Franciszek - papież jakiego jeszcze nie było?

Obrazek użytkownika reign_77
Świat

W środę cały świat usłyszał zawołanie 'Habemus Papam!' I radość ogarnęła całą ziemię - oto ziemska głowa Kościoła znowu stanęła u steru. Co na razie wiemy o Franciszku?

Po pierwsze wiemy, że nie odpowiada mediom wątłego nurtu. Po kolei od polskojęzycznych 'jasnogrodzkich' mediów po wielkie ponad narodowe narzędzia propagandy można było usłyszeć, że uwsteczni Kościół, że nie skieruje go na drogę 'postępu'. Ponadto oczywiście co i raz 'ciekawostki' o 'czarnych kartach' nowego papieża. Dzięki tej nagonce mediów mamy też wskazówkę, że będzie właśnie dobrym papieżem.

Jest pierwszym papieżem od VIII wieku spoza Europy. Jest to także - moim prywatnym zdaniem - pewien przełom. Od dziecka już słyszałem hasła, że o ile wcześniej Europa ewangelizowała świat, o tyle teraz to narody nawrócone będą musiały stanąć przed zadaniem nawracania mieszkańców Starego Kontynentu na drogę Prawdy. Być może ten czas właśnie nadszedł i świat wokół zacznie się zmieniać na lepsze?

Kolejną kwestią jest jego przeszłość - przebywając w Argentynie stawiał jasno sprawę. Nazywał mordowanie nienarodzonych po imieniu, nie milczał o działaniach homopropagandzistów, sprzeciwiał się także eutanazji, nie przekształcał prawdy by była 'ładniejsza'. Odrzucił 'teologię wyzwolenia', zachęcał do ewangelizowania niewierzących, mówił o Kościele jako wspólnocie wiernych, gdzie kapłani są częścią tej wspólnoty.

Jako jezuita ma z pewnością ogromną wiedzę. Nie jestem obecnie we wspólnocie związanej w jakiś sposób z jezuitami, ale gdy miałem z nimi styczność zapadli mi w pamięć jako osoby o naprawdę wielkiej i uporządkowanej wiedzy. W połączeniu z jego pokorą daje to naprawdę niesamowity efekt.

Oczywiście musimy poczekać na owoce jego pontyfikatu, choć moim zdaniem zapowiada się naprawdę wspaniale, a muszę dodać, że zawsze jestem bardzo sceptyczny jeśli chodzi o wyższych hierarchów kościelnych

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Sceptycyzm sceptycyzmem,ale trwamy już przeszło 2000 lat.A Godzina nie jest dla nikogo nas znana.Do zobaczenia w Warszawie.Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

wojtek

#344787

"Po pierwsze wiemy, że nie odpowiada mediom wątłego nurtu."

Już samo powyższe wskazuje, że choć może być to ciężki pontyfikat dla wybranego papieża, to papież Franciszek może okazać się odpowiednią osobą w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie.

Niech Pan Bóg ma Go w swej opiece.

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#344812