polskie radio

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Kolejny zawód podpałkownika, aktualnie zatrudnionego w roli likwidatora mediów narodowych i polskiej kultury. Sąd Rejonowy w Warszawie odmówił wpisania do rejestru likwidatora Polskiego Radia.

Ale niczym Mały Rycerz z prozy swojego dziadka Bartuś „ruska budka” Sienkiewicz macha ręką i mówi – nic to!

On uważa, że jest „ w prawie”.

Na portalu X likwidator polskich mediów oraz kultury narodowej...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)
Obrazek użytkownika Rafał Brzeski
Historia

Polskie Radio celebrowało 50 lecie najstarszej audycji informacyjnej “Sygnały Dnia”. Pół wieku to zwyczajowy czas dyskrecji więc poważam się napisać glossę do jubileuszowych laurek.

U źródeł powstania “Sygnałów Dnia” była gierkowska propaganda sukcesu oraz protest pracowniczy. W ramówce programu I PR były dwie świętości: dziennik poranny o godzinie 7.00 oraz dziennik wieczorny o godzinie 20.00....

4.25
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.3 (14 głosów)
Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Świat

M. Kolonko poczuł się urażony słowami Witolda Gadowskiego, które padły na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia podczas dyskusji o karaniu księży za przestępstw dotyczących pedofilii:

- Mariusz Max Kolonko zgłosił nawet, niedawno, projekt kary śmierci z nadzwyczajnym okrucieństwem – powiedział Witold Gadowski przerywając przepytywanemu J. Ożógowi.

- To jest oczywiście haniebna manipulacja....

3.25
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.3 (9 głosów)
Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog

A taki ładny był, amerykański – chciałoby się za Pawlakiem (nie, nie tym od ruskiego gazu – tym porządnym, z Krużewnik) powtórzyć.

Nie było na niego mocnych: tego redaktora Adamczyka Michała z Wiadomości TVP, co to próbował się dopytać o zasady pasienia publicznymi pieniędzmi grantojadów (moje!) przeczołgał, jak by chodziło o coś z teczki z nadrukiem „tajne”, a nie o zwyczajną przyzwoitość, a...

3.05
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.1 (6 głosów)
Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog

01.06. Warszawa (PAPA) - W związku z rozpętaną przez wiadome siły kampanią dezinformacyjną, Agencja oświadcza, że wybitny dziennikarz Memches Filip jest cenionym pracownikiem Polskiego Radia i Mediów Narodowych w ogóle, o czym najlepiej świadczy fakt, że teraz będzie prowadził w Polskim Radiu dwa programy zamiast jednego, jak to miało miejsce jeszcze kilka dni temu.
 

Jednocześnie Agencja wyraża...

2.4
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.4 (7 głosów)
Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog

25.05. Warszawa (PAPA) Jak dowiedziała się Agencja, nieprawdziwa jest rozpowszechniana przez określone ośrodki informacja, jakoby ludowy komisarz mediów, Czabański Krzysztof nakazał tzw. prezesowi Polskiego Radia Sobali Jackowi przywrócenie do pracy w Polskim Radiu wybitnego dziennikarza Memchesa Filipa, zwolnionego za zaproszenie do Polskiego Radia jako gościa prof Jana Hartmana.

Ludowy komisarz...

3.1
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.1 (8 głosów)
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Nie wiem, czy jeszcze zdążę zanim wyjdę na drugi mecz półfinałów play off PLK; Toruńskie Twarde Pierniki Polski Cukier contra Energa Czarni Słupsk. ( pierwszy wygraliśmy, gra się do trzech zwycięstw, ale rywal, bardzo trudny, ambitny)
Ale spróbuję.

Schadzka prawników w Katowicach.
Wiadomo, że środowisko wymiaru sprawiedliwości i jego przyległości samo się oczyścili ze złogów bolszewicko/...

3.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 4 (7 głosów)
Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Niektórzy z naszych dziennikarzy popadli w sztuczny i sztywny formalizm, pomstując na decyzję prezesa PR odwołującego Filipa Memchesa po aferze z Hartmanem. Forma owszem jest ważna, ale liczy się też treść.

