Kto chciał zgładzić Papieża Benedykta XVI?

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Świat

Na temat abdykacji papieża Benedykta XVI powiedziano już wiele. Niestety, pomimo dobrej woli wielu autorów, nie potrafiono należycie połączyć faktów. Poniższy artykuł planowałem napisać już 13 miesięcy temu, i przyznaję, w pogoni za światem zajmowałem się bieżącymi sprawami politycznymi. W okresie Bożego Narodzenia powracam do jednego z najtragiczniejszych wydarzeń w historii nowożytnego katolicyzmu.

W Santiago de Compostela znajduje się odkryty w IX w. grób Jakuba Apostoła, który przedstawiany jest z nieodłącznym pielgrzymim kijem, sakwą i muszlą. Droga św. Jakuba została spopularyzowana za pontyfikatu Jana Pawła II, ale szczególną, wręcz medialną popularność, zyskała za pontyfikatu Benedykta XVI. To wówczas na polskich drogach, słupach elektrycznych (itp.), pojawiły się intrygujące rysunki muszli – symbol szlaków wskazujących drogi dla pielgrzymek do tego świętego miejsca.

W „1982 r. Rada Europy uznała Drogę św. Jakuba za trasę o szczególnym znaczeniu dla kultury kontynentu i zaapelowała o odtwarzanie i utrzymywanie dawnych szlaków pątniczych. Szlak ten został ogłoszony pierwszym Europejskim Szlakiem Kulturowym w październiku 1987 r. oraz wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1993 roku”.

Czasy Europy nie odżegnującej się od chrześcijaństwa już minęły. Przejdźmy do sedna:

W Kościele Katolickim św. Jakub Starszy jest patronem Hiszpanii i Portugalii, ale także walk z islamem, zakonów rycerskich i pielgrzymów. 

                                  Duchowa walka z islamem

„W sierpniu 2005 roku Benedykt XVI w Kolonii oświadczył, że dialog między chrześcijanami a muzułmanami jest „kwestią żywotną, od której w dużej mierze zależy nasza przyszłość”, ponieważ tylko on może zagwarantować pokój na świecie”. 

Przypomnijmy sobie zamieszki, gdy Papież Benedykt powiedział:

„Mahomet przyniósł rzeczy złe i nieludzkie”. Benedykt XVI - papież, który przewidział islamską inwazję!

Benedykt XVI nawoływał do konieczności jak najszybszego nowego przymierza między wiarą a rozumem, które zagwarantuje odrzucenie przemocy na polu religijnym. W wykładzie wygłoszonym na Uniwersytecie w Ratyzbonie 12 września 2006 roku, papież mówił o relacjach między religią a rozumem i ostro krytykując sprzeczność wiara – przemoc, pragnął ukazać rozumowość wiary. Jego celem było oderwanie przemocy od jakichkolwiek konotacji religijnych i dowiedzenie rozbieżności między wiarą w Boga a wyznawaniem jej w aktach terroru, jak też sprzeciw wobec instrumentalizacji religii.

Podczas wykładu papież przytoczył część rozmowy prowadzonej przez cesarza bizantyjskiego Manuela II Paleologa z perskim wyznawcą islamu: „Pokaż mi — mówi — co nowego przyniósł Mahomet, a znajdziesz tam tylko rzeczy złe i nieludzkie, takie jak jego nakaz szerzenia mieczem wiary, którą głosił”.

Po zakończeniu wykładu zdanie o Mahomecie zostało przekazane przez agencje prasowe z całego świata wraz ze słowami oburzenia. „Islamski gniew” wybuchł w Indonezji, Maroku, Egipcie, Afganistanie, Pakistanie i Iraku; ludzie wychodzili na place, wykrzykując pełnie nienawiści hasła. Wiele kościołów zostało zniszczonych. Papieżowi grożono śmiercią. Kilkudziesięciu chrześcijan straciło życie. W wielu krajach muzułmańskich rządy wezwały do siebie nuncjuszy papieskich. W świat poszły oficjalne oświadczenia przywódców muzułmańskich oraz ministrów (nawet ze strony takich krajów jak Turcja, Kuwejt, Emiraty Arabskie czy państwa Maghrebu), domagających się przyznania do błędu i publicznych przeprosin”.

http://malydziennik.pl/mahomet-przyniosl-rzeczy-zle-i-nieludzkie-benedyk...

