Jak Niemcy bardzo się starają, aby Putinowi się zbytnio nie narazić

Obrazek użytkownika antysalon
Świat

Latem 2008r. po agresji Rosji na Gruzję wielokrotnie pisałem na NP o obrzydliwym, pokracznym zachowaniu Niemców, o ich uległości Niemców względem Rosji, wobec Putina.
To samo jest i dziś, gdy trzeba ostro zareagować na stalinowską kontynuację polityki Putina.
Ileż w wypowiedziach ich polityków, dziennikarzy czy szefów korporacji tych pokrętnych sformułowań, aby nie urazić Putina i Rosji.
Pamiętam jak sierpniu 2008r. der Spiegel tropił prezydenta Gruzji, aby doszukać się śladów prowokacji gruzińskiej.
Jak oni, Niemcy się starają znależć dowody, że bidulka demokratyczna Rosija została zaatakowana przez potężną, faszystowską imperialną i bezwzględną ... Gruzję!
Przypominam sobie słowa ichniego niejakiego Egona Bahra krytykującego Polskę za plany tarcz czyli jego zdaniembytnia naszą uległość wobec USA!
Ten były socjaldemokratyczny dyplomata RFN z czasów kiedy to jego rząd był totalnie infiltrowany przez kgb, kiedy to od kierowcy poczynając przez sekretarki, a na politykach kończąc, stasi i kgb miała ich wszystkich i w saku i na swoim garnuszku.
Kiedy to nawet jodłowali po sowiecku!
A na sprzączkach ich krótkich, skórzanych portek były pięcioramienne gwiazdy armii czerwonej!
I wtedy ten zdegenerowany, niemiecki emeryt polityk pouczał nas Polaków abyśmy i my ulegli syndromowi Stalingradu i Kurska!
Kamerade! Egon! My jeszcze mamy w pamięci bitwę warszawska i tę niemal powtórkę na wschód od Grodna
Nas Polaków! poza ścierwo wyjatkami! sowiet, nas Polaków strach przed kacapią mimo wszystko tak jeszcze nie sparaliżował!
Nam Polakom jeszcze oczu nie przykryło ani bielmo Nordstream'u! ani grozba Iskanderów!

I dzisiaj Niemcy znów zachowują się tak jak latem 2008.
Czy zmienią swą politykę wobec Rosji?
Nie wystarczy stwierdzenie ich kanclerz, że Putin żyje w innym świecie!
I na szczęście żaden polski premier poza tymi z czasów prl w zwłaszcza zsobaczonym Jaruzelem nie poszedł na całego na rosyjski pacht!
Co prawda D. Tusk przez ostatnie sześć lat narobił straszliwego spustoszenia druzgocząc niemal naszą politykę wschodnią, ale przynajmniej teraz usiłuje rozpaczliwie się z tego wydobyć.
Ale Niemcy są obrzydliwi w tej swej zadno odtulnicowej real politik!

pozdr

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)

Komentarze

Bo to nie byłoby w ich interesie, od narażanie się jest Donald.

"W środku kryzysu na Krymie, niemiecki koncern energetyczny RWE planuje przekazać rosyjskiemu oligarsze firmę zajmującą się strategicznymi paliwami. Przedsiębiorstwo ma koncesje na poszukiwanie surowców m. in. w Polsce".
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1077321,RWE-chce-sprzedac-Rosjaninowi-spolke-wydobywajaca-rope-i-gaz

Źródło:

http://www.kontrowersje.net/tomek_lisienko_bardziej_zdesperowany_ni_donald_tusk

Vote up!
6
Vote down!
-1

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#420401

jeśli nchodzi o takie tytuły jak der Spiegel. Zdarzyło mi się już nawet komentować artykuły do bólu poprawne politycznie na temat np. "faszystowskich Węgier". Ale nie zapominajmy, że istotna część Niemiec była pod faktyczną okupacją sowiecką przez dziesięciolecia. Opowiadano mi że sowieci trzymali ich za pysk krócej niż nas. Więc nie dziwię się, że inklinacja ku sowietom będzie ich męczyć - podobnie jak Polskę, jeszcze przez kolejne pokolenia. O Ukrainie i innych zniewolonych na dłuższy czas narodach, nie wspominając.

Vote up!
4
Vote down!
0
#420412

Niestety. Kontakty gospodarcze np. Niemiec,Francji, Wlk. Brytanii z Rosją były i są najważniejsze . Putin wiedział o tym od początku i dlatego sobie tak śmiało poczynał.

Gdy nasi rządzący prężyli mężnie muskuły,w zaciszach gabinetów bez rozgłosu załatwiano interesy z tym oczywiście bardzo niedobrym Putinem.

Vote up!
4
Vote down!
-1

markiza

#420413

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

wiekiej wymianie gospodarczej UNI z Rosja jej prawie nie ma jest tylko jednostronna Ruski sprzedaja paliwa i to wsio

i wymiana ze strony rosyjskiej jest 505 budzetu a zas Uni 1% budzetu.

Vote up!
1
Vote down!
-2
#420463