Znak duchowej siły Antychrysta

Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Świat

Dziś w Niemczech ma ukazać się nowa biografia emerytowanego papieża Benedykta XVI pt. "Benedykt XVI: Życie" (niem. Benedikt XVI: Ein Leben). Autorem jest znany niemiecki dziennikarz Peter Seewald. Już dwa tygodnie temu Joseph Ratzinger otrzymał tom w prezencie z okazji swoich 93. urodzin. Benedykt XVI świętuje to wydarzenie, choć nie przyjmuje gości, modli się jednak za cierpiących i chorych.

Papież seniora Benedykt XVI wg przytoczonych z jego biografii słów, nie boi się prawdy, nie ucieka od niej ale odważnie, jasno i klarownie deklaruje: "Homoseksualne małżeństwa i aborcja na świecie to znak duchowej siły Antychrysta". [...] "sto lat temu każdy uznałby za absurd rozmowę o małżeństwie homoseksualnym".

I dodaje jednoznacznie: Wspóczesny człowiek nie waha się nawet iść drogą: "aborcji i tworzenia istot ludzkich w laboratorium". Po czym ujania jak dziś szybko, skutecznie i w białych rękawiczkach usuwa się w cień opornych, Benedykt XVI stwierdza bowiem: „Dzisiaj ten, kto mu się sprzeciwia jest ekskomunikowany ze społeczeństwa.”

Papież Benedykt XVI Senior tak to zdecydowanie spuentował, a zarazem publicznie potępił, nazywając zło po imieniu: „Współczesne społeczeństwo jest w trakcie formułowania antychrześcijańskiego credo, a jeśli ktoś się mu sprzeciwia, jest karany przez społeczeństwo ekskomuniką.”

W niedzielę 3 maja 2020 r. napisała już o tym włoska "La Repubblica", określając powyższe wypowiedzi, niejako mianem "powrotu Ratzingera".

 

Świat odchodzi od nauczania Chrystusa

 

Papież-emeryt w nowej książce, o której było powyżej: „bardzo trafnie diagnozuje sytuację”. Ks. Prof. Dariusz Oko w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja nie ukrywa: Dostrzega jak bardzo świat, ale też wielu ludzi w Kościele odchodzi od nauczania Chrystusa. On sam jako prefekt Kongregacji Nauki Wiary dokonywał olbrzymich wysiłków, żeby zachować wierność Kościoła wobec swojego wiecznego nauczania, przede wszystkim wobec Jezusa Chrystusa. To, co krytycznie mówi o naszych czasach: o aborcji czy pseudomałżeństwach homoseksualnych – jest bardzo trafne. To jedne z wielu przejawów upadku człowieka w ostatnich czasach, szczególnie po rewolucji seksualnej (…), która też jest pochodną rewolucji bolszewickiej. Widać jej straszne skutki – degradację człowieka, ateizację poprzez seksualizację. W ramach rewolucji seksualnej praktycznie wszystko wolno. To tak jakby powiedzieć ludziom, że mogą wszystko jeść i to w dowolnych ilościach.”

W ocenie dla słuchaczy tej rozgłośni ks. Prof. Dariusz Oko, mówi nadto bez zająknięcia: Ci, którzy opierają się heglizmowi w Kościele mają rację i to historia potwierdzi. Heglizm jest podstawą marksizmu, a teraz także podstawą chorej ideologii w Kościele. Papież Benedykt znakomicie to widział i nas ostrzegał (…). Tak jak Rosjanie w Moskwie narzucali komunizm, marksizm, tak teraz Niemcy poprzez Brukselę narzucają genderyzm, kolejną ateistyczną ideologię. Najskuteczniej bronią się przed tym Polacy i Węgrzy (…). Historia przyzna, że to my mamy rację, a nie ateiści z Brukseli czy niemieccy imperialiści z Berlina. Głos Papieża bardzo nam w tym pomaga.”

