Powiedział prawdę został skazany

Obrazek użytkownika Jadwiga Chmielowska
Kraj

To nie dzieje się gdzieś daleko na antypodach. To sala sądowa w III RP.
Wyszkowski powiedział prawdę. Lech Wałęsa był kapusiem TW BOLKIEM. Nie był tylko zarejestrowany. On KAPOWAŁ na swoich przyjaciół np. Lenarciaka i Jagielskiego, kolegów ze Stoczni. To on Lech Wałęsa w 1970r., w grudniu rozpoznawał na sbeckich zdjęciach tych co szli w manifestacjach, tych co palili komitet. Nie dostali od władz za to premii. Walęsa skazał ich na cierpienia i szykany.
Wyszkowski musi przeprosic "Bolka", choć wiadomo, że "Bolek" jest "Bolkiem".
Jedno jest pewne Państwo Polskie przestało istnieć"
1. Władza sądownicza to kabaret;
2. Prezydent pragnie przypodobać się obcemu mocarstwu;
3. Premier gra w piłkę i oczekuje pochwał od wszystkich wrogów państwa;
4. Zarząd Województwa Śląskiego preferuje dezintegrację państwa polskiego - Przewodniczacy Ruchu Autonomii Śląska w randze Wicemarszałka Województwa.
5. Media promują kosmopolityzm - zwalczają patriotyzm
6. W szkołach jak pod kacapskim zaborem uczy się młodzież nie literatury polskiej a jedynie fragmentów poszczególnych utworów. Historia ma być okrojona do poziomu podstawówki.

Wolność wypowiedzi, prawda są nie ważne - istotne są dobra osobiste złoczyncy!!!!!!!
A ja mam to całe bagno gdzieś. Oświadczam, że będę robiła to co mi sumienie i Dekalog wskazują. Jak mnie, wrogowie Polski, skażecie to dobrze! Przynajmniej w celi odpocznę i zbiorę siły do walki z wami.

Lech wałęsa jest w moim mniemaniu ostatnią kanalią. Działa też na swoją szkodę. Zamiast przyznać się i przeprosić (wybaczylibyśmy mu już w 1980r. a nawet podziwiali za odwagę) to brnie dalej.
Jak może wyrok sądu zmuszać kogokolwiek do przestępstwa. Jak może nakazywać głoszenie ewidentnego kłamstwa.

Na początek wzywam wszystkich moich kolegów, przyjaciół i znajomych do wystąpienia z szeregów PO.
Jeśli ktoś tego nie zrobi, to powinien numer mojego telefonu, adres mailowy wykreślić z notesu. Z kanaliami czynnie wspierajacymi zdrajców nie zamierzam utrzymywać żadnych kontaktów.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Byłem na sali. To po prostu śmieszne, ale niczego innego się nie spodziewałem. Na dodatek te mordy z tzw. wolnych mediów (rzygać się chce).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#146298

niech przeginaja pałę a my róbmy czarna listę agenturalnych politykierów, sędziów, prokuratorów, pismaków, marcowych docentów i wywalmy tę bande na zbity pysk jak wygramy wybory yes yes yes!!

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wilde

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#146302

jesli ma przeprosić , to w prasie, a to kosztuje. Trzeba wspomóc człowieka.
Druga sprawa - może powinien powstać komitet, który również w prasie, jawnie nazwie agenta Bolka złodziejem wyrwanych stron z jego akt? Ewentualnie nawet finansowo zabezpieczyć się przed przegraną przed POwskimi sądami.
Przechodzi ludzkie pojęcie - ta Wolańska zmieniła literę w swoim nazwisku? _________________________________________________________
„Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor”. Józef Beck

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#146306

Żadnego płacenia. Żadnej zbiórki pieniędzy. Niech wsadzą Wyszkowskiego do więzienia. Będziemy codziennie dymić pod Ministerstwem Sprawiedliwosci i więzieniem. Zrobimy zadymę na cały świat. Polska krajem totalitarnym. Za głoszenie przekonań i mówienie prawdy idzie się do więzienia.

DOŚĆ TEGO! NARODZIE RUSZ SIĘ WRESZCIE!

Traktują Nas jak bydło (głosno powiedział to Bartoszewski).
Więc na rogi gnojów i kopytami! I kopytami!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#146316

Oczywiście (jeśli Pan Wyszkowski zgodzi się na takie poświęcenie).

