Czas powiedzieć IM - dość!

Obrazek użytkownika Yagon 12
Kraj

Miałem zacząć od innych tematów ale wypadki w Tunezji zmuszają do zmiany. Najważniejsi są nasi pioszkodowani rodacy - zarówno śmiertelne ofiary jak i ranni. Rodzinom dotniętych tragedią należą się słowa współczucia i wsparcia. Dziś w terrorystycznym zamachu islamistów w Tunisie zginęli niewinni Polacy. W oczach terrorystów byli winni, bo są chrześcijanami, przyjechali do kraju islamskiego i ...znaleźli się w niewłaściwym miejscu w niewłaściwym czasie.Terroryzm jest ślepy, głuchy na racjonalne odruchy i działania. Zginęli niewinni ludzie - cześć Ich pamięci. "Wieczne odpoczywanie racz Im dac Panie..."

Władze PO-szustów, jak zaraz obwieszczą me(n)dia, znów "zdały egzamin". Nim to się jednak stanie, polecam posłuchać w internecie wypowiedź Kopacz-ki " na gorąco".Trwa minutę i pokazuje całkowitą bezradność i głupotę premiery. Bełkotała coś o "osobach pochodzenia polskiego", jakichś działaniach,  a z "mowy ciała" wyczytać można było panikę i zagubienie. Łamiący się głos, rozglądanie wokół, komiczny "sztab antykryzysowy". Za stołem Kopacz-ka, Siemoniak, ministra- katechetka Teresa, Schetyna i pusta jak bęben Kidawa. Kto uwierzy, że są w stanie czemukolwiek zaradzić, zorganizować pomoc. Nikt przy zdrowych zmysłach nie uwierzy, że w razie podobnego zagrożenia w kraju, będą zdolni do szybkich i sensownych zachowań. Raczej wzorem Kopacz-ki zwieją do szafy.. Teoretyczność państwa widać właśnie najwyraźniej w sytuacjach. gdy musi ono otoczyć opieką swych obywateli. A po ośmiu latach nie-rządu PO-PSL to tylko wydmuszka...

Zabrał głos, zupełnie niepotrzebnie, pan prezydĘt. Majestatycznie stwierdził -:  "Jesteśmy szalenie zaniepokojeni, że nasi rodacy stali sie obiektem tak brutalnego(...) ataku terrorystycznego.". Oczywiście "podjął energiczne działania", "rozmawiał z premierą" i dodał niefrasobliwie - " (...) jeszcze nie wiadomo kto zginął a kto zostal ranny".  W jego przypadku także nie można liczyc na cokolwiek. On juz pokazał przy tragedii smoleńskiej jak się "zdaje egzamin" a'la PO.  I to bucowate stwierdzenie,że terroryści nie zamierzali atakować polskich turystów tylko tunezyjski parlament. Widocznie tak im wyszło... skąd ten gieniusz to wie? W Smoleńsku tez od razu wiedział, że "winni sa piloci".W niespokojnych czasach na wschodzie, w powszechnym już okradaniu Polski przez Niemcy i UE, a teraz jeszcze wobec zagrożenia Polski terroryzmem -  ta "władza" nie gwarantuje Polakom niczego poza wstydem, kompromitacją i klęską.

 Dziś w kraju prawie normalnie - tylko dwie afery korupcyjne z udziałem urzędników i PO-szusta. W ZUS-ie ujawniono 2-milionowa łapówke dla urzędników, w Pabianicach zatrzymano prominentnego działacza PO, wiceprzewodniczącego rady miejskiej, na działaniu korupcyjnym. To też świadczy o calkowtym rozpadzie struktur państwa, bezkarności tej sitwy, bezgranicznej bezczelności. Tylko "lewa kasa" jest impulsem do działania PO i PSL. Nie wspominam o kolejnych nowych "taśmach kelnerów" bo sprawa nabiera tempa. Podsłuchy, pieniądze, "restrukturyzacja" majątku narodowego, w tle intymne spotkania u "Sowy". Ludzie - obudźmy się !!! Przecież żyjemy w polityczno - gospodarczym szambie, które zafundowali nam po 25 latach "wolności" ci złodzieje i oszuści! Może czas powiedzieć - dość?!

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:17)

Komentarze

Chciałoby się powiedzieć - najwyższy czas.

Ale to akurat zawłaszczyła PUTINOWSKA TRĄBA.

Zwana także czasem JKM.

Dlatego więc może nie mówmy.

ZRÓBMY

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1470255

arabskich z wiadowmej przyczyny i to teraz, az nadto namacalnej.
No ale wczoraj pani minister przekonywala ze turytyka jest bezpieczna,no jesli lemingi sluchaja ministra z PObolszewi to wlasnie koncza wyprawe turystyczna w dembowej jesionce.
A nie mysle ze wsrod tych co tam oberwali byli tacy, ktorzy ta wyprawe podjeli w pelni swiadomosci o zagrozeniu zycia, bo jesli tak to wuiedzieli gdzie sie pchali i nie ma co ich zalowac- ich wybor.
Na lemingoze nie ma lekarstwa wpadlmi w oko wpis, w ktorym jakis leming pisal ze teraz to dopiero wycieczki do Tunezji beda o polowe tansze.No coz pieniadz u niektorych przyslania zdrowy rozsadek.
Pamietam jak za PRLu utknal w wietnami polski statek handlowy - Korzeniowski, trzymano na nim szkieletowa zaloge, aby utrzymac statek na chodzie.Mimo wojny i niebezpieczenstwa rwali sie tam marynarze jeden po drugim, gdyz placono potrujnie zamiast 1 $US na dzien placono 3$US plus polska pensja.
Wietnamskie jonki z karabinami przeciwlotniczymi podplywaly pod burty handlowych statkow, aby byc bezpiecznymi i walily.
Ale do czasu az Amerykanom sie znudzilo i pieprzneli w taka jonke przy burcie Korzeniowskiego ,pocisk wpadl do srodka i zabil pieciu polskich marynarzy.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1470271

mnie utkwiły w pamięci niedawne beztroskie wyjazdy do Egiptu w czasie gdy na pasku w telewizji leci informacja o ewakuacji placówek dylomatycznych albo o rzeczeniu iluś tam wyroków śmierci. Czasy kolonialne i bezpiecznych enklaw dla białych turystów dawno się skończyły. 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1470276

Bespiecznie to tylko jechac na Grenlandie w dzisiejszych czasach

Taka turystyka nam niestety zostaje 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1470374