 

Antychryst jest nazywany też człowiekiem niesprawiedliwości

 

Bp Athanasius Schneider z Astany w Kazachstanie podziękował Papieżowi Benedyktowi XVI za jego słowa o współczesnych przejawach antychrysta i „ekskomunikowaniu” ze społeczeństwa wszystkich, którzy sprzeciwiają się aborcji lub związkom zwanym jakoby „małżeństwa” homoseksualne. Na łamach portalu „LifeSiteNews” zwracił uwagę na bezbożny charakter ideologii gender, promocję i usprawiedliwiania aborcji oraz homoseksualizmu we współczesnym świecie. W specjalnym Oświadczeniu, które zostało opublikowane też na PCh24.pl. napisał:

„Dziękuję papieżowi Benedyktowi XVI za podniesienie tego ważnego tematu. Zgadzam się z jego słowami odnośnie naszej obecnej sytuacji.

Promowanie i usprawiedliwianie aborcji oraz homoseksualizmu lub ideologii gender zawiera w sobie ducha buntu wobec Boga. W tym sensie ujawnia cechy charakterystyczne antychrysta.

Zwolennicy aborcji i homoseksualizmu mówią, że Boży zakaz mordowania niewinnych istot ludzkich – tego, co dzieje się w przypadku aborcji – jest błędny i zły. Podobnie twierdzą też, że stworzenie dwóch płci biologicznych jest złe, a coś przeciwnego jest dobre, to znaczy dobre jest usunięcie rozróżnienia płci biologicznych. W ten sposób ideologia aborcji i homoseksualizmu okazuje się być buntem wobec Boga i z tego powodu jest charakterystyczna dla antychrysta.

Systematyczna promocja aborcji i homoseksualizmu czy też ideologii gender na skalę światową wskazuje na działanie swoistego ukrytego „jednego rządu światowego”, którego program ideologiczny jest fundamentalnie ateistyczny i antychrześcijański, a nawet bluźnierczy, ze względu na bunt wobec stworzonego przez Boga porządku.

Antychryst nie jest jedynie tym, który zaprzecza porządkowi zbawienia, to znaczy prawdzie o Bożym Wcieleniu, prawdzie, że Chrystus, Syn Boży, naprawdę się wcielił. Zaprzecza też porządkowi stworzenia, a konkretnie porządkowi dwóch płci biologicznych i absolutnemu zakazowi zabijania niewinnych istot ludzkich.

Zabijanie niewinnych dzieci w łonach matek oraz wywracanie do góry nogami stworzonego porządku dwóch płci biologicznych oraz małżeństwa i rodziny są wyrazem antychrystycznego nastawienia, nastawienia, które w Biblii nazywane jest buntem i apostazją. Antychryst jest nazywany też człowiekiem niesprawiedliwości i wiecznego potępienia, przeciwnikiem i wrogiem Boga i porządku stworzonego przez Boga na poziomie natury i odkupienia. Najbardziej charakterystyczną cechą antychrysta jest to, że stawia się on w miejscu Boga. Tak jest w przypadku aborcji, gdzie człowiek w praktyce uznaje się za rodzaj boga, twierdząc, że ma nieograniczone prawo względem życia ludzkiego i porządku ludzkiej seksualności.

Stąd praktyka i ideologia aborcji oraz homoseksualizmu noszą autentyczne znamiona ducha antychrysta.”

 

 

P.S.

By uprzedzić znaną już na naszym pożytecznym portalu dyskusję, jak pisać słowo Antychryst, nie starajmy się być mądrzejsi od umiłowanego ucznia Jezusa Chrastusa Zbawiciela i Pana:

„Każdy zaś duch,

który nie uznaje Jezusa, nie jest z Boga;

i to jest duch Antychrysta,

który - jak słyszeliście - nadchodzi

i już teraz przebywa na świecie.” 1 List św. Jana 4,3.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)

Komentarze

Ks. Tadeusz Isakowicz- Zaleski na swojej stronie: „Odważna homilia ks. prof. St. Koczwary z Diecezja Zamojsko-Lubaczowska nt. postawy Papież Franciszek i Konferencja Episkopatu Polski w czasie pandemii koronawirusa.”

Ks. Tadeusz udostępnił zarazem na swojej stronie kazanie ks. Prof. dr hab. Stanisława Koczwary z 26 kwietnia 2020 r., w którym mówił on zdecydowanie o tym że jego zdaniem: biskupi porzucili swój lud, o skandalicznej decyzji zamknięcia kościołów z błogosławieństwem bojaźliwych biskupów i o ostatnich czasach. Filmik opublikowany 26 kwietnia 2020 r. przez „Tylko prawda jest ciekawa”, a zatem:

P.S.

