Burczy Mucha.

Obrazek użytkownika Janko Walski
Kraj

Mucha zaliczyła spektakularną wpadkę. Pomyliła Unię Europejską ze strefą euro - irytuje się portal niezalezna.plNICZEGO NIE POMYLIŁA! Oni działają jak Urban w PRL - dają odpór.  Media jak w PRL nie pokazują krytyki tylko właśnie odpór. Resztę odbiorca musi domyślić się. Pod koniec  PRLu odbiorca nauczył się odczytywać z odporu rzeczywistość i  umiejętność ta była  powszechna.  Dzisiaj  znaczna część społeczeństwa ufa mediom co sprawia, ze  manipulacje są skuteczne.Czego nie "łapiemy"? W tym przypadku tego, że Mucha wypełnia instrukcję "odporu" tak właśnie pomyślanego, bo innego nie ma: kuglarskie odwrócenie kota ogonem.  To cyniczna gra na nieodróżnianiu szczegółów przekazu w szerokim odbiorze. Trzeba ją demaskować jako jedną z bardziej skutecznych metod manipulacji stosowanych przez PO/SLD/PSL/GW/TVN/.... Koszt manipulacji niewielki bo stosunkowo niewielki odsetek wyłapie, a jak wyłapie to i tak uzna za mało ważne. Stosowana szeroko i utrwalana wielokrotnym przywoływaniem w różnych kontekstach skutecznie wali  w łeb.Metoda ta - odwracania kota ogonem albo udawania Greka jak kto woli (on ukradł czy jemu ukradli, ale ma coś wspólnego z kradzieżą) jest przez UBekistan często stosowana. Jedną z najbardziej udanych manipulacji tego typu była operacja GW odwracająca sens słowa "wykształciuch" użytego przez Dorna. GW wycisnęła z tego w głowach swoich odbiorców pogardliwe określenie ludzi wykształconych przez niewykształconych... Na Uniwersytetach do tej pory chodzą z tym odciskiem...Inny przykład, słynne TKM zostało obrócone przeciwko autorowi tego sformułowania, który użył go właśnie nie godząc się, oburzając się na TKM!  Jego pech polegał na tym, że nazywał się Jarosław Kaczyński. Przemysł tumanienia do tej pory  umieszcza TKM w materiałach deprecjonujących Premiera i  wspierające go środowiska, co odbija się wysokim tłem w komentarzach na różnych onetach.  Przykłady można mnożyć w nieskończoność.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:8)

Komentarze

PO-sitwa udaje Greka bo co jej zostało? Ludzie już nie wierza w obietnice, więc musża odwracac kota ogonem, próbowac jak zwykle mieszać i mataczyć. Tylko to już nie działa - na szczęście dla Polski...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1486650

Chciałbym zobaczyć leminga, który przestał być lemingiem. Choć jednego. Wtedy uznam że "coś pękło coś się popsuło".

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

JW

#1486666

Lata sobie mucha,
lata sobie równo,
ominęła wodę, (na Narodowym :)
i siadła na g...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1486663

bo satyrycy skabotynieli (z wyjątkami). Liczba wpisów w pamiętniku Komorowskiego i ich różnorodność  pokazała nieskończony potencjał wyrafinowanego humoru.  Tak trzymać.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

JW

#1486667