80-letnia staruszka ograbiona z domu

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Świat

Czy staruszka ograbiona z domu otrzyma pomoc czy zostanie wyrzucona na bruk?

Ponad 80-letnia mieszkanka Żywca została de facto ograbiona z dorobku życia. Jej dom przejął nowy właściciel, a umówione prawo do zamieszkania w nim do końca jej życia okazało się iluzją. Staruszka – pani Basia – tułała się po wynajmowanych mieszkaniach, aż trafiła do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego, którym zarządza dyrektor Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu. Od lat pomocy starszej osobie stara się udzielić prezes Towarzystwa Patriotycznego im. Jana Olszewskiego, Monika Socha-Czyż. – Przez całą kadencję radnej starałam się pomóc pani Basi. Chodziło o unieważnienie przekazania własności domu pani Basi. Do tego pokrywaliśmy koszty jej zakwaterowania w godnych warunkach. To skandaliczne, że gdy przedwczoraj ta staruszka trafiła ze schroniska młodzieżowego, w którym czasowo zamieszkuje, do żywieckiego szpitala … to na mocy decyzji dyrektora Zespołu Szkół Mechaniczno – Elektrycznych została spakowana i nie miała tam wracać. W rozmowie z przedstawicielem tej placówki oświatowej uzyskałam jedynie zapewnienie, że pani Basia może wrócić tam jedynie do 13 września. Jestem ciekawa, jakie stanowisko w tej sprawie ma starosta żywiecki Andrzej Kalata z PiS? To przecież powiat jest organem odpowiedzialnym za prowadzenie tej szkoły – mówi NGO Monika Socha-Czyż.

W tej sprawie poprosiliśmy o stanowisko starostwo powiatowe w Żywcu. Niemniej, sytuacja, gdy to samorządowiec partii Jarosława Kaczyńskiego pełni funkcję starosty, a władze podległej jemu placówki wykazują się tak daleko posuniętym brakiem empatii, to oznacza, że tzw. polityka senioralna mocno kuleje na tym terenie.

Zadziwiającym jest też, że pomimo wsparcia rozwikłania sprawy pani Basi ze strony wojewódzkiej radnej w latach 2015-2018, sprawa nadal stoi w „martwym punkcie”.

Komu zatem zależy na tym, aby staruszka nie odzyskała swojego domu? Dlaczego dyrektor żywieckiej szkoły podejmuje tak drastyczną decyzję? W końcu, co dzieje się tak naprawdę w Żywcu, że do rozwikłania sprawy ponad 80-letniej kobiety nie przystąpili tamtejsi posłowie, radni, policja i prokuratura? Czy to swoiste odhumanizowane wyczekiwanie, aż problem sam się biologicznie rozwiąże?

- Apeluję do premiera Mateusza Morawieckiego o interwencję w sprawie pani Basi. To się jej należy z uwagi na wiek i zasady cywilizowanego państwa. Tak nie wolno traktować seniorów – mówi NGO Socha-Czyż.

Do sprawy wrócimy i poinformujemy o stanowisku zajętym w sprawie przez starostwo powiatowe w Żywcu. Panią Basię można też wesprzeć finansowo poprzez zbiórkę na portalu pomagam.pl.

  

Piotr Galicki

 

Źródło artykułu: Niezależna Gazeta Obywatelska w Opolu: ]]>https://ngopole.pl ]]>

]]>https://ngopole.pl/2019/09/05/czy-starszuka-ograbiona-z-domu-otrzyma-pom...]]> ]]>https://ngopole.pl/2019/09/05/czy-starszuka-ograbiona-z-domu-otrzyma-pom...]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (9 głosów)

Komentarze

"Jej dom przejął nowy właściciel, a umówione prawo do zamieszkania w nim do końca jej życia okazało się iluzją."

Można dom zapisać, sprzedać, kupić, wyłudzić, wynająć ale nie PRZEJĄĆ!

Zero faktów - zero komentarza.

Vote up!
5
Vote down!
-1

panMarek

#1601729

To nie fakt Panie Marek, że Pani Basia na bruku???

TEGO SAMEGO a nawet gorzej doświadczyłem za oceanem. Bandyci amerykańscy ukradli mi dom wartości 115 000 dolarów. I WSZYSTKO CO W NIM! i co w garażu. Gdy byłem w sądzie złożyć apelację od bandyckiego wyroku, state marshal wymienił zamki do MOJEGO !!! Domu w którym mieszkałem od Lutego 1995. Na domu nie było żadnego kredytu, tylko wisiały niezapłacone podatki. Około 19 tys. zielonych. Niezapłacone nie z mojej winy! Nie miałem z czego płacić jak wylądowałem na długich 6 miesięcy oczekiwania na pierwszy czek renty chorobowej. W tym czasie już miałem załatwiony home reverse mortgage, specjalny rządowy program dla chorych seniorów jak ja. Miało być od 79 do 90 tysięcy dolarów!!!

Bezprawie w imieniu "prawa" made in USA! Tam bandyci, tu bandyci. A Ofiarami chorzy emeryci !