Sam osobiście muszę powiedzieć, iż nie mnie osądzać Papieża Franciszka i biskupów w tej dobie pandemii koronawirusa, a jednak te treści które porusza ks. Prof. dr hab. Stanisław Koczwara są tak ważne, iż niepodobna by właśnie w zgodzie z powyższymi słowami Papieża Seniora Benedykta XVI, spychać tego walecznego, wykształconego kapłana na margines, na ekskomunikowanie ze społeczeństwa. Prawda powiedziana z miłością nas wyzwoli!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1628919

Biografia Papieża Benedykta XVI autorstwa Petera Seewalda jest dość obszerna, liczy 1184 strony. Ukazała się dziś nakładem niemieckiego wydawnictwa Droemer Knaur.

93-letni Benedykt XVI wyjaśnił w niej motywy i znaczenie swojej rezygnacji. Zaprzeczył, by były to przypadki korupcji w Watykanie lub skandal Vatileaks, powiedział: „Moja rezygnacja nie miała z tym wszystkim absolutnie nic wspólnego”. Raz jeszcze ujawinił, iż realnie obawiał się starczej demncji oraz, że relanie zakładał że: „będą możliwe również inne formy niedostatecznej zdolności do prawidłowego sprawowania urzędu”.

Nowo utworzoną przez siebie funkcję „papieża emeryta” porównł do urzędu biskupa, który zrezygnował z powodu wieku: „ta forma prawno-duchowa nie pozwala na współistnienie dwóch papieży, a stolica biskupia może być obsadzona tylko przez JEDNĄ osobę”.

Skrytykował również „rozpowszechnioną na świecie dyktaturę ideologii pozornie humanistycznych”, która jego zdaniem poważnie zagraża Kościołowi i papiestwu. A kto ma odwagę, by się im sprzeciwiać, jest wykluczany z konsensusu społecznego. Jako przykład Benedykt XVI wymienił kwestię małżeństw homoseksualnych, aborcji i „tworzeniu człowieka w laboratorium”.

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://ekai.pl/nowa-biografia-benedykta-xvi-juz-w-ksiegarniach/

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1628968

Były Papież Benedykt XVI oskarża swych przeciwników o to, że próbują go uciszyć w sprawach obyczajowych, dotyczących m.in. małżeństw homoseksualnych i celibatu księży. Tak twierdzi w swojej najnowszej autoryzowanej biografii.

Były papież, który abdykował w 2013 roku, żali się w niej, że jego ingerencje w debaty teologiczne były przedstawiane: "w zakrzywionym świetle" i wynikały ze złej woli niektórych osób, zwłaszcza niemieckich księży. Niemiecki kościół w czasie pontyfikatu Benedykta XVI stał na dużo bardziej reformatorskim stanowisku niż tradycjonalistyczny papież.

93-letni już Joseph Ratzinger, Papież Senior Benedykt XVI miał powiedzieć w wywiadzie-książce: „Nie chcę analizować prawdziwych powodów, dla których ludzie chcą uciszyć mój głos.”

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://www.o2.pl/informacje/papiez-benedykt-xvi-ludzie-chca-uciszyc-moj-glos-6506846008326273a

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1628973

Ks. Prof. Bortkiewicz 4 maja 2020 r. w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja odniósł się do słów Papierza Seniora Benedykta XVI, który w biografii napisanej przez Petera Seewalda, użył określenia: „duchowa moc Antychrysta”.

Ks. Bortkiewicz uważa że: „To bardzo ciekawe i przejmujące stwierdzenie.” I dodaje: „Słowa Papieża są ogromną przestrogą przed totalną zagładą, która czyha na nas niezależnie od pandemii, która w gruncie rzeczy jest mniejszym zagrożeniem dla ludzkości niż ideologie, które są naprawdę zwiastunami kultury śmierci.”

