NSDAP i hitlerowskie hasła

Obrazek użytkownika Okowita
Kraj

"Gdy obstrukcjoniści staną się zbyt irytujący, nazwijcie ich faszystami, nazistami albo antysemitami. Skojarzenie to, wystarczająco często powtarzane, stanie się faktem w opinii publicznej"”

Jak powszechnie wiadomo pisofobia rozum odbiera. Niejaki Nałęcz dał temu dowód twierdząc, że hasło „Obudź się Polsko” to hasło hitlerowców z lat 30.

Wywiad z Radia Zet:
Monika Olejnik: A „Obudź się Polsko” z czym panu się kojarzy?
Tomasz Nałęcz: Pani redaktor, no wiadomo, to jest przecież hasło hitlerowców z lat 30.
Jedno jest pewne – żadne z „zaprzyjaźnionych” mediów tym idiotyzmem się nie zajmie.

Niejaki Gebert, ot tak od niechcenia, i całkiem bez związku, w swojej treści o PiS napisał o NSDAP i Hitlerze. Nie, nie… Absolutnie nie ma żadnego związku. „Nie twierdzę, że prawicowa opozycja to neonaziści, PiS to NSDAP, a Jarosław Kaczyński to nowy Hitler”. Ależ skąd, panie Gebert. Pan nie twierdzi. Aż śmierdzi.

Haniebne przykłady porównań, nawet te „bez żadnego związku”, Prawa i Sprawiedliwości do „nazistów” (naziole), „faszystów” czy „narodowych socjalistów” są znane. Warto więc poświęcić tym porównaniom kilka słów.
Mechanizm wtłaczania „faszystów” w czaszki wyborców PO opisałem wyżej. Czas na narodowych socjalistów, o których, broń Boże, nie pisze Gebert.

Samo pojęcie narodowego socjalizmu, przypisywane PiS, służy jedynie po to by PiS porównywać do NSDAP (patrz wstęp). A jak jest naprawdę?

PiS mówi o polskim interesie narodowym. Wg peowskiego bezmózgowia to objaw nacjonalizmu. To zobaczmy jak wygląda dbanie o interes narodowy (nacjonalizm?) w Europie. W styczniu br., w programie „Forum” usłyszeliśmy z ust marszałka Zycha (PSL) takie oto słowa: „Od dawna udowodniły nam Francja, Niemcy i Wielka Brytania jak się walczy o interes narodowy. Myśmy o tym często zapominali” (program pod linkiem http://tnij.org/forum1301 ) Od 39. minuty. Pisałem o tym w notce „Interes narodowy” - http://okowita.nowyekran.pl/post/49658,interes-narodowy . Wg peowskiej filozofii należy Niemcy, WB czy Francję zaliczyć do nacjonalistów, prawda? Dbałość o własny interes narodowy nie jest nacjonalizmem.

„PiS to socjaliści”. Jak rzeczywiście wygląda ten „socjalizm”? PiS mówi o solidaryzmie. Mówi o nim również Unia Europejska. Przekazywanie rezerw dewizowych NBP na ratowanie Grecji i innych państw UE się dokonuje. W ramach solidaryzmu. Tyle, że, wg peowskiego bezmózgowia, solidaryzm wg PiS to „socjalizm” a wg UE już socjalizmem nie jest.

I jeszcze jedno – PiS mówił o podatku bankowym. Komentarze były jednoznaczne – to niemal zamach stanu. Gdy UE mówiła o podatku od transakcji finansowych to to już zamachem nie było.

Reasumując - "Gdy obstrukcjoniści staną się zbyt irytujący, nazwijcie ich faszystami, nazistami albo antysemitami. Skojarzenie to, wystarczająco często powtarzane, stanie się faktem w opinii publicznej"”. Amen.

Brak głosów

Komentarze

niejaki Nałęcz, drugi ponoć polonista, niejaki Grupiński używają bardzo często słów których znaczenia nie pojmują. W tym wypadku wzięli na tapetę słowo "faszyzm". I publicznie opowiadają o swoich, uwaga!, skojarzeniach związanych z tym słowem. Skojarzenia, jak skojarzenia, chwalić się powinien jeden z drugim swojemu lekarzowi a nie publicznie opowiadać o swoich problemach zahaczających o psychikę. Aż chce się zawyć parafrazując innego prominentnego permanentnego niedouka zwanego przez niektórych (chyba dla jaj) "profesorem": nie wierzcie dewiantom psychicznym! odpowiedzi szukajcie w Senacie! Dlaczego w Senacie?! Bo tam jest Kliiich!!!! A on jest psychiiaaatrąąą!!!!!!!!!!

HdeS

Vote up!
0
Vote down!
0

HdeS

#290172