze o Panu, spadła maska z Pana twarzy. Co ma Pan do tego człowieka, tylko proszę nie cytować GW.

Nawet niewierzący popierają dzieła oj. Rydzyka i jego samego, ponieważ wiedzą, jak ważna dla Polski i Polaków jest telewizja TRWAM i RM. Ojca Rydzyka popierał profesor Wolniewicz, pomimo tego, że był agnostykiem. Napisałem spadła maska z Pana twarzy ponieważ przyłbicy Pan nie ma, przyłbice mają rycerze. Zawiszą Pan też nie jest. Także powoływanie się na TVN24 mówi wiele o Panu, nie wie Pan kim są (jest) właściciele TVN24? Odpowiem w takim razie, są jednymi z największych wrogów Polski, ale widzę, że Pan tego do tej pory nie zauważył, albo Panu to nie przeszkadza.

P.S. Każda partia, w każdym państwie kupuje głosy, tu wyjątków nie ma i jeżeli kupując pomaga biednym dzieciom to zalicza się jej to na plus.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1627576

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika markowa (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Pana zdanie o mediach toruńskich jest mocno 'przeczasiałe'. Ze zgrozą słuchałam w 'Rozmowach niedokończonych" 3-godzinnej pogawędki z bossem partii PSL Januszem Piechocińskim. (27 lipca 2014) Równocześnie polskim patriotom Ojciec Dyrektor podał czarną polewkę.

 

Powołuje się pan na profesora Bogusława Wolniewicza. Cóż, kiedy ojciec Dyrektor wyrzucił Go bezpardonowo, wraz z profesorem Janem Robertem Nowakiem, Grzegorzem Braunem, Michałem Grabianką. Wszyscy oni pytani o przyczynę nagłego odejścia z RM stwierdzali, że nie wiedzą, co się stało, bo nie z ich strony nastąpiło zerwanie. Wstęp na antenę RM dostał na przykład sierż. Jonny Daniels.

Nie chce mi się więcej wyliczać. Proszę włączyć jakikolwiek dziennik i posłuchać. Słabo się robi od gloryfikacji Mateusza Morawieckiego i pana Andrzeja.

To Pana zdanie (cyt.) "Każda partia, w każdym państwie kupuje głosy" oznacza akceptację niegodziwości.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-7
#1627578

Zbyt surowo ocenia Pani oj. Rydzyka, jak i jego media, nie jest on milionerem, ani nie ma za sobą kogoś kto gwarantowałby jemu istnienie jego mediów, jak i szkoły. Aby one istniały musi lawirować, walczyć z oszczerstwami i ciągle omijać zastawiane na niego pułapki. Faktem jest, że pewni dziennikarze nie mają wstępu do jego studia, ale przyczyną tego nie jest to, że się z nimi nie zgadza, lecz unikanie oskarżeń, że on jak i jego media są antysemickie, a jest to w dzisiejszym świecie oskarżenie bardzo niebezpieczne i może doprowadzić do likwidacji tego co stworzył.

  Pojawienie się J. Daniels'a w telewizji TRWAM nie świadczy o tym, że został on tam zaproszony, jest to człowiek nachalny i bezwzględny. On wie, że pokazywanie się z oj. Rydzykiem szkodzi wizerunkowi tych mediów, jak i ojcu dyrektorowi. Pani jest tego najlepszym przykładem, takie komentarze jak ten napisany przez Panią tylko szkodzą tym mediom. Nasz Dziennik już boryka się z problemami finansowymi.  W Ameryce jest powiedzenie, że aby zrozumieć drugiego człowieka należy przejść się milę w jego butach.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1627663

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika markowa (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Przytaczam fakty, stwierdzam szokujący skręt w lewo i pozostaję w nieutulonym żalu za dawnym RM. Niestety, nie mogę się zgodzić z pana zdaniem (cyt) ""Pojawienie się J. Daniels'a w telewizji TRWAM nie świadczy o tym, że został on tam zaproszony"".  Jak sobie pan to wyobraża? Wszedł, bo mu się podobało? I przypadkiem miał zarezerwowane studio?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-6
#1627664

