"Piątka Morawieckiego" i "totalni" totalnie na deskach...

Obrazek użytkownika Yagon 12
Kraj

Ogłoszona wczoraj na konwencji Zjednoczonej Prawicy, słynna już - "Piątka Morawieckiego" to nokautujący cios dla "totalnych". Spójny przekaz liderów wskazał ponownie kierunek działania, który już raz przyniósł podwójne zwycięstwo w 2015 roku. Pan premier Morawiecki spokojnie i dobitnie pokazał obszary, które należy od tej chwili objąć opieką i wsparciem. Analizę tych nowych propozycji dla Polaków zostawię na kolejny tekst, teraz wspomnę tylko - PiS i Zjednoczona Prawica wracają znów do spraw socjalnych i finansowych, które zostały zaakceptowane i uznane za celowe przez naród. To właściwa droga...po tygodniach chaosu medialnego znów zdefiniowane i wyznaczone zostały cele dla rządu i parlamentarnego zaplecza. Ponownie wskazano, że rządzenie jest odpowiedzialnością i służbą dla Ojczyzny i narodu a nie synekurą.  No to - do pracy...

Odpowiedzią "totalnych", którzy także wczoraj mieli swą "konwencję obywatelską" było wściekłe wycie i drwiny. Znów w tych samych me(n)diach pojawiły się te same sprane mocno "autorytety" i "eksperci", którzy na przemian kpili i opluwali propozycje szefa rządu. Nie było w tym bezsilnym bełkocie niczego merytorycznego oprócz starej śpiewki - "skąd PiS weźmie na to pieniądze"? Ano, szanowni "totalni" z coraz szybciej rozwijającej się polskie gospodarki, którą konsekwentnie zwijaliście przez lata. Z uszczelnienia VAT-u, z wyższych wpływów podatkowych, z akcyzy i ceł. Jakoś tak się działo przez osiem lat nie-rządów PO -PSL, że "nic się nie opłacało w Polsce", że nie było środków na żaden program socjalny, że trzeba było podnosić stawki VAT i wiek emerytalny. Jak mówił "czarnoksiężnik z Bydgoszczu" czyli Vincent - "piniędzy po prostu nie ma i nie będzie". A tu po dwóch latach - proszę...

Po cichu ruszył też wreszcie długo oczekiwany program - "cela plus". Zatrzymanie "nietykalnego" Gawłowskiego, zarzuty dla Neumanna, Janka Burego i szeregu innych PO-szustów dobrze rokują dla Polski. Przed wyborami samorządowymi konieczne jest zajęcie się także lokalnymi układami, tworzonymi przez lata przez sitwy samorządowo- urzędniczo- sędziowsko- prokuratorsko- biznesowo - policyjne. Nie mają one wyłącznie platformerskich czy PSL-owskich szyldów, często nie maja żadnych, poza starym powiedzeniem jednego z polskich trenerów piłkarskich - "kasa misiu, kasa". Choć oczywiście tam gdzie od lat PO i PSL się zakorzeniły widać te patologie najlepiej.  Rozbicie tego korupcyjnego betonu  będzie najtrudniejszym zadaniem przed jakim jesienią stanie Zjednoczona Prawica. Tylko odwojowanie za pomocą wyborczej kartki lokalnych samorządów pozwoli na sprawna realizację "Piątki Morawieckiego". No więc - szykujmy się i nie pozwólmy się podzielić...

I na koniec - jakby niezauważenie przeszedł wczorajszy atak lotniczy USA, Wielkiej Brytanii i Francji na Syrię. Zgadzam sie z Księdzem Zielińskim, że nadszedł on w momencie gdy prezydent Asad odwojował już niemal cały kraj i sytuacja zmierzała do zakończenia tej brudnej wojny.Komu nadal zależy na eskalacji napięcia i śmierci bezbronnych ludzi...?

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (13 głosów)

Komentarze

Witaj!

 

A ja mam mieszane uczucia. Oto, co umieściłem na TT:

@pisorgpl , @MorawieckiM , @BeataSzydlo Jako popierający #DobraZmiana jestem nieco rozczarowany #PiątkaMorawieckiego. Niestety więcej pijaru niż pomocy.

