Okowita - blog

Obrazek użytkownika Okowita
Historia

Niniejszym zgłaszam kandydaturę Pawła Wrońskiego do tej … nagrody.

Niech uzasadnieniem będzie to co pan Wroński dziś z siebie wydalił pisząc o Stanie Wojennym, komunie i Jaruzelskim:

„Po raz pierwszy proces historyczny odzyskiwania wolności i niepodległości przez Polaków nie zakończył się kolejnym bezsensownym powstaniem, rozlewem krwi i klęską. Stało się tak dzięki ówczesnej komunistycznej...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 głosy)
Obrazek użytkownika Okowita
Kraj

Władysław Frasyniuk, w mojej opinii, dopuścił się pomówienia. Stwierdził, że Kaczyński musiał (??) podpisać lojalkę a on, Władysław Frasyniuk, Kaczyńskiemu podpisanie wybacza.

Z okazji 13. Grudnia wraca temat, który już dawno został zamknięty prawomocnym wyrokiem sądu – „lojalka” Kaczyńskiego. Jest jednak pewien dokument, który nie jest „lojalką” a „Deklaracją Współpracy z SB”. Dokument ten jest...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Okowita
Kraj

22 lata zajęło Trzeciej RP orzeczenie, że wprowadzenie Stanu Wojennego naruszało nawet kulawą konstytucję peerelu. Dziś aż 43% sondażowych Polaków uważa, że wprowadzenie SW było uzasadnione.

Nie ma chyba bardziej jaskrawego dowodu na wieloletnie, prowadzone z pełną premedytacją mordowanie pamięci o tamtych czasach. A Jaruzelskiego, który powinien być natychmiast postawiony przed Trybunałem Stanu...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Okowita
Kraj

Dlaczego salon jazgocze zamiast zająć się sprawą merytorycznie? Ano dlatego, że zadawanie pytań w sprawie mniejszości narodowych jest kłopotliwe.

Już nie zliczę ile pomyj wylano na Kaczyńskiego po jego wypowiedzi dotyczących mniejszości niemieckiej w Polsce. Bezmiar głupoty, płynący ze strony polityków PO i zaprzyjaźnionych mediów, jest porażający. „Szaleniec, wznieca antyniemieckie fobie,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Okowita
Kraj

Obserwując „zaprzyjaźnione media” zauważyłem lawinę antygmyzowych tekstów ale ani jednego merytorycznego.

Interesują mnie dwie sprawy – sprzęt (detektory), którym operowali polscy prokuratorzy oraz aspekt prawny (Prawo Prasowe) związany z reakcją Hajdarowicza na tekst Gmyza.

Konia z rzędem temu, kto wskaże mi merytoryczny tekst w „zaprzyjaźnionych mediach”, w którym pyta się o podstawowe...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Okowita
Kraj

I mamy gwóźdź programu – Hajdarowicz oświadcza, że twierdzenie o zamachu na wolność słowa to, w gruncie rzeczy, zamach na własność prywatną.

Nie będę zagłębiał się czy oceniał tego co napisała Rzepa o trotylu czy nitroglicerynie. Sprawa nie jest zakończona – mimo zwolnień, oburzeń, protestów, zachwytów, potępień, listów itp. wylewów różnorakich opinii czy ocen. Dla mnie istotnym jest co de facto...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Okowita
Kraj

Jazgot „zaprzyjaźnionych” mediów, związany z wczorajszą publikacją Rzepy, to miód na moje serce. Uderzono w stół – odezwały się nożyce.

Po katastrofie pod Smoleńskiem, „zaprzyjaźnione” media hurtem fabrykowały „zaniepokojone doniesienia” – czystej wody fałszywki, których celem nigdy nie było dążenie do prawdy bo cel miały jeden – chronić tyłki Tuska i jego przybocznych. I dziś robią to nadal. Dla...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Okowita
Kraj

Dzisiejszym niusem jest trotyl i nitrogliceryna. I późniejsze pastwienie się nad Gmyzem. Oto moje trzy grosze.

