Portal Money.pl wygrał z podkomisją smoleńską w Naczelnym Sądzie Administracyjnym

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kraj

Mateusz Ratajczak w opublikowanym przed chwilą artykule na portalu Wirtualna Polska pisze:

"Koniec z tajemnicami podkomisji smoleńskiej? Wygraliśmy z nią w NSA. Czas ujawnić podpisane umowy

618 dni. Dokładnie tyle czekamy na udostępnienie informacji o wydatkach podkomisji smoleńskiej. Money.pl właśnie wygrał z nią drugi raz w sądzie - tym razem w Naczelnym Sądzie Administracyjnym.

 Dwie przegrane w sądach to za mało? Podkomisja wciąż nie chce powiedzieć komu i za co płaciła 

Ile kosztowało wysadzenie modelu Tupolewa? Ile pieniędzy kosztują ekspertyzy i kto je przygotowuje? Tajemnica - według kolejnych przewodniczących Podkomisji ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego w Smoleńsku (nazywana komisją smoleńską). Według money.pl - jawna informacja publiczna. Z podkomisją spieramy się od lutego 2017 roku. To już 618 dni. 

Efekt tych sporów? Właśnie money.pl wygrał z zespołem Antoniego Macierewicza w Naczelnym Sądzie Administracyjnym. NSA odrzucił w całości skargę podkomisji na pierwszy wyrok w tej sprawie. To już zatem druga wygrana money.pl".

Źródło: https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/koniec-z-tajemnicami-podkomisji-smolenskiej,123,0,2419835.html

Komentarz: 

Domaganie się ujawnienia nazwisk to próba mobbingu na osobach związanych z wyjaśnianiem katastrofy smoleńskiej.To próba zastraszenia osób, rozwiązujących wciąż niewyjaśnioną katastrofę smoleńską. Pamiętajmy o seryjnym samobójcy.

Warto przypomnieć materiały filmowe w Wiadomościach TVP 1, że osoby pracujące nad rekonstrukcją Tu 154 M nr 102 miały zamazane twarze. Zapewne wiele osób chciałoby "osobiście" dotrzeć do zainteresowanych - inżynierów, techników, rekonstruktorów i innych ekspertów, by "przekonać ich", że pracując dla podkomisji smoleńskiej robią życiowy błąd. Z drugiej strony, jeśli zespół obrażanego w promowanych komentarzach na WP Antoniego Macierewicza wydał w pierwszym i drugim roku działalności po 1,4 mln zł, to jest to nieduża suma, jak na skalę i rangę wydarzenia.

Pamiętajmy, że portal charakteryzuje brak dziennikarskiego obiektywizmu oraz nienawiść do Antoniego Macierewicza, jak i całego rządu PiS. Prowokowano tu m.in. obrażanie jego rodziny. 

Pamiętajmy również, że w konflikcie z rządem PiS jest również Naczelny Sąd Administracyjny, któremu, delikatnie twierdząc, nie podoba się (i nie spodoba się jakakolwiek) reforma sądownictwa. 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:10)

Komentarze

Rozumiem, że ja zwykły żuczek nie dowiem się, kto i za jaką usługę ile wziął bez oficjalnego sprawozdania finansowego ale żeby tych informacji nie potrafili skompletować demoniczni i wszechmocni agenci złowrogiego rosyjskiego czekisty Putina, to już jakaś wyższa szkoła jazdy.

Trzeba się na coś zdecydować albo albo. Jak mam zatem wierzyć w ich demoniczność, wszechwładzę i wszechwiedzę na terenie PRL-bis?

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
--- Józef Szwejk

#1574502

..że w Polsce obowiązuje 11 przykazanie, które nakazuje: kochajmy się jak żydzi a liczmy się jak bracia.

 Nienawiść do Antoniego nie wchodzi w grę, przecież jego nie można nie kochać.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Verita

#1574504