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1627671

I za swój wdowi grosz są karmione pisowską propagandą. To woła o pomstę do nieba.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5
#1627676

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

fakt, że mieszka Pan w USA z pewnością kształtuje pana poglądy na temat Tadeusza Rydzyka, moje z pewnością będą inne, ale myślę, że bezspornym jest iż państwo, czyli podatnik nie powinno w tak dużym stopniu wspierać prywatnych inwestycji międzynarodowego zakonu. Ja ze swej strony osobie tej zarzucam dokonanie podziału w polskim KK a także jego głębokie zaangażowanie w politykę, tajemnicą poliszynela jest fakt iż T. Rydzyk ma w sejmie kilku swoich posłów gotowych wykonywać jego polecenia, co nie powinno być obiektem zainteresowań zakonnika. 

Co do równości między tymi rządami też tego nie stwierdzam. Działanie PiS jest znacznie bardziej destrukcyjne dla naszego państwa a także polityki zagranicznej. Praktycznie pod względem dyplomatycznym jesteśmy izolowaną wyspą. Mimo silnej ekipy "ekspertów" wysłanych do PE przez PiS z wyjątkiem jak dobrze pamiętam jednej osoby, żadna nie była kompetentna dla zajęcia jakiegoś znaczącego stanowiska. Całkowitą kompromitacją była B.Szydło, która mimo dwukrotnego głosowania nad jej osobą, gdy była jedynym kandydatem weryfikacji nie przeszła. 

To zdanie "Także powoływanie się na TVN24 mówi wiele o Panu," pokazuje iż niestety nie ma pan szerokich horyzontów, ogranicza się pan do jednej "pralni umysłów", podczas gdy światły Polak nie może tego robić. O przekrętach, aferach PiS nie dowie się pan z mediów zależnych od PiS by wyrobić sobie pogląd o rzeczywistej sytuacji w kraju, trzeba korzystać z różnych źródeł i porównywać, sprawdzać a przede wszystkim czytać między wierszami. Ja wywodzę się z pokolenia, gdzie w młodości mieliśmy dostęp do Trybuny Ludu, Polityki, Życia Warszawy i pojawiające się tam informacje konfrontowało się z Radiem Wolna Europa i okazyjnie uruchamianymi stacjami nadawczymi Solidarności. To mnie właśnie nauczyło unikać pralni umysłów i czytać między wierszami, bo przecież nie wszyscy autorzy byli pro PZPR, niektórzy między wierszami przekazywali ukrytą prawdę. 

p.s. Największe możliwości kupowania głosów ma zwykle partia rządząca, koszmarnym błędem 500+ którego efekt dziś widzimy w upadku naszych finansów jest to, że 500 zł kierowano do wszystkich, nie do tych którzy rzeczywiście wsparcia dzieci potrzebowali. Skutki widzimy dziś, Polska nie ma zapasów finansowych na sfinansowanie kryzysu, mamy niespotykane w naszej historii zadłużanie państwa. O tym też się Pan nie dowie ze źródeł z których Pan korzysta.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-8

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1627600

Pamiętam stosy Trybuny Ludu w kioskach Ruchu, też słuchałem Wolnej Europy, ale nie tylko. Słuchałem Głosu Ameryki, Radia Londyn, Radia Montreal, Radia Madryt, Radia Lille z Francji, a pewnego wieczoru udało mi się złapać nawet Radio Quito z Ekwadoru, nadawali raz w tygodniu 15 minut po polsku (zbierałem karty QSL). Jak już kiedyś pisałem z Polski uciekłem bez paszportu przechodząc przez góry, a następnie przez zasieki i druty pod prądem do Austrii.

