Mariusz Max Kolonko urażony zapowiada pozew wobec Polskiego Radia i Witolda Gadowskiego

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Świat

M. Kolonko poczuł się urażony słowami Witolda Gadowskiego, które padły na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia podczas dyskusji o karaniu księży za przestępstw dotyczących pedofilii:

- Mariusz Max Kolonko zgłosił nawet, niedawno, projekt kary śmierci z nadzwyczajnym okrucieństwem – powiedział Witold Gadowski przerywając przepytywanemu J. Ożógowi.

- To jest oczywiście haniebna manipulacja. Mój postulat wprowadzenia kary śmierci, w tym także kary śmierci ze szczególnym okrucieństwem, dotyczył nie księży, którzy dopuszczają się pedofilii w Kościele Katolickim, a morderców, i to tych ciężkich morderców, którzy dokonują morderstw ze szczególnym okrucieństwem, takich chociażby typów, jak ten zbir, który zamordował, a następnie poćwiartował zwłoki Kasi, nauczycielki włoskiego z Warszawy (...) – mówi wzburzony Max Kolonko, na co przedstawił materialny dowód w postaci swojego filmu.

Z wypowiedzi W. Gadowskiego wynika krytyka używania pedofilii do bieżących działań politycznych zarówno przez rządzących jak i opozycję. Rzeczywiście, cytat Mariusza Maxa Kolonki został użyty niefortunnie, bo dotyczył kary śmierci dla morderców, którzy dokonują zbrodni ze szczególnym okrucieństwem i wybrzmiał nie tylko w kontekście  Kajetana P., syna prokuratorki okręgowej, ale i mordercy prezydenta Adamowicza.

Czy jednak jest to powód, by obrażać Polskie Radio i nazywać Witolda Gadowskiego (jednego z najlepszych i najodważniejszych dziennikarzy w Polsce) pseudodziennikarzem? Każdy ma prawo do pomyłki. Tymczasem Mariusz Max Kolonko twierdzi, że cała dyskusja o pedofilii służy odwróceniu uwago od machlojek, jakie towarzyszą wyborom do Europarlamentu, wysokim pensjom europosłów, oraz dobrym interesom, na tychże wyborach, partii politycznych.

- Dlaczego Max Kolonko nie mówi o akcie 447? – pytają internauci pod filmem z zapowiedzią pozwu.

I tak teraz pomyślałem, czy ta dyskusja o pedofilii opozycji, rządu, i głównych mediów, nie służy odwróceniu uwagi od aktu 447 i roszczeń amerykańsko-żydowskich na sumę 300 miliardów dolarów od Polski? Mam skromne wrażenie, że coś w tym jest na rzeczy.

Jeśli temat dramatu pedofilii jest traktowany instrumentalnie, by przykryć aferę z 300 mld dolarów, to zarówno rząd, dziennikarze, jak i wszystkie media głównego nurtu, uczestniczą w podłej zmowie milczenia.

Źródło:

Tu można przesłuchać całą rozmowę, którą W. Gadowski przeprowadził z Jackiem Ożógiem z TV Republika oraz Tomaszem Truskawą ze Stowarzyszenie Wolnego Słowa:

]]>https://www.polskieradio.pl/7/7625/Artykul/2308870,Komentarz-dnia-pedofilia-jako-temat-polskiej-polityki-i-proces-Tomasza-Arabskiego]]>

#R Max Kolonko pozew vs Polskie Radio (z MaxTVGO.com):

]]>https://www.polskieradio.pl/7/7625/Artykul/2308870,Komentarz-dnia-pedofilia-jako-temat-polskiej-polityki-i-proces-Tomasza-Arabskiego]]>

 

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.3 (9 głosów)