antyklerykalizm

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Człowiek o urodzie przodownika pracy z przełomu lat 1940-50 znowu zabłysnął. Marcin Matczak, od długiego czasu podawany za wzorzec niezłomnego prawnika mówiącego NIE kaczystowskiej władzy, gwiazdorzył tym razem w samą Wigilię.

Na łamach (a także w wirtualnej przestrzeni) ujawnił się tekstem mającym wskazywać katolickiemu społeczeństwu drogę.

Już na samym początku swojego felietoniku profesor...

4.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)
Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kultura

Kilka godzin temu na YouTube miała premierę kolejna odsłona antykatolickiej kampanii w Polsce. Tym razem metodą jest szydzenie.

Teoretycznie ten film – komedia, ma kpić z Tadeusza Rydzyka, polskiego kościoła, obecnej władzy. Słabo to wyszło. Kpi z polskiego katolicyzmu, polskich katolików, ale nie ma polotu, błyskotliwości. To jest słabe jak „uzdrawianie niepełnosprawnych przez Nergala –...

4.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)
Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Idee

Struktury hierarchiczne Kościoła Katolickiego w Polsce nie zdały wówczas egzaminu. Wierni zostali opuszczeni – wszyscy pamiętamy, że po katastrofie smoleńskiej pod pałacem prezydenckim działa się karygodne sceny. Hierarchowie milczeli.

W dodatku wielu z nich potem, spotykało się w dwuznacznych okolicznościach z osobami piastującymi wówczas władzę, choć ludzie ci, swoim życiem i poglądami...

4.9
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (10 głosów)
Obrazek użytkownika Peacemaker
Kraj

Zarówno filmy "Kler" Wojciecha Smarzowskiego, "Tylko nie mów nikomu" Tomasza Sekielskiego jak i materiał filmowy TVN o nazistach czczących Hitlera w lasach górnego śląska to materiały spóźnione o dwie dekady. Historycy badający najnowsze dzieje są zgodni: zarówno szczyt nadużyć w hierarchii kościoła katolickiego jak i rekord liczebności ruchów neonazistowskich na terenie RP (a także aktów...

4.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (14 głosów)
Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kraj

Dzisiaj obejrzałem „Kler”. W tym filmie nie ma ani jednego porządnego, dobrego księdza, a sam reżyser, uważający Kościół Katolicki za siewców zabobonu, wyciera sobie gębę Ewangelią.

Szambo, sambo, i jeszcze raz szambo. Wszystko tu jest przejaskrawione. Źli są tam nie tylko księża, ale i wierni, przedstawieni jako abserdaki – biedaki i menele. Ilości wulgaryzmów nie powstydziłby się sam Władysław...

4.55
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (19 głosów)
Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Idee

Jest wiele powodów aby być wściekłymi na personel kościoła i nie chodzi tu o palenie czarownic, bo je akurat palili protestanci. Nie można jednak przekładać win ludzi: grzechów chciwości, nieczystości, sodomii, a przede wszystkim wykorzystywania małoletnich, na nauki Jezusa, a więc i na chrześcijaństwo powszechne.

Czy Wojciechowi Smarzowskiemu reżyserowi filmu „Kler”, zależy na dobru kościoła?...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)
Obrazek użytkownika Mieszczuch7
Kraj

Widzę dziś w mediach, takich jak "Fakt", zmasowany atak na nieudaczną próbę uwzględnienia w ustawie budżetowej dotacji dla uczelni O. Rydzyka. Język pełen jadu i nienawiści. Mowa o imperium O. Rydzyka, marnotrawieniu pieniędzy, poniżej dawniejszy artykuł o alkoholu u O. Rydzyka podczas wizyty prezesa J. Kaczyńskiego. Z tej zbitki słownej pozostaje niewypowiedziana sugestia, że każde pieniądze pod...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)
Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Z okazji święta, zarówno religijnego jak i narodowego, warto poruszyć pewne wątki. Oto na rozmaitych portalach, w tym w s24 pojawiają się regularnie agresywne głosy rozmaitych lewackich frustratów i antyklerykałów. Frustracja jest rzeczą ludzką, ale trzeba nauczyć się ją kontrolować, by nie wiodła do nieuzasadnionych uogólnień i opacznych wniosków, wynikających z ignorancji w kwestiach religii i...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)
Obrazek użytkownika reign_77
Idee

Przed wigilią Bożego Narodzenia pojawił się wpis na "Blogu Tygodnika Powszechnego" autorstwa Błażeja Strzelczyka. Próbował on - jak to rewolucjoniści mają w zwyczaju - podważyć autorytet Kościoła tuż przed ważnym świętem. Nie chcąc zaś na tamten czas robić mu reklamy, postanowiłem po świętach okazać prawdziwe oblicze jego "natchnionego" i "tolerancyjnego" przesłania.