No bo czy ktoś zdrowy na umyśle po rozmowie z aniołem zadzwoni do piekła prosząc o komentarz ?

http://wpolityce.pl/media/340622-szarza-na-prezesa-polskiego-radia-w-sytuacji-gdy-probuje-...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)
Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Polonistą nie jestem, ale w odróżnieniu od pań polonistek z poradnika językowego w Radiowej Jedynce, pewne rzeczy wyjaśnić potrafię. Słuchacze dopytywali się o pewne subtelności związane z wymową i pisownią spółglosek “h” i “ch”. Ale panie polonistki trochę namąciły.

Otóż warto wiedzieć, co umknęło panim polonistkom, że są dwie wymowy spółgłoski “h”: dźwięczna – [h] i bezdźwięczna [ch]. Nie...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)
Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog

 

 

 

Najpierw ustalmy fakty:fakt nr 1 – żadne Media Narodowe nie istnieją.To znaczy nie istnieją na razie, bo słychać, że narodowcy zamierzają jakieś media narodowe utworzyć, a skoro zamierzają, to prędzej czy później utworzą.Fakt nr 2 – żadne Media Publiczne nie istnieją, chyba, że chodzi Państwu o media za przeproszeniem publiczne, przy czym „publiczne” oznacza to, czego Państwo...

3.85
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.9 (7 głosów)
Obrazek użytkownika elig
Kraj

  dnia, by pokłócić się ze swym zastępcą, red. Mariuszem Staniszewskim.  Oboje zostali wybrani w czwartek [16.02.2017] na stanowiska: pani Stanisławczyk-Żyła - prezesa Polskiego Radia, a red. Staniszewski - wiceprezesa PR.  Dziś [18.02.2017] w portalu Niezalezna.pl {TUTAJ

(link is external)} przeczytałam:

  "Barbara Stanisławczyk, która 8 stycznia 2016 r. została prezesem zarządu Polskiego Radia...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)
Obrazek użytkownika Obserwujący Malkontent
Blog

„Przegląd resortów” z „centralnymi obchodami” święta „Człowieka Wolności” stwarza nieodparte wrażenie, że także w „wydziale propagandy” zagnieździł się PRL-owski kret.

Najpoważniejszą jest bez wątpienia sprawa BOR-u, a więc nieoczekiwanie pękających opon w limuzynie prezydenta, czy karambolu z całkowicie tym razem rozbitą limuzyną „ministra wojny”. To jedyny przypadek, gdzie zostały wyciągnięte (...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)
Obrazek użytkownika elig
Sport

  Dzisiaj [6.06.2016] po południu przeczytałam w portalu Niezalezna.pl {TUTAJ}: "Tomasz Zimoch odszedł z Polskiego Radia".  I dalej:

 "„36 a właściwie 38. Lat pracy. To było coś przepięknego. Ale dzisiaj rozwiązałem umowę z Polskim Radiem. Z winy pracodawcy” – napisał na Facebooku Tomasz Zimoch.

 

Zarząd Polskiego Radia w połowie maja zawiesił Tomasza Zimocha w pełnieniu obowiązków...

3.25
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.3 (11 głosów)
Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog

Kiedy komercyjnie niepokorny (konsekwentnie promuję określenie swojego autorstwa) Cezary Gmyz ujawnił (jadąc innym klasykiem) oczywistą oczywistość, że obsadę stanowiska rednacza Faktu kapciowy Graś ustalał z  OMC sługą Bożym Kulczykiem, zrobił się taki rejwach, że przedwojenne Nalewki to przy nim martwa cisza.

Sprawą zajął się Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro, za aprobatą samej Pani Premier...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)
Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog

Są ludzie, którym się nie podaje ręki, a zatem tym bardziej są ludzie, z którymi się nie dyskutuje i – co oczywiste – nie wpuszcza się do miejsc, gdzie bywają ludzie przyzwoici.

W dawnej Rzeczypospolitej byli też ludzie, z którymi się nie pojedynkowano, bo nie mieli zdolności honorowej, choć owszem, dać takiemu w – pardon my French – pysk było można, ale dziś już nie ma Rzeczypospolitej jeno 3RP...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)
Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog

….z gramatyki konkretnie.