Kryzys w końcu został zażegnany, ale islam pokazał swoją prawdziwą „twarz”.

         "Papież umrze w ciągu 12 miesięcy!" Spisek w Watykanie?

http://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/papiez-umrze-w-ciagu-12-miesiecy-spi...

11 lutego 2012 r. media informowały, że Papieżowi grozi niebezpieczeństwo. Pisał o tym nie tylko dziennik „Fakt”:


Powyższy artykuł (na zdjęciu) pt.: „Bredzą” o spisku na Benedykta XVI” jest już niedostępny na stronie „e-KAI” – internetowego wydania Katolickiej Agencji Informacyjnej. Tak komentowano (zignorowano) doniesienia włoskiego dziennika „Il Fatto Quotidiano” na ten temat.

Ja jednak wykonałem zrzut ekranu z którym dzielę się teraz z Czytelnikiem. Proszę o dokonywanie kopii i profilaktyczne zapisywanie oraz udostępnianie całego artykułu!

Tymczasem Benedykt XVI ogłosił swoją abdykację... ku zaskoczeniu wiernych, nagle, dokładnie rok później - 11 lutego 2013 roku. Ale to tylko "brednie" i kolejna teoria spiskowa.

Wszystko wskazuje, że abdykacja Benedykta została na nim wymuszona. Czy wybór Franciszka w obliczu powyższych faktów jest ważny? Czy Benedykt XVI wiedział coś, o czym nie mógł powiedzieć światu, a pomimo tego, podjął stosowne działania? Czy został odsunięty za walkę z Islamem? Wszystko na to wskazuje.

Zastanawia inna kwestia: czy od czasów Feliksa V z Chambéry z XV w., papież Franciszek jest pierwszym antypapieżem, czyli został wybrany niezgodnie z prawem?

Kościół broni Franciszka twierdząc, że słów, które powiedział, Franciszek nie powiedział. Proszę obejrzeć film, krótka analizę wypowiedzi Franciszka, który cytuje... św. Jakuba: https://www.youtube.com/watch?v=7IlQKGAU5TU Przypadek?

Na koniec „zabawny” komentarz internauty:

„Tarcischio Bertone jest szefem masońskiego skrzydła w Watykanie!!!!!!!!!!!!
Będzie on dążył od wybrania papieża-masona który zniszczy Kościół!!!!!!!!!!!!!!
Kandydatem skrzydła tradycyjnego jest kardynał Scola!
Oby Scola został Papieżem inaczej świat zginie!!!!!!”

https://f.kafeteria.pl/temat/f1/przedstawiciel-masonow-bertone-p_5509158

Kto wie, może to nie prawda, ale czy przypadkiem, jak mówi dr Stanisław Krajski, islam nie jest ostatnim etapem 33. masońskiego wtajemniczenia. Dlaczego Kościół Katolicki jest w takiej defensywie? Zostawiając te rozważania, w świetle powyższych faktów, myliłem się również ja – Romuald Kałwa, pisząc błędną analizę „Wielka abdykacja planem awaryjnym” https://konserwatyzm.pl/wielka-abdykacja-planem-awaryjnym/

Fakty wskazują, że spełniają się złowieszcze prognozy. Bez wątpienia abdykacja Benedykta XVI była wymuszona i nie spowodowana stanem zdrowia. Zamkniętemu w grubych ścianach Watykanu Benedyktowi XVI, ostatniemu prawdziwemu papieżowi, 16 kwietnia na 91 urodziny, będę życzył dużo zdrowia i błogosławieństwa bożego.

Romuald Kałwa ©
superklaster@wp.pl
PS. Autor nie ma zamiaru popełnić samobójstwa.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:5)