Pani Jadwigo - czas pomyśleć o specjalnym funduszu dla osób prześladowanych -

Z dotychczasowej praktyki - każdy płaci z własnej kieszeni i ryzykuje całym majątkiem .
Wielu zostało w trybach "prawa " zmielonych.
Wielu do dzisiaj ma słuszny żal - poświęcili wszystko i wszystko stracili .

Honorem się nie wyżywisz , dzieci nie wykształcisz.

Ps. demonica - przepraszm, nie zwróciłem uwagi na Twój wcześniejszy wpis.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#146321

Zrozumcie przeprosić mu nie wolno! Chyba, że w takim stylu:
"Przepraszam, że nazwałam X.Y. kanalią. To nie jest prawda X.Y. jest WIELKĄ KANALIĄ".
Ale nie wiem czy na to Wyszkowski pójdzie i czy media to opublikują.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#146324

I jeszcze ten drobiazgowy "rozkład jazdy"

Sąd tworzy ramówki TV-

Ps.
Pani Jadwigo .
Jak pomóc osobom represjonowanym?

Pokrzyczeć i pomanifestować - warto.

Przychodzi jednak czas -osobistego zmagania się z bezwzględnym aparatem .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#146328

Czy bydlęta mają honor? Przegladałem dzisiaj stronę http://www.pmk-berlin.de/- Polskiej Misji Katolickiej w Berlinie.Ten SB-cki donosiciel był tam honorowany w Środę Popielcową i nikt mu w przebrzydłą gębę nie napluł. I ma to-to czelność przystępować do Komunii Św.Bul z Budy Ruskiej robi to samo.Dlaczego nie istnieje ekskomunika?Co za czasy!

 

"Nie lękajcie się!"J.P.II

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#146335

Jak można żyćw państwie, w którym i Sądy są po stronie kłamców!
Nie wstyd Wam, Ci, którzy reprezentujecie Polskę i niezależną Temidę?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

___________________________________ ...Tobie Polsko!

#146327

-
za całokształt Pani Jadwigo.
Powodzenia
pozdrawiam.

STEIN

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0


"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć"   George Orwell
wilre - "Viva il re"
Niech żyje król

#146329

Co robic?... To takie proste. Zgubiło się społeczeństwo nasze po 89r. Co robimy jak się zgubimy? Wracamy po śladach i idziemy dalej już prostą drogą bez kretactw i fałszywych drogowskazów.
Wróćmy więc do 1980r. Do masowego ruchu, który powstał zaledwie w tydzień. Znamy się w miejscu zamieszkania w pracy. Spróbujmy się skonsolidować wokół obrony naszych spraw. Np. zamykanych przychodni specjalistycznych, szkół itp. Początki zostały zrobione. Są np. Kluby GAZETY POLSKIEJ, Stowarzyszenia patriotyczne takie jak "NIEPRZEJEDNANI", portale np. niepoprawni.pl, niezalezna.pl W każdej miejscowosci trzeba założyć przynajmniej małe grono aktywnych obywateli. Można się spotykać na dyskusjach politycznych, szkolić. A przede wszystkim mieć kontakt z podobnymi w całej Polsce!
Gdzie? W kawiarniach, klubach, remizach strażackich, salkach katechetycznych.......
Kupujmy NASZ DZIENNIK, GAZETĘ POLSKĄ, NASZĄ POLSKĘ, szukajmy prawdziwych informacji.
NIC O NAS BEZ NAS ! POGONIĆ ZDRAJCÓW - DARMOZJADÓW I SZKODNIKÓW.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#146336

tym bardziej wszystko widać jawnie, kto za Prawdą, kto za fałszem, kto za Bogiem, kto za szatanem. To, co przewidział Chrystus przed 2000 lat, że szatan jest władcą tego świata, to się sprawdza, ale nadszedł czas, że knowania Złego stają się widoczne, że obłuda "bohaterów" to rzeczywiście "budowa na pisaku".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Petrus