Stany Zjednoczone są czwartym państwem mojego zamieszkania i ten fakt wcale nie kształtuje mojego zdania o oj. Rydzyku, z daleka horyzont jest szerszy i większe są możliwości porównywania. Jestem myślącym człowiekiem i słuchanie tej czy tamtej stacji nie jest w stanie wyprać mi mózg. To ojciec Rydzyk utorował drogę innym wolnym mediom i niezależnym dziennikarzom, których jest dzisiaj całkiem sporo. Wsparcie jakie otrzymał oj. Rydzyk od rządu jest kroplą w morzu w budżecie państwa, tak samo te 500+ dla tych, którzy mogliby się bez niego obyć.

Polskę zrujnowały poprzednie rządy, Tusk, Lewandowski, Balcerowicz i inni. Wiem, że są wśród posłów PiS są też złodzieje, którzy powinni być za kratami, a nie wrządzie, stąd te ataki i próby usunięcia Banasia. To nie 500 zł na łepka jest przyczyną kryzysu finansowego. Wiem, że J. Kaczyński i PiS obiecywali walkę z biurokracją, lecz niestety ją powiększyli, ilość darmozjadów powiększyła się, podstawili stołki dla swoich.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1627659

W pełni popieram zdanie Romana!

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1627606

Zabierzmy Jemu

I dajmy temu

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-2

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1627525

Utajona nienawiść jest niebezpieczna.  To jest powodem istnienia tylu szaleńców 

Dziecko bite będzie biło. Ci, co byli w dzieciństwie bici, hamują wewnętrzną agresję. Ale zostaje w nich nienawiść i złość, ona się nie ulatnia. Później, w dorosłym życiu, ta agresja ujawnia się pod wpływem silnej emocji. I wtedy oddają wszystko, co dostali jako dzieci.

Przyklad :

Dramat, który w zeszłym tygodniu rozegrał się w Kamiennej Górze, niewielkim dolnośląskim miasteczku poruszył całą Polskę. 27-letni Samuel N. wszedł do księgarni i uderzył siekierą w głowę 10-letnią Kamilę, która znajdowała się w sklepie z rodzicami. Dziecko zmarło kilka godzin później. Sprawcę niemal natychmiast zatrzymali świadkowie zdarzenia, rychło także okazało się, że dziewczynka padła ofiarą mordercy całkowicie przypadkowo. Mężczyzna przyznał, że był rozwścieczony, bo stracił prawo do zasiłku dla bezrobotnych. Czy był to jedyny powód okrutnej zbrodni? W doniesieniach medialnych pojawia się coraz więcej informacji o sprawcy.

https://charaktery.eu/psychowiesci/4461

 

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1627530

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Ja rozumiem, że na kursach czytanie ze zrozumieniem nie było piorytetem, ale może tu wytłuszczę, może jakoś do wyjałowionych propagandą TVPiS mózgów coś dotrze. Podstawową wadą 500+ było to, że dawano wszystkim, bez względu na to jak sobie radzą w życiu. Zbigniewowi Ziobro pseudonim. "Zero" też się należało. Ja rozumiem, że jego dzieci z biedy aż piszczą. No przynajmniej leming tak myśli. Przestępcy i Szmal rozdali 103 miliardy kupując głosy, zaś celów jakie naród głupi nie kupił nie osiągnięto. Zwiększono strefę ubóstwa, dzietności nie podwyższono a 103 miliardy w podwyżkę cen poszły.

Myślenie ma kolosalną przyszłość, tylko czy lemingi odważą się pomyśleć?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-10

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1627532

Czytam że na Leonku ty a JzL to jedno konto.Tak piszą dwa atlanty i ten mały konus z zakutym pyskiem i ten duży atlant z garbatym nosem.To prawda?
Zobacz jak im tam piana z mordek leci.Jeszcze jakiegoś świrusa przez ekran dostaniemy

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1
#1627533

Odpowiem krótko i na temat
Głęboko w poważaniu to mam kto tam piszę i co tam piszę
Jeszcze głębiej mam w poważaniu kto i co o mnie piszę.