Kto z mikro i małych płaci CIT? Płacimy PIT.

Ile jest babć, nigdy nie pracujących, które urodziły 4 dzieci? 2%?

Ilu jest niepełnosprawnych emerytów? 10%?A te 35 mld to dla nich tylko?

Dlaczego dosyć wąski katalog leków na starość dopiero od 75+? A dlaczego nie 70? Przyjaciel, 68, właśnie umiera na galopującego Alzheimera.

KIEDY PROŚCI, NORMALNI EMERYCI COKOLWIEK DOSTANĄ?!

 

Pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
-2

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1562138

Ludziom, w każdym wieku, niepotrzebne są leki; ludziom potrzebne jest ZDROWIE. Jeśli potrafiliby i chcieli zadbać o przewlekłe zdrowie to by nie chorowali i nie potrzeba by leków. W większości pseudo- leki nie leczą, tylko wywołują następne choroby. Leki potrzebne są ich producentom do robienia kasy. Miliardów dolarów i co rok więcej.

Vote up!
8
Vote down!
-1

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1562139

Jedyna różnica to, że tym razem nie tylko powąchać dadzą. PiS przystępuje po prostu do czyszczenia "terenu" dla łatwiejszego wpowadzania prawdziwego planu, który w uproszczeniu jest czymś na wzór utrwalania władzy ludowej - z tą różnicą, że towarzyszy przywozi się tym razem zza oceanu i z Izraela.
I dziwnym trafem tu mamy również odpowiedź na ostatnie pytanie Yagona.
 

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1562187

dokładnie tak ! A na imię mu tym razem nie PRL tylko Polin.

Vote up!
5
Vote down!
0

chris

#1562233

Zgadzam się, że przedstawiony program pachnie przysłowiową kiełbasą wyborczą, ale nie przesądzajmy, po czasie zobaczymy jakie będą efekty. W swoich obietnicach jakoś rządzący zapomnieli o sztandarowej obietnicy obniżenia kwoty wolnej od podatku w pierwszy roku rządzenia (obietnica PAD!) dla wszystkich bez wyjątku. Co z frankowiczami? nadal nic - pozostały obiecanki cacanki..! A co z obniżeniem podatku VAT? ani widu ani słychu!

Jestem emerytem i inwalidą o znacznym stopniu upośledzenia od 13. lat otrzymuję otrzymuję świadczenie rodzinne 153 zł., jakoś dobra zmiana zapomniała o podniesieniu kwoty świadczenia! PO była "łaskawa" zabrać mi kartę parkingową dla inwalidów (pewnie chodziło o zwiększenie wpływów za parkowanie dla swoich POwskich samorządów!), czy dobra zmiana będzie łaskawa przywrócić ten przywilej wszystkim inwalidom o znacznym stopniu upośledzenia, próbowałem zainteresować tymi problemami naszego posła z PiS, ale nie odniósł się to tych spraw, bo w między czasie był zajęty robieniem kariery w rządzie i swój cel osiągnął! Chciałbym zapytać "dokąd zmierzasz Zjednoczona Prawico?  Bo moja cierpliwość już się wkrótce skończy.

Vote up!
7
Vote down!
0

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

#1562195

Oni liczą, że problem rozwiąże " natura"...

Witam Pana,

Wszystkie obietnice mają w dupie, ponieważ mają władzę i czynią ostatnią fazę likwidacji państwa.

Pozdrawiam, zdrowia i szczęścia życząc 

Vote up!
6
Vote down!
0

chris

#1562234

wywołuje w nich skręt kiszek - każde działanie rządu, które obejmuje nas Polaków, którzy byli  świadomie wykluczani, okradani, poniżani, pouczani przez uzurpatorów, mieszkających w Polsce, żyjących z Polski, Polską pogardzającymi.

Wycie tych ludzi, to najpiękniejsza melodia dla mojego ucha. Oby objął ich program cela +. Należy ciągle, latami, przypominać Polakom o rządzącej koalicji PO i PSL, która była niczym innym, jak łupieniem, kupczeniem  i kolaboranctwem na rzecz UE

Pozdrawiam..