Na początek zacznijmy może od...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Nie dziwią mnie ani trochę bolszewickie, pogańskie antyreligijne wypowiedzi Hartmana, Środy, Lisa, Olejnik czy Szostkiewicza.
Nie zaskakuje mnie też ani Bartoś czy Obirek, którzy zrzucili habity zapewne głównie z powodu kobiety.
Już o tym pisałem, że uwiodła ich baba, zapomnieli o swych obłuczynach, ślubach wieczystych, zakonnych.
I poszli w długą.
Ba!
Obirek nawet, tak mozolnie uprawiał ten...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika reign_77
Kraj

Nie będzie żadną nowością jeśli powiem, że każdy fakt można przedstawić z wielu perspektyw, aby czytający przyjął odpowiednie dla piszącego stanowisko. Dlatego prezentuję przykład drobnego, acz bardzo konkretnego manewru antyklerykalnego wymierzonego w KRK. Naszą 'gwiazdą' jest Onet.

Jak czytamy w tytule artykułu promowanego w dziale Wydarzenia na onecie (który powołuje się na Super Express),...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika adriano
Kultura

Po nagonce  na ludzi modlących się na Krakowskim Przedmieściu (po wydarzeniach z 10.04.2010) organizowanej przez tzw. autorytety przy wsparciu lewicowych mediów, które dominują obecnie w Polsce, wrogowie Kościoła otrzymali  jasny przekaz, że już można. Że można nabijać się z ludzi wiary, z Katolików, że można z nich szydzić i nazywać ich przekonania wiarą w bajki i ciemnogrodem. A wszystko to w...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika adriano
Kraj

Szymon Hołownia uchodzi za dziennikarza katolickiego, guru do spraw religii. Ktoś go nawet nazwał naczelnym katechetą.

Pomóc w zrozumieniu Hołowni może prześledzenie jego kariery. Współpracował on lub współpracuje z takimi mediami jak: Gazeta Wyborcza, Newsweek, Ozon wydawany przez Palikota, TVN, Więzi, Tygodnik Powszechny, Wprost, TVP, Radio Białystok. Niektóre z tych mediów czasem atakowały...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Piana
Blog

Nieprzyznanie koncesji TV Trwam, hasła o „nieklęczeniu przed biskupami” czy chęć finansowego rozprawienia się z finansami Kościoła to jest temat zastępczy. Łap złodzieja – krzyczy rząd pokazując na kler. Stara sprawdzona sztuczka. Ma to oprócz plusów ujemnych także swoje plusy dodatnie.

Ten sposób postępowania nie przynosi żadnych efektów. Antyklerykalizm aplikowany przez komunę i postkomunę i...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika fotoamator
Kraj

Krzyż jest symbolem nie tylko wiary. Krzyż jest również symbolem idei podmiotowości człowieka, jako jednostki. Krzyż jest, wreszcie, symbolem wartości uniwersalnych, bez których nie byłoby możliwe istnienie zdrowego społeczeństwa, a świat pogrążyłby się w chaosie, lub nie istniałby w ogóle.

Ten, kto walczy z krzyżem, walczy więc także z człowiekiem, a kto próbuje to czynić, jest nie tylko...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika marguar
Kraj

    Naprawdę trudno się nieraz nie wkurzyć  na nieporadność argumentacyjną tzw. obrońców Kościoła. Ile razy można bowiem powtarzać, że mamy do czynienia z atakiem na Kościół??? Po co gadać, że "atak na Kościół to atak na Polskę"??? Co to da??? Dlaczego nikt nie wygarnie tym wszystkim palikotowatym, że robią skandaliczną zadymę? Dlaczego nikt im nie powie, że zachowują się tak, jakby uważali...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika puszczyk
Kraj

Dziś miało miejsce nieistotnie z mojego punktu widzenia wydarzenie którego echa zagościły również w salonowych blogach.