Vote up!
5
Vote down!
0
#1601734

Jest wszędzie i idzie w parze razem z innymi chorobami ze sfery aksjologicznej. Można bez specjalnego ryzyka powiedzieć, że lewicowa nowoczesność i lewacki postęp polega nieomal wyłącznie na niszczeniu, zwalczaniu i prześladowaniu wszelkich więzi społecznych i systemów wartości spajających wszelkie możliwe cywilizacje.

Można by snuć bardzo długie rozważania i zapisywać grubaśne księgi, nam wystarczy gołym okiem zlustrować owoc działania realnego komunizmu w Polsce, by zobaczyć skrajną demoralizację instytucji żywego społeczeństwa, demoralizację odziedziczona po PRL. Komunizm i wszelka lewica jest formacją skrajnie homofobiczną, czyli antyludzką. Taka jest prawda.
Taka jest prawda we wszystkich krajach ogarnianych przez lewacką ideologię.

HOMO znaczy CZŁOWIEK. HOMO-fobia, to postawa antyludzka, antyhumanitarna.

Komunizm, lewica i lewactwo jeśli jest ideologią, to jest ideologią mas, znaczy jest to formacja masowa, tak jak to kiedyś było w Państwie sowieckim, tak jak to próbowało funkcjonować w PRL, w którym socjalistyczne państwo dbało o dobrobyt mas pracujących. Nie ludzi, nie obywateli, nie ludzi jako podmiotów życia społecznego. Całe radość dla mas, ludzie nie istnieją jako osoby, nie mają prawa do samodzielności myśli, są mięsem armatnim, są ludem, który może być wymordowany, zagoniony do obozów koncentracyjnych albo kolonii karnych zwanych gułagami. Na tym polega ideologiczny brak szacunku do osoby ludzkiej. Każdego człowieka i wszystkich ludzi można ustawić nad dziurą w Katyńskim lesie albo pod ścianą w piwnicy na Rakowieckiej, by strzelać ludziom w potylicę - w interesie mas pracujących.

Są tacy politycy, są tacy komunistyczni propagandyści, którzy twierdzą, że lewica już nie strzela do ludzi. Może i nie, ale pozostał brak szacunku...

To jest prawdziwe dziedzictwo komunizmu, to jest jądro lewackiej mentalności, brak szacunku do każdego z nas, do osiemdziesięcioletniej staruszki, której można odebrać mieszkanie w Żywcu, można także beztrosko wyrzucić z mieszkań ze czterdzieści tysięcy rodzin mieszkańców warszawskich kamienic, bez sumienia, bez litości, bez szacunku do ich człowieczeństwa, wyrokiem wysokich lewackich Sądów pozbawiając ich wszelkich praw, ponieważ lewacki Sąd beztrosko stwierdza, że ludzie, mieszkańcy prywatyzowanych kamienic nie są stroną w sprawie ich mieszkań.

Bezduszność, obojętność, zupełny brak ludzkiej wrażliwości u lewackich, hien pozbawionych sumienia.

Dlatego tak nie lubię komunizmu...

Vote up!
5
Vote down!
0

michael

#1601742

To możemy przecież zapytać o konkrety. Zamiast stawiania minusów.

Na podstawie obecnej informacji mogę zrozumieć, że chodziło o darowiznę lub sprzedaż - z zastrzeżonym dożywociem (darowizna nie jest wtedy obciążona podatkiem spadkowym). Taką umowę można unieważnić w sądzie.

A Tobie Poeto napiszę, że znam więcej podobnych historii w Polsce (niestety). Tobie mogę współczuć, wyrazić solidarność, jednak pomocy z tego tytułu nie otrzymasz. I żadną pociechą nie będzie fakt, że gdyby nie "mój" Duńczyk - to mogłabym się znaleźć z sytuacji bardzo podobnej do Pani Basi. Z powodu naiwności i dobrej wiary - razem - głupoty.

Serdecznie pozdrawiam,

Vote up!
5
Vote down!
-3

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1601741

Jeśli darowizna to bodajże w takim przypadku można ją unieważnić, nazywa się to "rażąca niewdzięczność". Widzi mi się, że tam chyba porządnego prawnika potrzeba.

 

Vote up!
4
Vote down!
0
#1601773

Winna jest demokracja!