Rzepa poinformowała o trotylu i nitroglicerynie, powołując się na cztery źródła. Jednym z nich jest Prokurator Generalny, który zastrzegł (tak twierdzi rzecznik PG), że chodziło o cząstki wysokoenergetyczne a ich pochodzenie może być „różne”.

Zastanawia mnie kilka spraw.

Po pierwsze –...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Okowita
Kraj

Przy „wyjaśnianiu” zabójstwa JFK posłużono się „cudowną kulą”, która, łamała wszelkie prawa fizyki. Mam nieodparte wrażenie, że przy rządowym „wyjaśnianiu” przyczyn katastrofy pod Smoleńskiem, skopiowano ten „cudowny” mechanizm a każdy, kto go kwestionuje niech pisze … na Berdyczów.

Niemal nie ma dnia by na światło dzienne nie wychodziły coraz to nowe „kwiatki”, dzięki którym dowiadujemy się, że...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Okowita
Kraj

Skandal na Narodowym jest wierzchołkiem góry lodowej.

Odłóżmy na bok kwestię otwierania czy zamykania dachu. Jest nieistotna. Ważny jest proces, w świetle którego widać, że zapewnienia o „wysokiej fachowości” ludzi desygnowanych do realizacji ważnych, strategicznych inwestycji, okazały się zwykłymi kłamstwami.

Lejąca się woda na Stadionie Narodowym już znalazła właściwą nazwę – „Wodogrzmoty...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Okowita
Kraj

Ten tekst poświęcam śp. Agacie Mróz, która poświęciła własne życie dla własnego dziecka.

Lewactwo (używam tego pojęcia z pełną świadomością), po głosowaniu w Sejmie nad projektem zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej, gdzie kilkudziesięciu posłów Platformy głosowało za jej dalszym procedowaniem, dostało piany.
Nie mam ani chęci ani zamiaru rozwodzić się nad tym projektem bo nie w tym rzecz. Mamy do...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Okowita
Kraj

Roleksowi dziękuję za pozwolenie wykorzystania Jego motta. Wiedział co pisze. To, że bekną jest pewne. Pytanie brzmi - kiedy?

Jest prosta, oczywista prawda – na złym dobrego nie zbudujesz. Z kłamstwa nie urodzi się prawda.
Co prawda był taki „wieszcz”, który oznajmiał o kłamstwie powtórzonym tysiąc razy. Marnie skończył – zarówno on jak i jego kłamstwa. Dziś marnie kończą jego wierni naśladowcy....

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Okowita
Kraj

Mam nieodparte wrażenie, że tak.

Gdy po katastrofie smoleńskiej rząd zapewniał społeczeństwo, że wszystko jest co najmniej wporzo, państwo zdało egzamin co najmniej na metr głęboko, wielu kupiło tę historię. Dziś widzimy, że sprzedawano kłamstwo. Świadomie i z premedytacją.

Wiele wody musiało w Wiśle upłynąć byśmy dowiedzieli się o wielu niewygodnych dla obecnego rządu faktach. Faktach, które...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Okowita
Kraj

Przyznam, że mam niezły ubaw czytając opinie pożytecznych … profesorów i doktorów, komentujących piątkowy sondaż TNS Polska.

Wystarczył jeden sondaż, korzystny dla PiS, a dowiedziałem się czym naprawdę są sondaże dla grona Zakochanych w PDT. Tych samych, którzy słowem się nie zająknęli o sondażach w czasie gdy Platforma była niekwestionowaną liderką sondaży była. A ile to lat trwało? Pięć? Sześć...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Okowita
Kraj

To, że ludzie Platformy to perfidni kłamcy, jest faktem. Ostatnie dni utwierdziły mnie w tym twierdzeniu.

Dwa przykłady. Pierwszy to Kluzikowa. W lizowym programie powtarzała jak mantrę – „Seremet to kandydat Lecha Kaczyńskiego”. Jak widać pani Kluzik, notoryczny zdrajca nawet własnych idei, po „zapisaniu się” do PO, jak papuga powtarza seremetowe kłamstwo. Bezmyślność takiego zachowania...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Okowita
Kraj

Tak powinna brzmieć nazwa partii, która dziś nazywa się „Platforma Obywatelska”.