Nie interesują mnie osoby które pod szyldem walki o prawach kobiet wcale o ich prawa nie dbają. To nie moja sprawa do czego te osoby by doprowadziły ludzkość gdyby ich pomysły udało by się wprowadzić w 100% populacji.

Nie o tym jednak tu będzie mowa a kłamstwie opublikowanym...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika baltowcom
Kraj

Morderca księdza Jerzego Popiełuszki Grzegorz Piotrowski obecnie nazywa się Grzegorz Pietrzak. Mieszka w Łodzi – jak na ironię losu - przy ulicy Organizacji Wolność i Niezawisłość, do której dochodzi się ulicą Łagiewnicką.

Mieszkanie Grzegorza (Piotrowskiego) Pietrzaka znajduje się na Bałutach w robotniczej dzielnicy Łodzi.

 

źródło,-

http://niezalezna.pl/18956-grzegorz-piotrowski-grzegorz-...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika GosiaNowa
Idee

Do bezprecedensowego wyroku doszło we francuskim miasteczku Coutances w Normandii przeciwko tamtejszej diecezji. Tamtejszy sąd przychylił się do wniosku osoby, która domagała się wykreślenia swego nazwiska z Księgi Chrztów. Uznał, że figurowanie w niej czyjegoś nazwiska stoi w sprzeczności z ochroną życia prywatnego.

Jako uzasadnienie podano, że istnienie wpisu w księdze, do której mają dostęp...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Niegdysiejszy Blondyn
Kraj

fot.: wPolityce.pl

Dziesiątki, setki, tysiące ludzi analizuje słowa Jarosława Kaczyńskiego o Angeli Merkel
i ich wpływ na porażkę wyborczą PiS.
Dziesiątki, setki, tysiące ludzi zastanawia się nad rolą Kościoła w dojściu ludzi Palikota do władzy.
A ja zastanawiam się nad epidemią odmóżdżenia.

Czy jest w Polsce choć jeden człowiek,
który głosował na PiS dlatego,
że jego prezes używa wyłącznie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika GosiaNowa
Kraj

W TVN 24 były szef SLD, Krzysztof Janik wyraźnie próbował błysnąć. Tak dokładnie to chyba sam nie wiedział o co mu chodziło, bo raz mówił, że nowe ugrupowanie Janusza Palikota i jego antyklerykalizm, nie jest zagrożeniem dla SLD. To znowu twierdził, że antyklerykalizm nie jest programem politycznym partii, ale świeckość państwa tak – ale za tym muszą iść inicjatywy ustawodawcze.

Jego "zawirowanie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Gadający Grzyb
Kraj

Lustracyjne zaniechanie pcha polski Kościół ku przepaści.

I. Pełnomocnik z Wydziału IV.

Niedawna chryja związana z postawieniem zarzutów byłemu esbekowi, Markowi Piotrowskiemu (obecnie – Markowi P.), który reprezentował przed kościelno – rządową Komisją Majątkową przy MSWiA parafie i zgromadzenia zakonne to smutna konsekwencja braku woli do przeprowadzenia przez Kościół wewnętrznej lustracji....

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Blog

Trenerzy mogą sobie pogratulować. Wygrali. Okazało się, że słynne dziennikarskie "wbijanie miliona gwoździ w milion desek" jest jeszcze skuteczniejsze niż kiedyś. Dzięki upartej obróbce, wzorce systematycznie dawkowane młodzieży zostały przez młode organizmy ostatecznie zaakceptowane.

Chamstwo, agresja, nienawiść, poczucie bezkarności... Można się było spodziewać, że demonstracje zwolenników...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Kirker

Zakłamanie środowisk lewicowych przestało mnie już dziwić. Przypadłość ta - o nazwie lewokskrętność - musi się wiązać z jakimś rozdwojeniem jaźni. Osobiście znam kilka osób wykształconych na naukach przyrodniczych, które uważają homoseksualizm za rzecz normalną, odrzucających przy tym tradycyjny model rodziny. Oczywiście zawsze zadaję pytanie, jak można nie dostrzegać pewnych oczywistości. W...

0
Brak głosów