6 sierpnia - szczęśliwa data dla Polaków...

Obrazek użytkownika Yagon 12
Kraj

To był wyjątkowo upalny czwartek, a w dodatku pełen fantastycznych wrażeń. Wreszcie Polacy poczuli, że dokonali właściwego wyboru w maju. Pan Prezydent Andrzej Duda, po złożeniu ślubowania rozpoczął swoja kademcję. Zawaliłem dzień ale oglądałem wszystko, od porannej uroczystości w sejmie, poprzez mszę św., wizytę na Zamku, potem na placu Piłsudskiego, aż po psotkanie z Polakami przezd Pałacem. I wiem jedno - tego prezydenta nie będe musiał się wstydzić. Nie wlezie na krzesło w żadnym parlamencie, nie będzie z czekoladową maszkarą paradował po Warszawie,. pozdrawiał z karki własnej zony, opowiadał koszarowych dowcipów innym prezydentom, ani podkradał kieliszków koronowanym głowom. Andrzej Duda jest prawdomówny, honorowy i pełen godności, a poza tym wierny zasadom wiary, historycznej tradycji Polski, rodzinie i narodowej tożsamosci. I takich ludzi będzie promował, wspierał i nagradzał orderami i medalami. A nie szemranych geszefciarzy, banksterów  czy kolesi z "tęczowej" sitwy. To całkowita odmiana, po latach "prezydĘtury" funkcjonariusza PO-mafii, uwikłanego po szyję w kontakty ze słuzbami, nie tylko krajowymi. To także odmiana jakościowa, etyczna, nie mówiąc o przepaści inetelektualnej dzielącej Andrzeja Dudę od Bredzisława. Nowy lokator Pałacu przy Krakowskim Przedmieściu potrafi nie tylko po polsku wyrazić swoje myśli bez kartki, podczas gdy idol "elyty" z języków znał tylko dwa - od swoich butów. Było uroczyście, wzruszająco i biało-czerwono. Tłumy Polaków czekały wzdłuż wszystkich prezydenckich tras by tylko popatrzeć przez chwilę, pozdrowić, pomachać reką do człowieka, któremu w maju uwierzyli.To znaczący krok w stronę normalności - odwojowywania Polski z rąk przestępczej szajki, nadania krajowi na nowo podmiotowosci, byśmy na końcu tej drogi Zmiany mogli czuć ,że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju. Chwaląc i doceniając Andrzeja Dudę nie wolno nam zapominać o pomysłodawcy tej kandydatury - Jarosławie Kaczyńskim. On pierwszy postawił na byłego ministra swojego śp. Brata i przez miesiące wspierał i pomagał mu w trudnej kampanii. Miał wielką satysfakcję 24 maja a pewnie i dziś...dziękuję Panie Prezesie !

Świetna prezencja, ciekawe i rozsądne przemówienia, otwartość i prawdomówność nowego Prezydenta pokazały wyraźnie dziś jaka przepaść dzieli przyzwoitych polskich patriotów od lokajskiej sitwy, która sama siebie mianowała "elytą". Myślę, że nie warto zatrzymywać się nad złośliwościami, głupotami i podłościami serwowanymi przez PO-sitwę od rana. Po co wspominać o atrapie marszałka sejmu - Kidawie, która celowo "zmyliła" jeden akapit slubowania prezydenta, by me(n)dia miały o czym mielić wieczorem. Ale Andrzej Duda potrafi mysleć samodzielnie bez podpowiedzi sms-owego "przekazu dnia" i przysięgę złożył prawidłowo, nie powtarzając bezmyślnie za bezmyślną Kidawą. Po co opisywać zachowanie na sali sejmowej moralnych mętów, zwykłych zlodziei i przestęców z PO? A brak pani "marszałek" na Zamku i na placu Piłsudskiego jak traktować? Tylko co to obchodziło dziś szczęśliwych polskich patriotów?  I tak straszyły nadal otłuszczone i okraszone fałszywymi uśmiechami gęby Kopacz-ki, balerona -Borusewicza czy Siemoniaka .Jak większość zaangażowanych w kampanię uważam,  że opłaciło się przeciwstawić PO-bandzie, walczyć z fałszerstwami wyborczymi, me(n)dialnymi kłamstwami. Opłaciło się tracić czs na wieszanie pakatów, pisanie tekstów, organizowanie spotkań. Ta wielka praca, zryw przebudzonych i wkurzonych bezczelną bezkarnością PO-szustów dał poczucie solidarności, wspólnoty celu i w efekcie zwycięstwo Andrzeja Dudy. Kończy się czwartek -polski "Duda day", pomyślności od jutra w cięzkiej pracy Panie Prezydencie!

Jest coś symbolicznego w dacie 6 sierpnia. 101 lat temu z małej krakowskiej uliczki Oleandry gromada młodych straceńców, pod wodzą wąsatego brygadiera, ruszyła na wojnę...o wolna Polskę. I choć to brzmi jak bajka,  to w listopadzie 1918 roku, ci którzy przeżyli mogli świętować cud odrodzenia suwerennej Rzeczpospolitej. Wątpiącym więc dziś w skuteczność realizacji obietnic i planów nowego Prezydenta odpowiem - uda się jeśli będzie mial każdego dnia Boga i wsparcie Polaków za sobą. Do tego nie jest konieczne "bratanie się" z postkomunistycznym środowiskiem żydowskiej gazety polskojęzycznej ani większością umoczonej w smoleńską odpowiedzialność "elytą" PO-stwy - Panie Prezydencie. Oczywiście zgoda, jedność i zasyopywanie podziałów są konieczne i ważne, ale proszę pamiętać - rękę do porozumienia wyciągać można tylko do takich, ktorzy w odpowiedzi nie wyciągną...nogi....

 

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)

Komentarze

Numerologicznie, ta data to liczba 4. Dla Chińczyków - najgorsza.

Na szczęście, nie jesteśmy w Chinach.

Będzie dobrze.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1489739

na zasypanie podziałów społecznych,  dzielenia Polaków na " Greków i Bułgarów".Daje nadzieję na odbudowę społeczeństwa obywatelskiego, patriotycznego dumnego, nie tylko ze swego prezydenta, ale przede wszystkim Ojczyzny. To wszystko nastąpi, pod jednym warunkiem. Nowemu prezydentowi, nowemu rządowi uda się dokonać selekcji kandydatów do władzy, uda się usunąć zdemoralizowanych, skompromitowanych reprezentantów elit postkomunistycznych! To warunek sineqa non. Na zgniłych fundamentach trudno postawić okazałą budowlę.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

mika54

#1489749

... warunek - sine qua non (łac.) - bez którego (nie ma) nic!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1489815

Po prostu jestem dumny z tego, że wreszcie mamy Prezydenta wymarzonego, wymodlonego, prawdziwego patriotę Doktora Andrzeja Dudę. Jak oglądałem te tłumy ludzi na Krakowskim Przedmieściu, jak starali się podać rękę Naszemu Prezydentowi, chociaż go dotknąć, to serce aż się cieszy, raduje. Będzie dobrze Panie Prezydencie, święcie w to wierzę. Jestem w 1000% pewien, że zrealizuje Pan swoje i nasze marzenia o Polsce sprawiedliwej i uczciwej, nowoczesnej, bogatej bogatctwem swoich obywateli, patriotycznej, katolickiej, szanowanej przez innych, Polsce w czołówce, czy na samej szpicy państw europejskich. My polscy patrioci zobowiązujemu się Panu w tym z całej siły pomóc. Tak nam dopomóż Bóg.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1489763