Bronisław Komorowski trolluje Kościół Katolicki na portalu przez wiele lat powiązanym z Gerhardem Schröderem i założonym przez nazistę

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Idee

                          Gerhard Schröder, kanclerz Niemiec w latach 1998–2005 w ostatnich dniach urzędowania podpisał budowę gazociągu Nord Stream, który omija Polskę, kraje bałtyckie i Ukrainę. Następnie był przewodniczącym Rady Dyrektorów rosyjsko-niemieckiego konsorcjum North European Gas Pipeline Company (NEGPC) budującego ten gazociąg. Obecnie Gerhard Schröder stał się obecnie enfant terrible niemieckiej polityki. Oficjalnie.

Dziwne jednak, bo przez tyle lat nie wiedzieliśmy o tym, że Gerhard Schröder przez 17 lat doradzał (pracował-współpracował) koncernowi Ringier Axel Springer, do którego w Polsce należą media – Onet, Fakt, Newsweek, Forbes, Przegląd Sportowy.

W tym miejscy warto zadać pytania jaki jest faktyczny cel działalności niemieckich mediów w Polsce. Przykład z dzisiaj:

„Komorowski: patriarcha Moskwy dogadywał się z polskimi hierarchami” ]]>https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/bronislaw-komorowski-patri...]]>

Były prezydent Bronisław Komorowski posługuje się za pomocą redakcji tego kontrowersyjnego portalu zestawieniem:

• Tam jeszcze dają o sobie znać stare powiązania KGB-owskie, które w przeszłości oznaczały tyle, że cała hierarchia Kościoła prawosławnego w Związku Radzieckim, o ile nie siedziała w więzieniach, była na pasku KGB. Cerkiew zachłysnęła się Rosją w wydaniu Putina – mówił w Onet Opinie były prezydent Bronisław Komorowski, komentując wsparcie rosyjskiej cerkwi dla agresji na Ukrainę.

• Niestety patriarcha (Moskwy i Wszechrusi – red.) dogadywał się z niektórymi hierarchami polskiego Kościoła katolickiego, jeśli chodzi o budowanie negatywnego stosunku do cywilizacji zachodniej, która w przekonaniu niektórych hierarchów prawosławnych i nieprawosławnych jest zgnilizną – powiedział Bronisław Komorowski

Źródło: ]]>Onet.pl: "Komorowski: patriarcha Moskwy dogadywał się z polskimi hierarchami": ]]> 

Tak wiele mediów dba o to, by Polacy myśleli o sobie jak najgorzej...

A gdyby tak oprócz prorosyjskich portali, zamknąć te antypolskie – czytaj: niemieckie, które prowokują Polskę do wojennego konfliktu i które nieobiektywnie nic nie piszą o wpływie Niemiec na rozwój Rosji i umacnianie władzy Putina?

Zdjęcie główne: antypolskie okładki tygodnika Newsweek - rodem z gadzinówek z czasów II wojny światowej.

Założyciel koncernu, Axel Springer, pracował dla Hitlera: "(...) był współodpowiedzialny za propagandę antyżydowską, później pracował w Hamburger Neueste Zeitung, 1937 został zastępcą szefa redakcji, a po jej rozwiązaniu pracował od 1941 w rodzinnym wydawnictwie książkowym. 1941 urodził mu się syn Axel Junior (pseudonim Sven Simon). Axel Spriger był zwolniony ze służby wojskowej, był członkiem Narodowosocjalistycznego Korpusu Motorowego - podorganizacji NSDAP.

]]>https://pl.wikipedia.org/wiki/Axel_Springer]]>

Kolejne pokolenia Niemców, kontynuują antypolską politykę.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)

Komentarze

Tak często zachowują się ci którzy sami coś mają na sumieniu. Aby nie być oskarżonym sami innych oskarżają o własne grzechy. To nie kto inny a B Komorowski chciał stawiać pomniki bolszewikom z wojny w 1920 roku. A patrząc z perspektywy czasu jest jednym z tych których można by podejrzeć o zdradę. Postępuje wg zasady że złodziej krzyczy łapać złodzieja.

Vote up!
4
Vote down!
0

jonasz

#1642299

Od razu Komorowski - to Szczynukowicz ruska matrioszka!

Vote up!
2
Vote down!
0

Niepoprawny

#1642338