#146331

costerin

Ponieawaz;
po pierwsze to on jako jeden z pierwszych,pozatem Gwiazda,modzelewski i kuron juz w latach 70 tych mieli dokladne wiadomosci na temat agenta bolka,podczas wyborow na pierwszym zjezdzie solidarnosci,wyszkowski,gwiazda,kuron,zabronili rozpowszechniania wiadomosci ze bolek to bolek poniewaz jak sam wyszkowski twierdzil zle by to wplynelo na wizerunek solidarnosci,wolano przed swiatem i polakami ukryc ten fakt byle miec spokoj,delegatowi ktory mial poinformowac o tym zjazd odebrano glos i skreslono z listy przemawiajach,nastepnie -sb- zabralo go prosto z hali na oliwi do siebie na rozgrzeszenie.wiec jak wiemy juz wtedy zarowno solidarnosc i nadzieje na wolnosc byly gierka cwaniakow,bolek nie zostalby nawet przewodniczaym S stoczni gdyby nie pomoc i wsparcie wyszkowskiego,gwiazdy i pani walentynowicz,szarzy robotnicy az kipieli na stoczni,kazdy od dawna wiedzial ze bolek to bolek,ale coz madrale jak wyszkowski,gwiazda,walentynowicz,mysleli ze sa madrzejsi i graja dobrze,przeliczyli sie i -sb- zmiotlo ich ze sceny,zwiazek zostal calkowicie przejety przez -sb-.Takie sa fakty historyczne.Natomiast jezeli dzisiaj ktokolwiek przejmuje sie i dziwi temu co sie dzieje to jeszcze raz przeypominam,polski jako panstwa i narodu nie ma od 1939,kiedy to francuzi i angole cofneli uznanie wladz panstwa polskiego i wykozystujac sytuacje ze polska calkowicie zajeta przez sovietow i niemcow wymusili na elitach uwczesnych polskich powierzenie rzadu zdrajcy sikorskiemu.Wyszkowski zna swa historie,wie co uczynil w latach 1980-81,sam o tym wielokrotnie mowil i pisal.Jezeli ma honor to powinien pojsc do pudla i odsiedziec wyrok prl-owskiego sadu.Akcje typu zbieramy kase na ogloszenie itp.to blazenada i kajanie sie przed bolszewikami.Polska kiedys sie odrodzi,na pewno nie teraz,dopoki zyje jeszcze pokolenie jak moje obecnych 40 latkow,niezdolnych do walki o ojczyzne,skazonych bolszewizmem,madralinskich jak wyszkowski.Mlodzi kiedys chwyca za bron,zbrojnie za przykladem ;Lupaszki; pogonia bolszewickich okupantow i utworza panstwo polskie,bo tylko zbrojnie mozna polske odzyskac,ten cyrk nad wisla z polskim godlem,barwami itp. to szopka i nie polska,chociaz wielu woli taka szopke byle byloby co zjesc i wypic.

Pozdrawiam tych co wiedza i znaja fakty,mlodzi natomiast zamiast wypisywac glupoty ,piszcie do wyszkowskiego,pytajcie czy cokolwiek co tutaj napisalem nie jest prawda.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

costerin

#146337

Tak zawinili, że zgodzili się na Wałesę - szefa strajku. To przeprowadził Bogdan Borusewicz. Chodziło, że na czele strajku musi stać ktoś ze znanych pracowników w stoczni. Mogła to być Walentynowicz lub Wałęsa. Stocznie i tak zatrzymali młodzi pracownicy członkowie WZZ-tów.
Annie Walentynowicz wmówiono, że jest kobietą, więc na przywódcę strajku na stoczni się nie nadaje. Został więc Wałęsa. Potem był drugi moment gdy można go było wykopać za zbitą mordę. Zakończył Wałesa jednoosobowo strajk w Stoczni. Walentynowicz, Pieńkowska o Ossowska zamykały bramy. Powołano MKS a Stocznia prowadziła strajk solidarnościowy. TO WTEDY MOŻNA BYŁO ZMIENIC SZEFA STRAJKU! powołać zwyczajnie z innego zakładu. Np. "Gwiazdę" z Dalmoru
Gwieździe wmówiono, ze to źle iz jest inżynierem, bo na czele strajku powinien byc prawdziwy robotnik!
Borusewicz być może kierował sie zasadą, że kretynem łatwiej manipulowac - nie wiem. Jedno jest pewne. L.W. to nie kretyn to wielki spryciarz i mający potężne zaplecze wspierające. Skretyniało natomiast społeczeństwo - nie widziało, że król jest nagi, bo nie chciało widziec. Wierzyło w to, w co chciało wierzyć.
W Gieremka, Balcerowicza, Mazowieckiego też chciało wierzyć!
Czy nie pamiętacie, jak ludzi o moich pogladach wyzywano od "szkodliwych oszołomów". Czy ktokolwiek nam pomógł gdy od 20 lat bez względu na wykształcenie, płeć, wiek i kolor oczu mamy potworne problemy z np. zatrudnieniem.
III RP to przeciwieństwo II RP. Tam starano się by patriotów - legionistów żołnierzy wojny bolszewickiej kształcić i posady newralgiczne dostawali zaufani patrioci. Teraz zrobiono odwrotnie. Wmówiono społeczeństwu, że fachowcy to komuchy a cała patriotyczna inteligencja wymordowana została w Katyniu!
W ten sposób doprowadzono do deklasacji te patriotyczne rodziny, które przetrwały. Za pracę dla wolnej Polski, III RP skazała na niebyt. Robiąc miejsce dla Rychów, Zbychów i Bul-Komoruskich.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#146345

to wtedy - co?