Minister Waszczykowski (choć mój rówieśnik i krajan do tego) wykazuje ewidentne braki w edukacji, w wyniku czego myli się w sposób typowy dla przedstawicieli towarzystwa, nazywającego siebie klasą polityczną.

W dzisiejszych Sygnałach dnia,  na pytanie dziennikarza o te słynne bazy NATO w Polsce:

czy idziemy w kierunku trwałej, stałej obecności, czy to wciąż będzie...

2.3
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.3 (5 głosów)
Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog

Nienawiść to wspaniałe uczucie – równie angażujące emocjonalnie, jak miłość.

Kto kochał ten wie o co mi chodzi, kto nie kochał, ale przynajmniej nienawidził – ten wie także.

Ja nienawidzę ekstremistów. No nienawidzę tak, że … i tu niech każdy sobie dopisze co chce, bo ja tolerancyjny jestem.

Skoro nienawidzę ekstremistów, to logicznym jest, iż kocham ludzi umiaru, a najbardziej spośród  nich –...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)
Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog

Już było normalnie:spontanicznie przez BND (Brygady Nowoczesnej Demokracji) zaplanowane, skoordynowane i zrealizowane demonstracje w ramach Sonderaktion KOD, odniosły światowy a przynajmniej zaodrzański sukces, już Grzegorz Przeczołgany obiecał rekonkwistę, a tu – użyjmy terminologii wędliniarskiej – kicha:faszystowski ciemnogród dla niepoznaki korony na te swoje kołtuńskie łby pozakładał...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)
Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Ustawa medialna PiS zgodnie z przewidywaniami sprowokowała do zabrania głosu różne osoby i środowiska. W obowiązku do zabrania głosu poczuł się również Balcerowicz. Na swoich kontach na F i T napisał poniższy apel.. 

Propozycja noworoczna: wspierajmy m.in. przez crowdfunding projekty dziennikarzy i artystów wyrzucanych przez PiS z mediów, które zagarną.

Muszę powiedzieć że bardzo mnie on rozbawił...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)
Obrazek użytkownika maciej1965
Kraj

Dyrekcja Polskiego Radia (z ostatnich informacji wynika, że szeregowi pracownicy nie utożsamiają się z tą akcją) postanowiła zaprotestować przeciwko nowej ustawie medialnej, dzięki której media mają przestać pełnić funkcję tuby propagandowej PO zacząć służyć Polakom. Dyrektor Kamil Dąbrowa polecił o każdej pełnej godzinie odtwarzać na falach 1-ki Hymn Polski na przemian z "Odą do radości".

W...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)
Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog

Protesty bywają różne:

przede wszystkim słuszne niesłuszne, a ich nie/słuszność zależy od punktu widzenia.

Są też protesty branżowe: lekarzy, taksówkarzy, a nawet – milicjantów (nie poprawiać – policja, to była przed wojną).

Sa protesty społeczne i indywidualne, wygrane i przegrane, zauważone i niezauważone czy wręcz zlekceważone itd. itp.

Ale o proteście hymnowym – jak żyję (lat prawie 58) nie...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)
Obrazek użytkownika Sosnowski Watch
Kraj

Gdyby dla kogoś notka poniższa z jakiegoś względu wydawałaby się za długa, może spokojnie nie utraciwszy zasadniczej treści po przeczytaniu tytułu przejść do pogrubienia na dole ;)

 

Rzeczywistość zaskakuje. Gdy już miałem zapomnieć o naczelnym „ideologu trujki”, znanym związkowcu, a z zamiłowania literacie-grafomanie REDaktorze Jerzym Sosnowskim, on sam przypomniał się mnie, i to w sposób...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)
Obrazek użytkownika Jarek Cimrman
Kraj

Program pierwszy kakaowego radia pyta 3 maja Polaków o to, z których wydarzeń w najnowszej historii Polski jesteśmy dumni. Zanim skoczycie państwo do biurek, komputerów by słać setki listów pochwalnych o tym, czy o owym ostrzegam, że Radio wie lepiej, zatem zapytawszy, jednocześnie podało 10 gotowych odpowiedzi do wyboru.