Retoryka „zdanego egzaminu” legła w gruzach. Doktryna „Wątpliwości surowo wzbronione” również.

Pani Kopacz, której kłamstwa udowodniono, dziś znów kombinuje jak koń pod górę. Matactwa ze stenogramami sejmowymi znamy. Obecnie pani marszałkini wraca do swojej ulubionej formuły – czyli „niezręczności językowej”, którą...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Okowita
Kraj

Donald, zakiwałeś się!
Nie ukrywam satysfakcji z faktu, że rządzący zauważają, że „wina leży po stronie Rosjan”.

Moja satysfakcja wynika z tego, że to co wczoraj było „wspaniałą współpracą” jest dziś „winą strony rosyjskiej”. Wspaniała współpraca jest winą. Bo dwa i dwa jest pięć. Siedem. A nawet pińcet.

Gwałtowna zmiana retoryki pewnie nie spodoba się na Kremlu. Ale mniejsza o to. Jest faktem,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Okowita
Kraj

Państwo zdało egzamin. Z łgarstwa. Na obce zamówienie.

Kłamstwo ma krótkie nogi – to znana prawda. Tylko kłamca wierzy, że jest inaczej.

Dziś rację mają ci, których po 10. Kwietnia 2010 odsądzano od czci i wiary, obrzucano obelgami, wyśmiewano, kpiono z nich tylko dlatego, że mieli uzasadnione wątpliwości.

Dziś również śmiało można postawić tezę, że Donald Tusk działał na szkodę Polski....

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Okowita
Kraj

Nie będę pisał o samej debacie. Jak było – widzieliśmy. Kto widział reakcję Tusk Vision Network?

Oglądałem debatę od deski do deski. Przełączałem obrazki – między TVP Info a TVN. Tak dla porównania przekazu. I zauważyłem, że wierna Tuskowi TVN, w czasie końcowego wystąpienia Kaczyńskiego umieściła w obrazku … wyliczenia Rostowskiego. I tu ciekawostka taka – sztukmistrz z Londynu, na „piramidalnej...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Okowita
Kraj

"Gdy obstrukcjoniści staną się zbyt irytujący, nazwijcie ich faszystami, nazistami albo antysemitami. Skojarzenie to, wystarczająco często powtarzane, stanie się faktem w opinii publicznej"”

Jak powszechnie wiadomo pisofobia rozum odbiera. Niejaki Nałęcz dał temu dowód twierdząc, że hasło „Obudź się Polsko” to hasło hitlerowców z lat 30.

Wywiad z Radia Zet:
Monika Olejnik: A „Obudź się Polsko” z...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Okowita
Kraj

Wykorzystanie aparatu państwa, pod rządami PO-PSL, do „dyskusji” z propozycjami gospodarczymi PiS, jest faktem. Administrację zmuszono do działań, które nie mają nic wspólnego z jej przeznaczeniem.

Platforma Obywatelska nadużyła prawa. Wprzęgła administrację państwową w grę stricte partyjną. Zostaliśmy postawieni przed faktem dokonanym – „państwo to Platforma”. Koniec, kropka.

Sam fakt...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Okowita
Kraj

Pewien wybitnej maści pisofob – Kazimierz Kik, zwany dla żartu chyba „profesorem”, wydał z siebie … no właśnie – co?

Pisofobia rozum odbiera – to prawda znana od lat. Kik Kazimierz (ksywa „Profesor”) to taka lżejsza odmiana Won Niesiołowskiego. Niezależnie od tego co powie PiS czy Kaczyński, pan Kik ma gotową odpowiedź – „źle”.

Dziś Kika Newsweek łyka. Zrobiono z Kika eksperta gospodarczego. I...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Okowita
Kraj

Zastanawiałem się jak skomentować artykuł pana Krzymowskiego, zawierający alarmistyczne wieści w temacie fortuny wydawanej na ochronę Kaczyńskiego.