Ich teorie spiskowe to tylko sposób na zaistnienie.Bo co mogą napisać ci co w czasie porodu dostali strzał od lekarza w głowę a nie w dupę.Skutki są jakie są.Ja na ten portal nie zaglądam od ponad 2 m-cy i czuję się bardzo z tym dobrze.
Więc na koniec skończmy z tym "tematem" raz na zawsze.Bo to ani to ciekawe ani to ważne przynajmniej dla mnie
Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1627537

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Ja nie jestem Zawistowska, by na kampanię wyborczą, w celu zostania dietetyczką PE, potrzebującym dary żywnościowe odbierać. Pamiętasz może aferę PCK, gdzie na kampanię wyborczą Zalewskiej zniknęły z magazynów tony żywności, ubrania? 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-10

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1627531

Sobota, dyżur niebieskiego, sam się wypromował po wcześniejszych ruskich fejkach.

O czym ty dyskutiwac, czy zgrabnienprzepisal z paru źródeł i znów nieporadnie dodał swoje?

To tylko kolejny fiksat, który dodaje sobie ważności w necie, skoro w realu nie może.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1627534

szczęscie brakuje im także inteligencji. Tak mści się wybicie własnej inteligencji podczas rzezi lat 1917-1921. W zasadzie powinniśmy unikać jakiejkolwiek dyskusji - olać. Niech zdycha bez zainteresowania kogokolwiek.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-5
#1627536

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

tylko was zaoruję, co zresztą nie jest takie trudne sami się pięknie podkładacie. Czy to zimą, wiosną, czy jesienią u was trwają przeloty z polskich portali do tutejszego bagienka. Popatrz ile czasu płaczesz, że cię z Neon wyrzucili? Popatrz ile to trudu, obecny dyżurny na Neon24, Jozio z londynu poświęca by treści Huskyego i zawiedzonego rozumu w serwisie (Mind Serwice) przemycić. I za każdym razem śmiech go goni. Trudna jest rola dziecka, co do witryny z ciastkiem nos przyciska marząc o tym ciastku. No cóż, wam to ciastko jest niedostępne, nie sprostaliście kulturze dyskusji jaką wymagają Polacy. Ale czy wpuścisz na salony takiego Huskyego co z muszlą klozetową na salon lezie? 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-10

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1627540

Odpierdol się wszo raz na zawsze od mojej osoby

Zrozumiałeś GNOJU ????

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1627541

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Nie właź z muszlą klozetową tam, gdzie Polacy rozmawiają. 

A teraz zacytuję ci słowa, które do ciebie idealnie pasują

"Zrozumiałeś GNOJU ????"

Muszla klozetowa ma swoje miejsce w toalecie a nie tam gdzie Polacy rozmawiają, musisz to pojąć, choć widać dla ciebie to trudne. Mam ci wymieniać jak śliniłeś się do damskich fig, jak śliniłeś się do dwóch facetów miłość męsko - męską odprawiających. Naucz się iż są rzeczy których Polacy w czasie dyskusji nie chcą oglądać. To, że dialekt rynsztokowy z domu  wyniosłeś jeszcze nie zobowiązuje Polaków, by go akceptowali.

Póki nie nauczysz się rozmawiać czystą polszczyzną a nie dialektem rynsztokowym, będę ci to przypominał. A ty sobie wyj, jeśli zrozumieć tak podstawowych spraw nie potrafisz.

Z poważaniem :)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-9

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1627544

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Ostry został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1627574

Może promując kremlowskie fejki? A może zdając raport w Akwarium? ;)

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4
#1627545

Zawiszo,

Posłużył się Pan pewnym histogramem wziętym z Twittera , ale linku do komentarza, w którym został on umieszczony, nigdzie Pan nie podał. Tam pod spodem znajdują się ciekawe analizy. Sprawą najbardziej istotną jest fakt, że przy spadającej liczbie kobiet w wieku rozrodczym, automatycznie mniej się rodzi dzieci. Bez 500+ wyglądałoby to o wiele gorzej. Poza tym ten program jest istotną formą stymulacji ekonomii, a więc ma podwójną funkcję.