Ciekawsze od namaszczonych przez ,,polskie” radio powodów do...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Kongres Mediów Niezależnych
Kraj

Polskie Radio SA wraz z „Gazetą Wyborczą” i Kancelarią Prezydenta RP zdecydowało się wystąpić 2 maja 2013 r. w roli współorganizatora imprezy, która ma wszelkie cechy kampanii politycznej.

Polskie Radio SA w żadnym razie nie powinno współorganizować przedsięwzięć, które mogą być elementem kampanii, bo publicznemu nadawcy nie wolno kreować polityki. Polskie Radio SA nie może stwarzać w tej kwestii...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Sosnowski Watch
Kraj

 

REDaktor Michał Nogaś, dla przypomnienia funkcjonariusz czerwono-różowych najęty w departamencie słowa w programie III Polskiego Radia, min. wydawca sztandarowej audycji propagandowej Klub Trójki, jest typowym co do mentalności przedstawicielem „Spółdzielni Trujka”. Niestety oddziaływanie Nogasia nie tylko zamyka się w wpływaniu na kształt czerwono-różowego profilu kultoralno-społecznego Trujki...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Sosnowski Watch
Humor i satyra

Wciela się w postać Katona
Szatę rozdziera gdy widzi nieprawość
Jak Rejtan kładzie się by strzec wolności
Odpolitycznienie z ust mu nie schodzi
To naszych sumień głos wołający na puszczy
On jest skarbnicą prawdy i mądrości
Drzazgę w oku Ci wypowie, belki swej nie dostrzeże

Przełożeni mogą mu skoczyć, za nim stoi siła
To coś więcej niż trybun związkowy
On ramówkę układa, kolegów z branży...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kryska
Kraj

ZASŁUŻONY.
W dodatku młody i wykształcony, i jeszcze z wielkiego miasta, z samej stolicy III RP postkomunistycznej.
Wielce się ostanio zasłużył w lizaniu dupy WAAADZY jedynie słusznej i umiłowanej, a w opluwaniu ciemnogrodu i jego partii oraz w drwieniu z wiary katolickiej.
Oto ON.

Kamil Paweł Dąbrowa ur. 1973.
Ukończył filozofię na Uniwersytecie Warszawskim.
W latach 2001–2003 był szefem...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Filip_Stankiewicz
Kraj

13 lipca br. media opublikowały nowy sondaż TNS OBOP. PO uzyskała w nim 45%, PiS 28%, SLD 13%, a PSL 6%. Jednak chyba nie to jest najważniejsze biorąc pod uwagę, że badania te z różnych przyczyn są często niedokładne - ważniejsza wydaje się tendencja i ona powinna być zawsze podawana przez rzetelne media. Tymczasem dziwnym trafem zmiana poparcia w porównaniu z poprzednim badaniem nie tylko często...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Budyń78
Ogłoszenie
W siedzibie SDP na Foksal odbyła się, zorganizowana przez Solidarnych 2010 i Stowarzyszenie Twórców dla Rzeczypospolitej debata "Ograniczanie wolności słowa w Polsce", w której udział wzięli czołowi dziennikarze kojarzeni z prawicą, całość poprowadził zaś Paweł Kukiz. W imieniu organizatorów głos zabrali Ewa Stankiewicz, Jerzy Zalewski i Paweł Hermanowski, który zaprosił wszystkich na...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika jwp
Blog

Szanowni Państwo, 

trwają czystki w TVP. Decyzją zarządu i nowej dyrektor "Jedynki" Iwony Schymalli zdjęto program śledczy Anity Gargas "Misja Specjalna" i magazyn publicystyczny "Bronisław Wildstein przedstawia". Z listopadowego grafiku zniknęło też nazwisko Joanny Lichockiej jako jednej z prowadzących rozmowy z politykami w programie TVP 1 „Polityka przy kawie”. Z TVP pożegnać się ma szef...

0
Brak głosów

Strony