Ostrzegł zarazem, iż to właśnie te ideologie są tak naprawdę wypaczeniem człowieczeństwa: „Związki homoseksualne są traktowane jako wyzwolenie człowieka, eksplozja ‘wolnej miłości’, nieskrępowanej; przejaw bliskości relacji międzyosobowych jako coś pięknego, co jest oczywiście wypaczeniem, degradacją słowa ‘miłość’; to jest podejście instrumentalne do drugiego człowieka, co jest zaprzeczeniem miłości. Mamy aborcję, która jest promowana jako wyzwolenie kobiety, jako przejaw jej praw osobowych, praw wolności, co jest w gruncie rzeczy kolizją fałszywie rozumianej tzw. wolności z podstawowym prawem do życia. To jest radykalnie antyludzkie podejście. Mamy projekt in-vitro, o którym też papież Benedykt wspomina. To jest kwestia odrzucenia aktu kreacji i zastąpienia tej kreacji reprodukcją.”

Ks. Prof. Bortkiewicz określił nawet związki homoseksualne, aborcję i in vitro jako „nieświętą trójcę”, której cześć oddaje postmodernistyczny świat i konkluduje: „Papież zwraca uwagę, że doszło do radykalnego przesilenia, które stanowi kres naszej cywilizacji.” Źródło: radiomaryja.pl

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/ks--prof--bortkiewicz--slowa-benedykta-xvi-ostrzegaja-przed-totalna-zaglada,75810,i.html#ixzz6LYL3nK9T

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1629074

Kard. Robert Sarah, prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, w rozmowie z francuskim czasopismem „Valeurs Actuelles”, ostrzegał przed niemiecką Drogą Synodalną, na której chce się znieść celibat, wprowadzić kapłaństwo kobiet i zaakceptować związki homoseksualne.

W przedruku po polsku na łamach „Naszego Dziennika” czytamy: To, co dzieje się w Niemczech, jest straszne. Odnosi się wrażenie, że prawdy wiary i nakazy Ewangelii zostaną poddane pod głosowanie. Jakim prawem mielibyśmy postanowić, że rezygnujemy z części nauczania Chrystusa? Wiem, że wielu niemieckich katolików cierpi z powodu tej sytuacji. Jak często mówił Benedykt XVI, Kościół w Niemczech jest zbyt bogaty. Mając pieniądze, jest się kuszonym, by zrobić wszystko: zmienić Objawienie, utworzyć inne Magisterium, Kościół, który nie będzie już jeden, święty, powszechny i apostolski, ale będzie niemiecki. Istnieje niebezpieczeństwo, że ten Kościół będzie myśleć o sobie jako o jednej z instytucji świata.”

I dodał jasno i klarownie: „Chciałbym namówić moich niemieckich braci, żeby doświadczyli ubóstwa, żeby zrezygnowali z państwowych subwencji. Kościół ubogi nie będzie się obawiał radykalizmu Ewangelii. Sądzę, że nasze powiązania z pieniędzmi czy z władzą świecką często sprawiają, że stajemy się zbyt przewrażliwieni czy wręcz tchórzliwi, by głosić Dobrą Nowinę.”

Na szczęście kard. Robert Sarah nie próbował uciekać od kryzysu w Kościele katolickim w pełnym wymiarze. Słusznie zwrócił szczególną uwagę na wielki skandal nadużyć seksualnych: „Przeżywamy głęboki kryzys. Przede wszystkim jest to jednak kryzys wiary i głęboki kryzys kapłaństwa. Najstraszliwszym jego przejawem są obrzydliwe zbrodnie księży. Kiedy Bóg nie znajduje się w centrum, kiedy wiara już nie określa działania, kiedy już nie nadaje kierunku życiu ludzi i tego życia nie karmi, wtedy takie przestępstwa stają się możliwe.”

I znów dodał jednoznacznie: „Niektórzy pogrążyli się w diabelskiej logice nadużyć władzy i zbrodni seksualnych. Jeśli ksiądz nie doświadcza codziennie, że jest tylko narzędziem, wtedy grozi mu upojenie się poczuciem mocy. Jeśli życie księdza nie jest życiem konsekrowanym, wtedy zagraża mu wielkie niebezpieczeństwo złudzenia i wypaczenia.”

Nie zawahał się w końcu użyć nawet tak mocnych słów, okraszając je nadzieją: „Oblicze Kościoła zostało zbrukane grzechem jego synów. Dzisiaj jednak na nowo ukazuje się prawdziwe jego oblicze. Jaśnieje ono w tych odważnych księżach, którzy towarzyszą umierającym, narażając własne życie, w tych księżach, którzy niosą swój lud w milczącej i sekretnej modlitwie.”