W zasadzie zamierzałem pominąć milczeniem ten wiekopomny tekst tyle, że mnie podkusiło! Okazało się bowiem, że teks pana Krzymowskiego, zamiast „donieść z zaniepokojeniem” obnażył bezmózgowość szeroko rozumianej antypisowszczyzny. Dlaczego? Oto fakty...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Okowita
Kraj

Dzięki pomocy anonimowych pracowników warszawskiego MPWiK udało się nam dotrzeć do rury kanalizacyjnej, biegnącej wprost z WC twierdzy Jarosława Kaczyńskiego. Nasi dzielni redaktorzy, z naczelnym w roli głównej, po organoleptycznym przebadaniu zawartości danej rury, doszli do wniosku, że Jarosław Kaczyński żyje ponad stan!

Późny wieczór w kanale na warszawskim Żoliborzu nie zapowiadał żadnej...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Okowita
Kraj

Totalne zaskoczenie - tyle mogę powiedzieć po tym jak trafiłem na artykuł w GazoWni na temat parabanków (http://tnij.org/rr0y ). Nie ma w nim ani słowa o SKOK-u Stefczyka mimo, że jest to sztandarowy wróg nie tylko banków ale przede wszystkim obecnej władzy.

Nie idzie policzyć ileż to razy przedstawiano SKOK jako „parabank” czy wręcz „przekręt” – a przynajmniej „mocno podejrzaną instytucję”. Gdy...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Okowita
Kraj

Kiedyś, za peerelu, mieliśmy środy bezmięsne. Dziś mamy Środę bezmyślną.

Profesurwa, o przepraszam: profesorka Środa Magdalena została wezwana przez Agorę by dać „słuszny odpór”. Dała. Sporządziła zestaw słów, kropek, przecinków, nawiasów, myślników – w sumie bezmyślników.

Według tej etyczki ci, którzy uważają za politycznie podyktowaną decyzję o nieprzyznaniu TVT miejsca na pierwszym...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Okowita
Kraj

Wiem, że użyłem wulgaryzmu. I użyję. Upoważniam moderatorów do usunięcia mojego wpisu z tego powodu. Ale nie zdzierżyłem.

Kiedyś (już nie pamiętam kiedy) napisałem, że michnikowszczyzna wcale nie chciała obalenia komuny a jedynie, i wyłącznie, chciała udziału w łupach. Dla niej peerelowscy oprawcy nie istnieli. To, że komuna kogoś bestialsko zamordowała, było drobnym kosztem. Czczą „szczegółą”.

...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Okowita
Kraj

TVP to niewyczerpane źródło tematów dla kabaretów. Lulka-niewykurka taka. Zasadniczo pobieżnie…

„Wymiksowano” grafików za dubeltową, antenową kaszanę. Wydawcy nie zarobią. Winnych już mamy. Mamy?

Urządzono igrzyska. Krew się polała. Ukrzyżowano. Koloseum zadowolone. Cesarz bezpieczny. Sondaże na plusie. Alleluja.

Nowy, już „słuszny” zarząd TVP (a i sama TVP pod jego przewodem) przestał być...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Okowita
Kraj

Dla prezesa TVP strata 50-60 milionów złotych na EURO to kolejne „nic się nie stało”. Satyra świętuje. Komedia również.

Czytając w gruncie rzeczy chore wypowiedzi prezesa TVP zauważam dwie rzeczy. Po pierwsze – 50 czy 60 baniek w plecy w „odzyskanej” instytucji publicznej już nie jest patologią. Nie wzbudza niemal żadnego zainteresowania tych, którzy z uporem maniaka (i z zaniepokojeniem)...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Okowita
Kraj

Niespecjalnie zdziwiła mnie decyzja prokuratury w sprawie ataku Chodzącej Reklamy Psychotropów na Ewę Stankiewicz. Mieliśmy „pomroczność jasną”, mamy „warunkiem przestępstwa jest wywołanie u danej osoby obawy spełnienia groźby”. Innymi słowy trzeba się bać. Brak strachu jest okolicznością obciążającą…napadniętego. I usprawiedliwia każdego napastnika.

Jest faktem, że poseł Niesiołowski użył siły...

0
Brak głosów

Strony