Wtedy, czekały ośrodki rezerwowe-

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#146348

Ano czekały wyjścia awaryjne. Szefowie wszystkich MKS-w okazali się być wtykami. Szczecin(TW Święty), Jastrzębie (J. Sienkiewicz PZPR), Huta Katowice (Fabry - odwołany w 2 dniu strajku).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#146353

Wobec powyższych -

Trudno zarzucić - Wyszkowski i Gwiazda popełnili błąd.

Desant "intelektu" wyczekiwał na rozwój sytuacji.
"W Gieremka, Balcerowicza, Mazowieckiego też chciało wierzyć!"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#146359

costerin

TO WLASNIE ONI -LAUDZIE JAK ON STWORZA POLSKE

--------- z obnie.pl------------------

PIOTREK WOLWOWICZ i... ERUPCJA ZMURSZAŁYCH POLONOFOBÓW
22.03.2011 r.

Przyznam, że Piotrek mi zaimponował. Nie przestraszył się 'autorytetów muzycznych', które miast wypowiedzieć się o talencie 17-latka, pozwoliły sobie ordynarnie napaść na to, co temu chłopcu w duszy gra, na jego i przez niego kochany kraj.

A, że zakręciła się mi w oku łza, spisałem możliwie dokładnie słowa, jakie przed i po występie Piotra padły oraz słowa piosenki, która dla mnie była, jest i będzie piękna.

(Ten młody człowiek w sali oczekiwań wyglądał zupełnie niegroźnie.)

*

Nazywam się Piotr Wolwowicz, pochodzę z małej miejscowości Dydnia, uczę się w szkole muzycznej II stopnia w Sanoku, moim głównym instrumentem, którym gram jest trąbka, ale moją taką sympatią jest śpiew, przede wszystkim śpiew. Uważam, że jestem dobrym wokalistą. Mam zespół wybrany, znaczy siostra i dwóch kolegów, gramy przyjęcia weselne, to co mi się podoba gram, to co ludziom odpowiada gram.

(Dobra, dzisiaj będziesz co prezentował?)

Dzisiaj będę prezentował starszy kawałek Andrzeja Rosiewicza 'Pytasz mnie'.

(Co ty gadasz? Rosiewicza? Nie ma nic młodszego? Braci kurde Cugowskich?)

Właśnie myślę, że w tych czasach pasuje właśnie, żeby zagrać taką piosenkę.

*

(aplauz publiczności) Dzień dobry wszystkim. Witam bardzo wszystkich, bardzo serdecznie.

Adam Sztaba: Co robisz w życiu?

Uczęszczam do szkoły muzycznej II stopnia w Sanoku, ogólnie bardzo lubię muzykę i myślę, że robię to fajnie. (aplauz publiczności)

A. Sztaba: Bardzo dobrze! Przekonajmy się!

*

(Piotr przyjechał ze wsparciem. Za sceną mąż kuzynki zwany krótko kuzynem)

* * *

Pytasz mnie: co właściwie cię tu trzyma?

Mówisz mi, że nad Polską szare mgły.

Pytasz mnie, czy rodzina czy dziewczyna?

I cóż ja, i cóż ja odpowiem ci?

Może to ten szczególny kolor nieba?

Może to, tu przeżytych tyle lat?

Może to ten pszeniczny zapach chleba?

Może to pochylone strzechy chat?

Może to przeznaczenie zapisane w gwiazdach?

Może przed domem ten wiosenny zapach bzu?

Może bociany, co wracają tu do gniazda?

Coś, co każe im powracać tu?

Mówisz mi, że inaczej żyją ludzie,

Mówisz mi, że gdzieś ludzie żyją lżej,

Mówisz mi krótki sierpień, długi grudzień,

Mówisz mi długie noce, krótkie dnie.