I wskazał na drogi wyjścia z tego piekła na ziemi: Pora wyrwać chrześcijan z otaczającego relatywizmu, który znieczula serca i usypia miłość! Letniość, jaka wśród nas zapanowała, mierzy się miarą naszej apatii wobec doktrynalnych wypaczeń. Nierzadko na uniwersytetach katolickich czy w publikacjach nominalnie chrześcijańskich naucza się poważnych błędów. Nikt nie reaguje! Uważajmy, wierni zażądają kiedyś od nas zdania sprawy. Oskarżą nas przed Bogiem, że wydaliśmy ich wilkom i zdezerterowaliśmy z naszego stanowiska pasterza broniącego owczarni.” Źródło: radiomaryja.pl

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/kard--robert-sarah--oblicze-kosciola-zostalo-zbrukane-grzechem-jego-synow,75919,i.html#ixzz6M7Smu4pr

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1629891

Gorąco polecam ten wywiad z Pawłem Chmielewskim, dziennikarzem, publicystą, komentatorem życia Kościoła w Niemczech. Mówi ciekawie o aborcji, in vitro i małżeństwach osób tej samej płci będących. Czyli o tych właśnie aspektach, które Papież Senior Benedykt XVI odważnie i publicznie określił wyrazem "duchowej mocy Antychrysta". Wywiad opublikowany 12 maja 2020 r. przez PCh24TV (Polonia Christiana), a zatem:

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1630208

O tym co Benedykt XVI chciał nam przekazać z ks. Prof. Robertem Skrzypczakiem rozmawia Paweł Chmielewski. W swojej biografii Papież Senior Benedykta XVI poruszył bardzo ważną kwestię. Mówił o tym, że widzi w społeczeństwach Zachodu znaki Antychrysta i wymienił tu aborcję, in vitro czy tzw. małżeństwa homoseksualne. Wskazał też na obawy katolików, że siły zła przeważą. Wywiad opublikowany 13 maja 2020 r. przez PCh24TV (Polonia Christiana), a zatem:

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1630294

Były nuncjusz apostolski w Niemczech, abp Erwin Josef Ender, ostrzega przed niemiecką Drogą Synodalną. Według hierarchy za Odrą próbuje się: „wymyślić Kościół na nowo”.

Na łamach prestiżowego dziennika katolickiego „Die Tagespost” z Würzburga abp Ender opublikował artykuł, w którym pisze: „Z mojej wiedzy wynika, że nie było ani jednego proroka, który oskarżał Boga o przepaść między Bożymi standardami a zachowaniem ludzi, tak, jakby Bóg nie nadążał za postępem czasów i pragnieniami ludzi. Dzisiaj jednak to właśnie wydaje się być dominującym trendem, gdy wskazuje się na oczywistą niezgodność pomiędzy życiem, pragnieniami i oczekiwaniami współczesnych ludzi a nauczaniem moralnym Kościoła”.

Otóż 82-letni hierarcha wie co mówi bowiem pracował w watykańskiej dyplomacji od lat 70. Pełnił posługę w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej, był pronuncjuszem w Sudanie, delegatem apostolskim w Somalii, nuncjuszem Litwy, Łotwy i Estonii i administratorem apostolskim Estonii, nuncjuszem w Czechach i wreszcie w latach 2003-2007 nuncjuszem w Niemczech. W 2009 roku papież Benedykt XVI powołał do go Kongregacji Ewangelizacji Narodów.

Abp Erwin Josef Ender stwierdza ponadto, że: „Jeżeli miałoby się wierzyć niektórym twierdzeniom mediów, to nieuchronna jest rewolucja na miarę reformacji. Kościół, by tak rzec, miałby wynaleźć się na nowo, bez względu na autentyczne źródła wiary i objawienia, to znaczy Pismo i Tradycję. Czytałem szkice czterech forów Drogi Synodalnej i jestem zaniepokojony kierunkiem, który zdaje się przybierać dyskusja. Wygląda na to, że odrzucono Pismo i Tradycję, a ich miejsce zajęła tak zwana nowoczesna teologia i nauki humanistyczne”.

