Obywatelski Gargamel

Obrazek użytkownika Yagon 12
Kraj

"PrezydĘt Europy" pojechał do Waszyngtonu by obwieścić prezydentowi amerykańskiemu, że jedność i zgoda buduje. Usłyszał taką samą odpowiedź i wrócil do Brukseli. Zachodnie media coraz częściej piszą o tym gigantycznym ignorancie i nierobie krytycznie. A to, że jest bezbarwny, leniwy, bez wyrazu i pomysłu. Dla nas nic nowego...Oby tylko go nie za wcześnie wykopali z tej "Europy" bo gotów tu wrócić...aż ciarki przechodzą. Jego wizyta była atrapą samodzielnego działania. Na więcej Angela nie pozwala swemu lokajowi. Jak dziś przeczytałem Tusk jest "jak nalepka VSOP przyklejona klajstrem na butelce po denaturacie". Celne - i to opinie nie nienawistnych pisowców ale belgijskiego Centrum Badań Europejskich. Zachodzi słoneczko...?

Bredzisław z kolei nawiedza coraz nowe miasta w Polsce. Co spotkanie to kolejna wpadka słowna i nie tylko. W Aleksandrowie Kujawskim postawił sobie za zadanie nie dopuścić do władzy w kraju...Smurfów.  Gargamel się znalazł... Człowiek, z ktorego kpi internet, który nie potrafi zapamiętać nawet krótkiego tekstu przemówienia, robi wrażenie nakręconej pozytywki. "Zgoda i bezpieczeństwo" powtarzane jak mantra i nic więcej. Żadnej treści, śladu programu, wizji na następne lata. Rozpoznania zagrożeń dla kraju. A po co? Usłużne polskojęzyczne me(n)dia i tak pokażą "giganta" myśli i działania. Nawet z niezapiętymi spodniami jak wystąpił na poznańskim rynku.Nie mam wątpliwośći, że jego otoczenie nie dopuści do żadnej debaty...chyba że z sześciolatkiem...

A poza tym w kraju normalny dzień. Prokuratura postawiła zarzuty prezydentowi Gdańska Pawłowi A.rzecz jasna z PO. Przez kilka lat "restrukturyzował" swoje ośwaidczenia majątkowe.Minister Halicki "zapomniał" w swoim oświadczeniu wspomnieć o dochodach z wynajmu mieszkań. Kilku dyrektorów PZU usłyszało zarzuty korupcyjne. Zagraniczne wycieczki, prezenty, wypady do spa, bezpłatne bilety na imprezy.to nagrody za "niedozwolone czynności preferencyjne". Czyli korupcja, nepotyzm, szwindle, oszustwa - zwykły dzień "pracy" kolesi z PO. Prezydent Gdańska juz ogłosił, że nie zamierza rezygnować ze stanowiska. A co dopiero minister...

Kopacz-ka nie panuje już nad niczym. Czasem tylko z uśmiechem wiedźmy bełkotliwie coś tłumaczy w ogłupiaczu. Działacze "Solidarności" od wczoraj okupują biura poselskie PO we Wrocławiu.Pękają kolejne szwy państwa. A telewizor śledzi na poważnie wygłupy chorego czlowieka, na siłę zmuszanego przez sitwę do walki o prezydencką reelekcję.Odór zgniłej Platformy zatruł już polskie powietrze, nie uszedł tez uwadze sąsiadów - tych z zachodu i wschodu. Czy będziemy mieć czas i szansę by poskładać coś z tej "kamieni kupy", którą zostawi nam koalicja PO-PSL?

 

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:16)

Komentarze

A kto to?

Choć może nie powinnam pytać. 

Bo kto potrafi zrozumieć sklerotycznego IDIOTĘ!? Chyba że prezydęccy specjaliści od pijaru!

Ale co za idioci są wciąż zdolni aby takiego wybierać!?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1469242

Jaki prezydent i premier,tacy wyborcy?Wiemy że tak nie jest.Media w rękach sąsiadów i V kolumny.Ludzie nie mają czasu i zdrowia by śledzić niezalezne.To temat na rozmowy niedokończone.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1469246

Może trzeba zawierzyć Polakom za granicą: film z obozu polskich harcerzy na kanadyjskich Kaszubach
 

http://www.poloniatube.com/?p=4181

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Poloniatube

#1469247

będziemy mieli mnóstwo, szanse pewnie też, ale dopiero po spłaceniu

długu zaciągniętego przez paradę oszustów.

Przecież te kamienie już dziś trzeba będzie ODKUPOWAĆ.

A wstępnie odpracować dług o zero dłuższy od gierkowego.

Policzmy:

Tamten dług zwracaliśmy 32 lata.

To obecny 320 lat...

Czy w moich obliczeniach wkradł się jakiś błąd, oprócz pominięcia biliona długu wewnętrznego,

drugiego ukrytego w samorządach i okradzionych kontach emerytalnych?

Oj długo będziemy pracować na odkup tych kamieni.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1469250

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1469260

W podobnej sprawie tylko dobrego adwokata i juz wyciagasz miliony. Szkoda mi tego Pana. Naprawde to sie w glowie nie miesci. Co ci idioci zrobili z Polski ?!

Rozaniec, karabin, Bog, Honor i Ojczyzna.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

casey

#1469265

dzieci w tym wieku są bystre i prostolinijne. Jeszcze by umiłowany przywódca usłyszał, że na przykład nie ma pojęcia o pracy stanowiącej jego prezydencki obowiązek, albo na przykład, że jest głupi. Możliwości potencjalnej debaty prezydęta z sześciolatkiem jest wiele, zwłaszcza, że ten ostatni, w przeciwieństwie do swego starszego adwersarza, może mieć ułańską fantazję i niekonwencjonalne pomysły.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

mika54

#1469269