Mówisz mi słuchaj stary, jedno życie,

Mówisz mi spakuj rzeczy, wyjedź stąd,

Mówisz mi wstań i spakuj się o świcie,

Czy to warto tak pod górę? To pod prąd!

Może to przeznaczenie zapisane w gwiazdach?

Może przed domem ten wiosenny zapach bzu?

Może bociany, co wracają tu do gniazda?

Coś co każe im powracać tu?

Może to zapomniana dawno gdzieś muzyka?

Może melodia, która w sercu zimą śpi?

Może mazurki, może walce Fryderyka?

Może nadzieja dla Ojczyzny lepszych dni?

Może to zapomniana dawno gdzieś muzyka?

Może melodia, która w sercu cicho brzmi?

Może mazurki, może walce Fryderyka?

Może nadzieja doczekania lepszych dni? (ogólny aplauz publiczności, oklaski)

* * *

Bum, bum, bum, bum. Jury: NIE, NIE, NIE, NIE! ('buczenie' publiczności)

Adam Sztaba: Piotrze! Może czas na nowy program 'zabij mnie swoją muzyką'?

Kora: Chyba tak, ja prawie że umarłam!

Elżbieta Zapendowska: Piotruś! Tak epatujesz tym głosem z takim zadowoleniem. Coś okropnego!

A. Sztaba: Nie możesz cię cieszyć, że śpiewa?

E. Zapendowska: Chłopie! Ciesz się, ale nie śpiewaj takich piosenek. Jakieś bogoojczyźniane, takie patriotyzmy! To jest coś okropnego! Nie daj się w to wciągnąć! Nie idź tą drogą...

Jury: Chy, chy, chy, chy, cha, cha, cha, cha...

Dobrze! Chyba Ela wszystko powiedziała, no...

A. Sztaba: Piotrze! Dziękujemy...

Kora: Wieki głos w takim małym ciele...

Piotr: Może ja powiem tak. Uważam, że moje wykonanie jednak było i tak najlepsze (aplauz publiczności) ponieważ w tych czasach (aplauz publiczności) ponieważ w tych czasach emigrowanie jest bardzo częste, niestety, a mi się wydaje, że jednak Ojczyzna jest najważniejsza. Dziękuję! (aplauz publiczności)

A. Sztaba: Tak! Polska jest najważniejsza!

*

(Piotrek! Piotrek chodź tu, choć chłopaku. Pokazałeś co chciałeś, i co?) Pokazałem. (Polska jest najważniejsza!) Wyszło, jak wyszło. Ale i tak uważam, że Polska jest najważniejsza. A to, co zrobiło jury... (wzruszenie ramion) No tak, myślę, że poważny repertuar, nie żałuję tego w ogóle. (Takie piosenki po prosty lubisz...) Lubię bardzo (I robisz wszystko w zgodzie ze sobą...) Tak, dokładnie! ( I tak dalej. Trzymaj!) Dziękuję! (Powodzenia!).

* * *

Czy trzeba coś do tego dodawać? Czy trzeba komentować rechot antybogoojczyźnianych i antypatriotyzmowych erupcji tego, widać dobrze rozumiejącego się stadka? Wystarczy może tylko moja wiara, że po Piotrku spłyną te pomyje i zostanie sobą, obdarzonym muzyczno-wokalnym talentem Polakiem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

costerin

#146352

Te słowa, które Pan spisał przejdą do historii. Nie mam najmniejszych watpliwosci, że młode pokolenie Wolwowiczów zrobi w kraju porządek. Pytanie tylko czy krwawo.
Pamiętać musimy, iż za krew przelaną wnuków odpowiedzialność spada na dziadków.
Dla Rychów i Zbychów a i niektórych hierarchów polecam dokładne studia nad powstaniem Kosciuszkowskim i działaniami Kilińskiego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#146358

 Ze wzgledu na corke ogladalem to takze. Tak szczerze nie wiem jak sie do tej sytuacji odniesc. Jedno moge stwierdzic odebralem jakos ze smutkiem wystep tego chlopaka. Nie wiem czy forma taka i w takim programie jest tak  naprawde rzeczywistym przekazem patryiotyzmu,gdyz mozna ja z powodzeniem wypatrzac.No ale to jest tylko moje odczucie.Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#146394

