Guziki do wygaszania

Obrazek użytkownika Yagon 12
Kraj

W nocy po raz kolejny zadziałał system guzików do wygaszania. Puste jak bęben twarze i wnętrza posłów koalicji PO -PSL , impregnowane od lat na jakiekolwiek ludzkie odruchy, zadziałały maszynowo. Pewnie wielu z nich nie wie, że w ten sposób spłacają dług Tuska, Bieńkowskiej, Grasia a niedługo pewnie i Kopacz-ki wobec eurokołchozu. Niemcy, po zniszczeniu konkurencyjnych wobec własnych (rękami Tuska, Komorowskiego, Grada) polskich stoczni, zażądali dalszych działań od swych polskich "jawnych współpracowników". Telewizyjny bełkot Kopacz-ki przed głosowaniem był tylko kolejną dawką me(n)dialnego narkotyku, podawanego codziennie lemingom. Nikt przecież na wizji nie spyta premiery albo wyjątkowo bucowatego Piechocińskiego - jak to się dzieje,że w Polsce od lat nic się nie opłaca? Wszystko trzeba zamknąc i sprzedać? A nowi"szczęśliwi" nabywcy ( bo kupują majątek narodowy za bezcen) robią geszefty na podarowanym im mieniu, handlują społeczną własnością, nabijają kabzy i ...żyje im sie lepiej. Ordynarne kłamstwa, bezczelność "reprezentantów narodu" przekraczją kolejne granice. Im wolno wszystko. 240-tu pajaców w garniturach i garsonkach firmuje zgniłą "łżemokrację" juz ósmy rok. Ale przecież naprawdę to nie są anonimowe "guziki do głodsowania". Znamy ich nazwiska, wiemy gdzie "urzędują", to nie bezkształtny nowotwór ale żywi ludzie. Polskość, godnośc,honor, służbę i odpowiedzielność przed społeczeństwem, kolesie z PO i PSL juz dawno wymienili na konta w zagranicznych rajach, wille, dacze, prywatne firmy żerujące na narodowym majątku. Ich od dawna nic nie obchodzimy. Jesteśmy dla tych "wybrańców narodu" mierzwą, motłochem. Gardzą i kpią z nas na każdym kroku. "I co nam zrobicie za rozwalenie górnictwa" - pytają po wczorajszej nocy .

 Z NIMI juz nie wolno rozmawiać, pozwalać się dzielić i rozmywać w jałowych "negocjacjach".ICH trzeba wyrzucić natychmiast na śmietnik historii i mocno zaspawać otwór zsypu.Tylko wspólne, solidarne działanie Polaków w całym kraju da efekt. Nie wolno już wierzyć w ICH obietnice, na pewno złamią każde zobowiąznie , załgają każdą umowę. I okradną majątek "restrukturyzowanych" kopalni, kolesie Grzecha , Rycha i Zbycha juz się przecież zgłaszają "po masę upadłościową". Dla PO i PSL oszustwo to chleb powszedni, nie mają sumień, ludzkich odruchów. Nasz program powinien być prosty - natychmiastowa dymiasja nie-rządu Kopacz-ki i rowiązanie się Sejmu. A hasło jeszcze krótsze - "Wynoście się! ". I tyle...To ostatni czas, jeżeli bezkarnie zniszczą przemysł górniczy nic już nie obudzi Polaków. Zostanie "kamieni kupa", Bredzisław na czele "teoretycznego państwa" i czekoladowa maszkara jako symbol tego neokolonialnego terytorium.

 A kolegów związkowców proszę - nie zostawiajcie zdesperowanych ludzi, głodujących górników i ich zrozpaczonych żon - nie ulegajcie namowom, podsuwanym fałszywym propozycjom. Jeżeli podpiszecie "porozumienie" z sitwą nigdy już nie pobudzicie Polaków do działania. A kolesie z nie-rządu Kopacz-ki, PO i PSL nie dotrzymają żadnego z warunków "porozumienia", okłamią, zamataczą i was jeszcze obarczą winą za wszystko. Tylko ulica może mieć dziś głos, tylko jeden wielki ogólnopolski protest w miastach, miasteczkach i wsiach, tylko całkowity paraliż Polski, zmusi tę sitwę do odejścia. Nie kombinujcie, wyprowadźcie już dziś ludzi na ulice...

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:13)

Komentarze

https://www.youtube.com/watch?v=jXf1GXmPB2U

Precz z tym Rządem i Sejmem! 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1460875

Pewnie, że precz. Tylko kto to ma zrobić? Śląsk jest zdesperowany, ale poza nim - marazm. Wielki koncern miedziowy KGHM - brak solidaryzmu, ludzie wzruszają ramionami; w innych zakładach pewnie podobnie. Platfusy idą na całość, chcą "złamania" protestu. Czy my, poza pisaniem - coś robimy?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Stasiek

#1460881

to nie jest mało! Ktoś to nasze pisanie czyta!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

viki

#1461121

Jakie oburzenie w sejmie wywołało użycie synonimu lawirantka wobec pani premier.

I co ja mogę dodać.cztery lata temu pan szanowny minister rolnictwa M.Sawicki przed wyborami puścił chasło i ponoć projekt budowy małych rolniczycyh biogazowni.Na ten projekt miała byc przekazana dotacja 500 000 zł od ARiMR.Byłem jednym w kilkunastu beneficjentów którzy sie na ten pomysł zakwalifikowali[nabrali].Wiadoma każda budowa już w akcie przygotowawczym by zabiegać o dotację musiała uzyskać pozwolenie na budowę.Kto kiedykolwiek się budował to wie ile trzeba dać by takie pozwolenie uzyskać [geodeci,budowlańcy i inne urzędy za wszystko trzeba było płacić].Kiedy uzyskałem odpowiednie zezwoleni i wszystkie wymagane dokumenty to złożyłem wniosek do ARiMR w Warszawie która miała cały ten plan budów biogazowni realizować .No i jak wyszło ,nie spełniało wymaganiom ustalonym przez ARiMR i odmówiono wsparcia tego przedsięwzięcia..Chciałem by mi wyjaśniono co było złego w tym wniosku,domówiłem się telefonicznie z prowadzącą mój wniosek w Warszawie,że tam przyjade i uzyskam informacje by to może jeszcze jakoś wyprowadzić,zrealizować. Niestety,kiedy przyjachałem z mych Bieszczad do Warszawy na portierni ARiMR dowiedziałem się że ta pani nie jest w pracy bo jej nagle dziecko zachorowało i zaden inny nie ma wgląd do jej dokumentów.Co tu może taki zwykły rolnik zrobić.?Zresztą to był taki wyborczy chwyt,do dziś nie ma odpowiedniej ustawy OZE,

Mam nadzieję ,że przynajmniej coś ci górnicy z ta zgrają oszustów coś zrobi ,chyba że dają się kolejny raz wylawirować. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1460887

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1460888

Jedynie trybiki sie zmieniaja w tej maszynce do mielenia Polski raz skonstruowanej po 89 roku tak zeby dzialala jak perpetum mobile.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1460930

Chce zapędzić nas do dziury

Lecz my już nie tamte gapy

Nie poddamy się dla szmaty

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1461118