Tutaj link:

https://www.trendsmap.com/twitter/tweet/1253606181379158017

 

P.S.

PiS ma nie najlepsze stosunki z Izraelem, a przez amerykańskich liberałów (dużo pośród nich Żydów) jest ustawicznie krytykowany.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-2

AgnieszkaS

#1627542

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

w zakresie wykresu, zresztą ten wykres oparty jest o dane GUS. więc jest wiarygodny. Ja zawsze sprawdzam swoje informacje w kilku źródłach. 

Czy dziwi się pani, że PiS przez liberałów jest krytykowany? W polityce jest prosta zasada, żądaj więcej niż potrzebujesz, będziesz miał z czego odpuszczać. Oni zgodnie z tą zasadą żądają znacznie więcej niż w sumie chcą uzyskać. PiS za to chcąc zachować twarz musi odmawiać. A, że niektórzy są na postronku, zwanym też hakami to dla mądrych ludzi jest oczywiste. PiS realizuje postulaty umiarkowanych środowisk żydowskich bo przecież środowiska żydowskie nie są jednolitym frontem, oni też między sobą się gryzą, są liberalni, są umiarkowani, są też jastrzębie, jeśli PiS nie realizuje żądań jastrzębi nie oznacza iż nie jest spolegliwy względem tych środowisk. Faktem jednak jest, że takie pomysły jak "fort Trumph" na które z pewnością poleciał by nasz Kryształ spotkały się ze śmiechem w całym USA. Prezydent USA wie, że przyjęcie takiej propozycji by go ośmieszyło w oczach jego wyborców, tylko dlaczego PiSowskie "dyplomatołki" tego nie wiedziały? Smutnym faktem jest iż PiS nie ma dyplomacji, ma tylko "dyplomatołków", co widać raz po raz. Fakt, że wyśmiewają się z Dudy wynika z jednego, to oni nam Dudę wybrali na wyjazdowym spotkaniu Knesetu na krakowskim Kazimierzu gdzie Dudę prezentowała m.in. Fotyga. Jeśli to oni  Dudę wypromowali to teraz gdy się nie słucha, robią z niego pośmiewisko. Dziś dzięki idiotycznym posunięciom PiS jesteśmy pośmiewiskiem dyplomacji międzynarodowej. Każdy w Polskę może bić jak w bęben. Niech pani popatrzy jak z Kaczyńskiego pośmiewisko zrobił Orban, jedyny z którym Kaczyński chciał robić politykę, nawet na chwilę wystąpił w roli dyplomaty. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-10

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1627552

Przypominam, że rozmowa z ZN nie ma sensu. On ma poczucie misji, by zamącić w interesie ruskich. to dawny fan Komorowskiego i zwolennik rządów PO, choć od nich wolał starych komuchów. W tym celu stale dezinformuje i kłamie, jest w stanie skłamać nawet do do swojego tekstu minutę wczesniej, mimo że wisi powyżej i widać czarno na bialym. Kto tak robi? Psychiczni i zadaniowi trolle. Prymityw i nieuk powtarza swoje, czym nasiąknął a udaje, że chce dyskutować, poznawać fakty i opinie. uwagę też zwraca, o czym nie chce się wypowiadać i to jest znaczące. A od paru lat to już pisze jak katarynka, gorsza parodia samego siebie, nie chce ani nie potrafi zrozumieć, w swym wyobrazeniu wydaje mu się tylko, że coś potrafi i uzyskał. Żałosne jest tez, jak po latach próbuje się farbowac narodowo, dla kamuflażu. Żałosny sługus Kremla, zgłosił się do pomocy Oparze w jego organizacji dla supremacji Rosji i spełnia się taka pozycją, że może węszyć za innymi jak stary ubek.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1627723