z człym szacunkiem: zachowaj spokój. On się jeszcze przyda. Pamiętam tamte czasy. Było inaczej niż teraz. Mając na uwadze kilkadziesiąt lat wcześniejszych doświadczeń większość z nas bała się że "ruscy wejdą". Nie było Internetu, choć była telewizja, podobna jak obecnie. Większości z nas chodziło o to żeby nasza wolność i Solidarność przetrwała i nie została zniszczona przez "komuchów" którzy wydawali się wszechwładni. Historia zresztą potwierdziła że nasze obawy były słuszne: nikt chyba tylko nie przewidział, że to nie ruscy wkroczą tylko zrobią stan wojenny - na pewno znasz kulisy tej historii, ale dla nas to było zaskoczenie. Wałęsa miał zdolność "porywania tłumów"; można było z nim walczyć jako z osobą nieodpowiednią (wtedy nie miałem innych informacji na ten temat jak fałszywki i prowokacje), ale wtedy byśmy utonęli w ogólnym konflikcie, co być może było dopuszczane przez władze jako jedno z wielu możliwych rozwiązań.
Zauważ, podobne zdanie miała Anna Walentynowicz, także Państwo Gwiazdowie. Oczywiście każdy ma prawo mieć swoje zdanie, ale ja osobiście szanuję opinie Krzysztofa Wyszkowskiego, i byłbym ostatnim który by go odsądzał od czci i wiary.
Ja jako "zwykły" człowiek usłyszałem nazwisko Wałęsy po raz pierwszy chyba 31 sierpnia 1980. Wtedy, dla nas, to był przywódca bohaterów, którzy przeciwstawili się "niezwyciężonej" komunie. A gdybym nawet wtedy wiedział że kilka lat wcześniej Wałęsa współpracował z bezpieką? Uznałbym że to przeszłość, a obecnie bez znaczenia. Takie były czasy.
Proponuję raczej monitorować młode pokolenie: Radosław Sikorski, Tomasz Lis, Dominik Taras, Sławomir Nowak, Tomasz Arabski... To młode wilki. Bardzo niebezpieczne, bo w pełni sił.
A Wałęsa oczywiście jest tchórzem. Choć trudno nie stwierdzić że jest też swego rodzaju ofiarą: nad jego "image'em" i nad jego rzekomo "własnymi decyzjami" pracowała armia ludzi. Byli ono inteligentni i dobrze opłacani...
Pozdrawiam tych którzy przychodzą po mnie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#146355

 Na pewnym etapie Bolek byl dla nas  wiekszosci  bohaterem i slusznie zauwazyles ,ze nawet  jesli bylby  esbeckim wspolpracownikiem. My i tak darowalibysmy  mu,bo dla nas cos sie ruszylo ,cos zaczelo sie dziac. Coz z tego namy dzis??Jesli wszystkie karly wyplute przez komune  maja w t.z.w  wolnej Polsce dalej ,,RAJ,, i rzadza. Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#146369

którego szczerze szanuję, nie wygłosi tekstu który mu "uprzejmie" podsunięto, i jedyna możliwość zapoznania się z nim pozostanie tutaj: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Musi-przeprosic-Walese-za-Bolka,wid,13255245,wiadomosc.html
Całkiem prywatne wyznanie: noszę wąsy od 1980 roku, potem ich nie zgoliłem bo się przyzwycziłem. Chyba to jednak zrobię. Może wysłać Bolkowi? :-)))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#146342

 Drogie Forum !! Bolek nie byl agentem. Ja w to nie wierze.  A niby co on mial donosic SB-ka ??Skoro w 10 milionowej Solidarnosci bylo  przynajmniej jakies 40 % komuchow,roznego rodzaju wyrzutkow kacykowskich i zwlaszcza esbekow. A pozostale 60% to byli ludzie pracy jak i nieduzy procent inteligencji.Moj szacunek opiera sie na czas wprowadzenia stanu wojennego. Bolek tak naprawde wspoldzialal z nimi. Zaryzykowal bym stwierdzenie ,ze Bolek byl od samego poczatku ich czlowiekiem. Choc nie zaprzecze jesli faktem bylo przylaczylaczenie sie do nich po wprowadzeniu stanu wojennego  w trakcie opracowywania planu ewakuacyjnego  komuchow. A na taki stan rzeczy  tylko i wylacznie przelozyla sie  sytuacja  ekonomiczna  kraju.W przeciwnym razie  komuchy nie wchodziliby  w uklady z nikim . A tak rekami Bolka i mu podobnych w  bialych rekawiczkach dokonuja przejecia ich wladzy przez nich samych. Sprawdzila sie zasada : Wladzy raz zdobytej nie oddamy.Jak wiemy wszyscy . Przekret okraglego stolu. Wszakze na  takiego wlasnie Bolka mieli zapotrzebowanie. Co by nie byl inteligentny,byl robotnikiem,posiadal gromadke dzieci  i mial jako taki wplyw na masy. U esbekow  rodzina grala duza role  bo nadawala sie jako karta  przetargowa ,t.z.w  lamacz argumentow. Moim zdaniem komuchy stworzyli  Bolka ,byc moze co jest prawdopodobne nieswiadomie  Bolek sam im pomogl. Ale  z pewnoscia przy okraglym stole byl ich juz  cala  geba. Zreszta nie on sam. W tamtych czasach bez wiedzy aparatu komunistycznego nikt nie mogl rozwinac skrzydel. Kto ma pojecie jak mogloby to wlasnie  sie  Bolkowi udac.? Z cala pewnoscia  Bolek  byl ich wybrancem. Co miedzy zdaniami  sam to potwierdza. Cyt. ,,No ja musialem tak lawirowac aby nie zniszczyc co zbudowalem. Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#146361

