Święto satyryków

Obrazek użytkownika Okowita
Kraj

Dla prezesa TVP strata 50-60 milionów złotych na EURO to kolejne „nic się nie stało”. Satyra świętuje. Komedia również.

Czytając w gruncie rzeczy chore wypowiedzi prezesa TVP zauważam dwie rzeczy. Po pierwsze – 50 czy 60 baniek w plecy w „odzyskanej” instytucji publicznej już nie jest patologią. Nie wzbudza niemal żadnego zainteresowania tych, którzy z uporem maniaka (i z zaniepokojeniem) śledzili „patologie pisowskiej TVP”. Po drugie – nie zanotowałem żadnego sygnału z zarządzającego TVP ministerstwa, które choćby słowem zająknęło się w temacie skandalicznej w gruncie rzeczy wypowiedzi prezesa TVP jak i sytuacji w samej TVP zarządzanej przez już „słuszny” Zarząd.

Zadaję sobie pytanie - dlaczego mam płacić abonament skoro jest on najzwyczajniej wyrzucany w błoto? Skoro dla Prezesa TVP nie ma problemu kilkudziesięciomilionowej straty, to dla mnie nie ma problemu z niepłaceniem 18,50 zł miesięcznie.

Zatrudniono żonę męża za niebagatelne 30 tysięcy miesięcznie. Tłumaczono, że żona poprawi oglądalność. Rzeczywistość okazała się całkiem inna. Żonę ogląda średnio TRZYSTA TYSIĘCY mniej widzów. Sukces. A z drugiej strony tnie się stawki „bo sytuacja finansowa nie jest wesoła”. O co, do diabła, tu chodzi? Dla jednych TVP jest dojną krową a dla innych żebrakiem? Jak to jest, że jedni dostają intratne kontrakty (a nawet przyprowadzają DWIE sekretarki) a inni nie dość, że czekają miesiącami na wypłaty honorariów, to jeszcze brutalnie wali się ich na kasę?

Przed nami Olimpiada. Kolejne 17 dni finansowego „sukcesu”?

Prezes TVP widzi ratunek – wyprzedaż majątku spółki. M.in. „Plac” (Powstańców Warszawy). Będzie czym dzielić. Będzie na nowe kontrakty dla gwiazd drugiej świeżości, na kolejne sekretarki, doradców, pomagierów, przydupasów, „redachtorów”, którzy nie umieją posługiwać się językiem polskim. I będzie w-PO-rzo.

Brak głosów

Komentarze

Stare powiedzenie: Jesteś winien bankowi tysięc, masz problem. Jesteś winien bakowi milion, bank ma problem. Po co tzw.skarb państwa ma mówić o swoich problemach? ;-)

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#268127

Sprawa długów TVP wiąże się bezpośrednio z wzywaniem do niepłacenia abonamentu. "Naprawiacze", już ci nowi, słuszni, mają w de... straty, zatrudniają żonę męża dla kolejnej klapy a PO milczy.
Pozdrawiam
Okowita

Vote up!
0
Vote down!
0

Okowita

#268155

A co, w piersi ma się uderzyć? To specjaliści od "brania na klatę", a nie wyznawania win. ;-)

PS. A o krewnych i znajomych (pędzącego)królika trzeba zadbać. Kiedyś to się symonią nazywało, a jeszcze wcześniej klientyzmem... ;-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#268160

Znam inne słowo na literę "k". Pasuje bardziej. :)
Okowita

Vote up!
0
Vote down!
0

Okowita

#268238

Taa, taki język wspólny...jeszcze sprzed wieży Babel...a potem grecka koine... :-)))

Vote up!
0
Vote down!
0
#268244

abonamentu. Popełniłam nawet w tej sprawie wpis.
Napisaliśmy do autora ponaglenia, że NIE BĘDZIEMY płacić, bo sam premier rządu nawoływał do niepłacenia, a tych, co płacą, nazwał frajerami! A że nie lubimy być tak nazywani, to płacić nie będziemy.

I cisza. Nikt nam nic nie odpisał.

Vote up!
0
Vote down!
0
#268220

Brawo! Niech PDT zbiera to co zasiał. Rychu mu pożyczy to zapłaci. Na cmentarzu. Albo cepeenie.
Okowita

Vote up!
0
Vote down!
0

Okowita

#268236

Jaką trzeba być niedojdą, żeby stracić na takiej oglądalności!!!?

Vote up!
0
Vote down!
0

marguar

#268315

"Jaką trzeba być niedojdą, żeby stracić na takiej oglądalności!!!?"

No tak! A teraz próbują zasłaniać się "misją", żeby każdy Polak mógł sobie obejrzeć Euro-cyrk w publicznej.
Nieudolność na każdym kroku!

Vote up!
0
Vote down!
0
#268496

Nie miałem żadnych wątpliwości czym to się skończy, kiedy wyhaczali tefałpe.

Żadnych, kiedy dobierali się do autostrad i stadionów. Żadnych teraz, kiedy decydują się losy łupków. Problem mają tylko z tym jak bezśladowo ulokować tyle kasy. To ta olbrzymia kasa na horyzoncie tak ich zaktywizowała w 2007 r., już po decyzji o Euro 2012 w Polsce, a teraz, za łupki, dadzą się pokroić.

Bo to nie są politycy, tylko zwyczajna mafia, więc SS ma pełne ręce roboty.

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#268321