O zwodzicielach działających w imieniu Jezusa Chrystusa i tych, co chcą zniszczyć święty Kościół

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Idee

Jest wiele powodów aby być wściekłymi na personel kościoła i nie chodzi tu o palenie czarownic, bo je akurat palili protestanci. Nie można jednak przekładać win ludzi: grzechów chciwości, nieczystości, sodomii, a przede wszystkim wykorzystywania małoletnich, na nauki Jezusa, a więc i na chrześcijaństwo powszechne.

Czy Wojciechowi Smarzowskiemu reżyserowi filmu „Kler”, zależy na dobru kościoła? Wszyscy wiedzą, jak zdemoralizowani są artyści. Facet zrobił ten film dla pieniędzy. Gdyby zrezygnował z zysku, uwierzyłbym jego dobrym intencjom.

 

Wnioski internautów:

 

Planton:

"Smarzowski ekscytuje się grzechem i nienawidzi Kościoła - tego świętego i dobrego. Nigdy nie wypowiadał się przeciwko pedofilom ani homoseksualistom. Powiedział tylko, że jego marzeniem jest zniszczyć Kościół i wyrzucić go z Polski, bo jest to facet, który nienawidzi mimo, że przez Kościół nie został nigdy skrzywdzony. Pedofile są mu nawet na rękę, bo pomagają osiągnąć cel - zniszczenie Kościoła. W każdej rewolucji ateistycznej wieszano i zabijano niewinnych ludzi, uczciwych ludzi, a winnych puszczano wolno, jak ks. Lemańskiego, ks. prof. Życińskiego, czy abp Paetza".

 

Folksdojcz patriota:

"@Planton Dlaczego parafia albo kuria biskupia ma płacić odszkodowania ofiarom pedofilii? Jeżeli pedofilem jest lekarz, pedagog, ślusarz, to odszkodowanie płaci przychodnia, komitet rodzicielski danej szkoły albo warsztat ślusarski, w kórym zatrudniony był sprawca?".

 

Rafał Ziemkiewicz pisał w „Polactwie”, że gnuśni, niezdolni do działania na rzecz wspólnego dobra ludzi, rajcują się czyimś upadkiem. Zastanawiam się, czy dotyczy to tylko miłośników disco-polo, czy wszystkich tych, którzy samemu babrając się w błocie, chcą sprowadzić innych do swojego poziomu.

Należy też przypomnieć, że kościół lokalny, to nie chciwe i posługujące się rycerstwem polityczne papiestwo sprzyjające narodom zachodniej Europy. Cystersi budowali klasztory i krzewili kulturę rolną, a norbertanie nie wykorzystywali tak chłopów w swoich wsiach klasztornych, co warto dzisiaj przypomnieć w kontekście bankowej lichwy i wyzysku państwa. To zakonnice w klasztorach pielęgniarskich opiekują się przypadkami, jakie nie opisała medycyna. Znam wielu świetnych księży, którzy milczą...

                                       ***

Jezus Chrystus wprowadził system moralny nie znany plemiennym i szowinistycznym Żydom oraz poganom. I jedni i drudzy odmawiali człowieczeństwa osobom poddanym niewolniczej przemocy lub innowiercom. Przypominam, że choć wielu funkcjonariuszy Kościoła posługiwało się przemocą, zakaz niewolnictwa był immanentną cechą średniowiecznego chrześcijaństwa. W dodatku należy pamiętać, że gdy powstawały zakony, papiestwo (znowu ci papieże, ale tak właśnie było) zamierzali wymordować tych „innowierców”. Założyciele zakonów prezentowali bowiem inny styl życia, często dosłownie naśladując Chrystusa, co budziło przestrach. Zaznaczam też, że kościół wielokrotnie w swojej historii przechodził kryzysy i z nich wychodził.

Szanowni ateiści, antyteiści, antyklerykałowie, marksiści, liberałowie i dewianci - choć bardzo chcecie, nie zniszczycie kościoła, rozumiecie?

                             Jezus o zwodzicielach

Fałszywi kapłani, którzy znajdują azyl w szeregach kościoła i mający fałszywe motywacje, będą mieli ciężka na Sądzie bożym:

Ewangelia Łukasza, Rozdział 17:

Powiedział do swoich uczniów: - Niemożliwe, by nie przyszły zgorszenia, lecz biada temu, przez kogo przychodzą. Lepiej by mu było, gdyby mu kamień młyński nałożono na szyję i wrzucono go do morza, niż gdyby zgorszył jednego z tych maluczkich 

Na miejscu niektórych księży, biskupów i papieży, dziennikarzy, polityków i ludzi sztuki, bardzo bym się bał. Prędzej czy później w godzinach swojej śmierci będziecie wzywać Boga. Tylko czy Was usłyszy? Otóż Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. 

Ewangelia wg św. Mateusza, Rozdział 7:

Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi? Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. A więc: poznacie ich po ich owocach.

I teraz wyobraźmy sobie księży, którzy pod jednym z wrocławskich kościołów mają saunę, gdzie mają uprawiać homoseksualne orgie; biskupów chroniących księży morderców i pedofilów, księży mających kochanki i dokonujących aborcji, a usuwających ze swojego grona tych, którzy się temu sprzeciwiają.

W Ewangelii Mateusza czytamy również:

Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka [tkwi] w twoim oku? Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata. Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały.

Na koniec jeszcze raz Rozdział 7:

W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów? A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie.

Ewangelia Mateusza Rozdział 13:

Syn Człowieczy pośle aniołów swoich: ci zbiorą z Jego królestwa wszystkie zgorszenia i tych, którzy dopuszczają się nieprawości, i wrzucą ich w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. Wtedy sprawiedliwi jaśnieć będą jak słońce w królestwie Ojca swego. Kto ma uszy, niechaj słucha!

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)

Komentarze

bo je akurat palili protestanci."
Za to wielkie odkrycie nominacja do Nobla pewna !!!! :-))))))))))
Ja piuerdziele, co za odkrycie, zwyczajnie nie mogę wyjść z podziwu !!!! :-))))))

Vote up!
1
Vote down!
-2
#1572501