"Skoro w 10 milionowej Solidarnosci bylo przynajmniej jakies 40 % komuchow,roznego rodzaju wyrzutkow kacykowskich i zwlaszcza esbekow. A pozostale 60% to byli ludzie pracy jak i nieduzy procent inteligencji." -

Żenada.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#146362

100.000 agentow w 1989 roku czyli w 1980 było ich znacznie miej, gdyby przeliczyc to na 10 000 000 związek to wychodzi 1 promile. Prawdą, jest że przez wszelakie gry operacyjne wśród delegatów na różne WZD SBecy mieli juz ok 20% twulców i oficerów. Natomiast w składach Zarządów znowu około 2 - 5%. Zdecydowanie za mało by przejąć "Solidarność". Dlatego wprowadził Jaruzelski stan wojenny by podmienic elity w "S" Przyznał się do tego publicznie Kiszczak w 1983r. na spotkaniu MSW w Pradze.

Wałęsa aktywnie kablował od 1970r. Przestał pod sam koniec lat 70-tych ale nie wiadomo czy nie awansował w tym czasie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#146373

costerin

ktory ani do pzpr ani ubecji serduszka nie zaprzedal,allllle byl przewodniczacym komisji zakladu pracy xy solidarnosci i wlasnie oczekiwal na mieszkanie z listy zakladowej. zdrajcow,judaszow wszedzie zawsze do cholery,dlatego tez napisalem wczesniej ;nalezy sie wyszkowskiemu; bo isc nalezy prosta droga,byc uczciwym i miec czyste rece i sumienie,dlatego tez napisalem ze nie my tylko mlodzi moga cos zmienic,bo zle nas wychowano,po katotilcku i uczciwie,widzielismy zlo i mowilismy jak wyszkowski no coz takie czasy moze go to co sie dzieje zmieni.Trzeba dokonywac wyborow nie jak teraz na miare mozliwosci,lecz po prostu,wybieram albo dobro albo zlo.Mlodzi maja sie z czego uczyc,wiec mlodzi gonic staruchow z roznegotypu komitetow PiS i klubow Gazety Polskiej,a jak sie nie da tworzyc nowe,pamietajcie ze takze Kaczynscy zasiadali przy okraglym stole.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

costerin

#146378

to wiemy -
Dziwne, skąd "aduś" czerpie "wiedze"
RSW, "Wiedza i Życie "- ?

Pani Jadwigo.

Zastanawia mnie zawsze "wielki nieobecny" Borusewicz.

w kontekście śp. Pieńkowskiej.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#146381

......Zastanawia mnie zawsze "wielki nieobecny" Borusewicz. tak , ale w kontekście :taśmy magn., na ktorej jest czarno na białym .... jak Wałęsa przyznał się : tak donosiłem !!! oj Harcerzu, znowu masz rację !! Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#146613

"Skoro w 10 milionowej Solidarnosci bylo przynajmniej jakies 40 % komuchow,roznego rodzaju wyrzutkow kacykowskich i zwlaszcza esbekow. A pozostale 60% to byli ludzie pracy jak i nieduzy procent inteligencji." -Twoje słowa.

