Wina Tuska

Obrazek użytkownika Okowita
Kraj

Skandal na Narodowym jest wierzchołkiem góry lodowej.

Odłóżmy na bok kwestię otwierania czy zamykania dachu. Jest nieistotna. Ważny jest proces, w świetle którego widać, że zapewnienia o „wysokiej fachowości” ludzi desygnowanych do realizacji ważnych, strategicznych inwestycji, okazały się zwykłymi kłamstwami.

Lejąca się woda na Stadionie Narodowym już znalazła właściwą nazwę – „Wodogrzmoty Tuska”. Jest film na jutubie. Łatwo sprawdzić jak ta „sztandarowa inwestycja” działa w praktyce. Jest groźna dla zdrowia i życia. „Mój rząd jest jak Stadion Narodowy”. Rząd PDT, w laniu wody, jest faktycznie mistrzem świata. A jego wyborcy nie są oknami - bo w okna tyle kitu nie da się napchać.

„Narodowy” skandal nie jest odosobnieniem. Strategiczne inwestycje (autostrady) są nieporównywalnie większym. Okazało się bowiem, że wielomiliardowe inwestycje drogowe pozostają praktycznie poza kontrolą państwa, mimo, że są finansowane z publicznych przecież pieniędzy. Państwo dostało kupę unijnej kasy, przekazało i poszło … haratnąć w gałę.

Wielu Zakochanych w Donaldzie Tusku mówi „no ale przecież się buduje”. Owszem. Tyle, że takie głosy nie chcą pamiętać, że dostaliśmy kasę na inwestycje i, niezależnie od tego kto w Polsce rządzi, tę kasę po prostu trzeba wydać zgodnie z jej przeznaczeniem. Inaczej trzeba będzie ją zwrócić. Wiele takich przypadków zanotowaliśmy. UE nie daje kasy a potem niech się dzieje wola nieba.

Gdzie więc te sukcesy Tuska? Zrobił co musiał. Kwestią jest JAK zrobił. A jak - to widzieliśmy na kolejnym filmie pokazującym desperację jednego z podwykonawców w Sejmie. Ilu takich dzisiejszych desperatów państwo Tuska po prostu wydymało do spodu?

Miliardy złotych, wbrew temu co wielu chciałoby wmówić, nie są poza kontrolą. Poza kontrolą służb może być jajko czy główka czosnku na targu - ale nie autostrada czy stadion! I tu państwo Tuska zawiodło całkowicie. Kwestią jest czy zrobiło to świadomie czy z własnej głupoty – zwanej „wysokimi kwalifikacjami desygnowanych fachowców”? Jedno i drugie wystawia jasne świadectwo obecnej ekipie rządzącej – jest ona kwintesencją niekompetencji, nieróbstwa, zaniedbań, uchybień, malwersacji, manipulacji. I to wszystko w imię podtrzymywania „jedynie słusznego” wizerunku Donalda Tuska.

Państwo PDT nie zdało egzaminu. Z jego wyborów, z jego winy. Tuskowi „fachowcy” okazali się miernotami zdolnymi wyłącznie do psucia, produkowania niedoróbek, „przejezdności”, wodogrzmotów, skandali z murawą.

Tusk musi odejść. Dość już napsuł. Jak długo po nim trzeba będzie sprzątać? Każdy dzień trwania jego władzy jest szkodliwy dla Polski.

Brak głosów

Komentarze

nawet sobie nie chcę wyobrażać ewakuacji 50tys ludzi ze stadionu, gdzie schody są zalewane tonami wody "planowo odprowadzanej z dachu"

a poza powyższym, schody na Narodowym już raz się zawaliły

moja propozycja skwitowania sprawy:

- zamknać stadion bezterminowo

- wykonawcy - 2 lata w zawiasach

- projektant - 5- lat odsiadki

- "komisja przetargowa" - po 10 lat

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#299073

Wodogrzmoty były już na meczu otwarcia Euro 2012 Polska - Grecja. Przypomnę tylko, że mecz odbywał się przy zamkniętym dachu. Jak zapewniają kompetentni fachowcy zalewanie schodów to dodatkowy awaryjny system odpływu deszczówki.

przy zamkniętym dachu

http://www.youtube.com/watch?v=NveHPqfQvzg&feature=player_embedded

przy otwartym dachu

http://www.youtube.com/watch?v=z7BKyISjSHE&feature=player_embedded

Vote up!
0
Vote down!
0
#299076

Wine za sytuacje w kraju ponosi durny narod. To oni wybrali cudotworce, klamce, zdrajce czlowieka, ktorego sumienie zbrukane jest krwia zamordowanych nad smolenskiem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#299101

może ten stadion to ostrzeżenie?

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#299106

To nowy rekord ginesa - tusk wybudował najwieksze wiadro swiata !!!!!!!!!!

No i gdzie tu skandal?  To sukces POtomka dziadka !

Vote up!
0
Vote down!
0
#299107

Co do "świadomie" można by polemizować ale na pewno nie z głupoty. Kolesiostwo czyli sitwa jest podłożem. Oraz poczucie kompletnej bezkarności gdzie znów sitwa w tle...
Takie ... naczynia połączone.
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#299131

Jeśli fatalny rząd, po czteroletnim psuciu państwa, otrzymuje od narodu prolongatę na kolejne lata, to tenże naród który o tym zadecydował, zasługuje na taki erzac stadionu i - jako bonus - potężnego kopa. Widziały gały co wybierały. Bawmy się dalej w demokratyczne tolerowanie Partyjnych Oszustów.

Vote up!
0
Vote down!
0
#299135

tak wyglada sytuacja i nikt inny nie jest winien - tylko narod. Otumaniony serialami

Vote up!
0
Vote down!
0
#299138