Czy Polacy lubią oglądać szambo?

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kultura

W swoim najnowszym filmie Patryk Vega ma dawać do zrozumienia, że obecny rząd jest najgorszym od 1989 r. Sugeruje też, że Bartłomieja Misiewicza i Antoniego Macierewicza łączyło płomienne uczucie. Twórca "Botoksu" chce uczyć uczciwości polskich patriotów. Dobre...

 

Nie jesteśmy gorsi, ani lepsi od innych cywilizowanych narodów. Zmiany na lepsze jednak następują. Nie każdy musi chodzić do filharmonii. Czasy się zmieniają. Prymitywny Big Brother już się nie sprzedaje, jak kiedyś. Nawet disco-polo nie jest tak tępe, jak 25 lat temu. Patryk Vega idzie jednak na łatwiznę i tworzy przejaskrawione szambo. Taki „Botoks” – film, który dostał miażdżące recenzje. Kolejny film tego wybitnego reżysera, będzie o polityce -„Polityka” to prawdopodobnie próba tarzania się w błocie i wciągniecie innych do zapasów świń z szympansami.

 

Mądrzy ludzie mówią, że twórcy „Polityki” najpierw sami wypuszczają scenariusz, by później twierdzić, że zostali okradzeni. Po to, aby filmowi zrobić reklamę.

 

Kolejne filmy Patryka Vegi (Patryka Krzemienieckiego), zawierały coraz więcej agresji, wulgarności. Trupizm, którego szczytem jest „Botoks”.

 

Film zapewne będzie popularny wśród ludzi intelektualnego marginesu. Jednak jego twórczość, aby „zadziałała”, można porównać do „zjawiska tolerancji (próg przyzwyczajenia)”, które polega na przyzwyczajaniu się do coraz większych dawek, aby wywołać takie wrażenie, jak poprzednio. Dlatego ten film musi być ostrzejszy, bardziej wulgarny od „Botoksu” i „Kleru” razem wziętych.

 

Czemu ten popularny reżyser nie zrobi filmu o polskiej polityce od 1989 r.? W jego filmach, do czego sam się przyznaje, występują ludzie służb. Proszę jeszcze raz pooglądać „Służby specjalne”. Robiąc jednostronny film, staje się politykiem, więc czemu Vega oburza się na krytykę. Powołując się na „tajemnicze źródło” twierdzi, że Bartłomiej Misiewicz został wypuszczony z aresztu, bo władza chce się nim posłużyć do utrudnienia promocji filmu.

 

Tylko zaraz, zaraz! Jeśli reżyser grozi, że film umieści na chińskich serwerach (podobnie jak Zbigniew Stonoga „znalazł”, który tam akta afery podsłuchowej), może to znaczyć, że film nic go nie kosztował, a ktoś za ten film zapłacił. Czyżby został zrealizowany na zamówienie? Kim też są jego tajemnicze źródła?

 

Czy w filmie będzie o KOD, próbie puczu, złodziejskiej prywatyzacji, niszczeniu państwa przez Platformę Obywatelską, mafii vat-owskiej, zdrajcach Polski, wyłudzeniach nienależnych odszkodowań przez Izrael, kłamstwach o Jedwabnem?

 

A może film będzie opowiadał o katastrofie smoleńskiej z punktu widzenia bandytów bijących stare kobiety na krakowskich przedmieściu w Warszawie w 2000 roku?

 

Nie wiem. Prawdopodobnie niedługo można się spodziewać scenariusza filmu Vegi w Internecie, więc się dowiemy.

 

Pyszałkowatością jest domaganie się przez Vegę deklaracji wolności sztuki od premiera Mateusza Morawieckiego. Nie te progi Patryczku! Mogę tak do Ciebie mówić, prawda? Nie? O Ty niedobry. Cacy, cacy, grzeczny Patryk…

 

Czy Polacy lubią oglądać szambo? W swej większości już nie. Po prostu. Polska się zmienia i dość tych narzekań. A Vega jak chce, to niech dalej robi filmy o zoofilii. Jest wolność, prawda?

 

Ps. PiS-owi proponuje wyższą jazdę trollingu - wiecie co będzie, gdy przed premierą, od dzisiaj wszyscy działacze PiS, zaczną chwalić film, mówić, że jest świetny, działa jak katharsis i inne śmieszne rzeczy, oczywiście tylko pytani co myślą o filmie. Tymczasem na co dzień, "normalnie", powinni zachowywać się tak, jakby filmu nie widzieli :) Od tego przeciwnika trzeba być sprytniejszym i działać jak maszyna.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:7)

Komentarze

Z doniesień medialnych wynika, że film ma traktować o całej scenie politycznej, nie tylko tej ze strony prawej. Dlaczego zatem krzyk rozpaczy słychać tylko wśród działaczy i kibiców pisu? 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4
#1596981

Nic to przy krzyku rozpaczy POtłuczonych z Gazety Wymiotnej i ich bzykniętych czytelnikach na wieść o tym https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/solid-gold-film-o-aferze-amberd-gold-data-premiery-i-obsada-tvp-przejela-dystrybucje :D

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1596988

Spójrz teraz na swoją mentalność- skoro te dwa filmy mają pokazywać wały robione na szczycie, oba powinny ujrzeć światło dzienne, bez skowytu, każdej władzy trzeba patrzeć na ręce. Z Twojej wypowiedzi wynika, że widzisz tylko jedną stronę medalu i jedyne co masz na swoją obronę to odbijanie piłeczki. Takich jak Ty powinno nazywać się zaślepionymi fanatykami, bez względu na to po której stronie stoisz. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3
#1596990

i znów się mylisz :D gdzie swoim lemingowatym łoczkiem zauważyłeś abym się przed czymś bronił?

Ps. Co do filmów, to jakoś płakałeś tylko za jednym, no to ci pokazałem jeszcze drugi :D U was lemingów to już normalka, że zarzucacie innym to, co sami robicie :D

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#1597017

Kto im podskoczy? przecież oni są a r t y s t a m i.

I co im kto zrobi?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1596999

i ................... DEMOKRACJA !

Katar z KINO-la i Katharsis

echhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

H44

#1597066