To znajdujesz ubeków wszędzie-

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#146615

 Nie  posiadam jako takich dokladnych danych.Opieram sie na moich spostrzezeniach ,ktore mi zostaly w pamieci a scislej  na uklad jaki mial mniej wiecej w duzym zakladzie gdzie pracowalem.I nie chodzi mi tak naprawde  o liczby.Faktem jest , ze nie moglo byc wiecej w solidarnosci wtyk bo rzeczywiscie stan wojenny bylby bezcelowy.Istota moiom jest  uzmyslowienie czym jest dzisiejsza PO w moim rozumieniu. Pochodzacej tak naprawde z komunistycznych korzeni.Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#146387

 I tu zgodze sie z Pania.ze Bolek  kapowal w latach 70-tych.No coz ja jeszcze bylem za maly , ale to tym bardziej utwierdza moja teorie, ze Bolek byl przygotowany juz duzo wczesniej jak lata 80-te.Ja staram sie okreslic mniej wiecej procentowy udzial w owczesnej solidarnosci kapusiow ,komuchow  bazujac na moich spostrzezeniach w duzym panstwowym zakladzie  w 1981 r.Nie mialem okazji czytac statystyk.Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#146412

 Pozdrawiam serdecznie i pozwolę sobie na małą sugestię. Mianowicie , czy ktoś zweryfikował wyrok , czy jest on ostateczny , czy są jakies furtki lub możliwości odwołania. Jeśli tak , to chyba barwniejsze jest zaangażowanie super adwokata , aby to wszystko rozdmuchać , przenicować , obalić i rzucić oskarżycielom w pysk . Nawet w przypadku , gdy taaaaaaaaaki adwokat nie poradzi sobie ze sprawą , zacznie ona nabierac monstrualnych rozmiarów a to z pewnościa nie jest na rękę drugiej stronie barykady. Na odsiadkę w pudle jest zawsze czas.

A tak z innej mańki - łamie mnie w kościach , czy to zima wraca , nie to ja chyba przez skórę czuję , że niedługo odkurzymy ramki powielaczowe i odświeżymy małą poligrafię.  :)))))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#146377

 Przyklad  lokalny-Pracowalem w bardzo duzym zakladzie,w ktorym zrzeszeni w solidarnosci byl pion techniczny i zwlaszcza robotnicy. A w sierpniu 1981 co drugi komuch nalezal do solidarnosci i nie rzadko inteligent. Nie o takich inteligentow mi chodzilo. Wiec jak sadze 10%  plus  minusw obie strony. Tak to wlasnie wygladalo  .A jeszcze zeby bylo lepiej  w sierpniu  81 r Prokurator oskarza mnie za pobicie sokisty i ormowca,ktorzy to sami po pijaku mnie zaczepili. Dowody byly jasne bronilem swojej dziewczyny. I nic dziwnego by nie bylo ,gdyby. No wlasnie ! owy prokurator jakies 60 lat mial na klapie wielka odznake solidarnosci.Wiec niech mi nikt nie mowi .ze ten staruch nie byl wczesniej komuchem.Dostalem 3 lata takze stan wojenny przyjmowalem w bunkrze pobity we Wroclawiu na kleczkowskiej.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#146382

Zwrócę uwagę na jeden wątek . Zasądzona kara (niewspółmierna finansowo do możliwości)oznacza dla przegranego eksterminację ekonomiczną ,lub fizyczną w przypadku więzienia, za długi.
Jak mówił Bolek :ja i inni złodzieje, każdego co powie o nas prawdę puścimy w skarpetkach. To czysty stalinowski terror myśli.
Niedługo trójki komo-rusko-tuskie będą napadać na nasze domy , a u kogo znajdą radio nastawione na RM mienie jego podlegać będzie przepadkowi na rzecz gangu państwa.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#146389

nigdy dość przyzwoitości i honoru

Pamiętam i będę pamiętał o każdej kanalii, zaprzańcu,zdrajcy i kapusiu do końca dni swoich albo ich,zawsze przy każdej okazji będę im to rzucał w twarz,dla mnie najgorszymi świniami i bydlakami są tacy ludzie jak gajowy ,Borusewicz,bolek kapusta,wszasiołowski,Nałęcz,Kalisz,Miler,Giertychi niestety wielu innych i nie wiadomo który gorszy od którego.Taki jest mój osobisty stosunek do nich,jeżeli ktoś ma inny to trudno przeżyję.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

nigdy dość przyzwoitości i honoru

#146447

 Masz co dolozyc.Cala rada ocalenia narodowego. Zapomniales? A  Kwasniewskie,Olekse,Pastusiaki. Ach!!! tony tego lajna. Przezyjemy to. Ale musimy wszystko zrobic aby POlszewikow sie pozbyc. Poprostu idzmy glosowac. Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#146561