I dalej wskazuje jednoznacznie: „Nie można po prostu wsłuchiwać się w to, czego oczekują lub żądają od Kościoła ludzie, ale należy przede wszystkim badać i rozpoznawać czego Bóg oczekuje od nas, od Kościoła i ludzkości. Złotym standardem odnowy jest Boża wola, a nie to, co ‘świat’ i ludzie uznają za przyjemne i pożądane”.

Co ciekawe, hierarcha ma odwagę ujawnić publicznie metodę, którą posługują się niemieccy progresiści. Mają oni działać w duchu 1968 roku, czyli studenckiej rewolty inspirowanej neomarksizmem. Zauważa bowiem: „Wszystko musi być kwestionowane, potem formułowane na nowo i dopasowywane do tego, jak wydaje się właściwym”.

A sytuacja jest naprawdę dramatyczna! Abp Erwin Josef Ender ujawnia bowiem co następuje: „Zanim zacznie się narzekania na tych, którzy podjęli decyzję o zaprzestaniu płacenia podatku kościelnego, tym samym kończąc swoje członkostwo w Kościele, cała uwaga powinna skupić się na tych, których wiara upadła i którzy od dłuższego czasu nie byli na Mszy świętej (a jest ich 90 proc.) ani nie wzięli udziału w ogólnym życiu Kościoła, bo się od niego oddalili”.

I w związku z tym jasno i klarownie konkluduje: „Wiara wyrasta ze słuchania, a nie z debatowania, krytykowania i tworzenia agend. To głoszenie Dobrej Nowiny, namacalne, aktywne świadectwo wiary i przekonywająca ewangelizacja słowem i czynem jest jedyną sprawdzoną drogą do serc ludzi”. Źródła: die-tagespost.de

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://www.pch24.pl/byly-nuncjusz-apostolski-w-niemczech-ostro-krytykuje-droge-synodalna,76431,i.html#ixzz6OjmlM2Ca

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1633465

Biskup pomocniczy archidiecezji kolońskiej, Dominik Schwaderlapp zawiesił w ostatnich dniach uczestnictwo w jednym z forów Drogi Synodalnej. W wywiadzie dla tygodnika „Die Tagespost” hierarcha ogłosił wprost, że: „Linia, którą podąża większość ma na celu zmianę moralności seksualnej Kościoła”.

Bp Dominik Schwaderlapp uzasadniając rzekł, że „ta droga nie jest jego”. A rozwijając temat, przyznał: „w żadnym wypadku nie odbywały się w agresywnej, ale konstruktywnej atmosferze”. I dodał jasno i klarownie: „Niemniej jednak ujawniła się masowa różnica zdań w kluczowych kwestiach”.

Po czym już szerzej zaczął wyjaśniać swe poważne wątpliwości dotyczące „Drogi Synodalnej”: „W przeciwieństwie do obecnego nauczania Kościoła, większość uczestników forum podtrzymuje tezę, że z seksualnością łączy się nie tylko płodność i miłość, ale także inne wartości, takie jak pożądanie i tożsamość. W związku z tym nie ma hierarchii w ramach tych wartości, które ponadto muszą być realizowane równocześnie”.

Okazuje się, że celem dyskusji jest ponowna ocena środków antykoncepcyjnych, aktów homoseksualnych, masturbacji, sztucznego zapłodnienia oraz sytuacji osób rozwiedzionych, które zawarły ponownie cywilny związek małżeński. Źródło: KAI

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://www.pch24.pl/niemcy--biskup-ogranicza-aktywnosc-na-drodze-synodalnej,76282,i.html#ixzz6OjuTA7ob

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1633466

Istnienia i relanego działania masonerii nikt właściwie o zdrowych zmaysłach nie podważa bowiem to doskonale znany fakt. Tego że jest właściwie antykościołem też raczej nie poddaje się w wątpliwość, pragnie zatem zniszczenia Kościoła katolickiego. Czy starając się osiągnąć ten b. trudny i złożony cel, masoni mogli pokusić się, a nawet zdołali w końcu zinfiltrować Kościół, dla przykładu wprowadzić na najwyższe stanowiska hierarchii swoich ludzi? O tym mówił dr Paweł Milcarek w rozmowie z Pawłem Chmielewskim. Wywiad opublikowany 5 października 2020 r. przez PCh24TV (Polonia Christiana):

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1646956