Demokracja jest to metoda (metoda a nie ustrój) wymyślona przez żydów po to, aby bezboleśnie dymać frajerskich gojów i to ich własnymi rękoma. W pozycji ks. dr Stanisława Trzeciaka z 1939 r. – „Talmud o gojach a kwestia żydowska w Polsce” którą autor dedykuje Młodzieży Polskiej jako drogowskaz, zadanie do wytężonej pracy, dla »podniesienia Polski w z wyż« ks. profesor cytuje żydowskie źródło: „Czym jest demokracja dla żydów, to najlepiej to wyjaśnia żydowskie pismo pt. "Napiink", wychodzące w Rumunii, gdzie powiedziano: "Nie można zaprzeczyć, że stosunek żydów do światowej demokracji jest zawsze jak najprzychylniejszy. My żydzi jesteśmy jak najgłębszymi wyrazicielami tej demokracji. Musimy być także jej wytrwałymi obrońcami. Żydzi w Nowym Yorku słusznie uczynili, oświadczając, że 5 milionów żydów może znaleźć jedyny ratunek walcząc o prawdziwą demokrację, organizującą cały świat" A zatem "Demokratyczny front" niczym innym nie jest jak tylko agenturą żydowską, kierowaną przez masonerię i żydów. Nadto rolę oddziałów pomocniczych przygotowujących narybek dla masonerii spełniają towarzystwa: okultystyczne, mediumistyczne, teozoficzne, związki wolnomyślicieli, "Rotary Club'y", których członkowie nie zdają sobie często sprawy z tego, gdzie się znajdują, bo zawsze podaje się im wyższe i wzniosłe cele, a zataja się przed nimi cele właściwe. Ogólna jednak atmosfera oparta na liberalizmie i internacjonalizmie ma ich przygotować do przyjęcia do masonerii. Tworzą one jakby przedszkola, tej mafii i dlatego wszystkie razem z masonerią powinny być bezwzględnie zakazane jako obce agentury, bo ich władze naczelne, skąd dostają rozkazy, znajdują się poza granicami Polski. Mimo maskowania się odkrywają czasami niektóre z wymienionych organizacji swe właściwe oblicze i cele, jakim służą. Tak na przykład zdemaskował się "Pen Club" na Kongresie zakończonym 2 lipca 1938 r. w Pradze, gdzie w organizacji tej międzynarodowej, a z założenia literackiej, wystąpiono w obronie komunistycznej Hiszpanii, przeciw antysemityzmowi i rasizmowi. Sprawę tę podniósł i odpowiedni wniosek postawił delegat żydowskiego Pen Clubu z Warszawy Noach Pryłucki. Zgłosił on rezolucję w języku żydowskim przetłumaczoną później na język francuski. Kongres rezolucję tę przyjął, potępiając antysemityzm i rasizm i wzywając swych członków do energicznego zwalczania tego barbarzyństwa! Natomiast nie poddano pod głosowanie polskiej rezolucji, domagającej się, by na Kongresach Pen Clubów nie zajmowano się wcale kwestiami politycznymi. Z tego widzimy, że Pen Club jest tylko agenturą żydowską, w taktyce zaś naśladuje masonerię, służąc żydom ukrywa swe właściwe cele i podszywa się pod cele inne, pod cele literackie. str. 170 ”436. _________________________________________________________ 436) Cfr. Nar. Ag. Inf. z 19 maja 1938 r. Tak więc demokracja to groźna choroba roznoszona (na siłę) po całym świecie przez żydów. Demokracja wynosi tumanów na piedestał jak wzburzona woda szumowinę. Demokracja to choroba. Roznoszona na siłę po całym świecie przez żydów. Stan aktualny jest taki, że żyd ma Twoje pieniądze (83 - 87%) - Ty człowiecze masz gówno i czekasz kiedy Ci raczy dać jakieś 500+! Pan Stanisław Michalkiewicz ujął istotę rzeczy: "Wolność gospodarcza i własność prywatna zapewniają autonomię wobec władzy" Ja powiem jeszcze prościej – broń i pieniądze zapewniają autonomię wobec władzy. I dlatego nie macie Państwo ani jednego - ani drugiego. Tenże pan Stanisław Michalkiewicz często pokazuje nam jak winny wszelkiemu złu jest socjalizm. Ja powiem tak: żydom wcale nie chodzi o żaden socjalizm tylko o ubezwłasnowolnienie człowieka na poziomie jednostki, pozbawienie jej swoich pieniędzy i pozbawienie broni aby już o nic nie walczył. Socjalizm, komunizm, demokracja to jest tylko marka handlowa zależna od aktualnego etapu. Nie chodzi wcale o żadne -izmy tylko o to, aby pozbawić Cię efektów Twojej pracy człowiecze. Zrozumcie to wreszcie, że żyd Józef „ten trik” zastosował w Egipcie już 3700 lat temu! Pamiętajcie, że „demokracja to wytrych do wlamania sie do cudzego domu”. To tyle. Pokłony, Króluj nam Chryste

Vote up!
5
Vote down!
-2

panMarek

#1601782

...wyrzuconą na bruk, czy inną spaloną w lesie (por. Brzeska)....

w państwie, w którym zabijanie dzieci poczętych w łonach matek jest jedną z postaci ludobójstwa, akceptowaną przez prawo stanowione, czyli ustawowe bezprawie, sprzeczne z przykazaniem „nie zabijaj”.

Popierajmy takie prawo i taką sprawiedliwość  ! Wybierajmy PiS...bo to tylko takie maleńkie zło...inni są gorsi.

Pójdziemy na miesięcznicę....i wszystko będzie cacy. I wilk syty  i owca cała.

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=25968&Itemid=46

Pozdrawiam Pana Marka

 

Vote up!
4
Vote down!
-3

Verita

#1601784