Wolność słowa we własności prywatnej

Obrazek użytkownika Okowita
Kraj

I mamy gwóźdź programu – Hajdarowicz oświadcza, że twierdzenie o zamachu na wolność słowa to, w gruncie rzeczy, zamach na własność prywatną.

Nie będę zagłębiał się czy oceniał tego co napisała Rzepa o trotylu czy nitroglicerynie. Sprawa nie jest zakończona – mimo zwolnień, oburzeń, protestów, zachwytów, potępień, listów itp. wylewów różnorakich opinii czy ocen. Dla mnie istotnym jest co de facto przekazał Hajdarowicz.
Hajdarowicz powielił Michnika. Pamiętam bowiem jak Michnik pamiętał o „własności prywatnej” w czasie gdy dzisiejszej Czerskiej odbierano znaczek „Solidarności”.

Jest faktem, że Rzepa i Czerska są prywatne. Nie są jednak pospolitym warzywniakiem czy pralnią. Są mediami. Rozumiem Czerską, która z założenia ma swoich pupili, których broni do ostatniej kropli krwi a każdego, kto jej pupili ocenia inaczej, jest gotowa nazywać „oszołomami”, „kanaliami”, „tak zwanymi naukowcami” itd., itp. To medium oznajmiające a nie informacyjne. Skupiające w sobie wyłącznie ludzi o jednorodnej linii i bazie, dla których III RP to najświętsza świętość, niewzruszalny fundament, opoka, jedyna prawda, najsłuszniejsza słuszność, święta przeczystość, nietykalność. Nie na darmo Kuczyński wzywał do autocenzury przy pomyśle pisania krytycznych tekstów na temat obecnej władzy. Nazwał to co od dawna obowiązuje w „zaprzyjaźnionych mediach”.

Dziś widzę, że Hajdarowicz odrobił lekcję z czerskiej historii. A w zasadzie odrobili ją ci, dzięki którym Rzepę dostał. Jak bańka mydlana pękły zapewnienia Hajdarowicza o utrzymaniu linii pisma. Hajdarowicz wpisał się w III RP bo doskonale wie, że patrzenie na jej ręce będzie końcem Rzepy.

Przekaz Hajdarowicza jest jasny – to moje medium i ja decyduję co w nim się ukazuje. Hajdarowicz ma gdzieś przekaz. Liczy się kasa. A tej nie będzie gdy Rzepa nie będzie „po linii i na bazie”. Stąd „zamach na prywatność” – jasna i jednoznaczna wiadomość dla tzw. Salonu.

Hajdarowicz, (i Salon) nie rozumie jednego – minął już czas „jedynie słusznej” informacji. Wpisywanie się w ten schemat, za pomocą hurtowych zwolnień, nie spowoduje ograniczenia dopływu do „niepoprawnych” informacji. Za to postawi Rzepę w szeregu politpoprawności, w której nie liczy się prawda. Liczy się kasa. Prawda, panie Hajdarowicz?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Jest jakaś delikatna różnica ;-). Prywatyzowana GW ukradła pieniądze związkowe. Patrz: Remuszko.

Prywatyzowana Presspublica dostała kredyt na prywatyzację. Od byłego TW.

Nie wiem, co gorsze ;-)

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#304276

 Ale wiadomo co lepsze: kredyt trzeba splacać.

Pozdrawiam

cui bono

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

cui bono

#304326

Z tą kradzieżą sprawa jest dyskusyjna, przynajmniej na gruncie Talmudu.

Pozdrawiam

cui bono

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

cui bono

#304330

Dobrze, niech będzie zawłaszczanie ;-). Na gruncie świadectwa Remuszki... i innych.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#304332

Nie o to mi chodzilo. Kradzież to jest wtedy, kiedy Ojciec Rydzyk ma pieniądze. Kiedy pieniądze ma Szechter to jest normalnie.

Pozdrawiam

cui bono

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

cui bono

#304334

No, to chodziło nam o dwie, różne rzeczy...

PS. Nie widzę żadnego iunctim z przedsięwzięciami medialnymi ojca Rydzyka.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#304335

bojkot stanowił potężną broń. I władza bardzo się denerwowała i chyba bardzo się go bała. Gdyby się powiódł, przestałby istnieć problem...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#304347

trzykrotnie powtarzał, że to JEGO gazeta. To ja mu odpowiadam, że MOICH pieniędzy nie zobaczy.
TW biznesmen.

___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

#304366