Vote up!
3
Vote down!
-2

Hoyt

#1562200

Vote up!
3
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1562209

Dobra zmiana za niecałe 2 lat...Nie głosowaliśmy na nich żeby rozdawali kasę tylko żeby naprawili kraj, Gowin za defraudację 500 mln powinien już siedzieć. Za padanie na twarz przed Ameryką i Izraelitami Czaputowicz powinien być zdymisjonowany 5 razy. Jedyna pozytywna postać na firmamencie dobrej zmiany to Małgorzata Wasserman. Tak powinna pracować dobra zmiana...  To już koniec... Zdradzony po raz kolejny, ale nie rozczarowany. To było do przewidzenia że hieny wszelkiego sortu będą rwać sukno. Polski szkoda.....A socjalizm przeżyłem.... wiem czym się kończy... 

Vote up!
4
Vote down!
-1

STAHS

#1562228

Dobra zmiana i owszem lecz nie dla nas.Ten slogan wymyślono,  bo niczym miecz posiada dwa ostrza, jeno jedno tępe niczym Bolek z ulicy Polanki.

Vote up!
4
Vote down!
0

chris

#1562237

Dobra zmiana za niecałe 2 lat...Nie głosowaliśmy na nich żeby rozdawali kasę tylko żeby naprawili kraj, Gowin za defraudację 500 mln powinien już siedzieć. Za padanie na twarz przed Ameryką i Izraelitami Czaputowicz powinien być zdymisjonowany 5 razy. Jedyna pozytywna postać na firmamencie dobrej zmiany to Małgorzata Wasserman. Tak powinna pracować dobra zmiana...  To już koniec... Zdradzony po raz kolejny, ale nie rozczarowany. To było do przewidzenia że hieny wszelkiego sortu będą rwać sukno. Polski szkoda.....A socjalizm przeżyłem.... wiem czym się kończy... 

Vote up!
3
Vote down!
0

STAHS

#1562229

Szanowny Autor tak się zapędził w pisaniu laurek dla cudownego dziecka Układu Wrocławskiego, że całkiem zapomniał o pozorach. Nie po to zakładałem tu konto 7 lat temu, żeby czytać taką prymitywną partyjną propagandę.

Vote up!
3
Vote down!
-1

"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
--- Józef Szwejk

#1562239

Czytajac niektore, powyzsze  komentarze - wydaje mi sie, ze nie potrzebujemy tej glupawej opozycji, bo juz w naszych szeregach tak wielu niezadowolonych. Ja jestem podobnie jak autor , z  5  Morawieckiego zadowolona. W kazdej dziedzinie zycia zaczyna sie od "malych kroczkow" zeby z czasem osiagniac wiecej. Wolicie zeby te czy inne pieniadze ladowaly w kieszeniach politykow - jak za czasow PO ??? Jezeli chodzi o CIT to ja nie biore tego tak krytycznie, znam osobiscie pana, ktory po wielu latach prowadzenia malej firmy zbankrutowal (Taki CIT z pewnoscia by mu pomogl).

Osobiscie widze w tym rzadzie wiecej pozytywow niz negatywow. A my tutaj zachowujemy sie jak typowi Polacy. Juz chyba Bismarck pisal o Polakach: "jezeli masz 2 Polakow, to z pewnoscia maja 3 rozne zdania".

Media nas oglupiaja, politycy nas oszukuja a do tego wszystkiego zalatwiamy sie wzajemnie. Tak latwo nas sklocic.

Jeszcze sie taki nie narodzil, ktoryby wszystkim dogodzil.

Vote up!
1
Vote down!
-2

Gosia

#1562459

Dlaczego pan premier Morawiecki nie robi NIC by słowo honoru PADa zamiast się j^ć wróciło do Pałacu?

PS

https://demotywatory.pl/4817576/Premier-Morawiecki-zna-sie-nie-tylko-na-finansach-O-zdrowiu

Vote up!
1
Vote down!
0

casium

#1562610